Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:04

BitJanusz pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 11:57no to prawie jak short moje resztki altów tracą w niesamowitym tempie.

Ty masz na myśli shitcoiny a ja mówie o bluechipach altowych, shitcoiny własnie nabywam ;) ale jakiś procent kojnów niestety został z bagholdingu i nawet bluechipy altowe nie powróciły do poziomów z maja 2018 np ETH/DASH/MONERO itp, spoglądam z zazdrością na bagholderów bitcoina - oni maja juz powrót do ceny bańkowej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 12:05 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:04

@anagamidev

nikt nie doceniał Twojego gadania, a wychodzi na Twoje :mrgreen: plus dla CIebie. No może nie z tym wzrostem dla Liska, tutaj nadal pozwolę sobie twierdzić, że to syf :mrgreen:

@koparki

było kupić chainlink. Chrzanić bluechipy, bezrobotny bywalec 4chana miał rację gdy pisał o munie rok temu. :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:10

ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 11:50Tak czytam ostatnie posty i padają ceny: $12000, $13300, $13350, $14888, ATH...
choć już mamy poziom, który jeszcze miesiąc temu byłby nazwany absurdalnym, prawda?

Jak widać, nikt nie jest zupełnie wolny od pułapki takiego myślenia i emocji podgrzewających przewidywania, nawet starzy wyjadacze

Najlepszym przykładem Newton, który wyszedł z zyskami a potem przepadł na FOMO.
Innym przykład to Rybiński i jego Eurogeddon - nie wystarczy mieć racji by nie zbankrutować.
Spoiler:
Panowie @onameis @kAArter i @Canis Lupus potwierdźcie otrzymanie środków zgodnie z zakładem pliz
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:11

A co Wy się czepiacie tego Liska? Tym bardziej, że średnia od 10PLN do 4PLN wychodzi 7PLN w najgorszym przypadku, co jest ceną niższą od akutalnej, a już była pompeczka do 4$ na poloniex mała, więc może ktoś sprzedał, a może to sygnał do tego, że cena ta wkrótce dobije :D Na LTC też mówiłem, żeby kupować :D I chyba on dał zarobić najwięcej jeśli chodzi o wzrost w prostej linii od dołka :D O to chodzi, że właśnie jak jest pesymizm co do konkretnego coin'a to może zaskoczyć i taki Lisk zrobi nagle 70PLN czyli 50% fibo retracement :D I wtedy będzie inna śpiewka :D Czasem po prostu warto włączyć na 1w i spojrzeć na wykres całościowo i zobaczyć gdzie jest moment największego ryzyka, a gdzie moment najlepszego stosunku R/R :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 12:13 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:12

@Fibo

musi gdzieś być błąd w tych oznaczeniach. Co powiesz na teorię, że czwórka za nami (tj. w postaci expanding flat) i właśnie robimy tą piątkę w piątce, o której pisałeś?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:18

@BitJanusz, co Ci się nie zgadza w oznaczeniu? Imho, już od paru godzin ciśniemy 5tkę a fala e trójkąta była skrócona.

Prawdopodobnie teraz kończymy 2kę w 5tce jako trójkąt zwyżkujący.



Zasięg mi wychodzi 12000$ a gdyby powtórzyć fraktal trójki to nawet 13000$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:21

@ergorg

Zgadzam sie. Ale mysle ze to dopiero jedzie 1tka w 5tce w duzej V :D

Wedlug mnie powinno byc okolo 12500 przy tym twoim fib 0.5 od 0 do ath, a ostatnia fala jakos w weeekend.

g]
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 12:30 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:22

Spoiler:
@kozaki_wiesi potwierdzam, dostałem dashe. Dzięki
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:42

ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 11:50 Tak czytam ostatnie posty i padają ceny: $12000, $13300, $13350, $14888, ATH...
choć już mamy poziom, który jeszcze miesiąc temu byłby nazwany absurdalnym, prawda?

