Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » sobota, 6 lipca 2019, 17:40

nie wierze
jak moglo pasc tutaj takie pytanie
https://youtu.be/qy03EDdDsBw
@shinya56, jak nie masz koncepcji i predyspozycji do gry to nie graj, poza tym wymazywanie w hossie slabo gral, jesli pamiec mnie nie myli, za duzo kombinowal, taki obecny ergorg, tylko, ze wymazywanie troche wiecej ksiazek przeczytal :D
https://www.youtube.com/channel/UCBaU9N ... PCw/videos
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lipca 2019, 17:55 przez Vetz, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 lipca 2019, 17:47

Ostatnio najlepiej wychodzi czekać na konsolidację i reagować na wyjscie górą lub dołem.
Spoiler:
Obrazek
dodam, że ponownie można było zauważyć silny sell-off shitcoinów (na Binance) podczas tej konsolidacji BTC, co dawało dodatkową wskazówkę że pójdzie up.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » sobota, 6 lipca 2019, 18:01

@Vetz O mnie się nie martw ;) Porównuję swoją grę do innych osób, pewnie bardziej doświadczonych.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » sobota, 6 lipca 2019, 18:07

@shinya56 wg. mnie pozycje nalezy zamknac na stracie jak uwazasz ze Twój plan na nia nie wypalił i nie ma prawa juz wypalić tylko najwazniejsze nie oszukwiac sie ze zaraz odbije zaraz odbije a jest sie juz -50% na kapitale. Zakladasz pozycje i myslisz aha do ugrania mam 15% ale jak będzie już minus 5% to prawdopdoobnie moj plan sie nie ziści bo rynek wybrał inna droge.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 lipca 2019, 18:18

Vetz pisze: sobota, 6 lipca 2019, 17:40poza tym wymazywanie w hossie slabo gral, jesli pamiec mnie nie myli, za duzo kombinowal, taki obecny ergorg, tylko, ze wymazywanie troche wiecej ksiazek przeczytal

Ty. Wujek dobra rada, a pokaż nam jakąś swoją pozycję :?: @ergorg to wilk wymiatacz, zresztą jak wymazywanie a w 2017 kto się nie miotał jak my tu graliśmy miesiącami latami 300-800$ i nagle strzała na 5,7,9,12,15 i finalnie 20k było. To chyba tylko @wizardking wtedy miał takie pieprznięcie z wiarą w BTC jak @anagamidev dzisiaj.
ps. Nie dość że znowu wygląda zapas kotletów bardziej optymistycznie, to i kapustka będzie, ziemniaczki - robi dobrą robotę dziadek teraz przed moim urlopem :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » sobota, 6 lipca 2019, 18:24

Twoja rada jest tak zlota, jak tekst ekonokomika o tym, ze typ, ktory postawil na BId'zie 1000 BTC jest stratny 50 tysi baksow, wszystko zalezy od kapitalu (nie chodzi tylko o wysokosc, ale czym dla Ciebie jest ten kapital np. wszystkie oszczednosci :lol: ) i sytuacji na wykresie, btw eko, ktos kto wydaje kilka mln na Bity, raczej sie nie zaplacze, poza tym wyhamowal spadki, podbil cene i przy konsolidacji mysle, ze jeszcze zarobil bez zadnej dzwigni, sa rozne techniki gry, ja stosuje sie do BOOS, nigdy nie sprzedalem ze strata, nigdy nie stracilem wiecej niz 300$, jesli podejmujesz ryzyko jakim jest trading powinines sie liczyc z tym, ze tutaj nie ma tylko wygranych i ze kiedys mozesz stracic caly kapital ;] dlatego najpierw powinienes przemyslec to, na jaka strate sobie mozesz pozwolic, a nie marzyc o zarobkach 8-)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 6 lipca 2019, 18:30

wielkość akceptowalnej straty na pozycji powinna też zależeć od tego jaka jest tendencja na rynku - jeśli faluje w określonym akceptowalnym przedziale/kanale to można potrzymać. Dla mnie ogólnie -5% jest już nieakceptowalne bo staram się ciąć gdy zysk mi ucieka a nie dążę do sytuacji trzymania straty, ale raz miałam taką pozycję na -5% bo zasnęłam, jeszcze na bublubitbay ale że rynek falował to postanowiłam poczekać na powrót i wyszło na ok

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » sobota, 6 lipca 2019, 18:40

@socjolog2008, pisalem, ze jestem bez pozycji zrealizowalem zysk z LTC, czekam na ETH, ewentualnie na poziom 11800 i ruch w dol w tym miejscu, badz w gore, wtedy zdecyduje 300-600$ to niedawno 8-)
ja kopalem, kupowac zaczalem, jak showup powstal :roll: w srodowisku IT o Bicie byl szum troche wczesniej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 6 lipca 2019, 18:58

