Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 01:38

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:21Wszyscy baghodlerzy obiecują Wam skupować każdy dip
Tak, wiem, w grudniu 2017 też... obiecywali. Niestety są w znacznej mierze oszustami.
anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:21 BTC to najbezpieczniejszy pieniądz jaki wynalazł człowiek na drodze postępu i rozwoju technologii przez swój zdecentralizowany charakter :D
Nie jest bezpiecznym pieniądzem, ponadto może się łatwo przyczyniać do znacznie większych patologii w świecie właśnie ze względu na swoją anonimowość.

Obecny dip był na 9500usd, jeżeli pójdzie pod 8900usd - kolejny raz się okaże, że to środowisko jest po prostu niepoważne i nie należy mu wierzyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 01:42

@amneziahaze ja tutaj mam na myśli naprawdę duży dip, a nie po wzroście o kilkaset procent :D To chyba jasne :D Ale jak masz taki dip jak na 6k$ czy na 3k$, z wychłodzonym RSI na 1d/1w, to kupujesz i się nie zastanawiasz :D A chyba jesteś dorosłym trzeźwo i logicznie myślącym facetem i zdajesz sobie sprawę, że czasem trzeba po prostu poczekać na wzrosty :D Miliona nie zrobisz w 1 dzień, a jeśli nawet to to są tylko skrajne przypadki i kwestia szczęścia, a nie spokojna chłodna kalkulacja długoterminowa :D
amneziahaze pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:38Obecny dip był na 9500usd, jeżeli pójdzie pod 8900usd - kolejny raz się okaże, że to środowisko jest po prostu niepoważne i nie należy mu wierzyć.
Hehe, dlatego obkupiłem się na niskich poziomach, żeby teraz nie mieć aż takich dylematów :D A też nie ma sensu mieć BTC nie wiadomo ile, 1-2 BTC wystarczy :D Ja to bym chciał, żeby spadł chociaż do 8k$, najlepiej do 5k$, a tak w ogóle to fajnie jakby jeszcze raz zszedł poniżej 4k$, najlepiej w okolice 2222$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 01:56

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:42A chyba jesteś dorosłym trzeźwo i logicznie myślącym facetem i zdajesz sobie sprawę, że czasem trzeba po prostu poczekać na wzrosty :D
Sęk w tym, że miałem scama na LTC kilka tygodni przed scamem na Bitmarkecie. Mimo że dalej holduje(od początku 2017) krypto to nikomu bym tego nie polecał jako strategii, bo moim zdaniem nie jest to odpowiedzialne, bezpieczne i tak pewne jak zakopanie pod dębem sztabki złota, jeżeli mowa o kalkulacji długoterminowej.

Poza tym jest od groma osób schakowanych na duże ilości czy oszukanych przez amatorów uczących jeszcze większych amatorów. To nie jest w porządku i powinno być regulowane przez państwo.
anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:42A też nie ma sensu mieć BTC nie wiadomo ile, 1-2 BTC wystarczy :D Ja to bym chciał, żeby spadł chociaż do 8k$, najlepiej do 5k$, a tak w ogóle to fajnie jakby jeszcze raz zszedł poniżej 4k$, najlepiej w okolice 2222$
Gdybym nie dywersyfikował i słuchał rad idiotów z yt skończyłoby się to pewnie dla mnie źle. Na szczęście skończyło się dobrze. Kryptowaluty nie są takie cool, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 01:59 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 01:58

@amneziahaze hmm, no tutaj to raczej musisz faktycznie uważać, ale chyba byłeś świadomy zdaje się, że nawet tutaj wspominałeś o podwójnych wypłatach z bitmarket :D Na pewno nie warto przesyłać wszystkich coin'ów tylko sprzedawać pojedynczo czy w jakichś transzach jeśli już masz duży zysk i dużo do stracenia :D Zawsze możesz teraz obkupić się w LTC, ETH, XRP, a najlepiej Lisk i poczekać na fajne wzrosty :D
amneziahaze pisze: sobota, 7 kwietnia 2018, 23:41 Osobiście bym kupował, no chyba że Zbysio jest wyżej w tej super hierarchii.
djpe87 pisze: Tym bardziej, ze chyba bitmarket nie jest taka PL giełda, rejestracja na Seszelach, wiec raczej danych dotyczących transakcji i poszczególnych osób nie przekażą.
daj spokoj czlowieniu, jeden double spendingfiat i nara. reasumując, ja bym się nie przywiązywał za bardzo, chodzi mi o to, że to dalej dziki zachód jest. A przy ath masz przeciążone serwery ha-ha akurat w to uwierzę, ja mam w to uwierzyć? NIGDY.
djpe87 pisze: rejestracja na Seszelach,
to brzmi jak wyrok w dzisiejszych czasach, nie oszukujmy się. Lepiej idź na forex może.