Jak widać, nikt nie jest zupełnie wolny od pułapki takiego myślenia i emocji podgrzewających przewidywania, nawet starzy wyjadacze ;)


Jak spadnie o -1000 to po chwili przeczytamy: "no to lecimy do $8K!", "haha chciałbyś, co najmniej do 6K", "jak się nie zatrzymamy na 6K, to następny przystanek 4K"...

;)
bo tu są dziewicze grunty, jak przy poznawaniu kosmosu. Kiedyś wydawało się że większość planet ma 1 słońce a teraz wiemy że raczej to 2 słońca. Kiedyś myślano że wszystkie planety krążą wokół słońc a dziś wiemy że są samotni podróżnicy. Czasem też kurs bitcoina nieźle wybija się poza korytarz aby potem do niego grzecznie wrócić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 12:51

fib 0,5 już tuż

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:04

@ekonokomik Zastanawia mnie jedna rzecz i choć chyba znam odpowiedź, to piszę to całkiem sympatycznie. Jak to jest, że wiele osób równocześnie analizuje tu wykres, coś tworzy, kombinuje, a więc podchodzi jakoś profesjonalnie, ale z drugiej strony - odnośnie właśnie shortowania - to co wypisują shorciarze tu od tygodni, to jest kompletnie odwrotne do profesjonalizmu i wciąż te same utarte motywy się pojawiają.

Przykładowo, piszesz posty o HS, rysujesz ją, pokazujesz w wątku, dokładasz do tego predykcję spadku itd. Wszystko fajnie. Ale z tego co piszesz Twoja gra jest kompletnie rozbieżna od analizy. Wchodzisz w short wcześniej, zanim w ogóle głowa się potwierdzi (czyli przebije neckline, wcześniej jest tylko potencjalna), z tego co rozumiem dalej trzymasz short, teraz pewnie "no bo i tak padnie"; "bo dużo wzrosło i będzie korekta" a najgorsze "bo dużo wytrzymasz".

Oczywiście można tak grać, ale w takim razie po co podpierać się wybiórczo po drodze analizowaniem, skoro nie postępuje się zgodnie z sygnałami jakie daje? U innych chwalących się shortami w wątku też często są motywy "bo wysoko" "bo spadnie" itd. Przecież w ten sposób stracono ogromną kasę od wybicia i jest to kopanie się z koniem. Nie lepiej shortować mając już konkretny sygnał? Przecież ten ruch od kwietnia rozwinął się tak bardzo, że równie dobrze może zakończyć się nie dziś czy jutro, ale wyżej po kolejnych małych czy średnich korektach.

To, że ktoś "przetrzymie" "ma brzydko mówiąc wyjebane, bo i tak spadnie" to są typowe motywy szamotania się Ego gracza i walki z rynkiem, który zmiata takich graczy jak huragana piórko. Nawet jeśli się faktycznie przetrzyma te pozycje na minusie aż do plusa za jakiś czas, to nie jest to chwalebne osiągnięcie, bo można było otworzyć je w adekwatnym miejscu z sygnałem, a nie "bo dużo urosło". Nie rozumiem więc po co niektórzy z Was podpierają się analizowaniem, skoro i tak postępuję nie wg jakichś jej zaleceń/prawideł.

A że spadnie to jasne i nie znaczy, że wystarcza to do shortowania, ponieważ zanim spadnie może jeszcze urosnąć i można tak zarobić, a nie tracić dużą część ruchu na za wczesny short. Jest to gra przeciw trendowi, pomijanie możliwości na zarobek i męczenie się ze sobą i swoim Ego, nic więcej. Do tego jest to przedłużanie trzymania strat, co na dźwigni może skasować pozycję. Tak, wiem, że grasz pewnie x 3 czy x2, ale tak czy siak, jest to zwielokrotnianie strat i trzymanie tego dalej "bo mam stalowe jaja i duży zapas"? :P

Jak kończy się shortowanie takiego impulsu "bo dużo wzrosło i spadnie" dobrym przykładem jest forumowicz @socjolog2008. Ponieważ chwalił się on tu regularnie shortowaniem, to o nim dwa słowa. U niego doszedł oczywiście motyw "bo to gówno" itp. i fajnie, że w tym roku nie doszedł przynajmniej we wkurwach po nieudanym shortowaniu do pisania, że to piramida tak jak pisał w 2017 (teraz przeszedł na stereotyp tetherowy, że za wszelkie "zło wzrostowe" winny demon tether lol). :) U niego chwalenie się jego od początku wybicia shortowaniem najpierw przypominało komedię, potem dreszczowiec, trochę horror - i co na końcu? Na kończy przyszedł dramat i dziwna mądrość. Już nie ma chwalenia, już jest nagle świadomość, że to idzie w górę i może dalej iść i nie ma potrzeby próbowanie pokonania tego tylko dlatego, że wzrosło.

Nie lepiej więc bardziej profesjonalnie grać skoro shortujecie na dźwigni (tzn. czekać na solidny sygnał zmiany trendu)? Nie lepiej korzystać z aktualnego impulsu póki nie jest on zakończony zamiast włazić wcześnie na dźwignię "inwestując" w przyszły impuls odwrotny, który jeszcze nie nastąpił i nie wiemy kiedy się to stanie?

@Domator (też jakoś zaginął ostatnio i też shortuje) napisał ostatnio mądra rzecz, że chyba powtarza błędy z 2017. Wiadomo, że nie można całej bańki z 2017 porównać technicznie do tego co robimy od kwietnia, ale emocje i zaskoczenie jest trochę podobne. A najbardziej podobny jest motyw "ooo jak daleko poszło, to zaraz walnie!". To trochę za mało by rozsądnie otwierać shorta uważam i to bardzo amatorskie. Nie lepiej się rozwijać w grze?


Ps. Przykładowym sygnałem jakimś do short (choć nie gram na dźwigni nic) byłoby dla mnie przebicie 10.4-10.5k na Bitfinex i pierwszy target okolice 9.5k.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:11

Dla mnie short - OK, ale po przebiciu tego kanału dołem i najlepiej po reteście go od dołu.

Obrazek

do tego czasu tak jak powyżej kolega napisał - kopanie się z koniem.

a shrot przy górnej krawędzi (11,6k) - też mam wątpliwości, bo może poboczniakować trochę i ruszyć up. I znów nic z tego nie będzie. Szkoda czasu i nerwów.

chciałem shortować od 5800$ i jak dobrze, że z tego zrezygnowałem... nieźle by mnie przekopało.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:19

Wymazywanie pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 13:04Nawet jeśli się faktycznie przetrzyma te pozycje na minusie aż do plusa za jakiś czas, to nie jest to chwalebne osiągnięcie,


przewinieniem ekonokomika jest fakt, że skoro juz wszedł w tego shorta przy 8k (jasne dlaczego, bo widział zwrot w dół z 9k)... ale skoro rynek zawrócił znów do 9k i cały spadek okazał sie korektą to najpierw redukcja pozycji przy przebijaniu 9k a przy potwierdzeniu się kierunku kolejna redukcja jeśli chcesz aby nie wykasować "licznika" lub likwidacja. Jak ja sam popełnię tego typu błąd to sie sypie cała koncepcja zaczynaja się pokusy o usrednianie bo juz strata daleko poszła.... kończy się tym ze zamiast zarabiac walczysz o wyjście na 0 , podczas gdy koledzy z odwrotnych pozycji licytuja sie ile jeszcze wzrośnie ;)
---

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:30

@Wymazywanie masz sporo racji: wielokrotnie złapałem się na tym, że mimo 8 lat praktyki i dobrej analizy nie byłem w stanie konsekwentnie zagrać wg niej. Ale nikt z nas nie jest idealny.

