Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » niedziela, 16 czerwca 2019, 11:43

Moim zdaniem, aktualnie będziemy zmierzać do ~8900, dzięki czemu byki zdołają utrzymać odpowiednią świeczkę 1w, odbębnimy ,,korektę" i zarazem fajnie się odbijemy od lini trendu rysowanej od swiecy z 14.06, w sumie też i mamy tam 78,6% fibo rysowanego od swiecy z dzisiaj z godz 3am

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 16 czerwca 2019, 11:47

lekarz pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 11:38Niedźwiedzie przechodzą do obozu Byków. Czyżby hossa??

Ale nie do obozu Bitcoina. Jeszcze widzę szansę dla anonimowych coinów, jest ich kilka, są potrzebne, będą potrzebne przy banach, zwiększającej się kontroli, KYC i całej reszcie narzędzi Wielkiego Brata. Halving na BTC niewiele zmieni w ilości BTC na rynku (już jest 17,6 mln) a diametralnie zmieni sytuacje opłacalności miningu (już o tym pisałem albo będą antminer T1000 o mocy 1 Ph, albo Bit musiałby wywalić na 50k$ w co nie wierzę, bardziej stawiam że ta moc gdzieś emigruje na forki, coiny sha256 dające widoczny profit nie 0,000 miejsc po przecinku). U mnie Zcash ze swoją technologią i 6,7 mln monet a cenie 98 razy mniejszej ma większe szanse na użyteczność i adopcję, bo oferuję niskie fee, funkcjonalność anonimowości realną (shielded już się bawię od kilku dni - pojawiły się pierwsze portfele). Ale i inne anony również są na uwadze. Jak nam oKYCują wszystkie giełdy, zostaną zdecentralizowane giełdy ala crypto-bridge i różnej maści local wymiany wtedy crypto i tak sobie świetnie poradzi, ale nie koniecznie te które będzie najbardziej obserwowane przez BB
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 16 czerwca 2019, 11:52

Fala ‘e’ trójkąta dawała niedźwiedziom szansę na dobre wyjście ze swoich pozycji. Z drugiej strony elliottowsko dobrze się stało, że nie wypalił, gdyż mimo, że na Stampie lokalnie dobrze by się prezentował to jednak miał dwie poważne wady:
- Finex go nie potwierdzał, bo dł. fali ‘c’ > od fali ‘a’ tego potencjalnego trójkąta
- naruszenie reg. zmienności, bo dodatnio korelowałby on z mega-trójkątem z fali B 1-szego downtrendu (o czym kiedyś wspominałem @new06 )

Wobec powyższego powrót do oznaczenia z mojego przedostatniego posta wydaje się mieć sens, a reperkusje tej pozornie niewielkiej zmiany dla kształtowania się kursu po zakończeniu obecnego uptrendu mogą być już zgoła odmienne. Zaś kluczem do ich rozpoznania jest z pewnością właściwa interpretacja przebiegu falowego z okresu grudzień 2018r. – luty 2019r.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:03

@Fibo czy to ma oznaczać, że niezbyt Ci już się widzi <1200$? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:10

BitJanusz pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 12:03@Fibo czy to ma oznaczać, że niezbyt Ci już się widzi <1200$? ;)

Nic z tych rzeczy ;), to znaczy tylko tyle, że korekta wzrostowa 1-szego downtrendu może elliottowsko się przedłużyć w czasie, ale niekoniecznie na osi Y.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7635
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:30

@Fibo Jest możliwość, że fala C downtrendu zostanie w pewnym momencie załamana? Double bottom czy coś.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: GD

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plnxODIN » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:43

A mnie w tych ładnych wzrostach zastanawia całkowity brak euforii na altach... Przy poprzednim szczycie ~9030 na btc, alty były dużo wyżej i dużo bardziej euforycznie podążały za BTC. Aktualnie stoją w miejscu, a gdy jest niewielki pullback na BTC - szybko i panicznie są wyprzedawane.. Więc na moje albo jesteśmy blisko szczytu na BTC, albo altseason jeszcze się powinien rozkręcić jak BTC dłużej będzie się utrzymywał w tym przedziale między 9100-11k $

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:49

lekarz pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 11:38Teraz trwa walka o stworzenie waluty do szybkiego płacenia np. w biedronce. Walka o stworzenie waluty dla ludu.

Nie ma szans by "prawnym środkiem płatniczym" stało się coś niezależne od systemu bankowego.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 16 czerwca 2019, 12:50

@plnxODIN no mnie też, chociaż zdarzają się grube pompy :D Np. na Lisk :D Ostatnio GRIN mocno do góry, na binance monetha, LTC też dobił prawie do ostatniego wierzchołka :D Skupuj ile wlezie, wkrótce cały rynek wyskoczy, może obecne ceny nie są najniższe, ale po tych pompach będziesz o takich marzył, a wtedy będzie już za późno, no pain no gain :D



Bitcoin - czas na 10 000 USD | Analiza kryptowalut
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 13:07 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:01

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 12:49
lekarz pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 11:38Teraz trwa walka o stworzenie waluty do szybkiego płacenia np. w biedronce. Walka o stworzenie waluty dla ludu.

Nie ma szans by "prawnym środkiem płatniczym" stało się coś niezależne od systemu bankowego.
No co Ty jak masz firme to w btc się rozliczajac na tzw. gębę nie płacisz 19% dochodowego . Potrzebujesz jeszcze przyzwolenia z góry od Pana ? Niewolnik jesteś który musi kogos pytać o pozwolenie czy wolny człowiek ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:13

@discipuli Gdyby to bylo takie proste. I co powiem klientowi. Ze ma sie na gieldzie zarejestrowac przelac kase ze swojego banku na gielde i puscic to na moj adres.( Patrza jak na kretacza) Wiem ze sa serwisy umozliwiajace platnosci dla firm ale tam jest kyc i jakis haracz. Ale jezeli masz jakis sposob to powiedz mi jak to zrobic bo chetnie ogarne temat I jestem mega zainteresowany. 8-) :lol:

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 9 marca 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: MariuszR » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:14

plnxODIN pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 12:43 A mnie w tych ładnych wzrostach zastanawia całkowity brak euforii na altach... Przy poprzednim szczycie ~9030 na btc, alty były dużo wyżej i dużo bardziej euforycznie podążały za BTC. Aktualnie stoją w miejscu, a gdy jest niewielki pullback na BTC - szybko i panicznie są wyprzedawane.. Więc na moje albo jesteśmy blisko szczytu na BTC, albo altseason jeszcze się powinien rozkręcić jak BTC dłużej będzie się utrzymywał w tym przedziale między 9100-11k $
Czy ja wiem, czy dziwne. Ludzie czują się oszukani przez większość tych projektów i nie chcą w nie wchodzić, to chyba normalne. Dużo tych altów jest wyprzedawanych w BTC, ludzie myślą, że jest okazja, lecz mało kto liczy się z ryzykiem i bierze pod uwagę, że mogą się już nie podnieść. Tak jak to ma miejsce w Litecoino-podobnych coinach - Litecoin Plus, Ultra, Litecoin Cash, czy altach trochę starszych niż 2017.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:18

@MariuszR Bo to jest tak albo kupujesz akcje pewnych spolek albo penny stock ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:22

Majkos pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:13 @discipuli Gdyby to bylo takie proste. I co powiem klientowi. Ze ma sie na gieldzie zarejestrowac przelac kase ze swojego banku na gielde i puscic to na moj adres.( Patrza jak na kretacza) Wiem ze sa serwisy umozliwiajace platnosci dla firm ale tam jest kyc i jakis haracz. Ale jezeli masz jakis sposob to powiedz mi jak to zrobic bo chetnie ogarne temat I jestem mega zainteresowany. 8-) :lol:
Czysto teoretycznie do czego nie namawiam:
Jako biznesman masz kolegów biznesmanow chyba ze masz januszex i traktujesz wszystkich jako potencjalna konkurencje ale zainteresowanie krypto czyli otworty umysl przekresla Ciebie z tej grupy. Więc dogaduejsz sie z 2-3 znajomymi sluchajcie ja wiem Ze Wam mnie a mi Was nie oplaca sie oszukac bo wiecej na tym stracimy. Proponuej dogadac sie na meskie slow ohonoru ze w krypto rozliczamy sie meidzy sobą.

Uwierz ze na takim patencie idzie sie rozliczac w biznesie jesli macie do siebie zaufanie i przy okazji nie wspierac rozdawnictwa.

Oczywiscie to co napisalem to czysta teoria, bo takei zachowanie byloby przestepstwem :) Demoralziacja ludzi w postaci programow socjalnych z przyzwoleniem prawa juz przestepstwem nie jest :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 14:00 przez discipuli, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:33

Mr milion dolar trade
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 13:44 przez Majkos, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: GD

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plnxODIN » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:35

@MariuszR
Zapewniam Cię, że poczucie oszukania, niesprawiedliwości dziejowej lub inny ból dupy, wyleczy się migiem, jak cena coinów zacznie rosnąć. I tak było już nie raz, i będzie tak dalej. Dlatego moim zdaniem brak wzrostu całego segmentu altów przy wzroście BTC wynika z niepewności związanej z szybko rosnącym BTC i prognozom zbliżającego się lokalnego szczytu w okolicy 0,5 fib spadku od ATH. Jeśli natomiast około 10k$ nastąpi dłuższa konsolidacja na btc - to spodziewałbym się wdrożenia pojęcia wprowadzonego przez @BitJanusz tzw "altseason".

Po czym cykl wrostowy się kończy i na nowo zaczynamy nowy cykl korekcyjny.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:45

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 12:49Nie ma szans by "prawnym środkiem płatniczym" stało się coś niezależne od systemu bankowego.


Mały OT ale odpowiem na szybko (nawiązując do BTC), właśnie dlatego od września (przynajmniej w PL) zacznie obowiązywać "na całego" dyrektywa PSD2, wprowadzenie jej w życie może skutkować tym że BTC to będzie "nośnik wartości lub taki obecny My Space" a każda większa firma np. z branży "tech" będzie mogła wprowadzić swój *coin i banki nie będą mogły tego zatrzymać a nawet będą musiały współpracować z firmami.... baaaa PSD2 wprowadza pod spełnieniem pewnych warunków to że firmy tech będą mogły mieć wgląd do historii twoich transakcji z konta bankowego - ale podkreślam po spełnieniu odpowiednich zgód i warunków.

Wyjaśniając jedno z założeń PSD2:

3. Open-banking i nowa kategoria usługodawców
Na rynku usług płatniczych pojawi się nowa kategoria podmiotów – dostawców usług płatniczych, będących osobą trzecią – TPP (third party provider), które będą mogły świadczyć dwa rodzaje usług:

AIS (account information service), czyli usługę dostępu do informacji o rachunku,
PIS (payment initiation service), czyli usługę inicjowania płatności.
PSD2 nakłada obowiązek na bankach, by umożliwiły AIS i PIS dostęp (w zakresie świadczonej przez tych dostawców usługi) do prowadzonego przez siebie rachunku użytkownika – bez względu na to, czy pomiędzy nimi a konkretnym TPP będzie istniała umowa, określająca zasady takiego dostępu. W ten sposób inny podmiot, tzw. TPP będzie mógł za zgodą konsumenta uzyskać bezpośrednio dane z jego rachunku bankowego. W ten sposób TPP może otrzymać pełną informację o stanie finansów konsumenta. TPP może być zarówno klasyczna instytucja finansowa, jak i usługodawca znany z cyfrowej gospodarki (np. Google czy Amazon).


Zobaczymy gdzie w tym wszystkim będzie BTC i czy nie będzie takim obecnym "My Space" ;) ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 13:53 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:51

discipuli pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:01No co Ty jak masz firme to w btc się rozliczajac na tzw. gębę nie płacisz 19% dochodowego
w gotówce też nie. A jest jak jest i za takie numery można wylądować w sądzie za przestępstwo skarbowe. Nie polecam.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » niedziela, 16 czerwca 2019, 14:00

BitJanusz pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:51discipuli pisze: ↑ niedziela, 16 czerwca 2019, 12:01
No co Ty jak masz firme to w btc się rozliczajac na tzw. gębę nie płacisz 19% dochodowego
w gotówce też nie. A jest jak jest i za takie numery można wylądować w sądzie za przestępstwo skarbowe. Nie polecam


Prześlij mi gotowke w kilka minut przy odleglosci 100km+

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 16 czerwca 2019, 14:02

@discipuli w PL to akurat trywialne. Idz do dowlnego bankomatu a ja ci przesle BLIKa. Dostaniesz papierowe PLNy w ciagu kilku sekund.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości