Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:58

Ja tu zaglądam dla może paru userów (bez urazy, ekipo). @bitloteiros przepadł, @Fibo się zmywa, @prap0n mało pisze, @fusywszklanejkuli wpada od święta, @new06 też mniej, nawet aktywny zwykle @ergorg przycichł :( jeszcze trochę i mi się odechce czytać te pierdolamento. No offense, ale wartość merytoryczna wątku nieco podupada bez analiz wskazanych.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:02

@BitJanusz
A własnie dla nas początkujących ważne są wasze analizy, spostrzeżenia i uwagi :)

@nahujmito myśle że 10200 to będzie idealna pozycja do wejścia w short długoterminowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 00:18


Atomic Swaps for Enhanced OTC
Tether’s launch on Liquid coincides nicely with the recent surge of interest in the Liquid Swap Tool. The Liquid Swap Tool is an open source application that allows traders to execute atomic swaps with their counterparties, exchanging any Liquid-based asset for another.

Now with Liquid USDt, OTC desks and even individual traders can complete near-instant BTC-USD swaps without relying on mutual trust or third parties such as an escrow service. Using Liquid in this way will significantly expand the number of potential counterparties available to OTC Bitcoin traders, as they will no longer have to worry about the risks of non-delivery.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 30 lipca 2019, 01:12

ekonokomik pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:07Grałem pod taką, bardzo mocno umocowaną linię. Kurs wyszedł pod nią ale przez ostatnią dobę szedł tuż pod i była szansa na wyjście w górę. Zejście niżej potraktowałem jako ostateczne pożegnanie się ostatnich byków z marzeniami o kontynuacji czerwcowej minibańki.
Uznałem więc, że zanurkowanie o północy jest rozstaniem z tą linią i początkiem bardziej dynamicznych spadków z targetem na poziomie 6-7K.

Druga sprawa: po ponad dobie czajenia się kursu i gwałtownym wybraniu kierunku, nie spodziewałem się aż tak szybkiego powrotu do punktu wyjścia. Przyznasz, że to niezwykłe, żeby nie powiedzieć "nienaturalne". ;) Wygląda jakby ktoś o 00:50 po chamsku wyciągnął kurs za uszy, wydając na to jakieś 8 mln USD.
Ok teraz kapuję tok rozumowania, myślałem, że to było zagranie na kilkanaście godzin a rozważasz dłuższą perspektywę. W takim razie piłka jest w grze, ponieważ na finexie nadal pełzamy pod tą linią zaś lokalne odbicie od supportu nie powinno chyba burzyć średnioterminowego planu ani dziwić, co najwyżej jego dynamika mogła być zaskakująca, ale to też kwestia subiektywna.

Wydaje mi się, że gwałtowne i krótkotrwałe ruchy na pewnych dobrze widocznych poziomach są wzmacniane po prostu przez duży stopień automatyzacji gry, boty i zlecenia z limitem aktywacji. To tłumaczy gwałtowny spadek gdzie kaskadowo aktywowane są kolejne SL aż cena nie zacznie trafiać w hurtowo ustawione zlecenia zakupu z limitem aktywacji, te zaczną z kolei uderzać w SL shortów i jazda w drugą mańkę. Takie wytłumaczenie wydaje mi się bardziej racjonalne, ponieważ nie zakłada ruchu sterowanego jedną ręką i "ktosia", byczego filantropa wydającego miliony żeby wbrew trendowi narysować shortom środkowy palec na wykresie, bo ma taki kaprys :)

Co do samej linii mam jednak pewne wątpliwości, ponieważ jest w skali log i jej "bardzo dobre umocowanie" widzę właściwie tylko na finexie, na binance, stamp, mex nie wygląda to już tak elegancko. Ryzykowne jest dla mnie trochę zakładanie, że ta linia jest silniejsza niż lokalne opory / wsparcia i LT liniowe.

