Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:07

@Lisie_Uszka

https://www.gieldowy-wizjer.pl/fale-korekty/ (trojkat 3-3-3-3-3)

o to się pruje od wczoraj i wydaje mi się że zakończyliśmy dzisiaj rano "e" i powinniśmy teraz iść tylko do góry .. oczywiście
mogę się mylić możemy polecieć do piekła albo jeszcze odrobinę przykorekcić bardziej typu 11650 to już raczej minimum


target 13400~ :| ( 0 pewności )
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:14 przez Delhi, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:10

@Bitmar może zrobić kolejne podejście? wątek dla zaawansowanych był w innym dziale i w ogóle, a ludzie są leniwi. Gdyby dodać go w tym dziale + podwiesić temat oznaczony dla początkujących to sami byśmy odsyłali tam ludzi co chcą podstawową wiedzę nabyć :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 8 sierpnia 2019, 09:42

@Delhi, zgadzam się. E jest już tak gęsta, że podfale i tak trzeba naciągać, więc równie dobrze może jeszcze lekko spaść i też coś się dopasuje. Warto również przygotować się na ewentualne wybicie dołem z trójkąta: trójkąt jako klasyczna formacja techniczna ma dla mnie priorytet przed trójkątem jako formacją elliottowską.

Obrazek

e: wybicie dołem (...) trójkąt jako klasyczna formacja techniczna ma dla mnie priorytet przed trójkątem jako formacją elliottowską
Dość niefortunnie to sformułowałem. Klasyczny trójkąt też zapowiada kontynuację trendu, w naszym wypadku wzrostowego, ale czasem zdarza się inaczej i wybicie następuje w przeciwnym kierunku. Taki wyjątek miałem na myśli. Natomiast trójkąt elliottowski w przypadku wybicia w nieprawidłowym kierunku zostaje zanegowany i trzeba zmienić oznaczenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:18 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:00

@fusywszklanejkuli Z moich obserwacji tych "eliottowskich" trójkątach "E" mega często jest skrócone i nie dochodzi nawet do połowy zasięgu (dobija do mediany i up), więc myślę, że jeśli w górę, to już stąd :) taka pułapka na umieszczających limit buy po krawędzi.

stop buy 12100 zgodnie ze sztuką i zobaczymy. Jeśli oznaczenie bycze @Fibo będzie miało rację bytu, to kurs powinien obrać kierunek 17 000$ w następnym kroku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:08

@fusywszklanejkuli a jak z oznaczeniem tego ruchu jakieś zmiany ?

To jest "2" czy raczej "4" i potem lekka korekta

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:14

Jeśli trójkąt się potwierdzi, to z automatu zostaje scenariusz nr 3, gdyż będzie on falą B łącznika X. Jeśli się nie potwierdzi i pojedzie w dół, sytuacja jeszcze jakiś czas nie będzie tak jednoznaczna.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:18

koledzy na której str. był scenariusz nr 3 fibo ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7645
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:19

@Delhi
3) paradoks polega na tym, że rozpoczęcie spadków przed przebiciem niebieskiej linii da argument bykom do negacji powyższego scenariusza. A wtedy:
- 28/29.07 rynek BTC zaczął już nową falę wzrostową, która jest 3-ką w ramach ruchu od lutowego dołka;
- obecnie rynek kończy falę A (od 28/29.07) łącznika X, który docelowo będzie zygzakiem.


viewtopic.php?f=27&t=25968&p=595252#p595252
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:23 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:21

Fibo pisze: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 22:51- obecnie rynek kończy falę A (od 28/29.07) łącznika X, który docelowo będzie zygzakiem.
Fibo, to jest trzeci scenariusz tak?

Wyjaśnisz, czym skutkuje "łącznik X" w tym oznaczeniu? Masz na myśli WXY? tylko wtedy chyba (?) Y powinno być ruchem w dół, tak do 8500$ (?) bo nie wiem, czy scneariusz nr 3 jest prowzrostowy, czy jednak nie :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:32

@BitJanusz ja to rozumiem tak:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:41

@xtraderx

czyli teoretycznie coś w postaci dojazdu do 13-14k i ponownej zawrotki do 9k? hmm... przynajmniej odpadnie trójkąt zniżkujący ;) no cóż, każda bycza struktura która daje możliwość kupienia dipa to fajna sprawa, więc jestem za.

