Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 05.07.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął środa, 1 lipca 2020, 17:13

<8000$
13
19%
8000-10000$
31
46%
>10000$
23
34%

Liczba głosów: 67
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 6400
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 19 maja 2019, 16:40

Nocny ruch do góry spowodował, że koncepcja nad którą zastanawiałem się w kwietniu podczas pędzącej 4-ki powróciła momentalnie. Chodzi o to, że stopniowane falowe nie dawało pewności, że kwietniowa 4-ka jest 4-ką w ramach ruchu od 8.02. W sytuacji, gdy na Stampie zabrakło ok. 1,5% do takiej 100% pewności, należało mieć na uwadze, że kwietniowa pędząca może być 4-ką ale w ramach ruchu od 4 marca, jak pokazane poniżej.
Biorąc powyższe pod uwagę, obecna korekta trwająca od wieczora 13.05 to dopiero 4-ka w ramach ruchu od 8.02, prawdopodobnie w kombinacji flat + druga trójka (np. zygzak). Precyzyjne odbicie od czerwonej poziomej na razie wspiera tą koncepcję, tym bardziej, że rynek od piątkowego dołka porusza się trójkami (podwójny zygzak oznaczony poniżej jako łącznik X).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Reputacja: 2703
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 19 maja 2019, 17:16

DjVegas98 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 16:00większość wyciągnęła wnioski z przeszłości i potrafi dobrze zabezpieczyć swoje środki.
DjVegas98 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 16:00nie trzeba nawet środków na walletach trzymać wystarczy na kilku giełdach

Troche jedno przeczy drugiemu
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 19 maja 2019, 17:26

Pleasek89 pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 09:56Dla tych którzy uważają, że to koniec bessy tylko moon moon moon: wczoraj davincij15 wspomniał, że jeśli w tym ruchu przebijemy 6k to znaczy, że w w ciągu najbliższych 1-2 lat czeka nas upadek dolara o czym grubasy wiedzą i dlatego skupują BTC jak najszybciej się da. W standardowych warunkach powinniśmy dojść maksymalnie do 5,8k po czym wracamy PRZYNAJMNIEJ do retestu 4,2k a prawdopodobnie do retestu 200 WMA (ok. 3,5k w zależności jak długo potrwa powrót).

6k poszło gładko, pomysł z dolarem (dziwny?) nadal aktualny?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bagder » niedziela, 19 maja 2019, 17:39

@CRXEE8 @Pleasek89
Obawiam się, że prawdziwe "grubasy" nie mają żadnego powodu by uważać, że bitcoin zastąpi dolara - prędzej już facebook coin i temu podobne twory, wytworzone i kontrolowane przez wielkie korporacje ze znaną marką. Technicznie i marketingowo - to żaden problem stworzyć coś od zera i wypromować. Jedynym problemem, jest to, że to nie polityczne... a jako niepolityczne - to może zaszkodzić aktualnym interesom. To co mamy teraz na rynku - to poligon doświadczalny, z którego może coś przetrwa, a może tylko będzie miało walor kolekcjonerski.
Owszem, firmy (fundacje itd.) siedzące w blockchain i zastrzegające sobie patenty nie powinny na swoich pracach stracić...

Myślę jednak, że dolar będzie jeszcze długo miewał się dobrze a wraz z nim wszelkie niezależne kryptowaluty.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: g1wave » niedziela, 19 maja 2019, 17:59

@sha256
Troszkę mnie źle zrozumiałeś (lub ja się źle wyraziłem).
Wierzę, że AT daję przewagę i rozumiem doskonale to co mi wypunktowałeś i zgadzam się z tym. Nie uważam się za geniusza, który złapał byka za rogi bo trafił prawdopodobnie na bull market i już zawszę siano będzie samo spływać. Sam się uczę na bieżąco, staram poznawać nowe terminy, zrozumieć jakieś formacje, szukać podobieństw. Jak najbardziej podziwiam ludzi, którzy naprawdę rozumieją co rysują na wykresach i ma to chociaż 51% skuteczność (bo tyle wystarczy longrunowo, żeby zarabiać)
Wywodzę się za świata pokera, osiągam tam mniejsze i większe sukcesy... Przypomina mi to sytuacje w której początkujący gracz podejmuje decyzje z ujemną wartością oczekiwaną, która jednak przynosi mu zyski (krótkoterminowo jak najbardziej możliwe i zdarza się). Zaawansowany gracz (kolega, coach w/e) zwraca mu uwagę, że jego zakresy kompletnie nie mają sensu, ma złe frekwencje, jest zbyt agresywny, cokolwiek. Ten początkujący próbuje naśladować zaawansowanego i kończy się to o wiele gorszymi wynikami niż wcześniej, bo kompletnie nie potrafi się odnaleźć w nowych sytuacjach, których doświadcza i zaczyna popełniać jeszcze większe błędy.

Napisałem, że AT się nie sprawdza, no bo w aktualnej sytuacji się nie sprawdza lub ma bardzo niską skuteczność (Nie próbuje tutaj nikogo urazić, bo od każdego tutaj mógłbym się czegoś nauczyć). Co 2 analiza to coś w stylu albo dzida w górę, albo w dół, jest dużo analiz o niskim poziomie merytorycznym. Początkujący się w tym gubi, zaczyna czekać na korekty, potem FOMO, panic sell itp. Rynek jest zmanipulowany i bez takich jak ja, którzy po prostu wierzą w przyszłość kryptowalut (możesz to nazwać ulica) nigdy nie będzie następnej bańki.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4630
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 18:41

@Fibo
nie zapomnij nam napisać co dalej :mrgreen: nadal grasz pod tą zawrotkę do 3k potem?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
4

Postautor: sha256 » niedziela, 19 maja 2019, 19:39

@g1wave

A ja napiszę, że świetnie się sprawdza. Zawsze kiedy ktoś pisze, że AT nie działa znaczy, ze nie do końca wie co mówi moim zdaniem. Próbujemy być mądrzejsi od rynku albo ludzie oczekują od analiz za wiele. Analiza to próba odczytania tego, co rynek nam chce powiedzieć. A bardzo często rynek zmienia się, ewoluuje i powoduje to, że poprzednie spojrzenie jest nieprawdziwe. Mało to razy @Fibo, który naprawdę wie, co pisze musiał modyfikować spojrzenie: "Nocny ruch do góry spowodował, że koncepcja nad którą zastanawiałem się w kwietniu podczas pędzącej 4-ki powróciła momentalnie."
To my dostosowujemy sie do rynku , a nie on do nas.

Niewątpliwie masz rację, że każdy z inwestorów musi znaleźć swoja ścieżkę. Raz czy chce bawić sie w DT, czy grać na dzwigni i jaka jest dla niego najlepsza, czy woli EW czy klasyczna analize wykresów, czy akceptuje formacje świecowe, czy interesuje go VSA etc.
Nie ma jednej właściwej drogi i odnalezienia tej Twojej Ci życzę.

Nie zaczynaj nauki od czytania forum. AT, którą poznasz na podstawie dobrych książek będzie działała tutaj i na innych rynkach takich jak akcje, rynki towarowe, forex etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 20:26

Diament na 1h

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0

Postautor: Damiano88 » niedziela, 19 maja 2019, 20:50

@BitJanusz Czy to ma znaczenie czy w formacje weszło przy wzrostach czy przy spadkach? Jeśli przy wzroście tak jak to widać u Ciebie to powinno wyjść dołem?

Początkujący
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » niedziela, 19 maja 2019, 20:58

@BitJanusz teraz diament ma szanse na realizacje bo na srodku popyt odrobine podciągnął do góry i od razu pojawiła się mocna podaż i długi knot w dół. Teraz jest szansa na realizacje tego.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 588
Reputacja postu: 
1

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 20:59

Przypominam że do wtorku decyzja odnośnie ETF dla VanEck / CBOE, może to jakoś ruszyć kursem w górę lub w dół 8-)

Początkujący
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0

Postautor: Daro » niedziela, 19 maja 2019, 21:02

@Tomasz_Es Chyba nic nowego jak odroczenie nas nie czeka

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 21:05

@Daro Tak, ale każde "wydarzenie" z tym związane może być dobre do nagłego ruchu góra/dół. Jak na razie widze tylko więcej otwartych pozycji long niż short.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1640
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 19 maja 2019, 21:18

@domator
@Delhi

to byłoby zbyt oczywiste..

"to byłoby zbyt oczywiste.." w momencie pisania tej frazy i rysunku wyżej już miałem pewne wątpliwości do realizacji głowy z ramionami. Post był 12;26 a o 11 z gorszami patrząc na kurs to DUŻO więcej niż 50% dawałem na wyjściu z tego w górę. Potem nie miałem dostępu do kompa - w domyśle do tradingview. Po całej niedzieli dopiero teraz przy nim siadłem i taka oto refleksja poniżej..

ps. skrajne boki literek "W" mają ciut większy vol niż srodek.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 21:26

@Damiano88

tak jak @ergorg mi kiedyś wytłumaczył diament może być kontynuacją trendu :) na razie na to się zanosi (up do 8300-8400$ przy przebiciu 8050$ potencjalnie - stamp).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1640
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 19 maja 2019, 21:49

tak zerkam na 1D i myślę, że poniedziałki przeważnie były dobrymi dniami na rozpoczęcie nowego tygodnia. Wtorki też mocne są szczególnie po słabszych poniedziałkach.. obecną 1W na 100% zakończymy na zielono.. i liczę, że poniedziałek max wtorek zaczniemy z przytupem do góry :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0

Postautor: Damiano88 » niedziela, 19 maja 2019, 21:51

@BitJanusz No właśnie może być ale nie musi z tego co przeczytałem, bo to raczej nieczęsto pojawiająca się formacja. No nic czekamy, zapakowałem się myślę że nie był to błąd :) Na razie na BCH +5% a na BTC lekko do tyłu przy wejściu 8070$ Trochę się pospieszyłem w południe ale zazwyczaj około 17:00 w niedziele mieliśmy ciekawe ruchy - tym razem było inaczej, ale liczę że o 2:00 coś wpadnie :)

Dzięki za wyjaśnienie i nakreślenie poziomów.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 21:57

@Dovakhiin Ja pamiętam takie poniedziałki gdzie po niezdecydowanym weekendzie strasznie "krwawiło" więc i tym razem liczę w długą podróż na południe.

Weteran
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0

Postautor: Maggix » niedziela, 19 maja 2019, 22:30

Tyle gdybania jeszcze wiecej grafik wykresow oraz innych wypocin pseudo szpecoof to i Ja zapodam prosta wrozbe . Kurs BTC do konca roku musi osiagnac minimum 13k usd . Do tego czasu nie powinien spasc na dluzej niz kilka godzin ponizej 5k usd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 527
Reputacja postu: 
21

Postautor: l3sny » niedziela, 19 maja 2019, 23:18

Krótki filmik od chomika objasniający ostatnie wypadki

Wróć do „Przedszkole”