Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 21 września 2019, 12:58

@Pleasek89 dokładnie :D Ale w końcu to może stać się prawdą, jeśli historia się powtórzy to za kilka lat będziemy marzyć, żeby BTC spadł chociaż do 20k$ :D


### edited: 2019-09-21 15:32 ###
Ostatnio zmieniony sobota, 21 września 2019, 15:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lisie_Uszka » sobota, 21 września 2019, 14:08

Trójkąt działa wzorowo. Liczę że do wieczora wykosi jeszcze shorty i złamiemy 9980:)

Obrazek

Wylazł i wrócił :) Obecnie short od poziomu 10060 :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 21 września 2019, 19:25

@shinya56 PrimeXBT wymiata w stosunku do Bitmex
@Lisie_uszka na long/short ratio ale szerzej bo to to nie wyłącznie z Finexa
Czarodziejski wzrost zniesiony o 75% to wjazd ponownie na imprezę z longami :mrgreen:
Coś tu ostatnio smutki i czarne wizje - to już nie wierzycie w wyjątkową role ,,karalucha'' na rynkach ?
..jeszcze zakazują anonimów.....malinowo
Spoiler:
skup tanich Pivx i Ycash, Zcash mam sporo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 00:28

anagamidev pisze: sobota, 21 września 2019, 12:58@Pleasek89 dokładnie :D Ale w końcu to może stać się prawdą, jeśli historia się powtórzy to za kilka lat będziemy marzyć, żeby BTC spadł chociaż do 20k$
I wtedy też będziesz pisał buy the deep?

@socjolog2008 Na czym je trzymasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 22 września 2019, 01:16

@amneziahaze pewnie tak, z tym że buy the dip :D Każdy dip na schłodzonym RSI 4h w okolicach 30, ewentualnie na 1d i 1w, ale to już zdarza się raz na ruski rok - niestety :D

Ciekawostka, Pepsi 45 lat nieprzerwanych praktycznie wzrostów :D Więc albo ktoś ostro zaczyna akumulować i uśredniać po przecenie 80-90% nastawiając się na hossę, albo musi skupować każdy 20-40% dip all in, żeby osiągnąć lepszy wynik :D [Notabne, już to widzę jak ktoś co rusz przelewa na giełdę 10-100BTC na giełdę, która może paść i sprzedaje wszystko na szczycie, a później grzecznie czeka i przelewa ponownie ekwiwalent w 100-1000k$, żeby taki dołek skupić - HODL taki zły, uśrednianie takie złe] :D Inaczej będzie to kopanie się z koniem :D Zabawne jest to, że za każdym razem jak jest większy dip to nagle pojawiają się niedźwiedzie i zazwyczaj od razu kreślą poziomy na 8k$ i niżej, zamiast widzieć okazję zakupową i jakby wbrew temu jak działa rynek nastawiają się, że będzie tylko dół, dół, dół, albo góra, góra, góra :D A zwykle to w hossie jest up, konsolidacja i dalej up :D



### edited: 2019-09-22 01:59 ###
@amneziahaze takim parametrze jak na załączonym obrazku wyżej czyli 14, cena zamknięcia :D Swoją drogą warto mieć bot'a, który liczy aktualne RSI, bo w przypadku takich np. dragonfly doji RSI na zamknięciu jest już dużo wyższe, ale bardzo często można wyłapać fajnego "skalpa" czyli szybkie odbicie :D

### edited: 2019-09-22 02:07 ###
amneziahaze pisze: niedziela, 22 września 2019, 01:58Okolice 9-9.500 były testowane 6 razy, więc nie wiadomo czy nie pójdziemy niżej. Nie wygląda to dobrze ogółem.
Jeśli jest już hossa, to co najwyżej może spaść jeszcze z 10-20% od tej ceny :D Nie ma sensu panikować :D Docelowo 100k$, więc szkoda byłoby wysiąść za wcześnie z pociągu :D

### edited: 2019-09-22 02:32 ###
amneziahaze pisze: niedziela, 22 września 2019, 02:10Jeśli jest, trend jak widać płata figle, tu się mówi konsolidacja, a mi co innego pokazują wskaźniki, dlatego też pytałem o parametry, bo 14ka to standard, ja sobie je na przykład obniżam docelowo i mam więcej dipów wtedy.
Wskaźnik to tylko wskaźnik :D Nie wiem czy jest sens też za bardzo kombinować ze wskaźnikami, bo przełączając na różne timeframe w zasadzie wychodzi tak jakbyś zmieniał parametr :D Po prostu najlepiej sobie dostosować tak, żeby statystycznie najbardziej pokrywało się z dołkami i górkami, ale też warto określać sobie procenty, czy warto takiego dip'a każdego łapać, bo może się okazać, że przy odjęciu fee guzik z tego się zarobi i kwestia tego czy gra się na jakiejś dużej dźwigni :D A na 4h jest w miarę bezpiecznie i nie trzeba non stop siedzieć przy wykresie jednego shitcoin'a w tym przypadku akurat BTC :D

Stoch RSI na 1w też mocno schłodzony :D
Spoiler:
1d :D Na ten moment to może spaść jakieś 50% max od aktualnej ceny :D Więc nawet fajne promocyjka by była :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 września 2019, 03:00 przez anagamidev, łącznie zmieniany 10 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 02:58

anagamidev pisze: niedziela, 22 września 2019, 01:16Każdy dip na schłodzonym RSI 4h w okolicach 30, ewentualnie na 1d i 1w, ale to już zdarza się raz na ruski rok - niestety
A na jakim parametrze?

