Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 09.06.2020 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął piątek, 5 czerwca 2020, 21:39

<8000$
13
17%
8000-10000$
26
35%
>10000$
36
48%

Liczba głosów: 75
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1635
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 14 maja 2019, 11:40

@Bit-els te rozmowy mozna przeniesc rownie dobrze teraz... :mrgreen: czekaja czekaja i czekaja na spadek a gowno rosnie :mrgreen: potem nerwowe panic buy i lada moment panic sell i tak w kolko... :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 14 maja 2019, 11:46

@Bit-els - dzięki :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 11:52

prap0n pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:08Czy to co ogladamy nie jest podobne do "Return to Normal" z schematu banki spekulacyjnej?
raczej "return to mean".... tam na samym końcu/poczatku
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: Kryptomar » wtorek, 14 maja 2019, 11:55

@Bit-els Mistrzostwo świata z tym wpisem, nic dodać nic ująć...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3388
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » wtorek, 14 maja 2019, 12:01

anagamidev pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:27@prap0n na razie mamy, ale return to mean

baggins pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:52
prap0n pisze: wtorek, 14 maja 2019, 11:08Czy to co ogladamy nie jest podobne do "Return to Normal" z schematu banki spekulacyjnej?
raczej "return to mean".... tam na samym końcu/poczatku
Zgadza, sie oba sa podobne. Jednak wiele zalezy od punktu oddalenia wykresu.
Wezcie pod uwage tez "manie", smart money... Czy my mani nie mielismy w 2017 podczas peakowania banki? :)

Oddalcie wykres i mamy RTN. Zblizycie do ostatniego roku to bedzie cos bardziej w stylu return to the mean, o ktorym piszecie.
Za rok sie pewnie dowiemy :)

Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 12:04 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Reputacja: 513
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » wtorek, 14 maja 2019, 12:02

Jak dla mnie liczba tych co mieli zostać złapani na obecne fomo wyczerpuje się. Jak widać są osoby które czują że im coś uciekło, jednak gdy przyjdzie korekta znów zwietrzą swoją szansę i popchną rynek wyżej niż obecnie. Tak to się będzie kręcić aż do 20k. potem to już księżyc :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 12:04

@prap0n tyle że patrząc na tak oddalony i stosując do niego schemat "całobańkowy" BTC musiałoby spaść do 2$... więc wiesz...
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0

Postautor: frc991 » wtorek, 14 maja 2019, 12:05

domator pisze: wtorek, 14 maja 2019, 10:41Ja wiem ze Zaorski mowi zeby nie patrzec w lusterka jak sie jedzie do przodu ale jednak do cholery (...)
Musisz patrzeć w lusterka, gdyż ktoś może jechać szybciej od Ciebie :-)

Między godziną 16:00, a 22:00 dzisiejszego dnia wyznaczymy tymczasowy kierunek?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3388
Reputacja postu: 
0

Postautor: prap0n » wtorek, 14 maja 2019, 12:05

@baggins

Ja zaznaczylem wczesniej, ze takie spadki sa kompletnie odrealnione. :)
Absolutnie takie poziomy cenowe sa totalnie absurdalne.

Ta pierwsza banke bym zignorowal, zaczal bym od patrzenia od 2013 w gore.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
3

Postautor: janku66 » wtorek, 14 maja 2019, 12:08

prap0n pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:01Oddalcie wykres i mamy moja teorie:
prap0n pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:01Zblizcie to bedzie cos bardziej w stylu return to the mean.