Vetz pisze: sobota, 6 lipca 2019, 17:40poza tym wymazywanie w hossie slabo gral, jesli pamiec mnie nie myli, za duzo kombinowal, taki obecny ergorg, tylko, ze wymazywanie troche wiecej ksiazek przeczytal
Wymazywanie na bańce 2017 to faktycznie był cienias. Chciał podejść racjonalnie, nie chciał być zbyt chciwy, widział pęknięcie już od kilku k $. Ale zaskoczę Cię - w 2017 zarobiłem na jednym ICO więcej niżbym kupił za wszystko co miałem BTC po 500$ i sprzedał za 20000$. @koparki będzie pamiętał jakie ICO, bo też brał. :) Brało się to za ETH po 10$, a coiny ICO (San) były wydane dopiero jak ETH było po 300-400$, gdzieś tam. Także Wymazywanie to urodzony farciarz giełdowy i ma czasem trafy-perełki. Odnośnie książek o giełdzie, przeczytałem nie więcej jak 10 i wszystkie... ...w 2018 roku jak była nuda na wykresach, więc diagnozy masz z d..y trochę. :)

Grać z trendem uczę się w tym roku i póki co nieźle idzie, bo mam x3 to co w kwietniu, ale mój duży błąd że męczę alty za bardzo zamiast siedzieć na BTC.
socjolog2008 pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:18a w 2017 kto się nie miotał jak my tu graliśmy miesiącami latami 300-800$ i nagle strzała na 5,7,9,12,15 i finalnie 20k było.
O to to to, dokładnie! :)
socjolog2008 pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:18Ty. Wujek dobra rada, a pokaż nam jakąś swoją pozycję
Dokładnie. Każdy z nas się myli i mota i łatwo to krytykować. Ale fajnie jak osoba krytykująca też jakoś bardziej się pokazuje z tej strony co my spędzając tu setki godzin rocznie (czyli co gra, co widzi na wykresie itd.). Wpaść tu i zjechać spekulantów za nietrafione gry, to proste jak gdyby puścić Gołotę czy Tysona by dzieci w przedszkolu natłukł. :)
shinya56 pisze: sobota, 6 lipca 2019, 17:14@Wymazywanie
Jak jesteś na stratnej pozycji to na jakim minusie % tniesz pozycję ?


Kurde, nie pytaj mnie o dźwignie, mówiłem, że mam je w dupie. Bywało, że ciąłem przy -10%, przy -50% i przy -90% lub mi cięło przy -100%. Moja gra na dźwigni była bardzo różna, bez żadnych zasad i nie może służyć nikomu za wzór. Jestem przeciwnikiem stopów automatycznych ze z góry określonym -%, stop loss dla mnie powinien wynikać z zanegowania scenariusza pod który jest grana pozycja. Czasem to będzie na -5% czasem na -30% itd. Wszystko jest relatywne. Trader, który szuka jakiś zasad typu ile -% na sl, a nie postępuje tak, by pasowało do jego stylu gry, umiejętności i celów, niech lepiej nie gra.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Lais pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:30Dla mnie ogólnie -5% jest już nieakceptowalne
Nie rozśmieszaj mnie, na tym rynku -5% nieakceptowalne? :D Tzn., że chyba nie za wiele grasz na crypto,co? :) Na 100% altów +- kilka % to norma na wejściu i nawet na - 20 -30% potrafią być i tak bardzo dobre wejścia pod zmiany trendu czy kontynuacje.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lipca 2019, 19:02 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » sobota, 6 lipca 2019, 19:02

Wymazywanie ze wszystkich poza soba tutaj obecnych szanuje Cie najbardziej :D i nie chodzi o reputacje i to, ze masz ciekawe spojrzenie na wykres ostatnio, a dlatego, ze kpisz z "elliotowcow" hah - zarty (w kazdym zarcie jest cos z prawdy 8-) ) ale do meritum, za elokwencje i wiedze empiryczna ;]
p.s. ciekawym pomyslem byloby spotkanie z ludzmi z forum w jakims lokalu 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 6 lipca 2019, 19:06

Vetz pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:24nigdy nie sprzedalem ze strata, nigdy nie stracilem wiecej niz 300$
No po tym jesteś dość niewiarygodny dla mnie, sorry. :) Grać ileś lat na crypto i nigdy nie sprzedać ze stratą & nigdy nie stracić więcej niż 300$, to dosłownie niemożliwe.

Zresztą napisałeś 2 sprzeczne zdania: nigdy nie stracić i stracić max 300$ to zdania wzajemnie wykluczające się*. :lol: 8-)

*chyba, że <300$ stracone np. na scamie/piramidzie.

W każdym razie coś mi mocno nie gra, brzmi jak cool story bardziej niż prawda.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lipca 2019, 19:09 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » sobota, 6 lipca 2019, 19:07

Wymazywanie pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:58Nie rozśmieszaj mnie, na tym rynku -5% nieakceptowalne?
@Wymazywanie Ja naprzyklad dopiero ucze sie rynkow ale mysle ze wszystko zalezy od starategi, ja staram sie uciekac przy -3% ale powtarzam 'staram sie' bo czasem przeciagne. - gra na dzwigni. Przy grze bez dzwigni czasem bylem ostro w plecy i musialem czasem dlugo czekac na powrot w rejony sprzedazy/kupna by wyjsc na zero dobrze jak na plus (przyklad neo czekam do tej pory ) Takze jeden akceptuje 5% inny 10% pewnie zalezy to takze od TF na malym wypadasz odrazua na daily masz jakies widelki jeden akceptuje 20 pipow zysku inny 150.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 6 lipca 2019, 19:18

@Wymazywanie -5% nieakceptowalne na niskich skalach, jeśli kupuję jakieś wybicie i ono mi więdnie to sprzedaję na zysku, a nie czekam aż będzie - 5% czy czekam bo to może był dobry moment na wejście na dłuższy termin. Jak więdnie to do widzenia - wejdę ponownie niżej albo odkupię jak będzie konkret. Ja nie mam sił już siedzieć nocami i pilnować. Może i zyski są mniejsze ale strat nie ma, jakieś symboliczne na prowizji :p

tak jak teraz z xrp - może poleci dalej a może nie poleci - ja się nie znam - więdło to do widzenia , jest zysk
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lipca 2019, 19:23 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » sobota, 6 lipca 2019, 19:22

@Wymazywanie, no niestety tak jest, w koncu w tym roku zagralem tylko raz, bo zawsze gram calym kapitalem i kupuje tylko, gdy uznam, ze to dobry moment, a strata wynikala z glupoty na hossie, zakup BCH i sprzedaz w podobnym kursie (efekt prowizji) zakup przed pompa sprzedaz przed pompa w 17r
wg. mojej prostej analizy i podpory jaka daje mi dawna fascynacja falami jestesmy w zlozonej korekcie, zostanie ona zanegowana jezeli przebijemy poziom 11800, na razie wszystko wyglada dobrze, bo licze na spadki w okolicy 9450$ i rychly zjazd na ETH, dlaczego ETH? wystarczy spojrzec na wykres, porownac go z Bitem, wyrysowac LT i spojrzec jakie ladne wsparcie nam sie rozbudowalo przez boczniak, ale najpierw musi mi zawyc alarm w telefonie na Bicie na 10800$ wtedy przygotuje sie na zakupy ETH w okolicach 260-250$ a dlaczego nie jestem na stracie? bo np. zawsze mam glupie zludzenie, ze nawet jesli przebije najwazniejszy poziom 240$ to przy takich ceglach, jakie sa potrzebne przy zmiazdzeniu 240$ i dotarcia do okolic 200$ odreagowanie powinno siegnac strefy kupna, w ktorej sie ustawiam. profit na jaki licze to sprzedaz pod resistance 518$. Nie wiem, jak z was, ale ze mnie imprezowy czlowiek 8-) bajo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 6 lipca 2019, 20:04

Czy tak powinna wyglądać następna świeca po evening starze?

Obrazek

:lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 6 lipca 2019, 20:15

no dobra my sobie gadu gadu o sprawdza pobocznych w nieodpowiednim momencie bo tu teraz może równie dobrze polecieć w dół jak zacznie iść niemrawo - to często widzę, że jak nie ma postępu to idą zrzuty, albo ktoś wykupi ten średnio upakowany orderbook i poleci do góry :p

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » sobota, 6 lipca 2019, 20:16

Zamknijmy tygodniową na podobnych poziomach jak teraz, a za dwa tygodnie max IMO widzimy okolice 16k na BTC.

A później piękny rajd na altach. Jako pierwsze wszystkie IEO Binance, ATOM, ALGO, BTT i XRP.

Zostawiam tutaj gdyby się sprawdziło hahaha

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nariensi » sobota, 6 lipca 2019, 20:18

ergorg pisze: sobota, 6 lipca 2019, 20:04Czy tak powinna wyglądać następna świeca po evening starze?
Ale evening star to formacja trzech świeczek i korpusy nie powinny na siebie nachodzić, nie? ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » sobota, 6 lipca 2019, 20:41

Z racji tego, że na BTC nudy a mamy weekend i również pauzuje jeszcze najważniejszy rynek na tej planecie, to odpowiem wyjątkowym offtopem na wcześniejsze pytanie @BitJanusza.
BitJanusz pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 17:52@Fibo może tak podpytam nieco offtopicowo: zajmujesz się też EW innych rynków? co sądzisz o dow jones na chwilę obecną?
Spoiler:
Najprościej założyć, że rynek akcji w US jest już w 5-tej fali trwającej od grudnia 2018r. w ramach hossy stopnia cyklu od 2009r. Jednak ze względu na widoczną wadę potencjalnego flata styczeń-grudzień 2018r. zakładam, że za chwilę temu rynkowi może przyjść się zmierzyć z wyniszczającą falą ‘e’ trójkąta asymetrycznego, która to dopiero zakończy korektę 4-kę stopnia głównego w ramach cyklu. Następnie ostatnia 5-ta fala w ramach tego cyklu celująca ze swoim ATH wszechczasów w rok 2022r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 6 lipca 2019, 22:02

@Lais, generalnie 5% na depo to max SL który powinno się ustawiać.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, Ivanhoe i 15 gości