Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 22 listopada 2019, 20:17

Cichaczem, ale właśnie 600$ odrobione
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » piątek, 22 listopada 2019, 20:32

Kurcze jakby tak zamknac 1D ok 7800 to mozna byloby pokusic sie o stwierdzenie, ze to bylo fejkowe wyjscie z klina :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 listopada 2019, 20:40

Musicie przyznać, że jak janusz narysuje support, to nie ma ch**a we wsi. :mrgreen:

Obrazek

rysunek stary, do wglądu na poprzednich stronach, więc muszę przyznać, że mi się udało :mrgreen:

wniosek jest taki, że zatrzymało sie na ostatnim supporcie przed wyjściem z kanału (sensowne), ale wygląda na to, że pomysł z "bazą" upadł... a szkoda. Fajny to byłby setup. No, ale nie udało się chyba. Czekam jeszcze na analizę @Fibo .

Nie zdziwię się, jeżeli dzienna zamknie się powyżej 0,618 (tak jak jest obecnie).

Analogicznie do zamknięcia się dziennej poniżej 0,618 przy rajdzie z 3k...

To może być ciekawe miejsce na dłuższą pozycję, ale też po załamaniu bazy PÓKI CO nie ma nic byczego na wykresie, kompletnie nic.

Potencjalne odbicie do 8700$ mnie nie zaskoczy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » piątek, 22 listopada 2019, 20:45

@BitJanusz Odbicie do 8700? To byśmy wyszli górą z kanału....
Chyba że miałoby to się zadziać już, w co wątpie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 listopada 2019, 20:49

@Nas

właśnie w tym rzecz, że może być bardzo szybkie. Po zanegowaniu bazy na pewno pojawiło się dużo nowych shortów. Możemy mieć krótkie i spektakularne odbicie. To jeszcze nie ten moment, kiedy nikt nie wierzy w bitka. ;)

oczywiście to tylko gdybanie. Bardziej naturalne wydaje mi się zejście aż do 5500$. W 8700$ widzę potencjał na short squeeze.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kluka » piątek, 22 listopada 2019, 23:59

No coz, fjuczersy sie zblizaja... 29.11, ciekawe ze po halvingu nie ma wiecej zaplanowanych. Ostatnie na 2020 to marzec: https://www.barchart.com/futures/future ... currencies
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 23 listopada 2019, 01:48

Teoretycznie odrzucilo od poprzedniego bloku ale jest jakas szansa ze moze (ale nie musi) to byc jedynie pierwsza fala z ABC do gory

Target mimo wszystko bez zmian, predzej czy pozniej - z korekta czy bez - powinnien zostac wbity.
Zmian w pozycjach do momentu odzyskania 8.2k nie przewiduje.

Zwlaszcza warto zerknac ze ETH wydaje sie chetne retestowac ten ogromny support na 166 ktory pewnie teraz bedzie oporem


Ostatnio zmieniony sobota, 23 listopada 2019, 08:42 przez prap0n, łącznie zmieniany 12 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 23 listopada 2019, 01:49




Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » sobota, 23 listopada 2019, 09:02

Jeszcze dzisiaj na czerwono jutro pewnie tyż a pojutrze DOBRA ZMIANA
Pozdro dla lewaków.

Ale ostatnio troluje... :twisted:
Muszę przestać

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 23 listopada 2019, 09:37

prap0n pisze: sobota, 23 listopada 2019, 01:48Zwlaszcza warto zerknac ze ETH wydaje sie chetne retestowac ten ogromny support na 166 ktory pewnie teraz bedzie oporem

tutaj jest o tyle problem, że eth jest tak mocno powiązany z bitem, że nie wiem czy można na to patrzeć w ogóle...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 23 listopada 2019, 10:33

adiqq pisze: sobota, 23 listopada 2019, 09:37 prap0n pisze: ↑ sobota, 23 listopada 2019, 01:48
Zwlaszcza warto zerknac ze ETH wydaje sie chetne retestowac ten ogromny support na 166 ktory pewnie teraz bedzie oporem


tutaj jest o tyle problem, że eth jest tak mocno powiązany z bitem, że nie wiem czy można na to patrzeć w ogóle...
@adiqq

otóż TO , że jest powiązane !!
więc , raczej nie zrozumiałeś co @prap0n chciał tym przekazać :

tak bardziej "lopatą" :mrgreen: to :

chęć przetestowania oporu od dołu przez ETH będzie się wiązała z koleją falą odreagowania spadków czyli UP dla BTC pod ~~ 77xx

PS
a tym samym jeszcze pozamiatanie shorciarzy którzy już widzą szybcitkie 6,3-5,5 - też bym to tak widział


8-)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 23 listopada 2019, 10:38

zrozumiałem, aż za dobrze, tylko problem w tym, że to nie jest powiązanie dwustronne....w drugą stronę działa jednak dużo słabiej

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 23 listopada 2019, 10:43

Trwa wzrostowa zygzakowa 4-ka w ramach impulsowego ruchu spadkowego od górki z 6.11, czyli od zakończenia trójkąta. Nie powinna przebić czerwonej linii, max. 38,2% 3-ki liczonej od 10.11. Ostatnia 5 fala powinna znowu mieć wsparcie w dolnej linii precyzyjnego kanału flagi od czerwca b.r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit.wizz » sobota, 23 listopada 2019, 11:17

Nie wiem czy ktoś już to wrzucał ale to może być przyczyna ostatniego spadku:
https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Lu ... da-7777835

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4286
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 23 listopada 2019, 12:04

@@Bit.wizz takie zachowanie to dobry sposób na bujanie kursem i zarabianie. Jednak ma to jedną wadę - ludzie się przyzwyczajają, co mogliśmy obserwować w przypadku ETF, gdzie po jakimś czasie rynek już słabo reagował na kolejne rewelacje o odmowie/zgodzie/przesunięciu wprowadzenia tychże.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 23 listopada 2019, 12:10

@Fibo napisz proszę czy to nadal może być "baza AB", kiedy "B" wypadnie grubo poniżej "A"?

Tutaj moje trzy grosze - Bitstamp 1d:



Kurs trochę walczy z prawdziwym objęciem downtrendu (wyjściem z kanału). Dzienna zamknęła się praktycznie dokładnie na 0,618 zależy od giełdy, czyli moim zdaniem już trochę flirtujemy czymś, co albo może być dołkiem/blisko dołka, albo ostatecznym zmiażdżeniem jaj bykom. Trudno powiedzieć.

O bazę pytałem, gdyż ja używam jej trochę "nie-eliotowsko", czyli dla mnie zejście poniżej jej startu neguje jej sens. Dlatego widziałbym w najlepszym wypadku solidny short squeeze i wypłaszcz (podstawy wzrostów), w najgorszym pełnoprawny rajd ku 5500$.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » sobota, 23 listopada 2019, 12:41

BitJanusz pisze: sobota, 23 listopada 2019, 12:10Tutaj moje trzy grosze - Bitstamp 1d:
Spoiler:
Specjalne okulary tanio pogonie do czytania wykresu :) btw na dole wykresu praktycznie nic nie widac da rade wiekszy?
 ! Wiadomość z: koparki
Nic nie wnosisz do wątku jesli się nie mozesz powstrzymać to umieszczaj takie wstawki do spojlera.
Ok juz sie ogarniam. Przepraszam. Sobota chcialem posmieszkowac.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 listopada 2019, 13:27 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 23 listopada 2019, 13:01

Widzę, że mamy kolejnego niedźwiedziego trolla po osobliwym nicku czy jak mu tam było. @donkeszyn twoje posty nic nie wnoszą poza hejtowaniem bitcoina i widać że jesteś mocno uprzedzony emocjonalnie. Przyznaj się, ile straciłeś? Otóż twoje płacze nie są nikomu w tym wątku potrzebne i jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz. Moderatora proszę o kasowanie takich postów, bo robi się tu powoli śmietnik i znowu trzeba będzie rozdzielić wątek na przedszkole i zaawansowanych.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 23 listopada 2019, 13:16

kozaki_wiesi pisze: sobota, 23 listopada 2019, 12:04rynek już słabo reagował na kolejne rewelacje o odmowie/zgodzie/przesunięciu wprowadzenia tychże.


Jak ktos zna ten rynek od lat to widział juz ile ruchów było kiedys wymuszonych przez newsy o banach, jest słabość fundamentów bitcoina i niska płynność skoro jest to mozliwe.
Właściciele tego kasyna - kontra dawcy kapitału (humorystycznie o tym):
Spoiler:
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » sobota, 23 listopada 2019, 13:49

Jahu pisze: sobota, 23 listopada 2019, 13:01Widzę, że mamy kolejnego niedźwiedziego trolla po osobliwym nicku czy jak mu tam było. @donkeszyn twoje posty nic nie wnoszą poza hejtowaniem bitcoina i widać że jesteś mocno uprzedzony emocjonalnie. Przyznaj się, ile straciłeś? Otóż twoje płacze nie są nikomu w tym wątku potrzebne i jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz.
Gdzie ja hejtuje BTC? Mówie ze bedzie spadac piszecie - oj ktos tu sie nie zaladowal. Spada piszecie ze hejtuje i nic nie wnosze. Serio?
Nic nie stracilem, zarobilem na nim. Nie placze. Cierpliwie czekam na dno. Pisze jak jest. I jak widze texty typu spadnie i odrazu odbije to pokazuje ze w historii jego istnienia nigdy tak nie bylo.
Mam kija w d... zle nie mam kija w d... zle ? No to juz go wsadzam spowrotem.
Jak pisalem wczesniej ze bedzie spadac i spada to ty to trolowaniem nazywasz? Znajdz mi te posty ktore nic nie wnosza i sa gorsze od tych optymistycznych wykresowych wystrzałów. Chyba ze tu sekciarsko trzeba jedna prawde glosic. To ok.

