Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:39

@socjolog2008 i adwersarze, przestańcie wymieniać się docinkami. To tylko zaśmieca wątek.

Takie wpisy pójdą do śmietnika

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:42

Dobiło do góry kanału :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 stycznia 2020, 20:00 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:43

Obrazek
Bardzo dobry moment na krótką, ze SL powyżej 8300 jakby już teraz mieli pompować pod halving.

Jak dla mnie bardzo byczo to wygląda, wyraźne odrzucenie 6500, możliwa pompa pod halving na dniach jak przebije skutecznie górne ograniczenie klina. (obecnie mniej więcej poziom 8250$).
Jednak możliwa też zawrotka i druga próba wyjścia pod koniec stycznia.
Pompka do marca, może kwietnia pod górne ograniczenie spadków od ATH i potem w stylu Bitkojna spadki i długie długie mielenie wzdłuż którejś z lini supportu. :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 7 stycznia 2020, 19:57

Jeśli to pod halving, bardzo możliwe, to trzeba dobrze porownać co działo się na takim rajdzie rok temu z ltc. I wziąć poprawkę i skrócić całą akcję. Jeśli pójdziemy dynamicznie, to koniec stycznia raczej finito, jeśli wolniej to polowa- końcówka lutego

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:00

To Ci pech, miałem zlecenie sprzedaży na ByBit 8136 i doszło do tej ceny i nie zrealizowało, a zlecenie wisiało kilka dni :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:03

@Bit-els albo i zupełnie odwrotnie oczami prezesa Bitmain : najpierw wykończymy konkurencję z koparkami, bo musimy i zapowiadamy już dziś zwolnienie połowy pracowników(Bitmain) po halvingu i pozrzucamy im na głowy wszystko, bo to jedyna opcja żeby przetrwać w biznesie (potrzebne rezerwy $ a nie wirtualne na prąd, infrastrukturę). Nikt nie będzie kupować koparek po 05.2020 i leżymy bez tego. Nauczyła nas historia Litcoina właśnie : https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html

EDIT 09.01.2020 : O i już mamy oficjalnie że zwalniają ludzi przed halvingiem. Tam już wiedzą doskonale co się kroi
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 stycznia 2020, 16:17 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:08

Trwa już zygzakowa 4-ka w 5-ce w ramach impulsu wzrostowego od 3 stycznia.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:21

@Fibo Gotowy na "i co dalej", czy jeszcze musimy poczekać? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:27

@wloczykij78 bardziej się rozchodzi że nadchodzi moment realnego braku ekonomicznego uzasadnionego powodu utrzymania sieci. A sam zbytni podział nagrody przynosi zagładę(LTC 44$-3$ to nadal cool,wiem ale to przez mnożnik x cena btc jednak). A producent/zarazem największy % mocy (Chiny) żyją ze sprzedaży urządzeń ASIC i miningu. Nastąpi przetasowanie w sha256, algorytm zaczyna być nierentowny na zbyt podzielonych już nagrodach. 6.25 to lipa, 3.125 kataklizm. Cena do udaje że nie, po pokazuje suchy fakt. Ja tu raczej obserwator w sensie $, aniżeli mocno zaangażowany finansowo ale nie można tego faktu nie dostrzegać.
Szykujemy się do wojny
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:40

socjolog2008 pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 20:27@wloczykij78 bardziej się rozchodzi że nadchodzi moment realnego braku ekonomicznego uzasadnionego powodu utrzymania sieci. A sam zbytni podział nagrody przynosi zagładę(LTC 44$-3$ to nadal cool,wiem ale to przez mnożnik x cena btc jednak). A producent/zarazem największy % mocy (Chiny) żyją ze sprzedaży urządzeń ASIC i miningu. Nastąpi przetasowanie w sha256, algorytm zaczyna być nierentowny na zbyt podzielonych już nagrodach. 6.25 to lipa, 3.125 kataklizm. Cena do udaje że nie, po pokazuje suchy fakt. Ja tu raczej obserwator w sensie $, aniżeli mocno zaangażowany finansowo ale nie można tego faktu nie dostrzegać.
Szykujemy się do wojny

A jak to wygląda po stronie kosztów?
Jak wyglądają koszty wydobycia 1BTC?
myślę, że znajdą się tacy, którym dalej będzie się to wydobycie opłacać...a część z pewnością wyłączy starszy sprzęt...ale kataklizmu bym się nie spodziewał...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:40

BitJanusz pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 20:21@Fibo Gotowy na "i co dalej", czy jeszcze musimy poczekać?