Jesteśmy w ZL.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 02:03

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:58Na pewno nie warto przesyłać wszystkich coin'ów tylko sprzedawać pojedynczo czy w jakichś transzach jeśli już masz duży zysk i dużo do stracenia :D
Nie ma co się ściemniać. Nie tylko giełdy stanowią zagrożenie, ale cała infrastruktura internetowa. Nie straciłem ich na giełdzie, straciłem je na zabezpieczonym wallecie, co lepsze inne - o większej wartości wallety - też tak samo zabezpieczone nie zostały nawet tknięte. Także nie znasz dnia ani godziny.

Ogółem warto sobie przejrzeć historie scamów na krypto i sposoby na wykradnięcie kryptowalut, a jest ich zdecydowanie więcej, aniżeli w regulowanym tradycyjnym rynku. Nawet hardware wallety nie są wcale bezpieczne i jest sporo furtek do wyzerowania ludziom kont(czyli nie tylko nieumiejętne trejdowanie). Jako że kryptowaluty są anonimowe giełda, developer czy powiązana organizacja zawsze może umywać ręce i uzasadniać, że oni nie mają na to wpływu i że popełniłeś gdzieś błąd.

Dlatego wnioskuję, co się potwierdza, że kryptowaluty, w tym BTC(long i short), są walorem wysokiego ryzyka i nie warto tego promować. Ludzie, którzy się tego dopuszczają i jeszcze pobierają z tego tytułu kasę od leszczy w postaci szkoleń czy refów są najczęściej zwykłymi złodziejami.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 02:13 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 02:13

@amneziahaze jak zwykle trochę dramatyzujesz, koniec końców jesteś zarobiony i do przodu na crypto :D Gdzie na normalnej giełdzie może nie ma tego rodzaju scamu, ale jak się wpakujesz w coś to tylko leci w dół i później jest upadłość najczęściej :D A w crypto szybko relatywnie idzie odrobić straty i jak już coś dobrze trafisz do leci na kilkaset procent zwykle co najmniej :D Cóż :D Zresztą w zasadzie mogli by się wziąć za zdecentralizowane giełdy, tether jest już na ETH, więc mogliby zrobić jakieś atomic swap'y między BTC, a tokenami ETH i byłoby po krzyku super bezpiecznie w miarę, ale wiadome, że jak złapiesz jakiegoś malware czy coś to nic nie poradzisz :D W zasadzie mógłbyś gdzieś dokładniej opisać swój przypadek może ustrzegłbyś inne osoby przed tego rodzaju scam'em :D

Ja powiem tak, każdy podejmuje decyzje za siebie, ja twierdzę tylko, że no risk no fun, warto skupować dołki i przeceny 80-90%, a wszystko już później wyżej to tak naprawdę pakowanie się w tarapaty, szczególnie jak ktoś inwestuje kapitał całego życia i stawia zwykle na jeden pieprzony trade :D I jak kupi raz to już tylko będzie rosło, bo przecież rośnie :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 02:17 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 02:16

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:13@amneziahaze jak zwykle trochę dramatyzujesz, koniec końców jesteś zarobiony i do przodu na crypto
Gdzie konkretnie dramatyzuję? Napisałem co myślę o tym środowisku.
anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:13ale wiadome, że jak złapiesz jakiegoś malware czy coś to nic nie poradzisz
Nie tylko malware. Jest tego syfu o wiele więcej.