Dodano po 14 minutach 10 sekundach:
Z innej beczki
anagamidev pisze: piątek, 22 listopada 2019, 10:20bo Wy ciągle nie rozumiecie co to jest uśrednianie długoterminowe na realnym rynku :D Mylicie uśrednianie z grid'em na dźwigni, czyli dokładaniem do pozycji przeciw trendowi, co oczywiście musi wiązać się z przymusowym zamknięciem pozycji chyba, że mamy nieograniczony kapitał :D Mając realny asset na portfelu, to Ty decydujesz kiedy sprzedasz, nie zmusi Cię do tego żaden margin call :D Uśrednianie dla mnie to jest np. kiedy jakieś aktywo spadło 80-90% od szczytu i zakładam w dłuższym terminie powrót na szczyt czy nowe ATH
-----------------------

Mysle o tym usrednianiu i nie daje mi to spokoju. Dlatego wracam z tematem bo jest on dosc istotny.

Jak bys na to nie patrzył to - usrednianie jest ratowaniem kapitału w skutek podjęcia błędnej decyzji. Usredniasz bo chcesz zmniejszyc koszt poczatkowego przeplacenia za produkt.
Tłumaczysz sobie ze usrednianie jest ok bo jestes przedsiebiorczy i zabezpieczasz w ten sposób kapitał. Oszukujesz samego siebie.
Jezeli posiadasz aktywo ktore traci na wartosci to zamiast usredniac lepiej jest sie go pozbyc odrazu. Wiara w lepsze jutro pozostaje tylko wiarą.
DT to takia przyspieszona wizualizacja tego co moze cie spotkac przy długoterminówce.

Rozłóżmy na czynniki pierwsze to co pisałeś.

Inwestycja długoterminowa. Założenie zeby było łatwiej - inwestujesz 10% miesiecznego stałego przychodu z 10 000$
1 dzień - Kupujesz 1000szt aktywa za 1000$
1 miesiac - 10% + 1000$ + 1100szt = 2100szt
2 miesiac - 10% + 1000$ + 1190szt = 3290szt
3 miesiac - 10% + 1000$ + 1271szt = 4561szt
4 miesiac - 10% + 1000$ + 1344szt = 5905szt

5 miesiaca uswiadamiasz sobie ze masz uwalone 5000$ w 5905szt aktywa, ktore nie dało ci jeszcze zadnego przychodu i ciagle generuje strate.
Grunt ze wiara w lepsze jutro pcha cię do przodu.

5 miesiac - 10% + 1000$ + 1409szt = 7314szt

6 miesiac - 10% - 1000szt aktywo warte jest 532$

Po 6 miesiecznej inwestycji posiadasz 7314szt. aktywa wartego na rynku 532$/1000szt.
Postanawiasz sprzedac bo straciłeś wiarę, inwestycja jest nierentowna i niepewna. Jak to banka spekulacyjna to i tak super ze udalo ci sie podjac to trudna decyzje.

7.314 x 532$ = 3891$ - strata 1109$

Na DT jak tak bedziesz usrednial z zalozeniem dokladania co dzien okreslonej kwoty to tez w pewnym momecie wiara sie konczy i trzeba pozycje zamknac.

Analogicznie bez usredniania.

1 dzień - Kupujesz 1000szt aktywa za 1000$
1 miesiac - 10%
2 miesiac - 10%

3 miesiac przyznajesz przed samym soba ze sie pomyliles. Tniesz strate odrazu.

Sprzedajesz. 1000szt. po 810$ - Strata 190$
Kolejne miesiace czekasz obracasz kapitałem ktory nie jest zamrozony.

Owszem moze byc sytuacja ze po 2-3 miesacach odbije ale to nie jest pewne. Teraz trzeba by jeszcze dodac wazny czynnik - czego dotyczny inwestycja. Jak ma solidne podstawy to ok.

My tu rozmawiamy o usrednianiu banki spekulacyjnej. Czysty hardcore...

Jak zle mysle to prosze o wyjasnienie dlaczego zle mysle.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak i 22 gości