…dalej przygotowanie w ramach 2-ki, dłuższej w czasie platformy flatowej, ze zniesieniem 38.2% 1-ki - w celu przebicia górnej linii dużego kanału flagi.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:45

Spoiler:
Spoiler:
xtraderx pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 22:12 Tak to widze:

Obrazek
Przypadkiem mi tez wyszlo, ze akurat gorna banda kanalu pokrywa sie z EMA21 na 1W.
Obrazek
i ostatni korekta - byla testem czerwonego kanalu.
Obrazek
No coz, czasami najprostszy kanal dobrze oznaczony daje spore zyski ;)
Obrazek


1W lepiej wygladac juz nie moze

a tak ze swoich wlasnych przemyslen, chociaz zazwyczaj tutaj tego nie robie, dziwie sie ze ktokolwiek w ogole bierze jeszcze pod uwage jakiekolwiek fundamenty przy inwestowaniu, szczegolnie przy takich dosyc silnych aktywach jak bitcoin. Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob w tym watku powinno przede wszystkim byc SPEKULANTAMI, a nie FUNDAMENTALISTAMI, bo chyba kazdemu zalezy na wynikach finansowych a nie na technologii (ktora i tak czy siak sie bedzie rozwijac, ale czy w ta strone w ktora rzeczywiscie myslimy? a kogo to obchodzi, wazne ze moge posadzic swoja dupe w jakims dobrym aucie :twisted:) Wiec te wszystkie posty ktore sa tu wrzucane przekrzykujace sie co to beda teraz robic kopalnie blablablablaa, od razu scrolluje i nie czytam.

Szanuje wszelkie posty z analizami, bo one mi bardzo pomagaja i bardzo sie ciesze, ze to forum istnieje, bo dzieki temu ze wiele osob ma INNE spojrzenie na rynek, mozna zauwazyc wiele rzeczy ktorych sie samemu nie dziwi. Wiec wielka 5 dla wszystkich anagazujacych sie w analize i lecimy dalej w tym 2020. Zebysmy wszyscy mieli tyle kapusty co @Wymazywanie.

A do pozostalych postow zamieszczam link :)

Ostatnio zmieniony wtorek, 7 stycznia 2020, 22:49 przez xtraderx, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mkraw2005 » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:52

socjolog2008 pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 20:27@wloczykij78
myślę, że znajdą się tacy, którym dalej będzie się to wydobycie opłacać...a część z pewnością wyłączy starszy sprzęt...ale kataklizmu bym się nie spodziewał...
To się zdziwisz po halving'u btc.
Moim zdaniem my friend'y będą koparki przełączać na innego coin'a np. bch ponieważ btc może być już nie opłacalny do kopania, ale na obecnym etapie czasu to jest spekulacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 7 stycznia 2020, 20:57

@Fibo

Czyli z grubsza scenariusz, który wykreśliłem we wcześniejszym poście? ;) czyli przypuszczalne odbicie do okolic 0,618 - 0,5 całego zjazdu od 13,9k?

To jeszcze podpytam - na ten moment widziałbyś zakończenie tego AB12345 jako jakąś wielką 1, czy raczej jako coś pomiędzy jedną a drugą falą zjazdu z docelowym zejściem poniżej obecny bottom w postaci ok. 6500$? Bo mi bardziej pasuje taki scenariusz, oczywiście na ten moment to gdybanie z mojej strony.

Czy też raczej celujesz od razu w "wielkie C" aż do 12-17k, które zakończy impuls od 3k i zacznie dziki zjazd?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: maky » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:07

adiqq pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 20:40A jak to wygląda po stronie kosztów?
Jak wyglądają koszty wydobycia 1BTC?
myślę, że znajdą się tacy, którym dalej będzie się to wydobycie opłacać...a część z pewnością wyłączy starszy sprzęt...ale kataklizmu bym się nie spodziewał...
Wszyscy zapominają, że jest to samoregulujący się mechanizm.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:10

BitJanusz pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 20:57Czy też raczej celujesz od razu w "wielkie C" aż do 12-17k, które zakończy impuls od 3k i zacznie dziki zjazd?

