Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » środa, 12 czerwca 2019, 21:21

Co to ta czerwona?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 12 czerwca 2019, 22:29

Panowie, to jest wątek o BTC, a w co drugim poście czytam o LTC, ZEC, Ripple...
Jeśli jeszcze ktoś pisze o relacjach alt vs BTC to rozumiem, ale nie róbmy z tego wątku o wszystkim. I tak jest już ciężko czytać.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » środa, 12 czerwca 2019, 22:35


Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 12 czerwca 2019, 23:01

Tydzień temu nakreśliłem najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższe miesiące, może nawet pół roku, taki jak na pierwszym wykresie (viewtopic.php?p=578600#p578600 ).

Dziś rozważałem jeszcze wersję skróconą, jak na wykresie 2. Ale byłaby ona za szybka jak na tak trudną decyzję, a przy tym trochę zbyt jednoznaczna, prowzrostowa. Nie przekonuje mnie ten wariant.

Oczywiście wyrwanie się z kreślonego od miesiąca szczytu (?) górą i dalsze wzrosty pod podobnym kątem co w pierwszej połowie maja zaskoczyły by mnie jeszcze bardziej.


predykcja2.jpg

predykcja3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 8 grudnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janiak » środa, 12 czerwca 2019, 23:22

ekonomik w tym pierwszym wariancie twoim odbijamy się od 9000 praktycznie 3 razy plus jeszcze to odbicie które było teraz wg mnie trochę za dużo , spadek będzie raczej powolny z niewielkimi odbiciami wakacje --> niska zmienność . i dynamiczny powrót i atak na 10 000 gdzieś w październiku , ostatnio w krypto obserwowaliśmy powolne dłuugie spadki i stosunkowo szybkie wzrosty, myślę ze tak będzie i tym razem

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 00:12

@janiak a zobacz w linku jaki podałem porównania do kilku analogicznych okresów po pierwszym dynamicznym wybiciu po długiej bessie.

Oczywiście nie mam żadnych innych argumentów, które przemawiałyby za takim scenariuszem, ale czuje się w powietrzu pewną niepewność i brak zdecydowania.

BTW. Gdybym miał wskazać co, oprócz ETF, mogłoby w najbliższym czasie wypchnąć BTC (i inne krypto) mocno w górę, to byłaby to "kryptowaluta" Facebooka (GlobalCoin), która startuje za chwilę.
Oczywiście, w długiej perspektywie może to być element "planu" przejęcia idei krypto przez korporacje i banksterkę. Ale w krótkim terminie (miesięcy) może to być hype niesamowity, który pociągnie za sobą BTC i alty. W końcu o kryptowalutach dowie się kilkaset milionów nowych ludzi. Zapewne jakaś część z nich oprócz waluty fb zainteresuje się też BTC. I szybka, strzelista bańka gotowa :) Dlatego każdy shortujący powinien mieć to na uwadze i ustawić SL.

A najlepsze w tym to, że dostalibyśmy to wszystko za kasę FB :D

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 8 grudnia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janiak » czwartek, 13 czerwca 2019, 00:31

@ekonomik najlepszym argumentem do wzrostu nie jest FB coin ani ETF tylko zwykła ludzka chciowść na kase :) , zobacz ilu ludzi zarobiło na ostatniej hossie i jakie procenty można wykręcać na krypto + do tego spadajaca podaz monet to jest mieszanka wybuchowa i samo nakrecajaca sie banka , ludzi najbardziej przyciaga do krypto to ze widza innych ktorzy na hodlowaniu podstawowych coinow zainkasowali mase forsy , chociaz pewnie poza tymi argumentami znalazla by sie jeszcze masa innych kazdy ma jakies swoje wytlumaczenie hehe :D

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 08:01

@janiak Ale chciwość jest zawsze, a wzrosty tylko czasami, prawda?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 czerwca 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maeo » czwartek, 13 czerwca 2019, 08:46

BTW. Gdybym miał wskazać co, oprócz ETF, mogłoby w najbliższym czasie wypchnąć BTC (i inne krypto) mocno w górę, to byłaby to "kryptowaluta" Facebooka (GlobalCoin), która startuje za chwilę.

Tylko że GlobalCoin wychodzi dopiero 2020 roku. Wszyscy trombiną o Facebooku ale to tylko FOMO (kupuj plotki sprzedawaj fakty). Fb w tym miesiącu ma ogłosić na czym polegać będzie GlobalCoin. Fb potrzebuje GlobalCoin do swoich mikropłatności za gry i reklamy na FB. Chce tym samym pozbyć się pośrednika MasterCard lub Visa. Nie będzie to nic wspólnego z USDT, PAX czy TUSD i nie będzie par na giełdach GC/BTC.

Jedynym paliwem napędowym jest LTC ale to już ostatni tydzień wzrostów (do 20. czerwca) a potem korekta do 20-30 lipca

Co do 25 sierpnia 2015r LTC spadało już od 46 dni przed halvingiem
https://zapodaj.net/dd22e70280798.jpg.html

Jeżeli sytuacja miała by być podobna to 20 czerwca zacznie się korekta która potrwa do 20-30 lipca
https://zapodaj.net/08a3676b7536c.jpg.html

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 08:58

maeo pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 08:46Tylko że GlobalCoin wychodzi dopiero 2020 roku. Wszyscy trombiną o Facebooku ale to tylko FOMO (kupuj plotki sprzedawaj fakty). Fb w tym miesiącu ma ogłosić na czym polegać będzie GlobalCoin.


Dzięki za to sprostowanie. Nie wiem dlaczego byłem przekonany, że mają odpalić tę platformę w ciągu tygodni. Teraz doczytałem, że jedynie ogłoszą założenia.
To faktycznie odwlecze w czasie ewentualną miłość do krypto, którą fb mógłby zarazić miliony swoich użytkowników.

PS. Jako posiadacz shorta czuję się po Twoim sprostowaniu ciut lepiej ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 13 czerwca 2019, 09:35

@maeo tylko tak każdy porównuje te poprzednie wychodzenie z bera marketu dla bitcoina + teraz ty porównujesz sytuację z halvingiem na ltc i sęk w tym, że akurat tu historia się coś ostatnio mało powtarza i dla btc i dla ltc. Dla btc są permanentne wzrosty od lutego i korekty (takiej widocznej dla tego ruchu) to jeszcze nie było. To samo ltc, przed poprzednim halvingiem pompa zaczęła się jakies 2,5 miesiąca przez samym halvingiem i właśnie miesiąc już przed nim był ten ostry zjazd, teraz mamy już praktycznie 6 miesięcy stabilnych wzrostów więc też całkowicie inna sytuacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21

ekonokomik pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 00:12Oczywiście nie mam żadnych innych argumentów, które przemawiałyby za takim scenariuszem, ale czuje się w powietrzu pewną niepewność i brak zdecydowania.
W sensie po prostu prognozujesz swoje odczucia niepodparte niczym zupełnie?
ekonokomik pisze: środa, 12 czerwca 2019, 23:01Oczywiście wyrwanie się z kreślonego od miesiąca szczytu (?) górą i dalsze wzrosty pod podobnym kątem co w pierwszej połowie maja zaskoczyły by mnie jeszcze bardziej.
Dlaczego by Ciebie zaskoczyły? Co w tym jest takiego zaskakującego? Są jakieś argumenty przeciw poza oczywiście tym że Bitcoin to scam? Ludzie tego nie wiedzą i średnio ich to interesuje. Tylko że BTC to nie całe krypto, tylko jego większa część. Archaiczna i przesadnie rozpopularyzowana.
ekonokomik pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 00:12Facebooka (GlobalCoin)
a to już jest zupełny cyrk. Globalcoin istnieje od dawna https://coinmarketcap.com/currencies/globalcoin/


----------------
Moim zdaniem dowiemy się mniej więcej na 7900usd, tj. czy będzie w stanie obronić ten pułap.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » czwartek, 13 czerwca 2019, 12:43



Nie sądzę, że FB będzie zaprzątał sobie głowę czymś takim jak CMC, wycena tokenu, publiczny blockchain itd ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38

@Awesomist
Spoiler:
uważam się cały czas za amatora, na pewno nie spekulacja, jednak cały ten cyrk w krypto jest dla mnie ogółem niepojęty, bo z założenia taka marka jak facebook wystarczyłoby przecież by wesprzeć kryptowalutę już zaadaptowaną i ze sprzyjającą w zastosowaniu technologią. A takich krypto trochę jest, więc po cholerę budować coś od zera. Nie wiem, za głupi pewnie jestem.

Poza tym analogicznie, wielkie firmy upadają i ich akcje, małe firmy są niewidoczne dopóki nie wejdą do czołówki, przy każdym skoku ceny do góry ludzie idą dokładnie tam gdzie jest górka, psychologia tłumu, tak jakby nie dało się oszacować, przeliczyć, nawet sugerować się intuicją, która kryptowaluta rzeczywiście miałaby szanse zaadaptować się do świata i jednocześnie nie ulegnie na przykład zablokowaniu w trakcie procesu. Taki Facebook i Amazon teraz znaczą bardzo wiele, jednak spółek technologicznych, które upadły jest cała masa, poza tym obie te spółki są krótko na rynku, a traktowane są już jak Microsoft. Ciężko mi uwierzyć, że akurat komunikator internetowy jest firmą na 100lat i dłużej.
Wątek dotyczy rzeczywiście kursu BTC, ludzie źle to interpretują, zakładając na przykład że od BTC zależy inne krypto(bo trzyma wartość, dużo hodlerów itd.). Nawet forum jest pod BTC, co jest moim zdaniem nieporozumieniem w perspektywie więcej lat.

Poza tym sorry, ale nie wyobrażam sobie jak można pisać tylko i wyłącznie w kontekście BTC, gdzie na typowej spekule najwięcej się zarabia(tudzież traci) na altach.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 13 czerwca 2019, 14:31

amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21W sensie po prostu prognozujesz swoje odczucia niepodparte niczym zupełnie?