A co do shortowania zanim potwierdzi się zmiana trendu: potrafisz w sposób pewny (!) wskazać tę zmianę? czy też "adekwatne miejsce"? Bo ja niestety nie.
Przykład: na koniec maja mielismy w skali tygodniowej elegancką, książkową świecę Gwiazdy Wieczorej, potwierdzoną kolejną świeczką. Na poziomie 8K+.
Wtedy otworzyłem większego shorta. I co mi dał ten potwierdzony sygnał?

Ano właśnie. Dlatego, ponieważ nie umiem precyzyjnie i z zadowalającą pewnością ustalić momentu zmiany trendu, to wchodzę gridując, "rozsmarowując" wejście w czasie, od momentu który uznaję za w miarę bezpieczny.

Nie mam "wyjebane" na ruchy i analizy, stosuję zmniejszanie pozycji, SLe itd. Ale odpowiedz mi na pytanie: czy od 8K do teraz uważałeś za rozsądniejsze: short, long czy pozostawanie bez pozycji? Jeśli odpowiesz, że teraz lepiej mieć shorta niż longa, to jednocześnie oznacza to, że również lepiej dla mnie jest nie zamykać teraz shorta, niezależnie na jakim poziomie go otworzyłem, prawda? (o ile oczywiście jest na niskiej, bezpiecznej dźwigni z zabezpieczeniem).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:30

@Wymazywanie apokalipsa w przypadku postepowania @socjolog2008 bedzie wtedy, kiedy uswiadamiajac sobie, ze gowno rosnie.. postawi longa, a wtedy kurs zanurkuje :mrgreen:
Nie bez kozery socjo jest barometrem kursu.. kiedy stawia shorta to rosnie.. jak nie ma pozycji to konsola... strach sie bac jak otworzy longa :mrgreen:

Jego dzialania sa nieadekwatne tylko czasowo. Jesli zgra czas z wykresem to bedzie szlo mu lepiej...

Mysmy juz od 4k truli mu glowe ze czas sie przestawic i pozwolic rogom urosnac.

@BitJanusz cos mi umknelo najwidocznie hehe ale te longi musza byc naprawde wysoko w jego wykonaniu :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 czerwca 2019, 13:34 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 13:32

@ekonokomik nie chcę weterana giełdowego pouczać, ale co powiesz np. o linii trendu? tzn. doczekaniu do jej wyraźnego złamania? sorry, że znów o altach, ale tam złamanie tych linii dawało dobry sygnał ewakuacji.

@Dovakhiin przecież socjo jedzie na longach od jakiegoś czasu :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:14

ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 13:30A co do shortowania zanim potwierdzi się zmiana trendu: potrafisz w sposób pewny (!) wskazać tę zmianę? czy też "adekwatne miejsce"? Bo ja niestety nie.
Nie i nikt nie potrafi z absolutną pewnością bo są zmyłki, ale nawet z nimi jakoś można zwiększyć sobie szansę na dobre miejsce wejścia grając z planem wejścia (i wyjścia oczywiście).
ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 13:30wielokrotnie złapałem się na tym, że mimo 8 lat praktyki i dobrej analizy nie byłem w stanie konsekwentnie zagrać wg niej. Ale nikt z nas nie jest idealny.
Mam to samo. Dużo się siedzi a nadal prędzej czy później powtarza się typowe błędy nowicjusza. :)
ekonokomik pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 13:30Ale odpowiedz mi na pytanie: czy od 8K do teraz uważałeś za rozsądniejsze: short, long czy pozostawanie bez pozycji? Jeśli odpowiesz, że teraz lepiej mieć shorta niż longa, to jednocześnie oznacza to, że również lepiej dla mnie jest nie zamykać teraz shorta, niezależnie na jakim poziomie go otworzyłem, prawda?
Ja wtedy miałem chyba głównie XRP w tych dniach (miałem 3 razy go na kilka dni każdy raz) i nie byłem skupiony na BTC, że spadnie/wzrośnie a raczej liczyłem, że nie spadnie po prostu, inaczej by mi i alt poleciał. Ogólnie grałem alty (zazwyczaj trzymane na kilka dni) przez większość czasu rajdu na BTC, więc zakładałem jednak bardziej, że BTC nie padnie jeszcze mimo wysokości.

