Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 10 grudnia 2019, 18:23

baggins pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 18:03może się coś grubszego szykuje... może ludzie sprzedają żeby mieć na prezenty świąteczne i stąd te aberracje
przeciez widac, ze doszlo do duzych zakupow, a nizeli sprzedazy :lol: (przemeczenie) a to, zeby pchnac kurs w gore ciezej nizeli spasc, co widac golym okiem to juz inna bajka, trzeba czekac do konca 4h moze cos fajnego sie zbuduje, meczace, ale trzeba byc cierpliwym.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 grudnia 2019, 18:44 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » wtorek, 10 grudnia 2019, 18:29

Vetz pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 18:23przeciez widac, ze doszlo do duzych zakupow, a nizeli sprzedazy
zgodnie z moją wiedzą wielkość sprzedaży była dokładnie taka jak zakupów... chyba, że piszesz o kontraktach, ale to już zuuuuupełnie inna historia ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:32

wybacz, chodzi mi o aktywny zakup postawionych ASK'ow niz czyszczenie BID'ow :roll: przemeczenie :lol: ktos w jakims celu kupil 2 razy kilka tysi Bitow, w jakim celu zobaczymy pewnie w przyszlosci. Ja sobie przy 7,2 na finie cos dziabne, bo meczy mnie "glod" Dobrze, ze to juz niedlugo ;)

Dodano po 49 minutach 14 sekundach:
mamy formacje odwrocenia trendu na 15 min, wg. ma zasieg to 7,31 co ciekawe, jezeli bedzie to dynamiczny wzrost do 20 i pozostaniemy w okolicach sma formacja utworzy sie tez na 1h i przeszkoda bedzie sma na 7,38 do TL spadkowej - mozna powiedziec, ze mamy lokalny dolek, ale na potwierdzenia bedzie trzeba szukac na 1h w formacji swiec - wystarczy, ze zamkniemy swiece na 1h z niewielkim knotem u gory na wysokosci doji z 17:00, ja zapakowany od 7,2 8-) bez odbioru
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 grudnia 2019, 19:40 przez Vetz, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kryptodiusz » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:39

Totalny zamęt - każde podejście ma swoje racje:

Te długie witki ostatnio kończyły się jednak czerwonym zakończeniem świec - okres od 4 grudnia - czyżby się szykowało fake'owe wyjście górą i zjazd?

Puszczając linie po witkach świec - szykuje się długi boczniak do końca roku.

Może szykuje się fake'owe wyjście dołem i wjazd na poziomy $ 8000 - $ 8400 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bemx2k » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:41

Szykuje się świąteczna promocja BTC po 6k $ ot takie mam przeczucie.
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:54

@Bemx2k dokładnie... z drugiej strony mam na 7100 ważną "longlongterm kreskę" w skali 1d dzisiejsza obsuwa wygląda, że już prawie ładnie się wpasowała.... bardzo ciekawy moment
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ahr » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:56

@Vetz, oby tak bylo jesli na 1h nic nie bedzie to wychodzisz przy 7,31 czy czekasz? doji na Finexie ma szpile do 7290, a zostalo Ci 4 minuty :V

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:20

Bemx2k pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 22:02Coś czuję w kościach że na Mikołaja BTC będzie po 6500$ a w Lutym 2020 po 4500$ .
Bemx2k pisze: niedziela, 24 listopada 2019, 21:47Kilka dni temu gdybałem o 6500$ na Mikołaja i chyba się pomyliłem o tysiaka , powolna śmierć btc nadchodzi. Coś mnie mówi że 4500$ w Lutym 2020 wysoce prawdopodobne.
Bemx2k pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 19:41Szykuje się świąteczna promocja BTC po 6k $ ot takie mam przeczucie.

Kiedyś Ci się w końcu uda trafić. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bemx2k » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:34

Ogólnie obstawiam spadek przed halvingiem ,docelowo obym się mylił 4500-5000 $
Bez kilkunastu milionów $ wydanych na ''reklamę'' w mediach zero szans na wzrosty.
BTC>ETH

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:40

Bemx2k pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 20:34zero szans na wzrosty.
Dlatego niektorzy nie powinni zajmowac sie spekulacja, AT dziala, dobra analiza daje przewage na rynku, tylko bardzo prosze nie pierdolnij focha, jak nastolatka, ale zalozenie, ze szanse na wzrosty sa zerowe jest bledne, wiec Twoje poziomy prawdopodobnie tez beda bledne, ale na ich realizacje szanse nadal sa :D Mam nadzieje, ze forumowicze mnie nie zjedza, bo zjechalem "smerfusia" ale na pewno Bemx2k, gdzies na tym forum jest watek, w ktorym bedziesz mogl sie wykazac bardziej niz dt. kursu BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:44

@Bemx2k to nie lepiej taka reklama na 2 lecie :?:
https://cointelegraph.com/news/bitcoin- ... ous-growth
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 grudnia 2019, 20:47 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7637
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:45

@Fibo
Fala 3 nigdy nie może być jednocześnie krótsza od Fali 1 i Fali 5, zarówno pod względem przebytej ceny
jak i procentowego ruchu cen.

5tka trochę się wydłużyła, czy twój scenariusz jest zanegowany? Masz jakiś inny pomysł na oznaczenie czy jednak obecne nadal jest dopuszczalne?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:03

Bemx2k pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 20:34 Ogólnie obstawiam spadek przed halvingiem ,docelowo obym się mylił 4500-5000 $
Bez kilkunastu milionów $ wydanych na ''reklamę'' w mediach zero szans na wzrosty.
Nie sądziłem, że istnieją jeszcze ludzie, którzy są w krypto w 2011r. i jeszcze nie nauczyli się, że pojęcie "zero szans" nie istnieje na BTC. Jesteś chyba ostatni :D

Jakbyś wytłumaczył BTC po np. 10k do końca roku? Pewnie manipulacja/Tethery?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:24

ergorg pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 20:455tka trochę się wydłużyła, czy twój scenariusz jest zanegowany? Masz jakiś inny pomysł na oznaczenie czy jednak obecne nadal jest dopuszczalne?

5-tka wydłużyła się za bardzo o 14$, BTC lubi takie szybkie naruszenia długości, z resztą tak samo jak szybkie i lekkie naruszenia 2-ki przez 4-kę w impulsie.
Jednakże dopiero przebicie 7270$ na Stampie pozwoli umocnić tą propozycję oznaczenia.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:31

Ja standardowo zalecam jakieś zakupy :D RSI 4h okolice 30, zatem buy the fucking dip :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:32



Na szczescie dzis mnie tu nie ma!


@Vetz

Kwestia jest taka ze jak ulica przysiadała sie do stołu to kazdy wyłożył kasiorke na Bita i kurs szedl w góre. Grubasy sami na sobie zarabiac nie będą, sami sobie kursu do góry pachac nie musza, wiec @Bemx2k ma troche racji.
Zadaj sobie pytanie co ty bys zrobił jak bys był grubasem.

Ja osobiscie spuszczał bym kurs wyciagajac kapitał z aktywa, ktore w obecnym okresie daje zarabiac na sprzedazy równie sukcesywnie dzieki CME. Potem jak bedzie tanie postymulował bym wzrosty bo taniej łatwiej stymulowac i pod halving zaprosil bym ulice do koryta zeby w odpowiednim momencie znowu posprzedawac i wyciagnac kolejne fiaty potem na panice je odkupujac. Paniki nie bedzie bo ulicy nie ma a stali bywalcy posiadacze i obserwatorzy na spokojnie czekaja na dno.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 10 grudnia 2019, 22:47

donkeszyn pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 21:32 Grubasy sami na sobie zarabiac nie będą


Moim zdaniem to jest błędne założenie, że niby grubasy to jednolita grupa mająca na celu wyleszcz ulicy. Nie widzę powodu, żeby jedne grubasy nie chciały wyszczuplić innych grubasów.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 10 grudnia 2019, 22:54

... szczególnie, że grubas ma więcej zielonych niż jakiś Janusz z ulycy ;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » wtorek, 10 grudnia 2019, 23:38