Życie spekulantów jest takie proste i oczywiste :D Wszystko jasne i nie ma dwuznaczności ;)
Peter Brandt, an old school trader also mentioned that Bitcoin would make another parabolic move in the near future and said that this move would be “magnificent” and would take the price of Bitcoin to $50,000.
https://ambcrypto.com/bitcoins-btc-bull ... y-lingham/

Ja nie trejduję, raczej z popcornem siedzę, a portfel na longa finalnie zbudowałem w zeszłym roku. Dla mnie najistotniejsze, że trend się odwraca lub może nawet już się odwrócił.
O ile mamy ;)
prap0n pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:01return to the mean.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 12:10

@prap0n więc drogą Holmowskiej dedukcji po odrzuceniu nierealnego zostaje nam 6-12m do startu konstrukcji nowej bańki do $500k ;)
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2752
Reputacja postu: 
1

Postautor: janku66 » wtorek, 14 maja 2019, 12:19

baggins pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:10więc drogą Holmowskiej dedukcji po odrzuceniu nierealnego zostaje nam 6-12m do startu konstrukcji nowej bańki do $500k

Moim zdaniem już jesteśmy w fazie bańkowej, w sensie jej niezbędnym początku. 2018 rok był rokiem spadków. Ruchy jak te obecne ostatnie dwa miesiące, to rozgrzewka. Gdybym porównał to do biegów sprinterskich, to padła własnie komenda "na miejsca".
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4516
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 maja 2019, 12:20

@Bit-els

super, że Ci się chciało. Fajna robota. Ale czy my naprawdę jesteśmy w tym samym momencie istnienia BTC, rynku, sentymentu (na BTC i globalnego), by ślepo wierzyć, że to się powtórzy w całości?

Czy oczekiwanie powtórzenia się danego scenariusza w 100% nie jest samo w sobie sporym błędem poznawczym? Jest, widać po tych, którzy czekali na powtórkę dna goxowego. Np. ja. Jest inne i tyle.

Ci kupujący po 5$ zarobili krocie, kupili sobie domy i jachty (jeśli sprzedali w sensownej cenie), rozumiem, że budzi to zazdrość i chęć powtórzenia tego wyczynu :roll: Stąd takie usilne, czasem agresywne zachowania tych, których wciąż to piecze, że "już tym razem się nie dadzą" i będą mądrzejsi ;) No może, może, może. Może i zarobimy. Może i nie zarobimy. Od 2013 zmieniło się tak wiele, że w głowie się to nie mieści. To już kompletnie inny rynek i warto wymienić chociażby 10 przypadków:

1. UDOWODNIONO, że cała hossa na 1k była ściemą na rozprawie sądowej.
2. adopcja względem 2014 pogorszyła się (z BTC zrezygnował m.in. Steam) - chociaż to może odpaść, jeśli Ebay zgodzi się wprowadzić krypto.
3. Doszła niechęć polityków, zwłaszcza państw totalitarnych.
4. Centralizacja pogłębiła się.
5. Doszła cała masa zlewarowanych instrumentów i giełd aż do x100, zachęcając do dzikiej spekulacji.
6. Powstał Tether, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
7. Doszła ogromna pula BTC w kieszeni syndyka po goxie, z która nie wiadomo, co się finalnie stanie.
8. Zaczęly się konkretne cyrki z forkowaniem BTC i pochodnych, hash war-y, etc.
9. Sieć udowodniła, że bez LN (które wprowadza dalszą centralizację?) nie da rady obsłużyć sensownego zainteresowania globalnego.
10. Wszyscy wierzą w bitkojna. Bańka musi być i wybierany jest kolor lambo na dziesiątkach redditów, twitterów. Rozumiem, że wszyscy staną się milionerami - spoko.

no i jedenasty jako bonus - czy nadal jesteśmy na "bańce na wszystkim" i globalnej hossie na rynkach generalnie? BTC całe swe istnienie spędził na hossie na wszystkim.

Przepraszam, jeśli powyższe brzmi absurdalnie niedźwiedzio, bo sam planuję grać pod wzrosty. To tylko takie kontr-spojrzenie na argument pt. "popatrzcie, jacy oni byli głupi" :roll: *

Dla odmiany, pozytywy też są i nie ma co udawać:

1. golden cross, higher high na 1W - tego nie ma co negować, bo wystąpiło.
2. nadchodzący halving
3. ocieplenie wizerunku BTC wśród leśnych dziadków z SEC
4. potencjał na rozszerzenie adopcji - ebay
5. bakkt, fidelity, może ETF
6. przykro to mówić ale uwięzione na walletach BTC tych, którzy od 2011 umarli de facto zniknęły z rynku. Z mniej ponurych akcentów - tych, którzy zapomnieli haseł ;)

to z pewnością są argumenty za wzrostami.