Poza tym dobre trejdy wchodzą nie tylko na krypto, a można się zastanowić się na spokojnie gdzie jest bezpieczniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 02:18

amneziahaze pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:16Poza tym dobre trejdy wchodzą nie tylko na krypto, a można się zastanowić się na spokojnie gdzie jest bezpieczniej.
Być może, ale wg. mnie crypto bez dźwigni, to bardzo dobry i bezpieczny rynek :D Jedno jest i tak pewne, że koniec końców ktoś musi stracić, żeby ktoś inny mógł zarobić :D Oczywiście jeśli długoterminowo coś ma istnieć, to warto grać na wzrost wartości bazowej :D Bo mając np. szczyt na 20k$, czy jest on zmanipulowany czy nie, to większość już na dużych korektach będzie skupować licząc na powtórkę w przyszłości, tak to jest na złocie, tak to jest na BTC od 10 lat :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 02:22 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » wtorek, 10 września 2019, 02:21

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:13W zasadzie mógłbyś gdzieś dokładniej opisać swój przypadek może ustrzegłbyś inne osoby przed tego rodzaju scam'em
Wpisz sobie w google KRYPTOWALUTA + SCAM albo WALLET + SCAM. Powinno wisieć na głównej stronie forum, tak jak informacja o ponoszonych stratach na trejdingu czy na ramce papierosów z czym to się je w rzeczywistości.
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:36Wiesz ja jak zaczynałem to już po tygodniu miałem 50% kapitału mniej, więc mnie nie trzeba było ostrzegać i zakładam, że praktycznie każdy kto wchodzi na giełdę już po krótkim czasie tego doświadcza
Przegrana na rynku nie jest niczym hańbiącym.

Hańbą jest infrastruktura środowiska "bogata" w hakerów, złodziei, naganiaczy, naciągaczy pseudo-szkoleniowców i analityków od siedmiu boleści - kończy się to ludzką tragedią. Powinno być zakazane i piętnowane. Nie jest, bo system jest nadal ułomny. Tych ostrzeżeń jest za mało.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 02:44 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 02:36

amneziahaze pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:21ponoszonych stratach na trejdingu
Wiesz ja jak zaczynałem to już po tygodniu miałem 50% kapitału mniej, więc mnie nie trzeba było ostrzegać i zakładam, że praktycznie każdy kto wchodzi na giełdę już po krótkim czasie tego doświadcza :D Jeśli ktoś ładuje od razu cały swój kapitał czy kredytuje się, bo myśli, że zarobi miliona w dwa dni to już raczej jego wina :D Dlatego ja to traktuję jako aksjomat, który pomijam często, bo nie chce mi się ciągle ostrzegać i zgrywać szeryfa, gdzie niektórzy próbując być świętszymi od samego papieża, czy świadomie czy nie propagują czy też przyczyniają się do rozwoju scamerskich schematów na crypto inwestując w co raz to nowsze projekty i wychodząc po pierwszej pompce, a nie reinwestują już w starsze, sprawdzone i mające jakąś historię oraz bagholder'ów, którym zależy na wzroście :D Ale wg. mnie warto tutaj inwestować nawet kilka stówek miesięcznie i próbować :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » wtorek, 10 września 2019, 09:36

Też się wtrącę do tej dyskusji. Jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo. Ilość dostępnych BTC dąży do zera. Oczywiście, na razie ich przybywa, ale to dlatego, że nie został osiągnięty ich limit. Gdy zostaną wykopane już wszystkie BTC, to ich ilość zacznie się zmniejszać dążąc do zera. Pierwszy portfel ma podobno 980 000 BTC. Nie są one ruszane. Można założyć trzy rzeczy: właściciel czeka aż cena BTC wzrośnie do 1 000 000$, stracił dostęp do tego portfela lub nie żyje. Każdy ma swoją teorię, ja uważam że te BTC zostały stracone bezpowrotnie. Jeśli tak poważnej osobie jaką jest twórca BTC nie udało się zabezpieczyć swoich monet, to jak takie coś może udać się reszcie społeczeństwa? Załóżmy, że jest odpowiedzialny ojciec rodziny ( lub matka ), który zgromadził na swoim portfelu 1 000 000 BTC. Chciał zabezpieczyć w ten sposób przyszłość swojej rodziny. Tylko on znał klucze prywatne do portfela. Zapisał je sobie nawet w bezpiecznym, tylko sobie znanym miejscu. Niestety zmarł niespodziewanie i już nikt nie ma dostępu do tych BTC. Mamy już 1 000 000 BTC mniej na rynku. I takich sytuacji, mniejszych lub większych, będzie coraz więcej. Co chwilę ktoś będzie tracił swoje BTC i nie będzie można ich odzyskać ( co chwilę to pojęcie względne - może to być codziennie a może być raz na miesiąc ). Generalnie chodzi mi o to, iż od momentu wykopania ostatniego BTC ich dostępna ilość będzie dążyła do zera w funkcji czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 10 września 2019, 12:50

