Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 czerwca 2019, 09:56

Grubi na razie nie podłączyli się pod ten ruch. Dominują zakupy po 0.1 BTC i mniej, czyli leszcze skupują, oglądałem na żywo na finexie, większość asków 30-40 BTC zdjęta gdy do nich doszło. Ciekawe, dano wolną rękę retailersom najwyraźniej :mrgreen:

a co do figur, hsów, klinów, w małej skali zacząłem je olewać ostatnio, 50/50. poniżej 4h ciężko o ich skuteczność. na 4h nawet nie widać tego hs i pewnie dlatego nic z niego nie wyszło.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » niedziela, 2 czerwca 2019, 09:59

@zomos2 Zaraz zaraz... to znaczy, że rynek reaguje w oderwaniu od ludzkiego sentymentu? Boty decydują o wzrostach BTC? AI decyduje o ekonomii ludzkiej na początek :D
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 czerwca 2019, 10:00

Do tego lekko utrudnili śledzenie ich posunięć, warto by się było powymieniać jak ktoś namierzy ważniejsze adresy - kiedyś się patrzyło na Chińskie giełdy, teraz trzeba obserwować tego zielonego. Ja mam takie, rozmywają mi się drukarze będąc na Omni, Eos i Tron
Eos : https://bloks.io/account/tethertether
Tron : https://tronscan.org/#/token20/TR7NHqje ... /transfers
ETH : https://etherscan.io/token/0xdac17f958d ... c13d831ec7

Decyduje nowa najważniejsza kryptowaluta : Tether
Oni tu są : https://coinmarketcap.com/currencies/tether/#markets ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 2 czerwca 2019, 10:09

@l3sny No właśnie o tym mówię. Zaprogramowany algorytm nie działa emocjonalnie. Jest zaprogramowany że jeśli to wejdzie to ma zrobić tamto. Janusze tak nie działają, człowiek ma histerezę że "długo coś się mieli" a "trend wzrostowy", "RSI się grzeje", "coś jest nie tak". A BOT? Bot ma wkute że ruch taki a taki reakcja taka a taka i się nie zastanawia czy zaraz jebnie czy poleci to de mun. I co lepsze te algorytmy ciągle ewoluują bo ile na początku reagowały na reakcje ludzi to teraz muszą sobie radzić z botami stąd jest widoczne całkowite odejście od analizy psychologicznej i też powstanie nowych całkowicie nieprzewidywalnych bo skokowych formacji jak BART.

Dodano po 5 minutach 4 sekundach:
Co lepsze nie obserwuje się tego np. na giełdach bo... bo giełdy mają godziny działania i określone ramy czasowe kiedy uwaga ludzi się skupia na rynku. Na Crypto uwaga ludzka jest rozproszona czasowo i to okrutnie. Handel w niedzielę? W Polsce zakazany :D. Forexa nie będę mówił bo waluty to wiadomo FIATy i sterowanie centralne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 czerwca 2019, 10:09

Bot ma wyrypane, czy rośnie bo tether, news, czy cokolwiek innego. Śledzi wolumen i kupuje.

A co do obecnej sytuacji to ponieważ spadek był zbyt płytki, by uznać go za korektę - powinno paść 9k co najmniej, liczę na cokolwiek z przedziału 9.2 - 9.7. Ten spadek de facto był zbyt płytki nawet na double top :mrgreen:

mam nadzieję, że skoro nie trafiliśmy z wzrostami (patrząc na nasze posty z poziomu 3k), to chociaż trafimy z korektą. Fajnie byłoby zobaczyć 50% bezwzględnego spadku. We wszystkich TF mamy hossę, więc byłaby super szansa na odkupienie fatalnie sprzedanych bitków po 5-6k :roll:

myślę, że dopiero ok. 13k można się zastanawiać, czy to hossa, czy dzika korekta całych spadków. Brak większych konsolidacji i paraboliczny charakter wzrostu niestety wskazuje na to drugie. Ten spadek jest naprawdę potrzebny, by ten ruch nie wyglądał tylko jak namalowane tetherem gówno.


