Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 31 stycznia 2020, 23:57

l3sny pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 22:50@ekonokomik @Bit-els Panowla, weźcie się ogarnijcie, nie pamiętam Waszych trafionych prognoz jak jestem chyba z 9 lat na tym forum. Jedziemy w górę juz teraz i kto nie wsiadł ten trąba. Mam przytaczać fakty historyczne?


Może nie wypada, ale przy tak mocnych słowach będę się bronił ;)
Przykład z wczoraj z 8:23:
viewtopic.php?p=625607#p625607
Dlatego zmieniam zdanie co do oczekiwanego wybicia do $9700 (lub więcej).
Raczej go nie będzie. Sądzę, że zamiast tego wybicia albo z obecnego poziomu zaliczymy gwałtowną korektę do $9000, albo kolejne (dzisiejsze?) wybicie będzie słabsze niż poprzednie, może do $9550 (finex), a potem albo płaski szczyt albo korekta.
Zerknij na finex i zobacz gdzie był szczyt o 21:30 8-)

A co dalej? No zareagowałeś krytyką akurat na mój post w którym przyznałem, że faktycznie MOŻE zdarzyć się porządne wybicie bez oczekiwanej przeze mnie korekty :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 1 lutego 2020, 00:05

Akurat ja zauwazam prawidlowosc ze jak @l3sny sie uaktywnia i zaczyna postowac w tym temacie po miesiacach nieaktywnosci, to ruch zazwyczaj znajduje sie w 3/4 dlugosci i jest bliski zakonczenia.

Ale to tylko takie wlasne obserwacje. :)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 1 lutego 2020, 00:15

@prap0n Na krytykę kogoś innego bym nie zareagował, ale akurat @l3sny ma u mnie szacunek, odkąd w 2013 przy cenie $30 powiedział, że Bitcoin będzie po $1000. Zgadnij jaka była reakcja 90% forumowiczów ;)

Dlatego krytyka z ust Mistrza zabolała ;)

Inna sprawa, że l3sny jest świetny raczej w przewidywaniu dla Bitcoina odległych, pozornie niedosiężnych celów, a korekt i spadków nie lubi zauważać ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » sobota, 1 lutego 2020, 00:21

Bez urazy, lubie bardzo @ekonokomik choć nie pamiętam zbyt wielu trafnych prognoz jak i @Bit-els , którego poznałem osobiście w 2013 w Krakowie :D Tym niemniej ogólne i intuicyjne przeczucie każe mi znów wierzyć, że idziemy w górę z ceną. Do tego dochodzą dane z AT i nie ma bata. Jeszcze ze 3-4 dni ponad 8600 albo lepiej 8800 i sprawa domknie się po prostu. Nie wiem jak mozna tego nie widzieć.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 1 lutego 2020, 00:29

l3sny pisze: sobota, 1 lutego 2020, 00:21Tym niemniej ogólne i intuicyjne przeczucie każe mi znów wierzyć, że idziemy w górę z ceną.
Od 18 grudnia idziemy z ceną do góry.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dr Cavelord » sobota, 1 lutego 2020, 00:50

Hej, a co byście powiedzieli na diamencik ?

Obrazek

(nie do końca legitny: prawe górne ramie bez solidnego oparcia na razie, a i po wicku na dole w sumie tez chyba nie powinno sie szczegolnie polegac, ale na potencjalny negatywny scenariusz w sam raz by sie wpisywalo...)

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » sobota, 1 lutego 2020, 01:11

jestem amatorem, ale to jest mega naciagane ;s a wicki w tym scenariuszu sa dosc istotne, bo ewidentnie wskazuja na mocny support pod 9,2

piekny morning star na 1M...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » sobota, 1 lutego 2020, 01:35

Rzeczy, ktore wg mnie przemawiaja za staniem sie ultra bullem przynajmniej na okres kilku miesiecy:

1. Odbicie 6400$ od LT zapoczatkowanej w LUTYM 2019 (cienka fioletowa kreska)

Obrazek

2. Wyjscie powyzej EMA21

Obrazek

3. RSI 1W zaznaczone na wykresie powyzej
4. Morning star na 1M
5. Wyjscie z kanalu spadkowego.


Dodatkowo:

6. Przy ostatniej bance schemat rozpoczynal sie bardzo podobnie - przebicie EMA21, powrot pod i ponowne przebicie ku chwale 20 000$:

Obrazek

7. RSI na podobnym poziomie i jedyne czego bym sie teraz spodziewal to zwiekszenia volumenu.

8.I na koniec cos, co potraktowalbym raczej jako ciekawostke

Obrazek

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fenol » sobota, 1 lutego 2020, 08:38

@l3sny Nic na siłę. Hehe. Są wskaźniki dostępne w AT które odpowiadają w większym lub mniejszym stopniu za potwierdzenie zmiany trendu lub sugerujące że nadchodzi. Proponuję przeczytać o nich i dobrze je zastosować chociaż to przychodzi z doświadczeniem. Na szybko to średnie kroczące długoterminowe , MACD na 1T, DMI gdzie jest już nawet potwierdzenie na 1T jak utrzymamy do poniedziałku. Kolejne czekają na potwierdzenie zmiany trendu. Juz niewiele zostało do ostatecznego dla mnie potwierdzenia chociaż obecna sytuacja jest już niemalze klarowna. Powodzenia w decyzjach. Biorę się za robotę. ;) :D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 1 lutego 2020, 10:08