Nie niczym zupełnie ani odczuciami, tylko analogiami do podobnych okresów na trzech poprzednich bańkach - patrz obrazek: viewtopic.php?p=578600#p578600
Napisałem tylko, że nie mam innych argumentów, czyli wynikających z aktualnego wykresu, bo na tym etapie kreślenia figury nie mogę ich mieć.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21Dlaczego by Ciebie zaskoczyły? Co w tym jest takiego zaskakującego? Są jakieś argumenty przeciw poza oczywiście tym że Bitcoin to scam? Ludzie tego nie wiedzą i średnio ich to interesuje.


Mnie też to mało interesuje. Patrzę głównie na kształt wykresu. Wyjście z tej figury górą ma u mnie niskie prawdopodobieństwo. Aczkolwiek nie na tyle niskie, bym się nie zabezpieczył na taką ewentualność.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 12:21a to już jest zupełny cyrk. Globalcoin istnieje od dawna https://coinmarketcap.com/currencies/globalcoin/


A to już pytaj fb czy mają prawa do nazwy ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jahu » czwartek, 13 czerwca 2019, 14:48

amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38więc po cholerę budować coś od zera
Po to żeby mieć pełną kontrolę i dostosować rozwiązanie do potrzeb, co nie wyklucza kopiowania istniejących krypto. Pewnie chodzi tylko o konkretną funkcję jaką to ma spełniać dla użytkowników FB i nic więcej.
amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 13:38Nawet forum jest pod BTC, co jest moim zdaniem nieporozumieniem w perspektywie więcej lat.
A niby dlaczego? BTC jest królem i z pewnością królem pozostanie przez najbliższe lata, a nawet dziesiątki lat, wystarczy tylko że będzie działać. Kluczem jest tu zaufanie i nie ma znaczenia, że będzie istnieć 1000 lepszych altów skoro ludzie nie będą mieli do nich zaufania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:02

Cos czuje w kosciach ze dzis up... :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:31

Jahu pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 14:48A niby dlaczego?
Bo BTC przy całym market cap to żaden król. Do tego niepewny jak na dzisiejsze standardy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dvdx95 » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33

Mnie tam bardziej interesuje to co się dzieje na USDT bo według wielu tylko i wyłącznie to ma wpływ na up ceny na krypto. top adres na usdt posiada jeszcze ponad 240mln USDT do wydania i w całym maju prawie 150k BTC weszło na ten adres, co koreluje się ze wzrostami na btc https://www.blockchain.com/pl/btc/addre ... oAcDGqQPsP
https://www.omniexplorer.info/address/3 ... oAcDGqQPsP

Wraz ze wzrostem kapitalizacji usdt wygląda to dziwnie bo nawet jeśli ktoś miałby $ to po co chciałby wymieniać praktycznie 1BLN ( o tyle wzrosła kapitalizacja w USDT ) na Tethera, skoro może kupić btc (bo na tym są głównie volumeny usdt robione) na rynkach fiat. no chyba ze chodziło oto aby to jedna jednostka kontrolowała te $ i nie pozwoliła na ewentualnie za szybki spadek w razie mocnej pompy co tez się stało.
Ja tam słyszałem tylko o jakimś małym funduszu który na początku kwietnia wszedł ze 180mln$ tylko wtedy na USDT kapitalizacja nie wzrosła a cena wystrzeliła do 5k.
Wieć kto wpompował prawie 800mln w USDT tego nie wiadomo a jakoś wszyscy na razie milczą na ten temat i nikt nie szuka kto to a trochę to dziwne.

Grubymi nićmi szyty ten wzrost tak jakby ktoś chciał namówić ulicę żeby kupiła od niego te BTC za $ a nie tethery, po wysokiej cenie a potem będzie miał w nosie co się z ceną BTC stanie bo kasa będzie już u niego.
Nikt nie przyłapał jeszcze na tym że Tether tworzy dolary z powietrza, chociaż już sami przyznali że nie mają pokrycia w 100% a jedynie w 75% z czego i tak to są tylko ich słowa bo może się okazać że tak naprawdę to i te 75% nie ma pokrycia.

Dla mnie jest to bardzo dziwne , popatrzcie sobie co wywołało pierwszą pompkę w 2017 roku, oczywiście że był to Tether, zobaczcie sobie na wykresy one nie kłamią i porównajcie to do tego co dzieje się teraz. Przecież to wygląd dokładnie tak samo.

Pozdrawiam i miłego czwartku.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » czwartek, 13 czerwca 2019, 15:33

https://medium.com/bakkt-blog/putting-b ... e381b7dda1
On July 22, two days after Apollo 11’s 50th anniversary, Bakkt will initiate user acceptance testing for its bitcoin futures listed and traded at ICE Futures U.S. and cleared at ICE Clear US.
:roll:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], hps, i28, Jahu i 16 gości