Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 29 stycznia 2020, 08:58

Weźcie się ogarnijcie z tymi parabolkami pod 200k i rakietami, bo się czuję jak na reddicie po +10% :roll:

Zajmujemy się tu poważnymi kreskami voodoo a nie bzdetami permabulli ( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Obrazek

- Leciutkie, ale akceptowalne naruszenie górnej bandy, uznaję że to nadal ten sam ruch od dołka korekty 8200$;
- osiągnięto mój target zone :mrgreen: w który nikt nie wierzył, gdy narysowałem kanał przy 7800$ ;) 0,382 zdobyte ( @ergorg to tylko żarcik był ;))
- Sell 9687 $, SL jak na rysunku
- zaczynam skłaniać się ku teorii, że zobaczymy pullback po 9700$ i przeciągnięcie w kierunku fib 0,5 (10100$) w ramach zakończenia ruchu wzrostowego. Dopiero tam zainteresuję się shortem gdy zobaczymy sygnał słabości. Ale to dopiero teoryjka i pomyślimy jeśli kurs wypełni mój plan w 100% tj. dojdzie do 9700$.

Dodano po 20 minutach 22 sekundach:
ps. tak pół żartem jeszcze. Trafiłem przypadkiem na stare rysunki (na podkładzie z finexa, gdzie nie patrzyłem bo na nim nie gram) i zobaczcie co znalazłem (rysowane gdy BTC był po 13k)

Obrazek

LOL :mrgreen: trochę nie trafiłem z czasem, ale wyznaczenie punktu krytycznego w postaci supportu 6800$... to mi się udało, c'nie? :mrgreen: :mrgreen:

Gdzieś w tym temacie jest ten rysunek, tylko nie chce mi się szukać (gdyby ktoś chciał zweryfikować) narysowany właśnie koło 13k ;) ;)

Natomiast przez rozciągnięcie czasowe korekty już mi nie pasuje taka strzałka do 32k $ w obecnej sytuacji :(
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 stycznia 2020, 09:02

@BitJanusz Nie rozumiem na jakiej właściwie podstawie przyjąłeś, że to kanał wzrostowy? OK, dolne ograniczenie daje się dość sensownie umocować. Ale górne trzyma się na... niczym? Po prostu narysowałeś równoległą kreskę przyjmując arbitralnie, że to kanał?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 29 stycznia 2020, 09:09

ekonokomik pisze: środa, 29 stycznia 2020, 09:02@BitJanusz Nie rozumiem na jakiej właściwie podstawie przyjąłeś, że to kanał wzrostowy? OK, dolne ograniczenie daje się dość sensownie umocować. Ale górne trzyma się na... niczym? Po prostu narysowałeś równoległą kreskę przyjmując arbitralnie, że to kanał?
:lol:

A widziałeś kiedyś kanał z nierównoległymi kreskami? Nie wiem jak często śledzisz ten wątek, ale często, gęsto w oparciu o dolną/górną granicę kanału, i jeden punkt po przeciwległej stronie wyznaczamy cały kanał, który O DZIWO później się sprawdza!
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 29 stycznia 2020, 09:10

@ekonokomik

To by wymagało dłuższej odpowiedzi, ale z grubsza:

1. tak, to wyniesione z shitcoinów doświadczenie, gdzie po silnie zamocowanej dolnej linii trendu i silnym wybiciu można często prawie na pałę tylko przy użyciu tych punktów wyznaczyć kanał i b. często będzie to skuteczne. Na tej samej zasadzie oszacowałem, że powstanie taki kanał przy 7800$ czy coś koło - powstał. Jak trzeba, to mogę wkleić posta.
2. poza tym ten żółty kanał zbiega się z bardzo legitnym kanałem ciemnoniebieskim (tutaj już nie trzeba nic szacować)
3. kolejną moją praktyką z shitcoinów jest narysowanie nowego kanału o podwójnej szerokości po przebiciu górnej bandy (wtedy górna banda legitnego kanału staje się medianą nowego). To też wklejałem jeszcze przed 9150$/9400$ i moim zdaniem nieprzypadkowo nasze wybicia dotarły właśnie tam.

To są generalnie moje doświadczenia z setek pozycji na shitcoin/btc, nie wiem, czy znajdzie to odwzorowanie w mądrych książkach i dobrych praktykach traderskich. Grunt, że (dla mnie przynajmniej) działa częściej, niż nie działa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: diamanti » środa, 29 stycznia 2020, 09:11

Ponoc bitstamp został zhakowany. Ale moze to byc fake news

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 29 stycznia 2020, 09:16

@diamanti, raczej fake news, to jakiś troll:

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fenol » środa, 29 stycznia 2020, 09:28

@BitJanusz
Moim zdaniem zatrzymało się na tym ograniczeniu zgodnie z rysunkiem z linku. https://www.tradingview.com/x/cvKoEcLI/
W mojej opinii zmierzamy do górnej linii kanału zaznaczonego na niebiesko między 9800-9900.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 29 stycznia 2020, 10:27

@BitJanusz Dzięki za wyjaśnienia. Ja zastanawiam się nad shortem w okolicach $9700, ale z innych powodów (patrz obrazek).
Choć prawdę mówiąc, ostatnie wybicie mnie zaskoczyło i do shortów to raczej będę teraz ostrożnie podchodził, bo nie wiadomo gdzie nas kolejne wybicie wyniesie...

finex9.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 29 stycznia 2020, 11:23

Panowie @BitJanusz i @ekonokomik a czemu nie niesłynny klin rozszerzający? Nie trzeba by udawać, że dzisiejszy top wyszedł, ale nie wyszedł poza cokolwiek. Tak czy tak może jeszcze pociągnąć do góry. Przed raczej oczekiwanym wyjściem dołem spodziewałbym się konsolidacji bokiem.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 29 stycznia 2020, 11:43

@mesrotten Ja gram wyłącznie w skali logaryczmicznej. Pewnie przekładając to na liniową to wyjdzie ABW tak jak narysowałeś, w logu jest to jednak (jeszcze) zwykły kanał.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kaishaku » środa, 29 stycznia 2020, 11:44

Witam, po dluzszej przerwie w pisaniu (jednak nie w czytaniu Was) ;)

Postanowilem napisac, bo nie widze nic w Waszych analizach o overbalance na D1 (no chyba, ze mi cos umknelo to sorry), a niechybnie zblizamy sie do jego gornej granicy.

https://www.tradingview.com/x/R9w8HOlc/

Nie jest powiedziane, ze odbije w dol, niemniej jednak jestesmy rowniez przy fibo 0.786 i wspomnianej wczesniej gornej granicy overbalance, takze szanse na to jak najbardziej sa - napewno jest to poziom do obserwacji - 9700$.

Korekta, tudziez odreagowanie byloby tutaj wskazane, rosniemy od 42 dni, RSI by sie schlodzilo, przetestowalibysmy wazna wybita juz LT spadkowego i tam bede rozstawial koszyki.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » środa, 29 stycznia 2020, 12:12

poszla cegla kolejna - ale to dobrze, jesli z tego wyjdziemy, to czeka nas kolejny schodek w gore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 29 stycznia 2020, 12:18

Zrobiliśmy DT na ten moment, jeśli tego nie byki nie wyciągną do 13:00 to jestem za większą korektą:



Do tego 3 white soldiers na 1D, z reguły zanim pójdziemy up przy tej formacji najpierw jest jakaś korekta widoczna na danym interwale:

Obrazek

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 29 stycznia 2020, 12:28

kaishaku pisze: środa, 29 stycznia 2020, 11:44Postanowilem napisac, bo nie widze nic w Waszych analizach o overbalance na D1 (no chyba, ze mi cos umknelo to sorry), a niechybnie zblizamy sie do jego gornej granicy.
Przy takich zmiennościach ob może zwodzić, nawet D1.

Zrobione zostało dopiero 50%, do 12k jeszcze daleko. Każda zawrotka na 8200 i niżej to kaplica na dłużej. Na bimexie cały czas popyt rośnie - jakieś 33% zleceń więcej do kupna. Najwięcej podaży czeka na 11500 i 15000usd.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kondzio » środa, 29 stycznia 2020, 13:19

Sorry, że piszę nie na temat, ale mam ogromną prośbę...
Kiedyś tu na forum pojawił się link do artykułu , gdzie były wykresy BTC z poprzednich baniek wraz z opisem.
Jeśli by ktoś wiedział gdzie to znaleźć podajcie linka, szukam już tego od dwóch dni....

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 29 stycznia 2020, 13:31

mikusiek pisze: środa, 29 stycznia 2020, 12:12poszla cegla kolejna -
Ja rozumiem, że mamy takie czasy, że używa się przejaskrawionego języka. Ale określenie cegła, na taki mały spadek i to na bitku?!?
przesada :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » środa, 29 stycznia 2020, 15:30

aby tylko $8,600 sie utrzymało przez jeszce 9 dni i nie będzie odwrotu ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 29 stycznia 2020, 16:49

Maly pullback do 9.1 przed i zapewne pchniecie na 9.7, ale im wieksze swieczki i przyspieszenie tym blizej konca.
Shorty bardzo powoli sie skaluja (2-4%) od 9.1 i az do ew 10.3 co kilkadziesiat godzin, zeby nie zostac zaoranym swieczkami po 500$ :)



PS. Warto miec na uwadze mozliwy test tej lini, podczas gdy wiekszosc bedzie patrzec na 9.7


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » środa, 29 stycznia 2020, 18:02

prap0n pisze: środa, 29 stycznia 2020, 16:49Maly pullback do 9.1 przed i zapewne pchniecie na 9.7, ale im wieksze swieczki i przyspieszenie tym blizej konca.

Z punktu widzenia EW to spadek poniżej 9,15 k$ na Stampie w tej fazie ruchu spowodowałby przedwczesne zakończenie impulsu wzrostowego od 24.01 i rozpoczęcie jego korekty, która na 9,1 k$ raczej nie dałaby radę już się zakończyć… ;)
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 29 stycznia 2020, 18:05

Nie chcę się rozpisywać kto co od siebie dodał, bo to oczywiste dla każdego kto przegląda wątek, ale średnia wynikowa analiz z ostatnich stron forum opartych na b. różnych kryteriach i metodach składa się m/w na przedstawiony poniżej scenariusz :D

...czyli wybicie 9.7-9.8 i korektę do okolic 8.6.

Nie muszę od siebie dodawać, że skorelowałem to czasowo z datami zamykania/otwierania kontraktów CME ;)

WE WILL SEE :twisted:

Obrazek

@BitJanusz 100% zgoda, też nie mam zamiaru grać pod to w całości ;) daję szansę na wyjście z lokalnego klina rozszerzającego górą, bo to jest jednak jakaś dziwnawa konstrukcja, zwłaszcza, że ma początek na dnie ostatniej korekty. Solidnej korekty w ogóle z kolei już może nie być bo niby czemu czekać na niezaładowanych w drodze ku 13 k
Ostatnio zmieniony środa, 29 stycznia 2020, 18:33 przez mesrotten, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Fugitive, Pan Inwestor, remix, sebamistrz, shinya56, szajsiwo, upp i 18 gości