Zbyszek_gd pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:47Moim zdaniem to jest błędne założenie, że niby grubasy to jednolita grupa mająca na celu wyleszcz ulicy.
Nigdy nie powiedziałem ze to jednolita grupa. Raczej chodziło mi o to ze grubas nie staje sie grubasem bez powodu.
Grubas grubasa tak szybko nie wyleszczy.
wloczykij78 pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:54szczególnie, że grubas ma więcej zielonych niż jakiś Janusz z ulycy
i to jest błedne myslenie. Grubasów masz niewielu natomiast ulica to miliony jednostek ktore szybciej wyloza kasa łatwiej im to przyjdzie bo kasa bedzie mniejsza i w zasiegu akceptacji straty. Potencjalnie łatwa do odrobienia. Ulica tez w wiekszosci inaczej analizuje inaczej podchodzi do wyłozenia kasy.
Grubas wykladajac miliony zastanowi sie 100x zanim podejmie decyzje i te miliony raczej nie dorównaja siła do ulicy. Natomiast grubas majac miliony podjemuje decyzje jako pojedyncza jednostka co wpływa na rynek. Ulicy ciezej sie zebrac w tak liczna grupe ktora mogla by rynkiem posterowac. W zasadzie dla ulicy to nie wykonalne. Dlatego jest jak jest. Gdyby istniała mozliwosc ze ulica zgaduje sie jak jeden organizm to by grubasów wysterowała z kazdego miliona.

Dlatego uwazam ze wlasnie w ulicy jest sila do pompowania kursu i to ulica jest kąskiem ktory łatwo bez wiekszych nakladów finansowych pochłonac.

Wolał bys toczyc droga walke z silniejszym czy najechac kilku mniejszych, słabszych :) - brzmi hujowo ale nie w tym point.

Jeszcze wracajac do kwesti wyleszczania sie miedzy grubasami.
To nie solówka osiedlowa. To interesy. Jestem zdania ze silne finansowo jednostki sa na innym szczeblu one musza sie trzymac razem. Osłabianie swoich szeregów moze byc destrukcyjne dla kazdego z nich.

----------------------------------

Odnosnie kursu to wyglądało by na to ze figura pusila dołem i teraz ciagnie pod retest do 7300? O ile tam dobije bo linia oporu jest nizej. Czyli powinno spadac.... ale poczkeamy zobaczymy.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » środa, 11 grudnia 2019, 02:55

donkeszyn pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 23:38 Grubas grubasa tak szybko nie wyleszczy.
Według mnie jest na odwrót, bo to tym większym gra się trudniej na rynku, gdyż jak sam napisałeś, żeby wejść kilkuset milionami trzeba się najpierw 100x zastanowić, bo już wyjść z pozycji nie będzie tak łatwo. Wejdz sobie na jakiegoś alta z mniejszą kapitalizacją i spróbuj zarządzać popytem/podażą to sam się przekonasz :). Przeciętny mały trejder może bardzo szybko i łatwo zmienić swoje pozycje, ustawiać korzystne SL bez wpływu na kurs i łatwo chronić swój kapitał . Taki detaliczny trejder może być elastyczny i w związku ze zmieniająca się ceną/sentymentem ma możliwość łatwym zarządzaniem swoich pozycji.

Zbyszek_gd pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 22:47
donkeszyn pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 21:32 Grubasy sami na sobie zarabiac nie będą


Moim zdaniem to jest błędne założenie, że niby grubasy to jednolita grupa mająca na celu wyleszcz ulicy. Nie widzę powodu, żeby jedne grubasy nie chciały wyszczuplić innych grubasów.
Dokładnie, patrzenie na rynek zero-jedynkowo jest niczym innym jak pułapką myśleniową. Najłatwiej podzielić wszystkich na plankton i grubasy, gdzie ci drudzy trzymają się razem i porozumiewają się przez tajny telegram i zawierają takie same pozycje, by ogołocić tych pierwszych :D
Może ten rynek nie jest wielki w stosunku do innych market capów, ale nawet na najmniejszych aktywach istnieją sprzeczne pozycje tych 'wielkich' graczy i to zazwyczaj oni są odpowiedzialni za tzn. 'barty'

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości