Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Drobniak » piątek, 4 października 2019, 12:19

To ja jeszcze dwa obrazki tu tylko zostawię, bez komentarza większego bo nie chce mi się opisywać, sorry ;)





Nie wiem jak wy, ale ja myślę, że 0.618 fibo to wystarczająco. A ostatni wodospad to tak na zakończenie poszedł. Jeszcze 3 miesiące temu myślałem o 0.78 ale dzisiaj wątpie. To jak czekanie na 1800 kiedy padło do 3k, tak myśle.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kristiano92 » piątek, 4 października 2019, 14:42

Gdzie mogę znaleźć wskaźnik, jeśli chodzi o wolumen na danym poziomie cenowym? Nie widzę na TV ani coinigy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 4 października 2019, 15:08

@kristiano92 Chodzi Ci o wskaźnik wolumenowy z boku wykresu dla poziomu? VPVR, VPS czy inne podobne nazwy? Nie są raczej dostępne w darmowym koncie na tv, coinigy pewnie też.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kristiano92 » piątek, 4 października 2019, 15:16

Dokładnie o to :) tzw. volume profile. Wydawało mi się, żę gdzieś na darmowym koncie używałem. NA TV po VPVR wyszukałem jeden
Wymazywanie pisze: piątek, 4 października 2019, 15:08@kristiano92 Chodzi Ci o wskaźnik wolumenowy z boku wykresu dla poziomu? VPVR, VPS czy inne podobne nazwy? Nie są raczej dostępne w darmowym koncie na tv, coinigy pewnie też.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitHub.pl » piątek, 4 października 2019, 15:48

Ryzyko recesji w USA niepokojąco wzrasta, a wraz z nim cena złota.
Cena cyfrowego złota, bitcoina, nie zachowuje się analogicznie.
Czy wobec tego bitcoin nie sprawdza się jako cyfrowe złoto?
Przyglądamy się temu bliżej ;)

Bitcoin a złoto | 60% ryzyka recesji w USA wg JP Morgan
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 4 października 2019, 17:27

U mnie bez zmian na wykresie, mediana kanału dobrze zadziałała jako opór. Myślę, że czeka nas teraz powolne osuwanie się w dół z przystankiem na 7435$. Potem dolna granica kanału która prawdopodobnie wypadnie w okolicach następnego wsparcia ~6400$. TF - prawdopodobnie do końca miesiąca.

P.S. możliwy retest mediany kanału.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » piątek, 4 października 2019, 17:52

@Drobniak ten Twoj pennant po prostu cudny :lol: sorry, ze sie czepiam, ale dla mnie dramat. na razie wszystko wskazuję, że strefa wsparcia to czas kumulacji, ostygnięcia rynku z prowzrostowych scenariuszy i wybicia górą. Na 1D ma nadal wskazuję na wyjście górą z tym, że tworzy się opór na okolicach 8,26, więc albo ktoś niebawem rozbuja kurs w górę albo poczeka z tym do zejścia w okolice 7k gdzie warto się załadować.
@Drobniak
Drobniak pisze: piątek, 4 października 2019, 12:19 To ja jeszcze dwa obrazki tu tylko zostawię, bez komentarza większego bo nie chce mi się opisywać, sorry ;)


ja rozumiem, że dołek na 7733 z Twojej perspektywy jest nieistotny i nie warto brać go pod uwagę
co do wskaźników ma i pa jw. na 1D ma nadal wskazuję na wyjście górą z tym, że tworzy się opór na okolicach 8,26, więc albo ktoś niebawem rozbuja kurs w górę albo poczeka z tym do zejścia w okolice 7k gdzie warto się załadować. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sobota, 5 października 2019, 17:31 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitHub.pl » piątek, 4 października 2019, 21:51

Bitcoin nie potrzebuje instytucji, aby dojść do kursu 100.000 USD lub nawet więcej, a to, co teraz obserwujemy na wykresie, będzie wtedy tylko szumem. Tak twierdzi prezes CryptoOracle :D

„To nadchodzi… za 10, 20 lat to, co widzisz na wykresie BTC będzie tylko…”
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 4 października 2019, 22:12

BitHub.pl pisze: piątek, 4 października 2019, 21:51Bitcoin nie potrzebuje instytucji
Ba, Bitcoin nawet traderów nie potrzebuje. Wystarczy bot Willy :mrgreen:

Ja również czekam raczej na przedział 6-7k, liczę na 5,5k w piku, target 40k $. Howgh. Korzystajcie z altów, bo silny trend na BTC znów przetrąci im jaja, up lub down.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 4 października 2019, 22:20

BitJanusz pisze: piątek, 4 października 2019, 22:12Korzystajcie z altów, bo silny trend na BTC znów przetrąci im jaja, up lub down.
Wiele altów pretenduje do zwyciężenia z BTC, nawet zastąpienie go. Pomimo lepszej technologii i śmiałych roadmapów tak się nie dzieje. Nic Ci to nie daje do myślenia? Odnośnie altów, gdy BTC ma mega run - są wyciskane, gdy BTC ma mega zrzut - są wyciskane. A przecież rynek dalej uchodzi za płytki i w miarę świeży, rzekomo gotowy na kolejne spodki.
ergorg pisze: piątek, 4 października 2019, 17:27P.S. możliwy retest mediany kanału.
Zupełnie nie wiem jak Ci wyszła ta mediana kanału, u mnie mediana wychodzi gdzieś w okolicach 8600-8800usd.
prap0n pisze: piątek, 4 października 2019, 22:24Rozumiem ze mozna cos na jakis czas wrzucic ale nabijac sobie wyswietlenia w ten sposob to troche slabe. Zreszta macie swoj temat, gdzie do tej pory postowaliscie.
Kiedyś już było poruszane. Pewnie chcą zaprezentować większemu gronu swoje materiały i tyle.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 października 2019, 22:35 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4784
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 4 października 2019, 22:24

@BitHub.pl

Please, nie spamujcie tutaj co chwile newsami.

Wchodze, dostaje powiadomienia - licze ze jakis wykres czy cokolwiek, a co 3 cie powiadomienie to wy wrzucacie newsa do najpopularniejszego tematu na forum. Zakladam zeby uzyskac wyswietlenia :roll: :roll: To jakas nowa strategia?

Na kazdej z 2 ostatnich stron tematu, sa conajmniej 2 wasze posty i kazdy z linkami do waszego portalu.

Rozumiem ze mozna cos na jakis czas wrzucic ale nabijac sobie wyswietlenia w ten sposob to troche slabe. Zreszta macie swoj temat, gdzie do tej pory postowaliscie newsy.

viewtopic.php?f=6&t=20833&p=604343#p604343

Nie wiem... byc moze innym nie przeszkadza. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 4 października 2019, 22:50 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 4 października 2019, 22:46

@BitJanusz A dlaczego docelowo akurat tak mało 40k? Wychodzi Wam to z jakiś fraktali? Potrafili go podpompować ponad 80% w niecałe 20 dni z 7.4k do prawie 14k, a zrobili to samym tetherem głównie i przy 10 krotnym mniejszym zainteresowaniu niż na ATH :D
A nóż wejdą instytucje z czasem, na samym końcu retailersi. Nie widzę większego problemu zrobić 100-200k jeżeli będzie to komuś na rękę. Dla mnie zabicie póki co takiego dosyć skromnego "eldorado" byłoby co najmniej bezsensowne. Przez następne lata ciężko jest mi sobie wyobrazić ten "cyrk" (rynek) bez Bitcoina. Dominacja owszem w następnych latach może spadać, ale jakoś jeszcze ciężko mi to sobie wyobrazić, żeby król już powiedział swoje ostatnie słowo, lub powiedział je niebawem. I tyle...

Spoiler:
Druga sprawa jest taka zauważyłem takie zjawisko u siebie kiedyś (jak było sie dzieciakiem) i u ludzi. Nie wiem, czy jest to zbadane lub jakoś udokumentowane, bądź ma podparcie w psychologii.
Odejdę trochę od tematu, aczkolwiek zamierzam porównać te rzeczy do Bitcoina.
Część z Was za pewne kojarzy taką platformę z grami Steam, gdzie można kupić gry i je pobierać. Najpopularniejszą grą na tej platformie jest strzelanka Counter Strike, gdzie żeby wygrać musimy zabić przeciwników posługując się rozmaitym uzbrojeniem. Ktoś genialny w końcu wpadł na pomysł, że te bronie można pokolorować za pieniądze. Wprowadzili odpłatne skórki do broni, zmieniające jej wygląd. Skórki te zostały podzielone na kilka kategorii pod względem rzadkości. Było mnóstwo pięknych skórek do karabinów, pistoletów, strzelb etc, ale najchętniej wybierano/pożądano skórki do noży, bo były najrzadsze a zarazem najdroższe. Każda skórka miała swoją cenę. Dla przykładu kolorowa skórka do karabinu z nadrukiem, która kosztowała zaledwie pół euro była o niebo piękniejsza niż brzydki nóż we wzór camo (barwy wojskowe), który kosztował paręset euro. A mimo tego gracze nie pożądali skórki do karabinu, którym i tak najczęściej się posługuje, tylko 100x bardziej pragnęli kupić właśnie tego noża, który nie dość, że jest mało użyteczny, bo używało się go kilka razy przez paręnaście godzin zmagań to po prostu nie był praktyczny w wojnie pozycyjnej.

Oczywiście noż to BTC, a inne bronie - altcoiny.


I jak wytłumaczyć to zjawisko?
Co więc determinowało większość graczy do chęci posiadania akurat tego nożyka?
Rzadkość(najmniejsze supply)? Cena? Efekt snobizmu? Można się pochwalić? Że całe community rozmawiało głównie tylko o nożyku?
Poczucie bycia lepszym od innych, bycia "wybrańcem"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 4 października 2019, 22:57

@DjVegas98

Powodów jest wiele, nie wszystkie są techniczne. Możemy licytować się na sześcio-, siedmio- czy ośmiocyfrowe kwoty, na tym etapie 100k jest równie prawdopodobne jak milion czy dziesięć milionów - a także równie prawdopodobne, co "nierealne" 1000$ lub nawet mniej. Okolice 40-50k wynikają z modelu "bańkowego" który kiedyś podawał new06, jeśli dobrze go zrozumiałem. Czekam na to, co w temacie napisze @new06, bo możliwe, że jednak niezbyt dobrze. Na razie wciąż mamy hossę, więc trzymam się mojej własnej byczej prognozy.

pozamerytorycznie : BTC nie jest po to, by piwniczaki z 0,1 BTC stały się milionerami i sprzedały swoje bitki na górce, tylko po to, aby market makerzy zarobili maksymalną ilość pieniędzy. To nie koncert życzeń dla tych, co nie załapali się na BTC po dolarze. ;) Tak samo USDT nie jest instytucją charytatywną. Oni mają zrobić dobrze SOBIE, a nie fantastom ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 4 października 2019, 23:35

@DjVegas98 Myślę, że zwykły efekt snobizmu, bo tak naprawdę nie wiadomo kto stoi za BTC, a w normalnym środowisku to byłoby pierwszym znakiem zapytania przed tym czy warto podejmować jakiekolwiek ryzyko, skoro nie wiadomo kto tym steruje. Sporo osób kieruje się pewnie fałszywym przeświadczeniem, że skoro zarobione i wcześniej się udawało to teraz będzie tak samo, a nigdy nie wiadomo kto zrobi zrzut, kiedy i po co, tym bardziej że mógłby ulokować kapitał w cokolwiek innego, nawet konkurencyjny projekt. I trzecia, najbardziej trafiająca do mnie teza, że anonimowość i "brak" właściciela powoduje, że BTC jest taki "wolny" i nieskazitelny, tzn. tak się myślało przed bańką 20k, teraz to może wydawać się naiwne. Zresztą widać po całych social mediach, że jest uprawiana publicystyka BTC i marzenia o wielkiej forsie, gdzie do wielkiej forsy żadna reklama BTC czy tego rynku w ogóle nie były potrzebne.

Przy okazji polecam przyjrzeć się na dniach ruchowi SPX i ogółem indeksów. Tam z kolei oczekuje się recesji stulecia tak samo intensywnie jak tu oczekiwali księżyca nim stało się to po prostu powszechnie głupie. Zresztą na tych zmianach kierunku z dnia na dzień dosłownie nagle o kilkadziesiąt pipsów sporo kasy się przewaliło, nawet u najlepszych.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Maggix » sobota, 5 października 2019, 11:42

Obawiam się że za BTC stoi w coraz większym stopniu Banksterka tym samym mogą próbować zniechęcić przeciętnego zjadacza chleba od inwestowania w krypty.
Wystarczy że zrobią zjazd do 3k usd i będziemy mieli epokę lodowcowa w krypty świecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 5 października 2019, 12:02

BitJanusz pisze: piątek, 4 października 2019, 22:57Na razie wciąż mamy hossę, więc trzymam się mojej własnej byczej prognozy.
Nie wiem na jakiej podstawie tak wywnioskowałeś, jeżeli tak rzeczywiście jest to w przeciągu nieco ponad 3miesięcy spodziewałbym się przy takich założeniach poziomu mniej więcej 17k usd, przy czym pomijając bieżący miesiąc - listopad i grudzień raczej wypadał ogółem blado. Ewentualnie nadzieja, że BTC znów wszystkich zaskoczy. :)

Analogicznie SPX 3164 do połowy grudnia, jeżeli "recesja" kolejny raz nie okaże się recesją. Przy czym listopad i grudzień tak jak październik dla BTC z reguły nie był ogółem jakoś bardzo spadkowy.

@Vetz ten ob czy inaczej - prostokąciki też nie spełniają swoich założeń praktycznie wcale na 1D, czy one są po coś innego?
Ostatnio zmieniony sobota, 5 października 2019, 12:47 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 5 października 2019, 12:09

no to od października jadziem tym pięknym wąskim kanalikiem w kierunku 7xxx

Obrazek

8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Drobniak » sobota, 5 października 2019, 12:28

@Vetz zgadzam się z Tobą, że na poziomie 7k warto się załadować bo też tak uważam, nawet zastanawiam się czy kurs przetestuje dokładnie tyle czy raczej odbije trochę wyżej, ale też muszę się przyczepić bo o czymś takim jak konstruktywna krytyka to chyba nigdy nie słyszałeś. Wyglądasz w tym momencie jak hejter, który uważa tylko swoje zdanie.

Widzisz, ja na poprzedniej stronie do Dovakhiina się zwróciłem, ze swoimi spostrzeżeniami co do sposobu rysowania, ale przynajmniej powiedziałem o co chodzi. Może nie mam racji, on nie musi się z tym zgodzić ani nikt inny ale dyskusje warto jest prowadzić sensownie. A Twoje stwierdzenie, że mój trójkąt to dramat jest słabe bez żadnego dodatkowego wyjaśnienia czemu tak uważasz.

Swoją drogą, post napisałeś wczoraj zastanawiając się czy ktoś nie rozbuja kursu w górę a tymczasem od 5 dni od momentu przetestowania od dołu poziomu 8500 nic nie wskazuje żeby miało być jakiekolwiek odbicie w górę. Świece aż się cisną żeby 8100 puściło, później niech puści 8k i kolejny tym razem może mniejszy spadek gwarantowany..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » sobota, 5 października 2019, 20:15

Wlasnie obejzalem se polski YT a tam MS w swoim filmiku pokazuje mi atrykul :

W jaki sposób emisja Tethera (USDT) wpływa na cenę Bitcoina?
https://bitcoinpl.org/w-jaki-sposob-emi ... -bitcoina/

Nie qmam bo jak @Socjolog o tym pisal to go besztali a teraz artykuly na ten temat pisza, co za swiat.

Wystarczylo chlopa od razu zapytac - przeciez pisal to samo. : D

Pisze to tak dla beki zeby w weekend bylo weselej na tej nudnej korekcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 października 2019, 21:50

Majkos pisze: sobota, 5 października 2019, 20:15Nie qmam bo jak @Socjolog o tym pisal to go besztali a teraz artykuly na ten temat pisza, co za swiat.
Bo nie rozumiesz jednej rzeczy. Socjolog, z tego co czytam, każdy ruch wzrostowy na BTC utożsamia z Tetherem (wg mnie dlatego, że bardzo mylił się podczas wybicia od kwietnia i jego psychika potrzebuje takiego czynnika - oszukańczego - jak Tether, który jest "winny" wzrostowi, więc nomen omen nie przewidział czegoś co jest jakimś jednak oszustwem; zauważ jakich słów używa do opisywania: BTC to dziad, Tether to suka - znaczy duży pejoratywny emocjonalny wkład). Natomiast prawie nikt nie przeczy, że Tether ma wpływ na cenę BTC, a nawet, że jest on w dużej części odpowiedzialny za kreowanie środków na zakup BTC. Jaka dokładnie to część obrotów - nie wiemy. Ale obok tego jest normalny popyt od graczy i inwestorów.