* odnośnie "popatrzcie jacy oni byli/są głupi" - to trochę jak teksty 50-letnich przedsiębiorców, że oni z niczego zbudowali firmę. Fajnie, ale trafili po PRLu na dziki rynek, bez ŻADNEJ konkurencji, niesamowicie chłonny i gotowy absorbować wszystko "zachodnie". Czy dziś przemycając jeansy przez białoruską granicę dorobisz się willi? no nie dorobisz się. A mam w rodzinie kogoś, kto cały pałac za to pierdyknął, działając w latach 1990-1992. Wszystko zależy od okoliczności i środowiska, w jakim działamy...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Dyskutant
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
5

Postautor: house11 » wtorek, 14 maja 2019, 12:28

@Bit-els
Jesteś jednym z niewielu ze starej gwardii z 2013 jak się przegląda tam posty.
Przy okazji trafiłem w tamtym wątku na ten wpis z lipca 2013 (kurs BTC 80$):

"po1. jak uczy doświadczenie z rynków finansowych - nikt nie jest w stanie przewidziec gdzie bedzie dno
po2. spadek zaczyna zwalniac? chyba patrzymy na inne wykresy. Tak czy owak natury samego spadku nie jest w stanie nikt przewidziec, bo wystarczy zdarzenie losowe - np. puszczenie jednego duzego zlecenia sprzedaży, bądź zainteresowanie się kogos duzego bitcoinem i już kurs wygląda zupelnie inaczej.
po3. jedyny inteigetny sposob inwestowania biorąc pod uwagę powyższe, to kupienie i zamrożenie monet na kilka dobrych lat - conajmniej 5,5-6roku do spadku kolejnych 2x rewardów.
po4. wg mnie jesli ktos chce znalazles jakies fundamenty dlaczego kurs sie zachowuje tak a nie inaczej i probowac prognozowac gdzie bedzie w przyszlosci musi brać pod uwage przede wszystkim koszt wydobycia 1monety.

był taki gościu kiedys ktory nazywał sie Benjamin Graham. Mówił on cyt "odłóż sobie maxymalnie 10% kwoty, którą przeznaczysz na inwestycje, na spekulacje. Albo odłóż sobie tyle ile możesz najwięcej stracic. Bo na pewno tą kwotę stracisz". Zgadzam się z nim - łapanie latających noży + próba sprzedania na szczycie jest grą losową o efektywności podobnej do próby uchwycenia dołków i szczytów w ruchu browna. A koszty transakcyjne sprawiają że taka gra w długim terminie jest z ujemną wartością oczekiwaną. Fakt, można trafić 10 razy, ale to wciąż nie znaczy że gra ma dodatnią wartość oczekiwaną.

Dla mnie inwestycja long-term ma sens dodatkowo z 2 powodów:
1. Wierze w powodzenia całego projektu kryptowalut, gdyż widze w jak wielu branżach może znaleźć ich zastosowanie
2. W większość walut wbudowany jest mechanizm spadku nagrody, co wpływa na obniżenie podaży."

mój kometarz: mineło niemal tyle czasu ile zakładał wpis (niemal 6 lat) a kurs jest ponad 100x wyżej (nie biorąc pod uwagę forków). Wystarczyło wtedy podjąć tylko tą jedną decyzję. Widać Buffett wiedział co mówi stwierdzając, że w inwestycjach nie trzeba wiele razy mieć racje, a tylko kilka razy w ciągu życia, żeby mieć nadzwyczajne wyniki inwestycyjne.