polecam prześledzić ruch względem BTC tych coinów: BNB, LTC, LINK. I porównać z następującymi: THETA, LRC, LOOM. Tak, te ostatnie to wszystko shitcoiny, ale idealnie obrazuje to różnicę miedzy hossą, a napędzanym fomo PND. Hossa nie jest wcale taka szybka ani taka oczywista.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 10:18 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 2 czerwca 2019, 10:16

Z botów też wg mnie się biorą flashcrashe. Rynek ewoluuje i póki short term jest w pełni opanowany przez właśnie BARTy czyli ruchy Botów to ludzie jednak zaglądają na rynek i stąd długi termin czy mid jeszcze da się przewidywać o ile nie dzieją się herezje typu dodruk thethera. Ale i to wg mnie jest już ciężkie i coraz więcej jest zostawiane samopas botom, czego przykładem był GoxWilly a może i thetherbot rysujący dziwne formacje w midtermie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:03


Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:18

Cały spadek z 30 maja zniesiony w 3 dni. Niesamowita siła byków. Kolejna próba wybicia jest właściwie przesądzona. Zdjąłem ostatnią transzę shorta SL-em.
Tym niemniej wykres tygodniowy wciąż wygląda niedźwiedzio. Dziś mamy zamknięcie tygodnia i póki co szczyt paraboli wieńczy piękny krzyż (gwiazda wieczorna?).
tygodniowka_finex.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 11:20 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:19

ekonokomik pisze: niedziela, 2 czerwca 2019, 11:18Zdjąłem ostatnią transzę shorta SL-em.
No jeśli to evening star, to właśnie teraz powinieneś shortować na potęgę :D

### edited: 2019-06-02 11:24 ###
Ja bym to widział tak, wyjście z tego klina górą zwyżkującego i później mega dump :D Do 7xxx$ i już tylko góra :D Swoją drogą na 1w widać piękny bull run, praktycznie niemożliwe jest uśrednianie na takim czymś, a potrafi odleszczyć pół rynku :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 11:27 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:22

@anagamidev No wciąż jestem na shorcie ze srednią w okolicach $8600. Wycofałem tylko ostatnią transzę (a i to nie w całości). Więc tak, cały czas czekam na solidną korektę w wysokich skalach. Ale chwilowo, 100% szybkie zniesienie spadku zwykle zwiastuje próbę wybicia.

PS. Po pierwszym wybiciu na początku kwietnia tez niby mieliśmy gwiazdę na tygodniówce...
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 11:24 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Eth » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:23

ekonokomik pisze: niedziela, 2 czerwca 2019, 11:18 Cały spadek z 30 maja zniesiony w 3 dni. Niesamowita siła byków. Kolejna próba wybicia jest właściwie przesądzona. Zdjąłem ostatnią transzę shorta SL-em.
Tym niemniej wykres tygodniowy wciąż wygląda niedźwiedzio. Dziś mamy zamknięcie tygodnia i póki co szczyt paraboli wieńczy piękny krzyż (gwiazda wieczorna?).

tygodniowka_finex.jpg
Piękny grobowiec ^^

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:25

@Eth Smentarz dla zwierzaków. Tylko ciekawe, dla byków czy niedźwiedzi? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:29

Jeszcze ostatkiem sił się Niedźwiedzie trzymają...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:39

@ekonokomik Siła kogo ? :D wolumen w zasadzie nie istnieje. BOTy robią co trzeba :). Przestań się sugerować formacjami i zasadami w zakresie którtszym niż 1D interwały. Jestem w zasadzie w 80% że crypto nie podlegają pod klasyczną AT i zasady rynku gdyż ludzie mają już mały wpływ na kurs i polegają na botach w krótszych zakresach.
Apropo gwiazdy to proponuję zerknąć na gwiazdę z 8 kwietnia na 1W :D Niby też miałbyć koniec a tymczasem 2 tygodnie kiszonki i odpał na 9k...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:49

Wybicie wydaje sie ze bedzie, ale nie spodziewalbym sie fajerwerkow. Wedlug mnie max to 8900 i wybicie SL.
Trend jest mocny, ale uwazalbym bo ten wzrost jest nieco inny niz poprzednie.

a) Kurs poprzednio nie potrafil zamknac jakiejkolwiek swieczki wiekszej niz 6h w strefie oporu. Na poprzednich oporach to sie nie zdarzalo.



b) Wolumen jest marny

c) Na bitmexowych futuresach jest strasznie male premium, wczesniej oscylowalo w okolicach 150-300$. Teraz jedynie 80$. Z czego mozna wnioskowac ze jest malo kupujacych, badz grubasy sa po drugiej stronie i zbili premium.

d) na finexie wyglada to na probe retestu struktury/LT z ktorej wypadlismy na h6.



e) jest weekend i moze byc to jedynie wyciskanie cytryny
Ostatnio zmieniony niedziela, 2 czerwca 2019, 12:03 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 czerwca 2019, 11:55

@zomos2

dla mnie na dużych interwałach AT jest z grubsza OK, chociaż ta parabola była niestety niemożliwa do przewidzenia dla grających technicznie, jedynie dla tudemunów. Ale kierunek z grubsza dało się przewidzieć i przed spadkiem z 6k, i przed wybiciem z 3k.

Ale na małych interwałach grają boty HFT i tam AT można sobie raczej wsadzić bo one nie grają pod AT. AT zakłada emocje traderów, boty ich nie mają.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7522
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:03

zomos2 pisze: niedziela, 2 czerwca 2019, 11:39 Jestem w zasadzie w 80% że crypto nie podlegają pod klasyczną AT i zasady rynku gdyż ludzie mają już mały wpływ na kurs i polegają na botach w krótszych zakresach.



AT ktorej ja uzywam - glownie srednie, ichi, S/R + LT daly poprawne sygnaly na poczatek 'hossy'/wzrostow, grania L.

Nie wiem dlaczego tak strasznie od kilku tygodni negujecie rzeczywistosc - rosnie i jestesmy w trendzie wzrostowym. Owszem, im dluzej powtarzacie "spadnie" tym blizej jestescie prawdy ;-) Moim zdaniem tydzien dwa i powinnismy cos skorekcic.
Ogolnie to zaprzeczanie przypomina mi 2017, tylko mniej nowych userow na forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:21

@pael w 2018 powiedzmy że puścili popyt/podaż naturalnie i wyniki były niezadowalające dla ekipy z niebieskiego jeepa. Postanowili stworzyć kolejną akcję marketingową (w myśl nagłówki w mediach przyciągną monetę) i mamy efekt. Tyle tylko że (już nie chce wstawiać tych swoich statystyk z różnych alex, a statystycznie śledzę na przyszłość/długofalowo itd (to nawet nie 25% wzrostu w zainteresowaniu w stosunku do okresu z bańki 2017) zainteresowanych już tyle nie ma. Trudno kupić nową bajkę, jak się widziało co się stało (to jest zasadnicza różnica z 2017, to była nigdy nie widziana fala euforii i rozpuszczania się nad możliwościami technologi, rewolucja - i zasadniczo niewiele się wydarzyło technologicznie od tego czasu).
Jedyna opcja permanentnej adopcji i rozproszonej dystrybucji to spadek ceny do poziomów, gdzie poważnie każdy się zaopatrzy w minimum 1 BTC. Teraz sobie niech pompują, my tu zawsze będziemy :mrgreen: we własnym sosie (a ja w skórze Niedźwiedzia się będę czaił po wieczne czasy ;) )
W przyszłym roku latem znowu ruszam na Maltę na chill out, ciekawe co tam się zmieni od poprzedniego pobytu w tej materii :?:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:38

Lais pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 20:34 skoro nic nie wiadomo to obstawiam następująco :p
jak wygra Liverpool to idziemy do góry a jak Tottenham to w dół
ja tam zagrałam na chwilę zgodnie z moją wczorajszą "analizą" hehe, przekonał mnie karny w 2 minucie :p

(to tak z cyklu hazard na wesoło)

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:46

@pael Nie przeczytałeś uważnie. L to inna para kaloszy. JESZCZE.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot] i 42 gości