Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 7 lipca 2019, 00:27

Obrazek

wcześniej pisałem ale to jeszcze jak były spore emocje że czekam na poziomy 8900-9200 teraz jednak przy założeniu że będziemy spadać jak na obrazku to jest mój buy zone. jeszcze jak byliśmy na tych poziomach zastanawiałem się że być może to właśnie jest budowana podłoga pod przyszłą korektę więc będę się trzymał tej wersji zobaczymy co z tego wyniknie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 lipca 2019, 00:41

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 7 lipca 2019, 00:48

anagamidev wysoko wyszliśmy i chcę ostrożnie podejść do tematu i nie stracić kapitału jak przebijemy 12500k to wracam na bitka a jaka to różnica czy kupię po tej cenie czy trochę wyżej jak ma być 100k :D jednak obecnie bardziej widzę spadki i wolę być poza rynkiem

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 7 lipca 2019, 01:00

przy 100k to już każdy będzie shortował, skoro co niektórzy sprytni robili to przy 6k :p
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 01:03 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 lipca 2019, 01:02

@masonbtc nie no 100k$ będzie bez wątpienia w końcu, tylko zobacz jak zmienia się nagle perspektywa, jak było po 3k$ to było kręcenie nosem i czekanie na 1k$, jak wybiło, to nagle są chętni do zakupów, bo już będzie tylko rosło i nieważne gdzie się kupi 10k$ czy 12k$ :D I później zdziwienie, że to "gówno" tak rośnie bez powodu :D
Lais pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 01:00przy 100k to już każdy będzie shortował, skoro co niektórzy sprytni robili to przy 6k :p
Przy 10k$ też wszyscy shortowali, dzięki czemu cena wybiła 20k$ :D Shortersi 5 fali :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 01:06 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 7 lipca 2019, 01:05

@anagamidev spada też bez powodu, a właściwie z jednego konkretnego powodu - bo urosło :p

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 7 lipca 2019, 01:05

new06 pisze: sobota, 6 lipca 2019, 23:23głębokie spadki i być może wytestowanie szczytu poprzedniej bańki (okolica 1,5 k), co Bit ma w zwyczaju.


W kwestii formalnej: trudno nazwać "zwyczajem" coś co zdarzyło się tylko raz ;) Po pęknięciu bańki goxowej kurs przez krótki czas zszedł poniżej szczytu poprzedniej bańki (<$260). Było to szokiem dla wielu graczy, bo wcześniej obowiązywał paradygmat, że w bessie nie schodzi poniżej szczytu poprzedniej bańki (też nie wiem czemu, skoro wcześniej były tylko dwie banie).

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 7 lipca 2019, 01:19

@anagamidev no można tak się przerzucać dygresjami, ale ci którzy na krypto zarobili najwięcej to ci, którzy w odpowiednim momencie woleli fiaty niż trzymać btc i do tych 100k takie momenty gdy wybiorą fiaty pewnie jeszcze będą. Liczy się ruch kapitału i jego pomnażanie, najlepiej wielokrotne - dołek - górka i znów doprowadzenie do dołka a potem górka

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
@ekonokomik paradygmat pewnie dlatego, że liczyli na to, że skoro miał być odpowiedzią na banksterkę robiącą ludzi w konia to btc zachowa się honorowo i nie zejdzie poniżej szczytu poprzedniej bańki a tu zonk (to tak żartem)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 lipca 2019, 01:20

BTC 469 tygodni, średnia cena 1800$, jak ktoś regularnie kupuje BTC co tydzień, to ma w tym momencie 500% zysku, czyż to nie jest store of value, cena była wyższa jedynie przez 10 tygodni, przez 459 tygodni cena była niższa :D Buy and HODL :D Najlepiej kupować na dołkach :D Oczywiście ryzyko wtopy w tym momencie jest olbrzymie :D Ale jeśli już jest hossa i 100k$ w tym roku, to nadal ogrome szansa na zysk :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 7 lipca 2019, 01:39

@prostyler spada bo na spadkach też się zarabia, jakby się nie zarabiało to by nie spadało tak często

@anagamidev
nie mam żadnych pretensji, dyskutujemy na luzie z żartem, a że bublabay nazywam po imieniu, no cóż - w pełni zasłużyli za całokształt ostatnich miesięcy i dni.
To samo miałam na DASH ale w zeszłym roku
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 13:06 przez Lais, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 lipca 2019, 01:42