Rozumiesz już?
Socjolog wypisuje brednie przy ruchach BTC jakby zawsze Tether odpowiadał za cokolwiek w górę. Sprowadza błędnie do skrajności pewien proces, który tylko w jakiejś części jest odpowiedzialny za kreację ceny czy produkowanie kasy z powietrza. Wytłumaczenie już podałem w nawiasie w poprzednim akapicie. Niektórzy spekulanci potrzebują sobie układać przesadne historyjki do tego co grają, czy czego nie przewidzieli. Tylko i wyłącznie, by psychika czuła się lepiej. Niewiedza jest dla świadomego spekulanta naturalnym środowiskiem. Wytłumaczenie na wszystko jest typowym amatorskim podejściem z powodu lęku przed niewiedzą. Ale to właśnie niewiedza jest bardzo normalna przy grze na giełdzie. Nigdy nie dowiemy się wszystkiego, co "stoi" za orderbookiem i ceną.

Druga sprawa, piszesz zabawnie, że artykuł o czymś piszą, jakby to było wielkie WOW. Popatrz na stronki o crypto czy kanały na yt. Duża część artykułów to 5 zdań na krzyż i 2 grafiki z marketcapów. Duża część stron o crypto w Polsce to są szroty informacyjne, gdzie artykuły się pisze przeklejając z anglojęzycznych mediów gówno-pseudo-newsy typu "jakiś dyrektor powiedział, że cena BTC będzie szła do góry". Często w tą stronę idzie tak samo Bitcoin.pl jak i Bithub. W Polsce nie rozwinął się chyba żaden serwis o kryptowalutach z bardziej wymagającymi i wartościowymi artykułami. Za to dużo gówno-newsów dla targetu typu ziom 20 lat, w crypto rok, częsty użytkownik facebooka, clickbaitowy tytuł, treść niemal zerowa, ziom gotowy przeczytać max 10 zdań, bo jak więcej to rezygnuje. Te serwisy idą na ilość pseudo artykułów, nie na ich jakość. Oczywiście wpływ ma też czytelnik. Na 10 czytelników, pewnie 8 nie przeczytałoby dłuższego i złożonego artykułu na jakiś temat.

Ps. Przedstawione w linkowanym artykule dane mówią o korelacji czasu emisji ze wzrostem ceny, a nie o powodowaniu jednego przez drugie. Zresztą część ludzi i botów pod to gra i grało, kupując jak pojawia się nowy Tether na rynku. Przy odpwiednio dużej liczbie i kapitale zaangażowanym w takie myślenie, na dobrą sprawę, samo to może wywoływać wzrost. :) Tak jak wiara w magiczne Fibo czy magiczny poziom oporu/supportu. :)

Jak dużo ludzi na giełdzie w coś wierzy, to sama ich wiara powoduje takie działania, że faktycznie synergicznie sprawia urzeczywistnienie się przedmiotu wiary. :) Odpowiednio duży kapitał skupiony w jednym graczu czy kilku może wtedy z takim tłumem robić co chce, jeśli jest gotów wyłożyć kasę. Jedyne do czego się sprowadza ruch czegokolwiek na giełdzie w jakakolwiek stronę, to to, na co więcej kasy jest stawiane w jaki sposób. Jakakolwiek analiza wykresu brana dosłownie jako analiza ruchu bez tego kontekstu to totalna bzdura i myślenie magiczne. Liczy się tylko na co kto więcej kasy stawia. Żadne magiczne poziomy Fibo czy cokolwiek nie działają same z siebie.

Dodano po 15 minutach 20 sekundach:
@prap0n Jak będą przedłużać to co jest do poniedziałku-wtorku, chyba rozważę grę pod dużego barta. Wyglądałoby to jak Big W bottom. Sygnał technicznie oczywiście dopiero po pokonaniu high z 1.10, ale ja pod sygnały słabo gram, lepiej pod wróżenie z fusów jednak. Trzymanie tego nadal nad 8-8.1k jest zastanawiające. Dalej stawiam na spadek, ale jak nie zacznie się on w ciągu najbliższych dni, otwiera się nieco furtka na Big W bardziej. Jeśli jednak dalej w bok, to już kompletnie nie wiem. Zresztą nic nie mam i czekam, mogę czekać długo, byle nie zrobić złego ruchu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Budzaj, fledermaus, Ivanhoe i 16 gości