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:44kanały nieskazitelne
To może chociaż Ty nie obrazisz się jak mała dziewczynka i mi wytłumaczysz na czym polega nieskazitelność (albo chociaż użyteczność) ostatniego kanału co do którego miałem kilka wątpliwości? viewtopic.php?f=27&t=25968&start=38520#p593373

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » wtorek, 30 lipca 2019, 03:14

Ciekawy artykuł odnośnie tych dużych transferów BTC z 29 lipca:


Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » wtorek, 30 lipca 2019, 05:50

@snajper jeśli tethery beda robione w anonimowym obiegu to nie wiem co ludziom jeszcze potrzeba do zdegradowania tego stablecoina do 0$. Jak rynek takie ruchy zupełnie oleje to będziemy mieli paliwo do kolejnej dużej bańki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 07:29

akos pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 01:12To może chociaż Ty nie obrazisz się jak mała dziewczynka i mi wytłumaczysz na czym polega nieskazitelność (albo chociaż użyteczność) ostatniego kanału co do którego miałem kilka wątpliwości?
Co wy macie z tymi małymi dziewczynkami? :roll:

Jeśli widzisz użyteczność poniższego kanału:



To powinieneś zrozumieć użyteczność kanału spadkowego wrzuconego przez @Fibo. Jeśli nie, to chyba nie ma co tłumaczyć.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 30 lipca 2019, 07:41

BitJanusz pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:58 Ja tu zaglądam dla może paru userów (bez urazy, ekipo). @bitloteiros przepadł, @Fibo się zmywa, @prap0n mało pisze, @fusywszklanejkuli wpada od święta, @new06 też mniej, nawet aktywny zwykle @ergorg przycichł :(

Wtopili na upadku Bitmarketu i nie mają za co grać ;)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 30 lipca 2019, 09:20

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:49
Przecież właśnie tak było w 2010, 2011 i 2013. W 2013 te szczyty hossy nawet 2 dało radę roku zmieścić.

Co oczywiście nie znaczy, że uważam że tak będzie w tym roku. Chcę tylko powiedzieć, że nie jest prawdą, że to "bardzo mało możliwe", bo w historii spekulacji BTC - czyli od 2010 (w 2009 była co prawda wymiana w kantorze NLP, ale po kosztach wydobycia, więc nie była to spekulacja) - aż 3 razy zdarzyło się to, co błędnie określasz jako bardzo mało możliwe.
Już pomijając, że to są bardzo wczesne lata, szczególnie 2010/2011 kiedy Bitcoinem/krypto interesowały się jednostki, miałem na myśli cały cykl od dołka do kolejnego szczytu a nie od poprzedniego szczytu do dołka.

Tym bardziej, że cykle się wydłużają z czasem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 10:02

Może jakiś double bottom :D Chyba bycza dywergencja lekki HL, a RSI rośnie :D Swoją drogą widać, że od 14k$ jesteśmy ewidentnie w downtrendzie :D LH i 2 LL :D Ale jak już wszyscy wiedzą jaki jest trend, chwilę później należy szukać jego odwrócenia ; ) :D

9494.9 :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 10:06 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 10:05

anagamidev pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 10:02wszyscy wiedzą jaki jest trend, chwilę później należy szukać jego odwrócenia ; )
Tak jak to było z tymi którzy szukali odwrócenia od 6.2k$?

Chyba lepiej posłuchać Seykoty i grać zgodnie z zasadą: „we ride that trend to the end”.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 10:31

ergorg pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 10:05we ride that trend to the end
To historycznie patrząc najlepiej czekać na spadek 80% od ATH i później sprzedać na kolejnym ATH, wiedząc, że dołek po kolejnym ATH będzie dużo wyżej niż poprzednie ATH :D Trochę mindfuck, bo z tego wynika, że kolejny dołek na obkupienie się będzie dużo wyżej od 20k$, a teraz jest tylko 9k$ :D Z drugiej strony skoro trend jest spadkowy, to najlepiej niech korekci do 2k$ :D Wszyscy będą mieli okazję się obkupić, a także wyprzedać ; ) :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 30 lipca 2019, 10:41

anagamidev pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 10:31 drugiej strony skoro trend jest spadkowy, to najlepiej niech korekci do 2k$ Wszyscy będą mieli okazję się obkupić, a także wyprzedać
Jeśli komuś się spieszy bo np. jedzie na wakacje to ja chętnie odkupie nawet po $3k :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 10:48

Małe porównanko :D Ogólnie jak nie spadniemy niżej niż 8222$ czy okolice to raczej 100k$ soon :D A jak nie to 100k$ later :D Tak czy siak 100k$ soon or later :D

Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 10:51 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 30 lipca 2019, 10:50

Odnośnie aktualne dramy, miałem napisać swoje zdanie na temat , ale stwierdziłem że nikt nie będzie słuchał randoma z internetu ( i słusznie) więc może dla odmiany wkleję wam cytaty jednej z największych legend rynków finansowych, Lindy Bradford Raschke, na rynku już ponad 40 lat, zna większość największych graczy na rynkach finansowych.
(Dla osób które mogą pomyśleć że ta osoba blefuje aby coś ugrać, zaznaczam że ta Pani jest obecnie już na emeryturze)

Trzymaj się z dala od takich głupot, jak Fibonacci, Gann i wszystkie te przewidywania, i proporcje i niedorzeczności! Mam na myśli to, że wielkich pieniędzy nie zarabia się w ten sposób! Próbuję sobie wyobrazić, jak Paul Tudor Jones robi coś takiego i mam niezły ubaw. To nie tak się to robi!
(…) przez 40 lat obserwowałam ludzi i widziałam, kto zarabia pieniądze, a kto nie. Kto zarabia duże pieniądze i jak? Te osoby nie posługują się teoriami fal Elliotta czy liczbami Fibonacciego

Ogólne bardzo polecam cały wywiad z Lindą , w tym całym szumie i zamęcie informacyjno szkoleniowym ciężko znaleźć jakieś wartościowe źródła informacji, dlatego polecam poczytać, zwłaszcza że tej osobie chciało się przełożyć ten obszerny wywiad na język Polski.
https://systemtrader.pl/linda-bradford- ... ll-street/

Tak więc skoro Fibonacci sprawdza się średnio na rynkach konwencjonalnych, to w jaki sposób miałby sprawdzać się na tak dzikim i gwałtownym rynku krypto, zmanipulowanym przez kilku większych graczy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 11:04

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 17:56To proponuję porzucić raz na zawsze magiczne teorie, do których musisz non stop naginać numerki i zasięgi fal, by teoria wciąż i bez końca miała rację.
Chciałbym jeszcze wrócić do tego, bo uważam to za hipokryzję. Niczym innym a tym samym jest narysowanie trzech scenariuszy (zielony, czerwony i niebieski) a zrobienie np dwóch scenariuszy wg EW - jednego wzrostowego i drugiego spadkowego.

---

Co do kursu długoterminowo, myślę, że korekta potrwa do października/listopada.

Scenariusz optymistyczny korekty:



Scenariusz pesymistyczny korekty:



Jakbyśmy chcieli nałożyć korektę bańki 2017:


---

Z racji ile ostatnio szamba się wylewa w tym wątku postanowiłem ograniczyć swój udział tutaj.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 12:25

No chyba, że mamy obecnie akumulację, coś podobnego jak na początku tego roku:



Warto mieć z tyłu głowy taki scenariusz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 30 lipca 2019, 12:53

Albo góra albo dół

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 30 lipca 2019, 13:12

@Lisie_Uszka
Jest jeszcze boczniak...
Od 3 dni rynek nie potrafi sie określić :mrgreen:

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 30 lipca 2019, 13:19

akos pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 01:12Co do samej linii mam jednak pewne wątpliwości, ponieważ jest w skali log i jej "bardzo dobre umocowanie" widzę właściwie tylko na finexie, na binance, stamp, mex nie wygląda to już tak elegancko. Ryzykowne jest dla mnie trochę zakładanie, że ta linia jest silniejsza niż lokalne opory / wsparcia i LT liniowe.
Dzięki za komentarz.
Istotnie, pozioma linia (która chyba obrazuje opory i wsparcia o których piszesz) jest też bardzo atrakcyjna i precyzyjna (przynajmniej na finex).

finex33.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: balagan i 19 gości