@Lais cóż, ja nie wiem czemu masz pretensje :D Tak się właśnie wykorzystuje niską płynność, mam tam jakieś na BB niewielkie ilości crypto i czasem coś tam wyżej ustawie i idzie jakaś szpilka, cena spada i równa do innych giełd, można odkupić, a później cena drugi raz dobija na pozostałych giełdach ten target, ostatnio tak było z BSV i DASH, miałem ustawionych parę zelceń wyżej i coś tam weszło :D Szybki pewny zysk podwójny, oczywiście od niewielkich kwot, ale zawsze, ja nie wiem czemu tutaj narzekać skoro się zarobiło :D Poza tym nie fiksujmy się na obecnej cenie jaka jest na giełdzie, bo to iluzja :D Czasem mam wrażenie, że niektórzy w ogóle nie wyciągają wniosków :D A nie da się tak, żeby każdy sprzedał wszystkie swoje BTC na jednej cenie w jednym momencie :D Jeśli ktoś gra kapitałem 100$ to może grać praktycznie na minutówkach i wyłapywać każdy ruch, ale jeśli ktoś gra kapitałem rzędu 1M$, to zanim skupi na dołku, coś o kapitalizacji 100M$ to to może zająć trochę czasu(tygodnie/miesięce), odpowiednia ilość ludzi musi spanikować, chcieć to sprzedać na tak niskich cenach, a i akumulacja też będzie odbywać się w jakimś tam zakresie cen :D Później ktoś taki musi spompować bańkę, nakręcić wolumeny, sprawić wrażenie niekończącej się hossy i to upłynnić :D A grubasów z 1M$, którzy inwestują w różne aktywa wysokiego ryzyka nie jest tak mało :D Dlatego taki anagamidev sobie spokojnie akumulował od 6k$ w dół(3k$), skurpulatnie uśredniał, co by nie wyprzedać się przedwcześnie oraz być przygotowanym na jakiś niższy spadek do 1k$, a później jak wybiło z tej strefy, to poszła sprzedaż połowy na 12k$ gdzie ceny są już przepompowane, ma ładny zysk i co by się nie działo jest zarobiony, bo teraz nie ma pewności czy pójdzie do 100k$ czy spadnie do 2k$ :D Chociaż twierdzi, że bottom is in i 100k$ soon :D Dlatego warto patrzeć holistycznie na rynek czyli z perspektywy małego gracza i z perspektywy dużego gracza oraz różnych interwałów czasowych, długofalowych i krótkookresowych minimów, maksimów i średnich :D
Spoiler:
DASH/PLN :D
### edited: 2019-07-07 02:55 ###
Ogólnie hossa, już nikt nie ma wątpliwości, już nikt nie pisze o 1k$-2k$ :D Tweety praktycznie same bycze :D Pytanie czy po prostu wszyscy będą już akumulować i pompować i lepiej iść z trendem, wszak trend byczy zwykle trwa długo długo, czy po prostu traktować to jako sygnał na spadki :D


### edited: 2019-07-07 03:08 ###
Bitcoin hashrate, wbija nowe ATH :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 03:08 przez anagamidev, łącznie zmieniany 8 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 7 lipca 2019, 01:59

@ekonokomik w trendzie wzrostowym na BTC większość korekt dotyka strefy poprzedzającego szczytu. Mówię tu o mniejszych interwałach. Zobacz sobie jak wyglądał cały 2016-2017, + np grudzień 2010, kwiecień 2011, lipiec 2012 - to już jest większość korekt widocznych na 1D-1W. Poza tym jak dla mnie do tej pory spadek po małej bańce goxowej wytestował szczyt pierwszej bańki - z mniejszą dokładnością, ale jednak, a dużej goxowej małą goxową. Jedyne odstępstwo mamy teraz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 7 lipca 2019, 02:29

@Wymazyzwanie, dlaczego edytowałeś swój post? Czasami może 5x sie zastanów zanim będziesz komuś życzył padaczki, nawet nie wiesz jak przejebana to jest choroba...

BTW



@Vetz, Ty nie miałeś iść na impreze?
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 06:07 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » niedziela, 7 lipca 2019, 05:28

on to napisal w zartach, a Ty zareagowales jak kobieta 8-)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » niedziela, 7 lipca 2019, 06:39

Spoiler:
- nawet tutaj :D a na netflixie to juz w połowie seriali przewija sie btc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 7 lipca 2019, 08:24

masonbtc pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 00:27że czekam na poziomy 8900-9200 teraz jednak przy założeniu że będziemy spadać jak na obrazku to jest mój buy zone
Widze to podobnie od 9000 zaczynam usredniac tak na 8888 licze no moze 8500 a na 8300 patrze troche z przymruzeniam oka chociaz to ca. 40% korekty. Zobaczyma jak sie rozegra akcja. Ale czytam takze ze znowu wieszcza 2000 za bita ;) @anagamidev co jest :) chyba ze to zart dla socjo byl :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 6 lipca 2019, 23:43Bitcoin spadnie do 2k$
Snowden btc
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 08:40 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » niedziela, 7 lipca 2019, 08:27

BitJanusz pisze: sobota, 6 lipca 2019, 23:44Fajnie by było. Dopiero wtedy możnaby kupić za większą sumę, przelać na wallet i zapomnieć na 5 lat o tym...

szykowałem się na taką zagrywkę (za 1800-2500$) ale rynek pokazał mi wała na ostatniej prostej.


W głowie chyba niejeden miał taki scenariusz, kupić za grosze i zapomnieć. Może dlatego się on nie sprawdził :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 7 lipca 2019, 10:03

@Majkos lubię iść pod prąd :D Ale jak już wcześniej pokazałem, historia jasno wskazuje, że lepiej HODL'ować BTC w dłuższym terminie, oczywiście najlepiej kupować jakoś nisko, bo jak zawsze wchodzi się tylko na górkach to faktycznie może być chwilowo bolesne :D I z HODL'owaniem jest tak, że bardzo bardzo długo można być pod wodą, ale jak już wybije to nagle wszystko zwraca się razy x, gdzie x jest liczbą naturalną dodatnią większą od 1 :D Ale jak już wybije wtedy dochodzi się do wniosku, że fajnie jakby jeszcze tam muliłlo na 3k$ trochę dłużej, bo można by było więcej wtedy dokupić/uśrednić i teraz po kilku miesiącach mieć dużo więcej :D Dlatego bessa to najlepszy czas, jestem dzieckiem bessy, więc wiem co mówię, a dołka nie da się przewidzieć :D Kupowanie dołka to też często nie taka łatwa sprawa, bo czasem coś spadnie ze 100$ do 10$, dobrze wiemy, że to promocja po 90% przecenie, ale chwilowo pod wpływem niskiej płynności na giełdzie, mizernych nastrojów, kurs może zlecieć nawet do 1$ chwilowo, to ktoś kupując za 100k$ może stracić na moment 90% swojego kapitału, wtedy nie jest łatwo hodlować, jeśli pomyśli się, że mogło się kupić 10x więcej za tą samą kwotę :D No jak się jest HODL'erem różnych shitów, to na dołku wahania rzędu kilkudziesięcu tysięcy w ciągu dnia nie są niczym nadzwyczajnym, ale nie da się przy takiej płynności wszystkiego sprzedać i odkupić za chwilę i nie wiadomo kiedy nagle nie dojdzie do przełamania na rzecz hossy kolejnej :D Gra na giełdzie na dźwigni na short term jest całkiem inna niż na long term na zasadzie buy and hodl :D Przykładowo jeśli ktoś kupował na poprzedniej bessie na 80% ATH na 1200$, tj. 240$, to dzisiaj hodlując do 10k$ ze 100k$ zainwestowanych powinien mieć 41x więcej :D czyli 4 100 000$ :D Jeśli ktoś potrafił wykręcić taki wynik w ciągu 3 lat to podziwiam i faktycznie taka osoba może twierdzić, że HODL to chujowa metoda :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 lipca 2019, 10:10 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » niedziela, 7 lipca 2019, 10:04

@ergorg, wrocilem - stad taka pora. @BitJanusz, skoro przy spadkach nie kupiles za wieksza sume Bita w okolicach 4000, gdzie nawet po przebiciu wsparcia na poziomie 3000, i ladowaniu na 2000, bylo 80% szans na korekte spadkow z zasiegem do minimum 6000, to ja nie wiem, czy ponowny spadek do nizszego poziomu moze dac Ci wieksza motywacje (w dluga besse nie wierze rynek ma "ciut" wiecej zwolennikow, poza tym Bit dzierzy 1 miejsce w marketcapie ze wzgledu na wysoka kapitalizacje nic innego, gdyby cena spadla kapitalizacja by sie zmienila, latwo byloby mu zabrac zelazny tron :D, a tego wielu ludzi nie chce i ma na to srodki)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blackraijin » niedziela, 7 lipca 2019, 10:12

Długo i regularnie obserwuję ten wątek. Poza oczywistymi pozycjami long/short na btc, pojawiają się od czasu do czasu eth, monero, zcash, ltc, ale od dawna nie widziałem żeby ktoś wspomniał o bch. Ja wszedłem przy 390$. Widzę duże pole do wzrostów na rynku byka.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 57 gości