Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Posty: 9632
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 22 czerwca 2019, 11:19

Drukarze tetherów i dolarów kupują nie patrząc już że zniekształcają wykres. Znawcy szukają na wykresie kresek a drukarz się śmieje bo po każdej akcji jest mniej bitków na wolnym rynku. Bitki będą zamrażane do LN oraz halving nie tak daleko na horyzoncie, short jest wyzwaniem albo głupotą. Zamiast tego lepiej zainteresować się dużymi markowymi altami którym na wykresie brakuje wybicia ze spodka . Z drugiej stony część bagholderów bitcoina z hossy właśnie przebiera nogami aby wysypać uwierający bagaż o którym pamietali że potrafi być 2/3 mniej wart.
... Jestem też pewien że część posiadaczy btc kupi za bitki skrajnie niedowartościowane alty... to troche zatrzyma wzrosty na btc
Ostatnio zmieniony sobota, 22 czerwca 2019, 11:23 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » sobota, 22 czerwca 2019, 11:25

BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:11Finex, stamp, kraken = słaby vol.
Jest masa powodów żeby akumulacja nastąpiła na mniej znanych giełdach i nie koniecznie był to sztuczny ruch.

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sampel444 » sobota, 22 czerwca 2019, 11:30

Od pewnego czasu ten wątek to prześciganie się w swoich teoriach żeby ostatecznie ktoś mógł powiedzieć "a nie mówiłem".

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 czerwca 2019, 11:37

sampel444 pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:30Od pewnego czasu ten wątek to prześciganie się w swoich teoriach żeby ostatecznie ktoś mógł powiedzieć "a nie mówiłem".

na razie chyba tylko Dovakhiin i l3śny mogą tak napisać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6735
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6557
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 11:53

Panowie powyżej, przy całym szacunku dla nich, nie podają kwot ;) tylko mówią, że wzrośnie.

Proponuję,by wyznaczyli top tego ruchu za pomocą AT i wtedy możemy dopiero porównywać przyrodzenia trafność analiz :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 22 czerwca 2019, 11:56

To co nowe ath? Później korekta do szczytu z 2017? Chyba nie o takiej korekcie marzyli wszyscy ,którzy się wyprzedali. 8-)

Weteran
Posty: 7456
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2759
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 22 czerwca 2019, 12:00

Nic technicznego, opierac sie tylko na nastrojach jakie panuja i panowaly wtedy, pierwsze art w gazetach, pierwsze telefony od znajomych...
Moze jestesmy analogicznie...:
(permabulls friendly scenario ;-) )
Spoiler:
Obrazek
miejsce nie precyzyjne, rejon 3k
Obrazek

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 czerwca 2019, 12:05

BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:53Panowie powyżej, przy całym szacunku dla nich, nie podają kwot tylko mówią, że wzrośnie.

@Dovakhiin to chyba nawet parę razy wspomniał o 11k$

np
Dovakhiin pisze: czwartek, 16 maja 2019, 10:24 @jacekmalin moze nie na kiedy ale napisze ci imo ILE. U mnie ile to 11k z groszami :) do kiedy nie powiem ale tak chybil trafil do konca czerwca. Wtedy korekta PORZADNA a nie po 200-300$ co niektorzy uznaja za spadek fomo i korekte :mrgreen:

Czego 11 a nie juz? Jesli mamy uptrend (lokalny) to naturalna koleja rzeczy jest wyznaczanie kolejnych poziomow GORNYH. Jesli bylby lokalny downtrend to analogicznie w druga strone. I czemu 11k to obczaj moj poprzedni obrazek.

Malo tego skoro zatrzymalismy sie na 8k W UPTRENDZIE to kurs przyzyczaja sie do tego poziomu i atakuje... jesli ze skutkiem to analogicznie znow kolejny poziom w gore u tak do usrania :mrgreen:

Glupio natomiast wieszczyc niczym niepoparta hipoteze ZE MUSI spasc bo sie zatrzymalo (w uptrendzie). Oczywiscie pisze czysto pod katem AT.

Ps. Uprzedzam - parabola PO KONSOLODACJI nie jest parabola.. tzn jest ale juz nie tak ostra jak w pierwszym pionowym impulsie:D
Ostatnio zmieniony sobota, 22 czerwca 2019, 12:09 przez CRXEE8, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 22 czerwca 2019, 12:08

Panowie, spokojnie. Korekta wcześniej czy później nadejdzie. Właściwie to nie odbiegliśmy do tej pory od schematu, jaki mieliśmy w poprzednich cyklach:

Obrazek

Na żółto zaznaczyłem spadki od szczytów bańkowych. Na niebiesko pierwszy swing inicjujący hossę. Na czerwono korektę tego swingu. Przedstawia się to następująco:

- pierwsza bańka:

bessa: -93,25%;
pierwszy swing wzrostowy (inicjacja hossy) : +257,85%
korekta tego swingu: - 47,16%

- druga bańka:

bessa: -86,85%;
pierwszy swing wzrostowy (inicjacja hossy) : +205,84%
korekta tego swingu: - 40,72%

- obecny cykl:

bessa: -83,43% - jak na razie;
pierwszy swing wzrostowy - jak na razie : +232,04%

Na początku ma się zwykle jakieś pojęcie jak to może wyglądać. Zwykle wpada się w kilka pułapek, jak na przykład zbyt duża pewność, że wyrysuje się jakiś mniej znaczący element PA, ajkiś konkretny szczegół (ja np. czekałem na retest przy 3k). Ale z czasem zaczyna się to klarować. W kontekście tego rysunku nic nie podważa nadchodzącej korekty rzędu 40%. Mamy wzrosty na malejącym wolumenie - i to na 1W. Multidywergencje na RSI. Sądząc po danych shorciarze nie wykruszyli się, nadal są pewni swego. A przybywające byki są nastawione w 100% emocjonalnie i mogą być łatwym celem.
Ja trzymam się swojego. Przewidziałem dołek w okolicach 3k, jednak niepotrzebnie czekałem na retest. Ale to, że korekta nadejdzie jest pewne. Ostatecznie na chwilę obecną wykres ETH nie wygląda tak źle, a nim przede wszystkim jestem zainteresowany. Fibo 0,382 całego spadku od ATH jest w okolicach 600 $. Fundamenty ETH (POS) mogą okazać się torpedą. Możliwe, że przed korektą BTC zrobi okolice 11,5-12k, a ETH 370- 380.

Główny problem polega już na tym, że na dołku mieliśmy praktycznie pewne jakieś odreagowanie. To "jakieś" już mieliśmy. Żeby iść wyżej musimy mieć kolejną hossę, która wcale nie ma 100% szans na spełnienie.

Obrazek

Przy grze długoterminowej trzeba przeżywać takie stresy co jakiś czas. Jeśli ktoś ma mentalność day tradera to niech się zastanowi, czy chce grać takim stylem. Bo skoro nie jest się w stanie znieść "pierwszej rundy", to jak może być dobrze w rundzie dwunastej? Na giełdzie kapitał przepływa z rąk niecierpliwych do rąk cierpliwych.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7610
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12747
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 22 czerwca 2019, 12:12

A co to się staneło?



P.S. jeszcze mamy miejsce na wzrosty - ~11400$ w następnym ruchu.

Jeśli popatrzymy na tę linię to nawet 12500-13000$:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 czerwca 2019, 12:23

@ergorg z drukarkami odpalonymi na pełnych obrotach w centrali Tethera + ich nowej inicjatywie LEO pompującej kolejne cudo świata crypto finansów (umożliwiających również skup, kumulowanie środków na pompowanie dziadka) to możliwe i do niedzieli jest 13 342 albo i dalej w las :mrgreen:
M I S T R Z O W I E
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 czerwca 2019, 12:28

@socjolog2008 no na 1M wygląda to mega bańkowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9197
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7023
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 22 czerwca 2019, 12:30



APPLE, korekty: 77.5%, 83%, 83%, (60%) i za każdym raze szczyt wielokrotnie wyższy od poprzedniego :D W dłuższym terminie dobry asset zawsze wbija nowe szcztyty :D A korekta 80% i więcej to lifetime opportunity :D Zarabianie na rynkach jest mega łatwe, wystarczy odrobina pomyślunku, logiki i cierpliwości :D


viewtopic.php?f=27&t=25968&p=564576#p564576
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 22 czerwca 2019, 12:45

amneziahaze pisze: piątek, 21 czerwca 2019, 22:58
shinya56 pisze: piątek, 21 czerwca 2019, 21:23a potem załamanie rynku.
Co rozumiesz poprzez załamanie rynku?

