Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 18.08.2019 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:03

<10000$
39
45%
10000-12000$
28
33%
>12000$
19
22%

Liczba głosów: 86
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1700
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:23

prap0n pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:13nagla z nieba do piekla -> rotacja nastrojow.
Rownie absurdalny punkt do odwrotki jak kazdy inny od 2 tygodni. Albo raczej - kazdy jest dobry bo juz dawno zawrotka "powinna" nastapic. Ja wytrzymalem tego mojego szorta. Trzymam i czekam. Wiem ze to wbrew trendowi ale zaryzykuje jeszcze przez chwile. Jak dojdzie ponownie do 9400 to doloze szorta. Jak przebije - zrobie recznego SL i pojde na kilka dni zajac sie czyms innym.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Początkujący
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0

Postautor: Altcoiner » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:32

Obecnie na planete+Obrazek

Początkujący
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:01

Obrazek

a może tak to powinno wyglądać :)

Obrazek

a tak się prezentuje wstecz linia od której się odbiliśmy odchudziłem specjalnie
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 23:26 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3666
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:03

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
41

Postautor: Drobniak » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:30

Wiecie co, zerkam tu raz na jakiś czas co piszecie i nawet widziałem jeden z ostatnich postów fibo gdzie pisał o uptrendzie do 11k czy tam 12.

Szczerze? Już się przestraszyłem i zacząłem wku*wiać zanim go przeczytałem bo powoli zacząłem się obawiać czy pociąg mi nie odjeżdża.
Chce się załadować na ile mogę na ostatniej wyprzedaży btc jaka teraz będzie i od jakiegoś czasu myślałem, że to będzie około 4k. Jak zaczął rosnąć kurs po korekcie do +-7500 to mówię ku*wa nie chciał bym serio że się okaże, że już nie zobaczymy poziomów poniżej. Potem ten post fibo, ale znowu serio coś mi tam nie pasuje w tym scenariuszu no i patrzę dzisiaj ciągle co się dzieje a kurs odrzuca według mnie ostatni szczyt, i mam wrażenie że to początek grubszej korekty.

RSI jest wysoko, kurs rośnie 4ty miesiąc. Wiem, że to myślenie życzeniowe i jest trochę tak, że liczę na to że coś się stanie i sobie to lekko wmawiam, ale powiedzcie mi czy to nie ma sensu bo mialem się odciąć od pisania tutaj ale no nie mogę wytrzymać xd

Do rzeczy - dlaczego i co myślę?
Po pierwsze - dużo osób miało okazję się załadować, wystarczyło że kupowali gdziekolwiek od dołka 3300$ i właściwie nie było jeszcze tak grubej korekty, że ktoś mógł obsrać i wyrzucić w panice btc na wysokie wolumeny. Nie ukrywajmy, czyszczenia rynku z słabych rąk jeszcze nie było. A czy powinno to nastąpić? No według mnie powinno. Zawsze ten rynek potrafił wyleszczyć i zawsze będzie wyleszczać sporo traderów - tak mi się wydaje.
Przynajmniej na dwóch poprzednich bańkach było tak i zauważyłem taką "zależność", że po zakończeniu trendu spadkowego po pęknięciu bańki i po wybiciu z formacji tego trendu spadkowego następowała ostatnia korekta z zasięgiem:

korekta 2012 - 0.61 fibo:

korekta 2015 - 0.78 fibo:

Myślę, że tym razem będziemy mieli analogiczną sytuację, i nie wiem czy to wszystko jest możliwe ale obstawiał bym że korekta będzie do minimum 6k, a nastawiam się właściwie że przykorekci do 0.78 do ostatniej LT wzrostowej, pierwszej jaka po spadkach z końca poprzedniego roku się utworzyła.

Z tego co rysuje po swojemu i z tego co sobie myślę na temat obecnej sytuacji to według mnie kurs na obecnych poziomach trzyma biały kanał który wyrysował pierwszy impuls elliottowski w ch*j wie którym stopniu bo nawet się na tym za bardzo nie znam ale narysowane jest poniżej to sobie każdy spojrzy o co mi chodzi XD
Wygląda mi to tak jak by po nim budowane były całe obecne wzosty i jak by wyznaczał główny kierunek obecnego trendu który się formował od tamtego czasu. Dalej widzę sensowną LT 45 stopni która była rysowana przed wybiciem z 4200$ w kwietniu, a na końcu już płaskawa LT narysowana po dołkach z początku br. Tak sobie myślę, że do tej ostatniej właśnie LT kurs byłby w stanie dotrzeć.