vwrafi pisze: wtorek, 10 września 2019, 09:36Generalnie chodzi mi o to, iż od momentu wykopania ostatniego BTC ich dostępna ilość będzie dążyła do zera w funkcji czasu.
Jak i każdej rzeczy produkowanej bądź tworzonej w ściśle określonej wymiarowo serii (nakładzie) na tym świecie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 10 września 2019, 13:54

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 02:36 :D
Z czystej ciekawości i nieukrywanej, ale uzasadnionej złośliwości - masz ustawione pod znakiem kropką kombinację ": D" (bez spacji)?
Zauważyłem, że wcale lub prawie wcale nie używasz kropek na końcu zdania, tylko tą buźkę. Trochę chore.
anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 01:58Zawsze możesz teraz obkupić się w LTC, ETH, XRP, a najlepiej Lisk i poczekać na fajne wzrosty
Ile trzeba Ci zapłacić, byś pisał 10 razy mniej a by treści były bardziej wartościowe i odkrywcze a nie były odtwórczym klepaniem tej samej mantry jaką każdy tu chyba zna, którą produkujesz bezmyślnie już drugi rok :?: Lisk to taka trochę crypto_wiocha.pl... a zachowujesz się jakbyś był jego Ojcem Dyrektorem w Polsce...

Odnośnie sytuacji wykresowej - bez niespodzianki. Pisałem w sierpniu, że można sobie darować grę inną niż DT i obserwacje wykresu do końca sierpnia i we wrześniu coś powinno się kształtować. Póki co mamy przedłużony stan niepewności i brak decyzji. Można przyszłość sprowadzić do alternatywy "kontynuowanie trendu" vs "zmiana trendu". Jeśli chodzi o figury, to wisi nad nami łatwy do zauważenia potencjalny trójkąt spadkowy. Pamiętać jednak trzeba, że grać pod niego można, gdy wyszedłby w dół pod swą pozioma podstawę. Fajnie to Brandt pokazał ostatnio. Brandt zaprzeczył, że jest to trójkąt symetryczny. Faktycznie bardziej pasuje spadkowy, ale jako, że rysowanie na wykresie jest dla mnie tylko roboczą czynnością i środkiem do celu a nie Mekką (jak dla niektórych niestety), ja ten nieprawidłowy czy raczej naciągany trójkąt symetryczny mam od dawna narysowany. Czasem na niego zerknę, zwłaszcza, że świeczki "dilują" nieco z jego dolnym ograniczeniem zwiększając znacznie niepewność na rynku na mocno już zmalałych oscylacjach. Dolna linia tego roboczego symetryka zachowywała sie jak wsparcie pod koniec sierpnia i to wielokrotnie. Na początku września również, a teraz wyszło pod nią, ale bez rozwiązania, bo wisi to w małym zakresie bez wyraźnego wyjścia w jakąkolwiek stronę.

Sytuację można słusznie widzieć jako alternatywę między kontynuowaniem trendu a jego zmianą. Wszelkie pośrednie opcje nie przekreślają tych dwóch głównych ale tylko oddalają decyzję. Decyzja musi nastąpić. Żaden boczniak nie będzie trwał wiecznie na BTC i prędzej czy później pójdzie w górę lub zacznie downtrend tego lokalnego uptrendu kilkumiesięcznego. Więc to sytuacja zero-jedynkowa.

Ja stawiam raczej na kontynuowanie trendu, ale trzeba mieć bardzo na uwadze, że jeśli świeczki będą umacniać kształt trójkąta spadkowego i przerwą poziomą jego podstawę, to wiadomo - poza miejscem na bardzo przebiegłą pułapkę i szybki up - że oznaczać to będzie zmianę lokalnego trendu. Odnośnie symetryków i linii trendu w trendzie wzrostowym, nieraz chyba na BTC widziałem, jak cena wychodzi pod dolną LT trójkątów, po to by wrócić nad nią i zacząć powolne wspinanie do kontynuowania trendu. Stąd też obserwowanie LT w lokalnych trendach wzrostowych ma dla mnie wartość, bo wspinanie wzdłuż LT po pułapkach wyjścia pod nie oznaczało zazwyczaj kontynuowanie trendu, ale jeszcze takie nieoczywiste (oczywiste dla większości następuje po przebiciu highów z impetem, wcześniejsze podrygi i powroty nad LT nie dają takiego jasnego przekazu).