Okolice 9-9.500 były testowane 6 razy, więc nie wiadomo czy nie pójdziemy niżej. Nie wygląda to dobrze.
anagamidev pisze: niedziela, 22 września 2019, 01:16Jeśli jest już hossa, to co najwyżej może spaść jeszcze z 10-20% od tej ceny :D
Jeśli jest, trend jak widać płata figle, tu się mówi konsolidacja, a mi co innego pokazują wskaźniki, dlatego też pytałem o parametry, bo 14ka to standard, ja sobie je na przykład obniżam docelowo i mam więcej dipów wtedy.
anagamidev pisze: niedziela, 22 września 2019, 01:16Stoch RSI na 1w też mocno schłodzony
A na m1 mocno wygrzany. Dobrze przynajmniej że jeszcze nie zaliczył wodospadu. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 22 września 2019, 06:54



Spojrzałem na wykres z daleka i wygląda na to ze mamy "A" jako korekta typu flat gdzie wszystkie zależności Fibo dość dobrze to potwierdzają. "B" jako trójkąt na ukończeniu. Fale wewnętrzne w ramach ruchów w trójkącie również się dobrze uzasadniają jego istnieje. :)

W okolicach podstawy trójkąta symetrycznego powinno nastąpić odbicie w ramach "E" wypełniające lukę na CME które prawdopodobnie dzisiaj powstanie w okolicach 10100-10200. Ewentualnie luki nie będzie ponieważ odbicie odbędzie się już teraz i będzie trzymane do niedzieli wieczora - kiedy otwierają sie CME.
Warto miec na uwadze ze podstawa trójkąta mogła już zostać dotknięta w niedziele rano jako "D" (9830), gdyż sam dol trójkąta można narysować na kilka sposobów. Po tym powinniśmy wyjść zdecydowanie dołem jako ostateczna fala "C" Typowy zasięg to okolice 7750

Zanegowanie scenariusza/Stop loss można łatwo określić.. jeśli wyskoczy zdecydowanie górą z trójkąta.

PS. Warto zauważyć ze, ten trojkat mozna jeszcze rozciagnac w czasie, tak ze "C" jest jeszcze nie okreslone... ale imo malo prawdopodobne.

======

Swoja droga cale "ABC" które zaznaczyłem może być częścią dużej korekty całego ruchu wzrostowego od 3k. Z uwagi na 3 falowy downside w ramach dużego "A" oznaczałoby to, ze ta wielka korekta może być flatem. To zaś oznacza ze od dołka który ustanowimy powinno nastąpić spore odbicie. Np dla potencjalnego dołka dla 7750 to aż 12400 w ramach korekty "B" potencjalnego dużego flata.

Warto zaznaczyć iz taki scenariusz idealnie wypełnia wszystkie luki CME - 8.4 oraz 11.7 (po flushoucie). Jego realizacja spowodowała by spore wahania nastrojów i konsternacje dla obu stron - dlatego tez wydaje mi się dość prawdopodobny.

PS. Ten koncept jest troche naciagany, bo trojkat wystepuje raczej w zygzaku ktory zaczyna sie 5 falowo a nie 3. Teoretycznie mozemy miec 5 ty failed wave. Wiec sugerowalobym traktowac go z duzym przymrużeniem oka i skupic sie na pierwszym charcie.



Spadki pasuja do klimatu końca roku i BTC zazwyczaj w tym okresie jest dużo bardziej bearish.
"Buy the dip" w tym przypadku może mieć sens. U mnie shorty na mid-term gotują się już od miesiąca.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 września 2019, 23:57 przez prap0n, łącznie zmieniany 39 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lisie_Uszka » niedziela, 22 września 2019, 08:25

@prap0n
10166 to daily resistance wiec tam można by upatrywać szanse na short na dłużej :)

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » niedziela, 22 września 2019, 11:36

O której BAKKT?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 września 2019, 11:58

@lekarz jutro

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lisie_Uszka » niedziela, 22 września 2019, 12:04

lekarz pisze: niedziela, 22 września 2019, 11:36O której BAKKT?
23 13:00

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Afk - Krk
Napiwki: https://brave.com/teo842

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pirat » niedziela, 22 września 2019, 14:09

prap0n pisze: niedziela, 22 września 2019, 06:54


Spadki pasuja do klimatu końca roku i BTC zazwyczaj w tym okresie jest dużo bardziej bearish.
"Buy the dip" w tym przypadku może mieć sens. U mnie shorty na mid-term gotują się już od miesiąca.
Kompletnie nic nie mam do twojej analizy technicznej, ale nie zgodzę się co do odniesienia do danych historycznych. Dwie ostatnie hossy (2013 i 2017) to schemat - hossa na wiosnę, spadki/wypłaszczenie latem i bańka na gwiazdkę, z rzeźnia około sylwestra. W latach chudych lato pokazywało roczne minima, w latach tłustych lato było konsolidacja przed Bull runem. Traktuje ten scenariusz jako prawdopodobny, szczególnie gdy widzę jak sztucznie utrzymywany jest kurs na wysokich poziomach (to też charakterystyczne dla rozpędu przed bańka), widzę wysoki poziom adopcji (bitomaty!, Płatności), no i halving: historycznie wiązał się z rajdem aż do eventu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » niedziela, 22 września 2019, 14:35

Ostatni raz widzieliśmy btc za mniej niż 10k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 września 2019, 14:44

murlok pisze: niedziela, 22 września 2019, 14:35Ostatni raz widzieliśmy btc za mniej niż 10k.

Czyli realizacja longów i shorty z SL 10150 z mojej strony. Możliwe w wachlarzu do jutra do tej magicznej 13 nawet i 9650
Długofalowo będą dziada pompować, ale coś się zbyt wiele osób jara kolejną platformą do spekulowania nie wnoszącą nic szczególnego - że jutro może być kuku
(ta grubasy, adopcja bo wielcy ładują teraz kasę jakby nie mogli tego dotychczas robić)
amneziahaze pisze: niedziela, 22 września 2019, 00:28Na czym je trzymasz?

PrimeXBT wyłącznie na Bicie ostatnio gram. Chwilowo short ale za chwilę (jutro - pojutrze) wrócę do longów 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 września 2019, 14:49 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » niedziela, 22 września 2019, 14:49

@socjolog2008

Po prostu nie mogłem się powstrzymać by to napsiać :D Wybaczcie
Prędzej czy później ktoś trafi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » niedziela, 22 września 2019, 16:56

Czy anony się obronią? Moim zdaniem to kwintesencja kryptowalut.
Jednak XMR czy DASH to topowe alty. Po takich delistingach dominacja BTC może jeszcze bardziej pójść w górę. Osobiście wolałbym bita z większą dozą prywatności.

https://bithub.pl/wiadomosci/anonimowe- ... regulacje/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 17:01

socjolog2008 pisze: niedziela, 22 września 2019, 14:44PrimeXBT wyłącznie na Bicie ostatnio gram. Chwilowo short ale za chwilę (jutro - pojutrze) wrócę do longów
Nie używasz własnych hardware walletów? Na ten moment(ataki hackerskie, phishing) nie wyobrażam sobie, by trzymać krypto u kogoś albo na software.

Przypominam celowo, bo pierwszy raz w życiu po 4 latach dałem się okraść, i żeby było śmieszniej, pomimo zabezpieczeń z mojej strony, na kompletnie dla mnie nieodczuwalną kwotę, ale jednak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 września 2019, 17:06

@amzneziahaze wyłącznie alty leżę na Ledgerze (Zcash, Pivx, Btg, Etc a te bez wsparcia na walletach z pełnym węzłem). Co do Bita to dziad, którego nie posiadam nigdy więcej niż jest mi potrzebne do spekulacji (PrimeXBT to spekulacja x100), ugrywam ile się da, płacę te kosmiczne fee za przesył i dokupuje alty, które oczywiście bunkruje na portfelach własnych.
@SirJack a dlaczego anony uosabiać miałby multi mikser Dash :?: z Monero się zgadzam - on ma wsparcie gdzie indziej, nie zginie ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 22 września 2019, 17:10

@socjolog2008 Grunt żeby nie tracić, a nie ma nic gorszego jak tracenie nie na trejdach, ale na scamach, czuję kompletną odrazę do tego rynku i środowiska, pomimo szlachetnej idei jaką jest idea Bitcoina. Obrazek Co widać na tym wykresie i wskaźnikach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 września 2019, 17:12

amneziahaze pisze: niedziela, 22 września 2019, 17:10czuję kompletną odrazę do tego rynku i środowiska, pomimo szlachetnej idei jaką jest idea Bitcoina

Bitcoin miał/był szlachetną ideą - dzisiaj to suka Tethera i pacynka bangsterki tylko z otoczką/płaszczykiem jakiejś wolnościowej, wolnej waluty. To kpina jest. Mamy podobne myślę nastawienie. Grunt żeby zarabiać $
Idea jest jeszcze w anonach..
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bundy, mess_on_a_mission i 23 gości