- jako pierwszy - biały kanał - może pęknąć po odrzuceniu ostatniego szczytu który mieliśmy,
- druga mogła by puścić 45-tka linia trendu, gdzie już podaż by się znalazła pewnie zauważalna ale wydaje mi się że było by to miejsce zbyt oczywiste i zbyt wysoko na wyleszczenie z grubej rury bo jednak trochę zapakowanych wydaje mi się jest, jak by panika tam powstała to było by możliwe przynajmniej pikowanie do fibo 0.78 co pokryłoby się z ostatnią LT i przedziałem czasowym jaki by według mnie był sensowny na taką korektę. (3 miesiące wakacji tak jak kiedyś przeczytałem co fajnie brzmi i może jest prawdą - traderzy odpuszczają wtedy grę - czego logiczną konsekwencją było by że na rynku zostaje ulica)

ogólnie to mam ochotę zrobić taką ankietę ale niestety nie mogę, ale waszym zdaniem - bardziej "w stylu btc" było by zrobienie kolejnej bańki w taki sposób:

czy w taki?

Niestety zdaje sobie sprawę że bardziej zgaduje co się wydarzy na wykresie niż wynika to z technicznych umiejętności ale no chciałbym jak każdy pewnie zarobić, chciałbym wejść na rynek raz a na dłuższy czas a nie mam z kim pogadać o takich rzeczach a jednak fajnie by było. Dajcie znać na ile żyje w bajce i sory za przydługawy post ale musiałem, za bardzo mnie to męczy xd

Weteran
Reputacja: 6409
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 00:56

ergorg pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 21:15Ostatnie godziny będą ciekawe, walka o objęcie hossy na 1W

A objęcie hossy to czasem nie jest w dołku jako znak odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy?

No ale skoro mogą być IHS-y na szczycie, to w sumie czemu nie... ;)

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 00:59

Altcoiner pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:32Obecnie na planete+:

22:00 Ewangelia wg Bitcoina
23:00 Kto finansuje terroryzm

Może to dwie części tego samego programu? 8-)

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
domator pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:23 Ja wytrzymalem tego mojego szorta. Trzymam i czekam. Wiem ze to wbrew trendowi ale zaryzykuje jeszcze przez chwile. Jak dojdzie ponownie do 9400 to doloze szorta. Jak przebije - zrobie recznego SL i pojde na kilka dni zajac sie czyms innym.

Czemu akurat w tym miejscu?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4643
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:06

ekonokomik pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 00:56 A objęcie hossy to czasem nie jest w dołku jako znak odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy?

No ale skoro mogą być IHS-y na szczycie, to w sumie czemu nie...
A jak mam inaczej nazwać takie ułożenie świec? Formacja objęcia hossy w hossie? Masz pomysł? Jeszcze powiedz, że taki układ świec jest bearish obecnie na 1W na BTC...

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:12

Dodano po 9 minutach 59 sekundach:
ergorg pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:06A jak mam inaczej nazwać takie ułożenie świec? Formacja objęcia hossy w hossie? Masz pomysł?

A czy każdy możliwy układ świec musi mieć nazwę i coś znaczyć?
ergorg pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:06 Jeszcze powiedz, że taki układ świec jest bearish obecnie na 1W na BTC...

Wiesz, po ostatniej wyraźnej i książkowej Gwieździe Wieczornej na tygodniówce poczułem się tak dogłębnie i skutecznie wydymany świecą, że moje zaufanie do nich mocno spadło :P

Ale polecam Ci spojrzeć na świeczki w D3 i np. na to, że Bitcoin lubi podwójne szczyty, z których nierzadko drugi jest wyższy niż pierwszy.
Jeśli obecna trzydniowa świeca okaże się czerwona, to kto wie...

podwojne.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4643
Reputacja postu: 
1

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:25

@ekonokomik, a może taka analogia? :D

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:28

@ergorg Ależ proszę bardzo:
viewtopic.php?p=580543#p580543

Tylko zadajmy sobie pytanie, czy jesteśmy w analogicznym punkcie wykresu?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:51

Ludzie szukają szybkiego siana i emocjonujących sytuacji - zupełnie to się nie opłaca na ogół, bo łatwo się pogubić albo po prostu naciąć w losowaniu korekt i wystrzałów, zaś wskaźniki srogo mylą tym bardziej przy tak zmiennych rynkach.

Dopóki krypto nie będzie penalizowane, giełdy będą powstawać a nie się zwijać, i nie będzie takich projektów jak BTC, pieniądze fiducjarne będą dodrukowywane - to na zdrowy rozum wiadomo że bardziej opłaca się trzymać raczej krypto lub złoto od czegoś co traci siłę nabywczą.
prap0n pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:13To jesli ma byc po bitcoinowemu...
Śmieszy mnie to, bo łatwiej jest zadawać sobie pytania "dlaczego to nie chce spaść", a nie pomyśli, że ten crap zrobił dopiero jakieś 180%. Zresztą spodziewałbym się do 20czerwca jakiejś korekty też, jednak jak widać mogła ona już tak naprawdę nastąpić i ten tydzień pewnie wyjaśni tę kwestię.

Zaś rynek altów to w ogóle jest jakimś zombie - gdzie powinno być moim zdaniem raczej odwrotnie.

Początkujący
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 05:55

Majkos pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 18:08@socjolog2008 Nie grubo ;) , tylko jakos trzeba zaczac ;D i zobaczyc jak to sie sklada. Na czasie bede montowal wiecej paneli na dachu wlasnie pod koparki GPU.
Z powazaniem
Majkos
zagozaly fan MININGU.

A na dowod- skromnie kopie nadal XMR malym sprzecikiem (Hobbystycznie) mimo ze dokladam do pradu. :/ Czekam na lepsze czasy ;)

Ja od samego początku postawiłem na PV...
a dziwię ci się, że XMR kopiesz, są coiny do których nie trzeba dokładać, a nawet (o zgrozo ;)) można zarabiać przy aktualnym poziomie cen...
to lepiej kopać coś innego i wymienić na XMR...

Początkujący
Reputacja: 222
Reputacja postu: 
1

Postautor: Majkos » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 05:58

Male info dlaczego poszlo na priv . Nie chce zasmiecac tematu ;D ja dokladam do wszyskiego 30centow czyli 1.20 zl KWH

co do kursu ktos z forum pisal ze pojawi sie gap .

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 954
Reputacja postu: 
8

Postautor: blink » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 09:19

Drobniak pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 23:30Nie ukrywajmy, czyszczenia rynku z słabych rąk jeszcze nie było.

To Ty tak uważasz. Spadek 6,3k do 3k mógł być takim czyszczeniem. Tym bardziej, że było to poniżej 7 letniej linii trentu BTC jak niektórzy twierdzą xD Czemu więc by go nie zaliczyć jako ten krytyczny moment.

Drobniak pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 23:30 Zawsze ten rynek potrafił wyleszczyć i zawsze będzie wyleszczać sporo traderów - tak mi się wydaje.

Nie wziąłeś pod uwagę, że może właśnie wyleszcza tych, którzy nie zdążyli się załadować? Ludzie tutaj od roku szukają dołka i nadal za nim czekają :D Ulica śpi a walka toczy się ze świadomymi traderami, którzy pozostali na rynku. Korekta będzie prędzej czy później tylko niestety może nie być zadowalająca, jeśli wzrośnie do 12k i spadnie do 8-9k. No offence, mimo wszystko bardzo ciekawa analiza.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:23

Kolejny trójkąt symetryczny się tworzy, wyjście up zasięg 9700$, zasięg down - a coś wychodzi ostatnio dołem ze struktur na bitcoinie :mrgreen: ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 1484
Reputacja postu: 
10

Postautor: stokarz » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:00

Obrazek

Rozpisałem trochę Price Action na Lower Times Frames. Żółta wertykalna linia to czas wejścia w pozycję. Reszta jest napisana także sami zobaczcie. Dwie kolejne wertykalne to oczywiście czas London Open, a później New York Open (otwarcie giełd w Nowym Yorku i Londynie) - otwarcie NY jest tym samym zamknięciem Londynu, dlatego jest to najważniejszy czas dla price action w ciągu dnia IMO. Jak macie pytania to mówcie śmiało!

EDIT: Dla chętnych, kilka bardzo ciekawych, darmowych skryptów do śledzenia Price Action.

Flunki Multi VWAP -

Wolume Weighted Average Price, tylko naniesione kilka ram czasowych

Obrazek

Fluunkimoku Clouds 1.1

Wersja Ichimoku na sterydach. 4 chmury w jednym. Bardzo przydatne do confluence w czasie tradeowania.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:25

stokarz pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:00Fluunkimoku Clouds 1.1

Jak tego uzywasz? bo przy tej ilosci srednich, ktoras sie sprawdzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: SavAge » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:36

@stokarz może mógłbyś pokierować początkujących, gdzie szukać materiałów potrzebnych do nabycia wiedzy i doświadczenia w tradingu.

Początkujący
Reputacja: 260
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 12:39

BSV kopnęli na wyższe poziomy, możliwe, że również i BTC coś odbije

Wróć do „Przedszkole”