Jak nie tak dawno pisałem, celuję w załamane C rozpoczęte 3 stycznia b.r. w ramach fali B rozpoczętej w grudniu 2018r.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:10

@socjolog2008, tamten post wyciąłem, bo z lekka krzywo na wykresy popatrzyłem :-D
Halving powoduje zawsze jedno - wymianę sprzętu kopiącego na nowy, bo na starszym przestaje się to opłacać (ale też nie wszystkim), podobnie jak komputer osobisty wymienia się co kilka lat, bo zamula, nowsza gra nie chodzi itd. Swoją drogą, genialnie to niejaki Satoshi to wykoncypował :-)
Sam dobór algorytmu doprowadził do patologii jaką mamy obecnie, czyli specjalizowane maszyny - za to uwielbiam takie np. Monero, które od tego syfu jest wolne :-)
Spadek rentowności LTC, moim zdaniem, oprócz halvingu wynikał też z tamtych poziomów cen - bo gdyby takie LTC było wtedy warte kilka razy więcej, nie zamykano by kolejnych kopalń, bo przestało się opłacać. I hashrate leci na ryj.
Bitek po halvingu? W dłuższej perspektywie moim zdaniem i tak zdrożeje - droższe wydobycie powoduje wzrost cen surowca - chyba że spada popyt, a mniej więcej właśnie to zjawisko napędziło spadki pohalvingowe na LTC.
Jak będzie z bitkiem? Cena zawsze jest wynikiem popytu i podaży plus koszty wydobycia. Wiecie co by się działo, gdyby nagle udało się ujarzmić maszyny kwantowe? Istny armageddon cenowy :-D
Moja szklana kula niezmiennie mówi, że przed majem będziemy pompowac (niekoniecznie już), żeby nie trzeba było kopalń zamykać. potem spadki, a w 2022 nowe poziomy cenowe kolejnej bani... no chyba że ujarzmimy maszyny kwantowe - wtedy trzeba będzie z tego okrętu spieprzać szybciej :-)

@mkraw2005, tak, słabsze kopareczki przełączymy na takie BCH - co z tego, jak tam też za rogiem halving pewny jak w banku?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:20

co do halvingu, tak ogólnie. Jest to mechanizm zaproponowany przez Satoshiego, ma przypominać kurczące sie zasoby kruszców. W dashu jest to spadek stały o 7% rocznie, w btc skokowy co 4 lata o połowę mniej.

Jest to swego rodzaju zaburzenie w stabilnym środowisku. I może powodować "turbulencje" -
ceny i mocy.
dwa poprzednie przebiegły dość spokojnie i krótko po nich nastąpiły ostre jazdy w górę. Ale teraz faktycznie może byc inaczej. Pokazał to ltc w zeszłym roku.

Ale też po takim wstrząsie następuje uspokojenie, stan równowago. Hashrate ltc wrócił do poziomu z poczatku 2019. To i tak dużo i wystarczajaco bezpiecznie. Za jakis czas i moc i chyba cena może powoli zyskiwać. Choć ltc to zwykły alt. Może też odchodzić w zapomnienie. Jak namecoin nie przymierzając.

Z btc może być podobnie. Teraz trochę jazdy w górę, potem szybkie załamanie ceny. Moc spadnie raczej dopiero po halvingu.


I może mieć rację Eko wieszczący duuuży trojkąt

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:28

maky pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 21:07Wszyscy zapominają, że jest to samoregulujący się mechanizm.
I mysle ze nie zauwazaja ze Btc bedzie jak internet(protokol) to na nim powstaja inne warstwy i rozwiazania.Komercyjne serwisy, portale, systemy platnosci, w przypadku BTC komercyje np.LN. Wiec mysle ze to bedzie milionowy biznes i ze jest to dopiero poczatek. To samo z eth.
wloczykij78 pisze: wtorek, 7 stycznia 2020, 21:10Spadek rentowności LTC, moim zdaniem, oprócz halvingu wynikał też z tamtych poziomów cen - bo gdyby takie LTC było wtedy warte kilka razy więcej, nie zamykano by kolejnych kopalń, bo przestało się opłacać. I hashrate leci na ryj.
Co do ltc i ceny moze tu jest przyczyna :
kilka postow w dol
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php ... 40#p597102

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 7 stycznia 2020, 21:38

@Majkos, zauważają, a takich "platform" można by jeszcze kilka wymienić. Gdybym nie patrzył na to jak na pewien zarys ekosystemu, nie władowałbym w to pieniążków. Nie jestem spekulantem - wierzę (zaraz mmnie zjedzą, haha) w ten ekosystem i jego potencjał :-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, grzeg, mess_on_a_mission, miso20, TomaszT i 26 gości