Nie mam BTC teraz, ale mam LTC. Sytuacja niepewności i braku decyzji na BTC często sprzyja wybiciom na altach. Zresztą rozważając potencjalne zyski i ryzyko, mam wrażenie, że bardziej się opłaca już lub będzie opłacało mieć duże alty. Trendy na alt/btc są kuszące dla prób grania pod zmianę tych trendów lub choćby korektę spadków. Korekta spadków na dużych altach do btc nawet przy spadającym BTC może dać zysk. Oczywiście zmieść to może z łatwością silny impuls na BTC. Tak czy siak, zakładając korektę trendu na BTC a nie jego zmianę, granie na pomnażanie BTC na dużych altach może być dobrym wyborem - zresztą chwilowo nim jest/było np. na LTC czy ETH.

Potencjalny trójkąt spadkowy i naciągany symetryk:

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 10 września 2019, 16:36

@Wymazywanie a tak z ciekawości, też longi mam (nie mając BTC, część zabezpieczona altami, część na FX od 9.3k). Postrzegasz nadchodzącą kontynuację ze względu na mnożone stablecoiny, nowy Chiński tether do Juana, Bakkt - co konretnie fundamentalnie po za tym Ciebie skłania :?:

+takie szybkie x100 ale to na kotleta (już zrealizowany)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 września 2019, 17:11 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vulcs1 » wtorek, 10 września 2019, 16:53

vwrafi pisze: wtorek, 10 września 2019, 09:36 Ilość dostępnych BTC dąży do zera. Oczywiście, na razie ich przybywa, ale to dlatego, że nie został osiągnięty ich limit. Gdy zostaną wykopane już wszystkie BTC, to ich ilość zacznie się zmniejszać dążąc do zera.
tak szczerze, kogo obchodzi co się stanie z BTC jak zostaną wykopane wszystkie? przecież Nas dawno już nie będzie na świecie xD
po co zawracać sobie tym głowę? liczy się to co jest tu i teraz oraz przez najbliższe 10-20 lat w przód. reszta nie ma znaczenia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 10 września 2019, 16:57

@socjolog2008 NIC. Dosłownie. Ja nie gram prawie nigdy pod jakieś wydarzenia oraz nie uzasadniam sobie ruchów na wykresie newsami. Sam wykres. Oczywiście nie twierdzę, że ruchów na wykresie nie powodują żadne wiadomości, bo czasem powodują, ale ja pod to nie gram. Nie potrzebuję żadnych uzasadnień dla wzrostów i dla spadków. Biorę wykres taki jaki jest. Mam świadomość, że nadchodzi halving, że Bakkt rusza, ale nie kieruję się tym za bardzo. Nie wchodzę w poza wykresowe tłumaczenia czemu jakiś ruch nastąpił (tu jest najwięcej nadużyć i fantazji wśród spekulantów) oraz uzasadnianie dlaczego wg mnie spadnie czy wzrośnie, bo ich nie potrzebuję do gry. Czasem chyba za bardzo olewam śledzenie informacji, ale przynajmniej mam dzięki temu spokój. Pojawia się sporo informacji związanych z BTC i crypto, ciężko wszystko śledzić i odsiewać rzeczy mające prawdziwy wpływ na cenę. Ilość informacji i pozytywnych i neutralnych i obojętnych jest na tyle duża, że można w zasadzie każdy ruch na wykresie "uzasadniać" jako reakcję na coś. Tylko to tworzy mnóstwo iluzji. Ja wolę wiedzieć, że nie wiem czemu nastąpił jakiś ruch i po prostu nastąpił z powodu dynamiki wykresu i gry spekulacyjnej niż tworzyć sobie crypto RPG z długą historyjką wydarzeń i fantazji.
Przyznaje jednak, że biorę pod uwagę halving jako czynnik pro wzrostowy, nie tyle z samego spadku podaży, ale raczej z przekonania o wzrostach i adekwatnych ruchów chyba dużej części graczy.