Wygląda na to, że dycha pęknie za chwile, zobaczymy jak zacznie się następny tydzień, zakładam około tygodniowy zjazd, jeżeli na płytko to kolejny target tak jak zauważyliście ~12k.
albo i wcześniej. Tak czy siak, obłęd w wątku, tj. za chwile jakaś korekta, a później 12k, jeżeli będzie płytka bez kontynuacji.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » sobota, 22 czerwca 2019, 12:56

ja powiem tak patrząc na sam marketcap tethera nie wchodzę, bo tu nie gra AT roli tylko grają osoby odpowiedzialen za tether wiec jakiekolwiek wejscie dla mnie teraz na pozycje to jest oddanie odpowiedzialnosci za swoje pieniadze w ich rece. Lepiej wg. mnie nie zarobic niz sie uwalić bo jutro wyjdzie bad news czy tam pojutrze ;p

Ps. Już patrzac po nastrojach tutaj na forum bym nie wchodzil, a co dopiero po tetherze. Lepiej nie zarobic niz sie wje^^^ w pozycje ktorej mozna nie uratowac stoplosem nawet ;p

Ps2. Dla mnie z boku to wyglada jak wyciskanie ile się da z rynku przed jakąś hekatombą która musi nadejść bo takie wzrosty maja swoje korekty. To po prostu praktyka wyniesiona z ksiazek czy z gry na btc.

Jak mi ktoś zarzuci myślenie życzeniowe, bo nie mam pozycji to w drugą stronę odbije pileczkę. Wzrosło o 200% myslenie zyczeniowe to zakladanie ze walor ktory nie ma nic do zaoferowania (bo btc przy takich cenach nie nadaje sie do przesylania wartosci) wzrośnie kolejne % bo o ad infitum rośnie wiec musi rosnąć znowu mamy ten nowy paradygmat ze zielone dzidy moga isc bez korekt ? No co Wy chcecie mi udowodnic ze pamiec trejdera to mniej niz 2 lata bo niecale poltoraroku temu w grudniu mielismy podobne wzrosty ;p
Ostatnio zmieniony sobota, 22 czerwca 2019, 13:02 przez discipuli, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 22 czerwca 2019, 13:00

discipuli pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 12:56bo jutro wyjdzie bad news czy tam pojutrze ;p


Na bad newsa to już czekamy i czekamy od momentu przebicia 6k
A tether już upada od 2017 i dalej robi co robił

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: onameis » sobota, 22 czerwca 2019, 13:07

@kozaki_wiesi wygraliśmy zakład.. mamy 10000 USD przed 2020 :D wpłacasz tego Dasha? Czy to kolejny niesłowny zakład na forum? ^^

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 22 czerwca 2019, 13:17

discipuli pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 12:56Lepiej wg. mnie nie zarobic niz sie uwalić bo jutro wyjdzie bad news czy tam pojutrze ;p

Też tak uważam, czyli jak to mawia Donald Trump
„Czasami twoja najlepsza inwestycja to ta, do której nie doszło.”

Co do kursu, to aż mnie kusi scenariusz że po wybiciu pewnego pułapu "1XXXX" za BTC zaczniemy rajd w poziomy podawane przez fibo :twisted: , po drodze wszyscy będą stawiać longi bo to przecież będzie "tylko korekta wzrostów" i będzie paliwo na rajd w południową stronę. Dodruk Tetherów nie może trwać wiecznie. - takie prywatne życzenie :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 22 czerwca 2019, 13:28

@prostyler przestan. To ze ktos kupil na dolku i jakod uargumentowal te 11k i mamy praktycznie te 11k to wcale nie jest ani latwe abi trudne. Po prostu kupilo sie w dole a te 11k mi absolutnie nie wystarcza.. tym bardziej, ze wiekszosc kasy mam w altach. Na 1M mozna w obecnej chwili stwierdzic, ze ten spadek ponizej linii wieloletniego wzrostu byl....fejkiem. Dodatkowo od ath i po dolkach powstal klin.. i wyszli gora elegancko na jego szerokosc co ponizej 6k razem z @l3snym (pozdrawiam ziomeczku) bylismy zgodni co do wzrostu w te fejony. Target uargumentowany spelniony.. a co dalej bedzie to juz fantazja rynku. Ja dalej trzymam z racji komfortu psychicznego zakupionego na dole :) aha i @socjolog2008 pamietam o zakladzie hehe ;) milej soboty.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 czerwca 2019, 13:30

Tomasz_Es pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 13:17Co do kursu, to aż mnie kusi scenariusz że po wybiciu pewnego pułapu "1XXXX" za BTC zaczniemy rajd w poziomy podawane przez fibo , po drodze wszyscy będą stawiać longi bo to przecież będzie "tylko korekta wzrostów" i będzie paliwo na rajd w południową stronę. Dodruk Tetherów nie może trwać wiecznie. - takie prywatne życzenie

No byłby to na prawdę mocno wyleszcząjący scenariusz obydwie strony. Z jeden strony sporo ludzi shortowało ten rajd (nie ma się co dziwić), teraz jak się wjedzie na TV to same analizy long i moon, niedźwiedzi praktycznie nie widać i byłoby tak jak piszesz, stawiane byłby longi bo to "korekta" wzrostów (czyli teraz okazja na leszczenie longów)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, Ratchet i 10 gości