@xtraderx Ładne wykresy, łap plusa. Ale przyjąłeś za pewnik (podobnie jak prawie wszyscy tutaj) że jesteśmy w konkretnym miejscu na wykresie bańkowym, co ilustruje Twój trzeci wykres. Czyli, że wychodzimy z bessy jesteśmy na rozbiegu do kolejnej bańki.
Ja też skłaniam się do takiej interpretacji, szczególnie w świetle kontekstu (fundamenty, newsy, sytuacja światowa).

Ale kilka tygodni temu @Wymazywanie pytał, czy ktoś ma inne zdanie niż wzrosty w skali long. I w podobieństwie wykresu obecnej bessy do bańki 2013/2014 jest coś co wciąż mnie niepokoi: otóż jak się weźmie pod uwagę timingi, czyli że bańka 2016/2017 i w fazie narastania i bessy działa się dużo wolniej niż ta z 2013/2014, to czy nie jest możliwe, że jesteśmy dopiero w punkcie zaznaczonym czerwoną strzałką?

Jeśli tak jest, to niekoniecznie czeka nas dalsza, paroletnia bessa (w bessie bo bańce wiosennej 2013 takiego pogłębienia nie było, z analogicznego punktu wystartowaliśmy od razu w górę, głównie dzięki Willemu).
Ale w takiej sytuacji decyzja, czy rozpoczniemy nową bańkę, czy bessa będzie kontynuowana jest dopiero przed nami, a wszystko potoczy się dużo wolniej niż powszechnie oczekujemy.

Podkreślam: nie twierdzę, że tak jest, "ja tylko zadaję pytania" ;)


wyk1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 lutego 2020, 10:40 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 1 lutego 2020, 10:16

@ekonokomik Moment wskazany przez Ciebie na wykresie wskazywałby na retest spadkowej, oparcie się na niej i później wzrost.

edycja z dodanym oznaczeniem:
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 1 lutego 2020, 10:28

@Eth

strasznie mocno już chcesz ściągnąć kurs w rejony 7k :P ( moim zdaniem na wiosnę to będzie trudne , a wręcz nie możliwe do zrobienia )

z tego co pokazał @ekonokomik to wynikało by iż musieli byśmy zejść jeszcze niżej niż 7k - myślę , że nawet 5k , a przed wszystkim było by to bardziej rozciągnięte w czasie czyli może gdzieś na jesień 8-)

e/
@Eth

...i twoje spadki :mrgreen: człowieku opanuj nerwa - jest sobota - słoneczko - bitek obiera ładny kierunek :P
Ostatnio zmieniony sobota, 1 lutego 2020, 10:38 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 1 lutego 2020, 10:31

@zeroBTC ogarnij się i ściągnij klapki z oczu ;)
To, że będę pisał o spadkach nic nie da. BTC wielokrotnie udowadniał, że ma dupie wasze moony.

edit.
@zeroBTC
czas pokaże :)
Ostatnio zmieniony sobota, 1 lutego 2020, 10:42 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7646
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12853
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 1 lutego 2020, 10:32



-Niebieski prostokąt to to, co różni korekty po bańce 2016-2017 i bańce 2019, jakby jeden ruch kogoś z większym portfelem za sponsorował nam inny przebieg korekty.
-Czerwony prostokąt to akumulacja.
-Obecnie jesteśmy prawdopodobnie przy pierwszym braniu TP.

Co będzie za 3 miesiące? 12-14k$. Co potem? Pomyślimy wtedy.

Jeszcze dodam - wiele osób twierdzi, że do kolejnej bańki potrzebna jest ulica.
Jakoś w zeszłym roku udało nam się dobić do 14k$ bez szumu w mediach, a i obecny dołek uklepaliśmy już nie na poziomie 3k$ a 6.xk$. Ulica zapewne pojawiłaby się dopiero po przebiciu ATH.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 lutego 2020, 10:49 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 1 lutego 2020, 10:47

@Eth Nie zrozumieliśmy się chyba. To co narysowałeś, to jest najbardziej oczekiwany i przeze mnie scenariusz na najbliższe dni, czyli w skali short. Choć z każdym dniem i każdym $ w górę jego prawdopodobieństwo spada.

A to o co pytałem to duża skala i pomysł, że jesteśmy w punkcie bańki, który odpowiada lipcowi 2014, który zaznaczyłem na wykresie kolegi @xtraderx czerwoną strzałką. Wtedy bylibyśmy w dużo trudniejszej i mniej jednoznacznej sytuacji.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » sobota, 1 lutego 2020, 10:57

Żeby nie było, w skali long też jestem za wzrostami ;)
Mówię tylko o najbliższym okresie, jak widać na załączonych obrazkach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 lutego 2020, 11:04

Ja prz 9430$ zamknąłem 50% pozycji na jakiś czas. Nie wykluczam, że otworzymy ją ponownie "zaniedługo", może nawet za więcej, niż zamknąłem.
ekonokomik pisze: sobota, 1 lutego 2020, 10:08Ale przyjąłeś za pewnik (podobnie jak prawie wszyscy tutaj) że jesteśmy w konkretnym miejscu na wykresie bańkowym
Dla mnie to największa pułapka, w którą bezustannie wpadamy nawet tutaj, gdzie poziom jest nieporównanie wyższy od redditów czy twitterów.

Dwa lata rysowania parabolek, odbić od kolejnych LT-ków, wynajdywania kolejnych fraktali i wrzucania wykresów z goxa z inforamcją że jesteśmy tu czy tam. Tymczasem rzeczywistość wygląda tak:
Eth pisze: sobota, 1 lutego 2020, 10:31BTC wielokrotnie udowadniał, że ma dupie wasze moony.
Fanom fraktali proponuję taki fraktal:



Dla mnie warunki do zaistnienia hossy są następujące:

1. higher high względem ruchu, po którym padł nowy dołek. Dla nas to przebicie okolic 10500$.
2. zamknięcie 1d (najlepiej 3d) powyżej 0,618 korekty, tj. 10900$.

Jeśli te dwa zostaną spełnione, to jak najbardziej się zgodzę, że wygląda niesamowicie dobrze. Na razie wygląda mi to nijak. Może wyjść z tego super moon, jak i wielkie gówno.

Obecnie daje 60% temu, że zrobimy to samo, co we fraktalu powyżej, tj. zejście z 0,5 i spadek na nowy low (5500$) a 40% temu, że jednak zrobimy hossę z zachowaniem punktów jak wyżej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7646
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12853
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 1 lutego 2020, 11:13

BitJanusz pisze: sobota, 1 lutego 2020, 11:04la mnie to największa pułapka, w którą bezustannie wpadamy nawet tutaj, gdzie poziom jest nieporównanie wyższy od redditów czy twitterów.

Dwa lata rysowania parabolek, odbić od kolejnych LT-ków, wynajdywania kolejnych fraktali i wrzucania wykresów z goxa z inforamcją że jesteśmy tu czy tam.


A ja uważam, że większość osób nie widzi fraktali tylko dwa podobne do siebie odcinki wykresu. Fraktal to coś bardziej złożonego. Jeśli połączysz teorię fal Elliota, do tego wskazniki w danych okresach, wolumen etc wtedy można coś nazwać fraktalem. To nie takie proste.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 lutego 2020, 11:25

@ergorg

zgodzę się w 100%, że to nie tylko jakiśtam kawałek kresek w podobną stronę, natomiast moje obawy są następujące:

1. nad wolumenem już dawno "straciliśmy kontrolę", bo CMC reportuje, że np. na tę chwilę najwyższy wolumen na parze BTC/USD jest na jakiejś estońskiej giełdzie 2018 roku... jeżeli weźmiemy wolumen tylko z wiodących giełd "z reputacją" typu bitfinex oraz bitstamp, to na stampie wolumen jest zauważalnie niższy niż w okresie, który zaznaczyłem powyżej, a na bitfinexie - znacznie niższy.
2. co do EW to pomijając mój stosunek do tej metody pragnę zauważyć, że typowym EW w maju 2018 było rysownie "początku dużej trójki" do 100k. ;) Teraz mamy przecież też mocno niedźwiedzie EW rysowane przez naszych speców np. @Fibo .
3. wskaźniki - na wszystkich interwałach widzę jedynie to, że np. RSI jest obecnie wyższe, niż w zaznaczonym przeze mnie okresie z maja 2018, co zdaje się daje mniejsze pole manewru wzrostom, gdyby stosować klasyczne reguły "przegrzania" przy 70...

Nie chcę jednocześnie znów wpaść w pułapkę, w jaką wpadłem przy 5500$ w zeszłym roku, gdy uparcie pisałem, że "skoro wzrosło o xx% to przecież musi spaść". To gówno prawda. Z tym, że gdybym wtedy zdjął niedźwiedzie klapki z oczu, gdy padły sygnały o których sam pisałem, a kompletnie nie skorzystałem (shame on me), tzn. higher high (przebicie 6200$ na bitstampie oraz przebicie 0,618 przy chyba 5700$, już nie pamiętam), to bym zarobił o wiele więcej zamiast odkupywać na 8000$ z bólem dupy. Cóż, postaram się nie popełnić więcej tego błędu, ale jednocześnie nie chcę ulegać też obsesji "w drugą stronę", bo to dla odmiany zgubiło mnie w maju 2018, gdy też już tylko 100k widziałem. Jak większość.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 1 lutego 2020, 11:29

masonbtc pisze: piątek, 27 grudnia 2019, 18:57 Obrazekjeszcze parę innych sygnałów takich jak odbicie od EMA na 1M wykresie, linia trendu od dołka do dołka, fibo 618 całego wzrostu od dołka oraz potencjalna formacja młota na 1M
ja niżej jak 7500 nie widzę gdzie wypada obecnie linia trendu oraz 618 całego wzrostu od dołka 6400

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, pocoloco-p1 i 43 gości