Nie kupiłem przy 9000$, gdyż liczyłem na pogłebienie dołka o te 500$, a wyszło jak wyszło :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krakan » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:45

Od dluzszego czasu (widze to od 2-3dni) duze zlecenia na Binance, nie ruszane. Kurs jest trzymany w tym przedziale i widzimy bujanie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:57 przez krakan, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:46

nie napalajcie się najpierw ten trójkąt musi wejść. Już mi się żółte lampki zapalają tylko nie wiem dlaczego

może dlatego że nienawidze trójkątów ? bo straciłem na nich w przeszłości dużo kasy źle je grając ? może a może moja głowa widzi coś czego
świadoma pamięć nie rozpoznaje i już mnie uderza po łbie

ciekawe

@fusywszklanejkuli

zawaliłeś tam tych fal wewnątrz "e" mi się wydaje że to może być dopiero 1-2 po prostu rynek niezdecydowany i jeszcze jedna nóżka w dół bo coś tak ciągnąć nie chce
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:54 przez Delhi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:47

@Delhi

dobrze zagrany trójkąt to praktycznie murowany, wysoki profit i bardzo dobre wejście. są zmyłki, ale jeżeli trójkąt jest duży, to te zmyłki są proporcjonalnie rzadsze... może grałeś jakieś mniejsze trójkąty, albo wątpliwe trójkąty?

zarzuć jakiś nieudany, zrobimy analizę ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:57

@BitJanusz

Widzisz szkoda że nie zapisywałem sobie dat chociaż to byśmy sobie w jakimś innym wątku po analizowali co było źle..

po przegranej zwykle odchodziłem od rynku na długo a potem zapominałem dokładnie kiedy grałem ostatni raz .

Jak chcesz wiedzieć co dokładnie było nie tak to np . :
1. wchodzenie w okolicach mediany trójkąta gdzie są największe wachania i niepewność
2. longowanie górnej krawędzi
3. shortowanie dolnej krawędzi

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dvdx95 » czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:01

krakan pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:45 Od dluzszego czasu (widze to od 2-3dni) duze zlecenia na Binance, nie ruszane. Kurs jest trzymany w tym przedziale i widzimy bujanie.
Obrazek
Też to zauważyłem z tym że właśnie w tym przedziale co chwilę wystawiane są oferty sell po 300-400 BTC w przedziałach co 50$ i schodzą . Tak jak siedziałem i obserwowałem to co najmniej 4 razy widziałem taką sytuacje od godziny około 8 rano. Dziwne to trochę, bo ulica raczej sama kursu nie popchnie teraz w dół, jak jest blokada od góry przez grubego to też nie popchną wyżej ale w przedziale paru stówek zawsze można ich przytrzymać i sprzedać to co się chce sprzedać. Longi mocno obstawione na razie więc raczej będzie teraz zaopatrywanie w BTC ulicy i zjazd pewnie jeszcze w tym tygodniu, bo już praktyczne idzie 2-gi tydzień do góry.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:48

Jak na bitcoina przystało obstawiam (jeśli będzie wyjście górą) mały shakeout niezdecydowanych&za duże dźwignie jakoś teraz ..
11700 powinno skłonić sporo osób na ręcznego zamknięcia a może stopy puszczą

tak by wynikało z mojego doświadczenia z trójkątami

muszę spadać do roboty i jestem na 99% pewny że moje stopy na 11600 się odpalą bo nie chce mi się wierzyć
że tak wspaniale zrozumieliśmy i wyczailiśmy naturę tego trójkąta już wszyscy wszystko wiedzą tylko zarobek..

to jest btc tutaj musi większość stracić

ciekawie będzie to czytać po fakcie ale moja głowa krzyczy teraz short .. ciekawe


niżej niż 11700 teraz to strefa mocnej dzidy w dół
11700-11750 musi mocno odbić w góre jeśli nie patrz góra
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:40 przez Delhi, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:59

Delhi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:57Jak chcesz wiedzieć co dokładnie było nie tak to np . :
1. wchodzenie w okolicach mediany trójkąta gdzie są największe wachania i niepewność
2. longowanie górnej krawędzi
3. shortowanie dolnej krawędzi
Punkt 1 to rzeczywiście błąd, ale raczej trejderski :)

a co do 2 i 3 to taka uwaga: 2 jest dobrą strategią przy hossie, 3. przy bessie ;) na odwrót już mniej. Ja np. chętnie założę longa przy naszym trójkącie, shorta bym się bał.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7519
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 8 sierpnia 2019, 13:07

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:15

Przeczucie mi mowi ze bedzie jednak zjazd. Zwlaszcza kiedy ruchy nie maja wiekszego sensu w ich opisywaniu a znajdujemy sie na stosunkowo wysokim poziomie.

Na 3D ewidentny lower high. 9 dni z rzedu wzrosty. na 10800 najblizszy CME gap. Ale zakladanie pozycji teraz to jednak lekki gambling - faworyzuje jednak shorty :)
Struktura co jest teraz widoczna na wykresie przypomina dystrybucje na low TF. 10800 bylo rowniez oporem i wydaje sie ze bedzie retestowane jako wsparcie.





Ostatnio zmieniony czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:36 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], cafard, CzarnaOwca, fusywszklanejkuli, Google [Bot], pocoloco-p1 i 31 gości