Nie wiem czy teraz jest lepiej mieć shorta czy longa, ale dopóki nie przebijemy 10.5k z jakimś marginesem na Bitfinex skłaniam się do odpowiedzi, że jednak long (niekoniecznie otwierany teraz, ale też z jakimś pomysłem).

Dodano po 4 minutach 47 sekundach:

A to ostatnie nadal pokazuje myślenie typu:

-jest wysoko
-więc raczej spadnie
-więc lepiej short
-więc nawet jak mam za wczesnego shorta, to warto trzymać skoro teraz lepiej i tak short

Wiesz co to jest?
To jest chyba błędne koło. Uzasadnianie pozycji tym samy rozumowaniem co wcześniej, które doprowadziło do złej pozycji. Oczywiście może teraz być właściwe, ale ogólnie to to samo co wcześniej było podstawą do wejścia, więc trzeba uważać.

Znam dobrze te różne pułapki na dźwigni jakie sobie gracze robią w głowie jak mają złe pozycje. Kiedyś "udało" mi się stracić 150k pln w mniej niż 24h shortując alta. :) Absolutnie najgorsza rzecz to dopłacanie do tracącej pozycji do oporu.

Dodano po 13 minutach 45 sekundach:
PS. ...a odnośnie shortów, z humorkiem, wg jedynego na świecie specjalisty od CKU, moment na wchodzenie w short już był w maju, kluczowy moment dla kursu... Opis to poezja: https://pl.tradingview.com/chart/XBTUSD/VDnDgq2s/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:21

Korekta za nami możemy dalej w górę. 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:24

ktoś wysiadł tuż przed 0,5 fib.

słusznie, bo to dobry moment na realizację zysku, ale ja wierzę w 0,618 :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 25 czerwca 2019, 14:25

@Wymazywanie Nie spadnie "bo jest wysoko", ale bo spora ilość sygnałów wskazuje na totalne przegrzanie trendu: wskaźniki, zielone świece, stromość narastania. Wysokość nie ma tu wiele do rzeczy.

Ale rozumiem o jakiej pułapce mówisz :) Ja to nazywam paradoksem czekania na autobus. Czekasz na autobus, który zwykle jeździ co 10 min. Czekasz od 15, 20, 25... Autobusu wciąż nie ma. Czy logiczne jest rezygnacja i szukanie innego transportu, czy czekanie dalej? Jeśli wyeliminuje się możliwość, że autobus zmienił trasę itp. to moim zdaniem TAK. Z każdą kolejną minutą rośnie prawdopodobieństwo, że autobus za chwilę przyjedzie (oczywiście paralela nie sięga absurdów typu czekanie dobę).
Błędem jest dopiero czekanie, jeśli powodem czekania jest myśl: poczekam bo będę zły, jeśli teraz odejdę a on zaraz przyjedzie. Czyli w grę wchodzi urażone ego, emocje, itd. I chyba o takie coś Ci chodzi?

PS. Mi natomiast wydaje się pewną pułapką myślenie: "skłaniam się do odpowiedzi, że jednak long (niekoniecznie otwierany teraz, ale też z jakimś pomysłem)."
Często tak myślimy: skoro wszedłem nisko, to mam duży komfort i mogę przetrzymać longa (czy w odwrotnym przypadku shorta), ale jeśli przegapiłem moment, to teraz już longa nie otworzę, za wysoko.
Tymczasem skoro uznajesz, że w tej chwili lepiej mieć longa niż shorta (lub być bez pozycji), a longa nie masz, to logika nakazuje natychmiast go otworzyć, prawda?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 38 gości