Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 14 maja 2019, 13:51

Pleasek89 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 13:03Widzisz jaki jest popyt na Bitcoina w Wenezueli, która jest w tak wielkim kryzysie? Nawet u nas piszą już o tym na pierwszych stronach gazet. Zobacz Turcję, Iran.

Mylisz sprawy - nie mówię o sytuacji jak Wenezuela - to państwo upadłe w tej chwili jest tam INFLACJA przecież to napisałem dokładnie - prawdziwy ruch ulicy napędzi INFLACJA. Tyle, że sytuacja taka jak w Wenezueli globalnie będzie KATASTROFĄ której rozmiary spowodują , że znacznie bardziej od BTC będą drożały środki zapewniające - przeżycie. Taki rolnik będzie miał pryzmy ziemniaków zamiast BTC i gnata do ochrony jej przed złodziejami - to będzie w cenie. BTC zapewniam Cię będzie miało wtórną wartość. Takie scenariusz jest poza moją aktualną dywagacją bo NIGDY w życiu czegoś takiego nie doświadczyłem ,Ty raczej też nie i obyśmy do takich czasów nie dożyli :) . W Wenezueli może popyt na BTC czy Dasha ( tam jest chyba najpopularniejszy ) oczywiście jest większy procentowo niż gdzie indziej ale zapewniam Cię , że wynika to z tego iż tam mają cały czas dostęp do Internetu . Kryzys na skalę Wenezueli w całej światowej gospodarce wywołał by takie zmiany gdzie intenet mógłby być po prostu bardzo ograniczonym dobrem ( wiem zaraz powiesz , że testuja BTC z satelit ) - kto w Polsce coś takiego testował ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 13:53

@sha256

Tak, zgadzam się w 100%. Jednak ja dostrzegałem te oznaki z poziomu 5200$. I gdzie jesteśmy? nie wiem, czy się skompromitowałem, czy też rynek zrobił mnie w żabę, a może oba naraz :)

w załączonym temacie widać, że kiedy przesilenie weszło w fazę korekty, to pojawiło się magiczne 900 baniek, które rozwiązało problem.

Myślę, że wtedy miałem rację, z ręką na sercu kawałek od 5200$ do 5500$ wyglada jak książkowe przesilenie trendu a potem mamy coś a la wstęp do zjazdu. Nadal bym tak zagrał....

...ale od tego momentu przestało to mieć znaczenie, bo weszła machinacja i dziwne wzrościki z pupy - odpuściłem, olałem temat shortowania które planowałem ostro w przedziale 5800-6200$ i gram razem z nimi teraz, bo to ich gra. Nie stosuję lewara przy tym poziomie overbought, ale planuję dokupić gdyby trochę zluzowało. I mam się dobrze.

Co do odwrócenia trendu, to IMO najlepszy i mocno niedoceniany przeze mnie wskaźnik to BTCUSDLONGS i BTCUSDSHORTS na finexie. Do przesilenia longom trochę brakuje. Shortów nadal jest za dużo. Wniosek? jeszcze tak z 1000-1500$ bym widział up, żeby trochę proporcje naprostować. Longi rosną geometrycznie, więc nie powinno to już z tego miejsca zająć dużo czasu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 14 maja 2019, 13:55

@BitJanusz
Ja to widzę jako chęć podtrzymania kursu wysoko do czasu otwarcia Binance, ew. decyzji o uruchomieniu etf 16.05? W jakim celu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 14 maja 2019, 13:57

Może taki fraktal :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » wtorek, 14 maja 2019, 14:04

@anagamidev
Wygląda interesująco. Musiałbym wrócić się do oznaczeń z zamierzchłych czasów. Ale podobieństwo ...tak. Pozostaje czekać i mieć na uwadze całą drogę, która już przebyliśmy od dołka i to, że wzrosty sa już naprawdę imponujące.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bialyoo » wtorek, 14 maja 2019, 14:59

To, że rynek jest manipulowany to chyba nikt nie ma wątpliwości i tutaj żadne kreski nie pomogą w dłuższej perspektywie. Dwa duże dumpy (styczeń i listopad 2018) były "zapowiedziane" tak samo jak ruch od 2 kwietnia. Druga sprawa, że rynek czy ktoś chce czy nie i tak pójdzie w tryliony, ale niekoniecznie bitcoin będzie w tym musiał uczestniczyć ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 14 maja 2019, 15:33

@@bialyoo
Prędzej dominacja Bitcoina wzrośnie do 95% niż Bitcoin nie weźmie udziału w bańce. Jego przewaga nad altymi, nawet tymi, które "niby" mają go zastąpić typu LTC/BCH to są lata świetlne (historia, wielkość sieci, bezpieczeństwo, infrastruktura, marka/renoma itd.).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptodiusz » wtorek, 14 maja 2019, 15:37

Janek, to J***, jak to mówią. Wszedłem mocno spóźniony przy 7300 połową kapitału, wyszedłem przy 8300, zdając sobie sprawę, że 8500 może dotknąć, a potem zjazd w dół do 5,500-6,000 albo niżej.

8,500 możliwe do jutra, otwarcie Binance, czas na sprzedaż i zjazd w dół. Ktoś nieźle to sobie wymyślił - przez długie miesiące szorowanie po dnie, potem pierwszy cichy skok i następne dwie duże zielone dzidy.

Oczywiście to tylko spekuła i możliwe, że dopiero kończy się 3ka, korekta płaska i prawdziwe zielone cudo zaprowadzi do 10,000.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bialyoo » wtorek, 14 maja 2019, 15:43

Pleasek89 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 15:33 @@bialyoo
Prędzej dominacja Bitcoina wzrośnie do 95% niż Bitcoin nie weźmie udziału w bańce. Jego przewaga nad altymi, nawet tymi, które "niby" mają go zastąpić typu LTC/BCH to są lata świetlne (historia, wielkość sieci, bezpieczeństwo, infrastruktura, marka/renoma itd.).
Na tym rynku niczego nie można być pewnym, chyba że jesteś w drużynie grubasów. Wiele osób może się mocno zdziwić jak się potoczy ta bańka. Nie twierdzę, że btc nie będzie uczestniczyło jako nr 1, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie "ciągnęło" rynku.

// Ani LTC ani tym bardziej BCH pod postacią ABC, które nie jest prawdziwym cashem ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 15:51 przez bialyoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dvdx95 » wtorek, 14 maja 2019, 15:45

9k dzisiaj będzie w nocy testowane jak nic.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 14 maja 2019, 15:59

Przegraja ci co sprzedadza bitki po odblokowaniu binance :mrgreen:
Walic geneze obecnego popytu.. kurs wysoko, ci co sprzedadza to pozornie beda sie cieszyc bo mysla ze odkupia.. z nadzieja ze ci na fiatach beda sie przygladac :mrgreen:
Kupujacy z sukcesem zlapia spadajace noze.. i wtedy kurs wybije :)
Majac btc w ogole nie myslalbym teraz ani za pare dni o sprzedazy... w obawie o panic sell na binance. Za duze ryzyko wyleszczenia dziekuje postoje :mrgreen:

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 14 maja 2019, 16:13


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 16:19

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 14 maja 2019, 16:21

@BitJanusz, nic tylko muszą dodrukować i możemy iść dalej UP. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 14 maja 2019, 16:23

BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 13:53 Co do odwrócenia trendu, to IMO najlepszy i mocno niedoceniany przeze mnie wskaźnik to BTCUSDLONGS i BTCUSDSHORTS na finexie. Do przesilenia longom trochę brakuje. Shortów nadal jest za dużo. Wniosek? jeszcze tak z 1000-1500$ bym widział up, żeby trochę proporcje naprostować. Longi rosną geometrycznie, więc nie powinno to już z tego miejsca zająć dużo czasu.
Radzę również nie przechodzić ze skrajności w skrajność i nie opierać swojej strategii głównie na tych wskaźnikach. Sam już przez to przechodziłem i potrafiło być tak, że nawet gdy longi miały przewagę 15k na shortami, to i tak szliśmy w górę. Szczerze, to raz się mocno na to nadziałem. Sam też od blisko tygodnia obserwuję te dwa wykresy nałożone na siebie i do tej pory obstawiałem, że spadki mogą się zacząć jakoś po tym jak shorty i longi się "pocałują". To wydarzenie nastąpiło bodajże dwa dni temu, więc może jesteśmy niedaleko zawrotki.
Ja sam trzymam shorta z likwidacją na poziomie 8700, ale nie będę zdziwiony, jeśli kurs przebije się wyżej. Chociaż po cichu liczę na jeden z dwóch scenariuszy, czyli:
1) Jeszcze pogłębimy dołek
2) Na kilka najbliższych miesięcy ustabilizujemy się na poziomie od 5000 do 6500

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 14 maja 2019, 16:39

Na malych interwalach dosc ewidentna dystrybucja, takiego spowolnienia nie bylo w zadnym miejscu do tej pory. Dodatkowo sporo zrzutow w tak krotkim okresie czasowym. Wczesniej mielismy moze jeden wiekszy zrzut na 3 dni, tutaj kilka w 24h.
Kurs psychologicznie podtrzymywany powyzej 8k z uzyciem respiratora, tak zeby wlasciwe osobniki widzialy 10k.



PS. Na bitfinexie znajdujemy sie lekko powyzej kanalu ktory wyrysowal @Fibo, zaczyna wygladac na to ze bedzie zawrotka. Dodatkowo wazny poziom S/R

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 14 maja 2019, 17:01

BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:20Dla odmiany, pozytywy też są i nie ma co udawać:

1. golden cross, higher high na 1W - tego nie ma co negować, bo wystąpiło.
2. nadchodzący halving
3. ocieplenie wizerunku BTC wśród leśnych dziadków z SEC
4. potencjał na rozszerzenie adopcji - ebay
5. bakkt, fidelity, może ETF
6. przykro to mówić ale uwięzione na walletach BTC tych, którzy od 2011 umarli de facto zniknęły z rynku. Z mniej ponurych akcentów - tych, którzy zapomnieli haseł

to z pewnością są argumenty za wzrostami.


Te pozytywy są bardzo mizerne w porównaniu z przytoczonymi przez Ciebie negatywami.Opierają się albo na AT albo na łasce i niełasce systemu finansowego i megakorporacji (a btc miał być przecież czymś odwrotnym - remedium na wypaczenia i bytem niezależnym).
No i halving - pierwszy miał wpływ bo znacząco ograniczał inflację. Ale ten nadchodzący o ile ją ograniczy? To raptem będzie ca. 2%.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 maja 2019, 17:20

@kozaki_wiesi Dodatkowo niektóre punkty, jakie @BitJanusz wymienił jako niedźwiedzie, dla mnie są bycze ;)
Np.:
1. UDOWODNIONO, że cała hossa na 1k była ściemą na rozprawie sądowej.
5. Doszła cała masa zlewarowanych instrumentów i giełd aż do x100, zachęcając do dzikiej spekulacji.
6. Powstał Tether, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » wtorek, 14 maja 2019, 17:22

sha256 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 13:55 @BitJanusz
Ja to widzę jako chęć podtrzymania kursu wysoko do czasu otwarcia Binance, ew. decyzji o uruchomieniu etf 16.05? W jakim celu?
W celu podtrzymania kursu i dalszej pompy z poziomów 8k+ :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 14 maja 2019, 17:38

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 10 gości