Na marginesie polecam: https://www.tradingforaliving.pl/analiz ... zniki/amp/
Powinno zainteresować m.in. @mecenas i @fusywszklanejkuli

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
vulcs1 pisze: wtorek, 10 września 2019, 16:53przecież Nas dawno już nie będzie na świecie xD
Ja planuję być. W ciągu 30-50 lat może będzie powoli możliwy zapis cyfrowy treści części mózgu i pamięci czy naszego "ja", przez co sprowadzony do zapisu cyfrowego człowiek przekroczy trochę barierę śmierci fizycznej. Bardzo chętnie zobaczyłbym co się będzie działo w roku 2400 czy 3000 nawet jeśli będzie to totalne samozniszczenie cywilizacji ludzkiej. Trzeba odkładać BTC, być może taki zabieg za 50 lat będzie kosztował 1 BTC lub mniej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » wtorek, 10 września 2019, 17:06

vulcs1 pisze: wtorek, 10 września 2019, 16:53tak szczerze, kogo obchodzi co się stanie z BTC jak zostaną wykopane wszystkie? przecież Nas dawno już nie będzie na świecie xD
po co zawracać sobie tym głowę? liczy się to co jest tu i teraz oraz przez najbliższe 10-20 lat w przód. reszta nie ma znaczenia


No tak, ale bogate rodziny planując przyszłość dla swoich bliskich na pokolenia do przodu, nie przyjmą waluty, która za jakiś czas zniknie. Nas nie będzie, ale nasze prawnuki tak. Oczywiście spekulacyjnie wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale z poprzedniej dyskusji wywnioskowałem, że chodzi o adopcję BTC oraz zabezpieczenie swoich finansów na przyszłość ( dla nas lub naszych potomków ).
BitJanusz pisze: wtorek, 10 września 2019, 12:50Jak i każdej rzeczy produkowanej bądź tworzonej w ściśle określonej wymiarowo serii (nakładzie) na tym świecie.


Są takie rzeczy, które produkuje się w limitowanej edycji i jest to jak najbardziej w porządku. Ale żadna z tych rzeczy nie aspiruje do miana środka płatniczego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3058
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sens » wtorek, 10 września 2019, 18:44

Wymazywanie pisze: wtorek, 10 września 2019, 16:57Ja planuję być. W ciągu 30-50 lat może będzie powoli możliwy zapis cyfrowy treści części mózgu i pamięci czy naszego "ja"
najpierw, w ciągu najbliższych 20-30 lat będziesz musiał zadbać o przetrwanie swojego ciała fizycznego, co będzie nie lada wyczynem, w świecie, który niewiele już będzie przypominał ten obecny...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » wtorek, 10 września 2019, 20:37

zbliżamy się do kilkukrotnie testowanej LT

stamp 1h
Obrazek


zoom 30min
Obrazek


życzeniowo widział bym jej złamanie i wyczekiwane ( może na razie 9,5k )

choć "bakktowcy" zapewne nie będą chcieli puścić poniżej dyszki 8-)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 10 września 2019, 20:54

vwrafi pisze: wtorek, 10 września 2019, 09:36Jeśli tak poważnej osobie jaką jest twórca BTC nie udało się zabezpieczyć swoich monet

Na jakiej podstawie wysnules ten wniosek?
vwrafi pisze: wtorek, 10 września 2019, 09:36Co chwilę ktoś będzie tracił swoje BTC

Masowe straty występowały gdy btc był warty grosze.
Dzisiaj już nikt nie lekceważy dobrego zabezpieczenia
vwrafi pisze: wtorek, 10 września 2019, 09:36od momentu wykopania ostatniego BTC ich dostępna ilość będzie dążyła do zera w funkcji czasu.

Ostatni bitcoin będzie wykopany za ponad sto lat.
Poza tym zakładanie, że wszyscy zgubią swoje klucze jest co najmniej nierozsądne.
A nawet jeśli to dzielić bitcoina można w nieskończoność więc szansa na jego 'zniknięcie' jest probabilistycznie pomijalna.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Fugitive, Google [Bot] i 20 gości