Edit: drugie spostrzeżenie jest takie, że nabywca kupił po 80$, czyli po prawie 600% wzroście kursu w przeciągu pół roku, tym samym obalając mit, że mocny wzrost kursu musi spowodować nieuchronny spadek. Być może jest wręcz odwrotnie, ze względu na sprężęnie zwrotne przyczynowo-skutkowe. Wyższy kurs - więcej ludzi angażuje się w środwisko krypto - znów wyższy kurs - znów więcej ludzi itd.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 13:11 przez house11, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 14 maja 2019, 12:54

BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:20Ci kupujący po 5$ zarobili krocie
A Ci co kopali sami dla fanu w 2010 i 11 ;) - a później zostawili sobie 50% na wieczne czasy ;) - tak tylko się drażnię .

Co do twoich punktów to mam uwagę - dla mnie ważna jest też kondycja światowej gospodarki - jeśli zacznie się zjazd gospodarczy - co jest nieuniknione w perspektywie 1-1,5 roku . Bitcoin tak jak i inne spekulacyjne aktywa będzie pierwszy do usunięcia przy poważnych zjazdach i zmianie trendu ( oczywiście alty sypną się pierwsze i w znacznie szybszym tempie ) . Wszystkie bańki na BTC miały miejsce przy CIĄGŁYM nieprzerwanym wzroście NASDAQ i całej gospodarki USA ( nie wchodzę w temat czy był to sztuczny czy prawdziwy wzrost gospodarki stymulowaniej QE ). Instytucje trzymające się zasad inwestycji mają w założeniach uciekanie z takich płytkich rynków i walenie kasy w papiery dłużne państw. Myślę że FOMO ulicy na Bitcoin zacznie się w warunkach INFLACJI to ona zmusi ludzi do szukania zastępczych środków zachowania wartości ( wtedy będzie adopcja prawdziwa ) - i to pod warunkiem, że gospodarka nie gruchnie w taki sposób , że wartość będzie przedstawiało jedenie i broń ;).
Co do aktualnej sytuacji to już się nie wypowiem względem kursu bo zakładałem max 6500 najazd i cofkę. Przypomnę tylko , że wszyscy moon boys zaznaczali że "zdrowy" wzrost to taki gdzie zatrzymamy się na 6-6,5 cofniemy i przetestujemy jeszcze raz ( ba nawet obstawiali Shorty na 4200 bo miało "jeb..Ć" w dół do 3600 wg. nich tak im pokazywały wszelkie znaki na niebie i ziemi. Teraz pieją z zachwytu i uważają , że mamy już bull market. Naprawdę warto poczekać z takimi deklaracjami do otwarcia Binance i rozstrzygnięcia przynajmniej sprawy w NY dot. Tethera / Bitfinex . Bakkt miał być juz tuż.. tuż... wiele razy . teraz też ma być test w początku Lipca ( UWAGA test ). Zauważyć też trzeba , że skoro mamy mieć juz Bull Market i run.. taki jak w 2017 to oznaczało by, że na wykresie logartymicznym te wszystkie piękne "fraktale" nie mają racji bytu ;) bo i amplituda się zmienia i okresy .
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 13:03 przez nomenomen_token, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » wtorek, 14 maja 2019, 12:58

wcale bym się nie zdziwił, gdyby teraz BTC zagościło na dłuuuuższy czas w takich widełkach 6500-8500 po być może jeszcze jakichś fajerwerkach w najbliższym czasie/dniach
w ostatnich dniach mieliśmy jakby inseminację bańki... teraz będzie ciąża 9 miesięcy (jak u homo sapiens bo BTC coraz blizej ludzi jest to mu się udziela ;) ) i rozpoczynamy nowe życie bańki... ładnie by to pasowało do daty halvingu... tak akurat 3 miechy przed jak traderzy zaczną pod to grać
no chyba, że żadnej bańki już nie będzie... ja już swoją przeżyłem więc mogę się i z tą myślą pogodzić ;)
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja: 1211
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 14 maja 2019, 13:03

@nomenomen_token
Jesteś bardzo pewny siebie jak na człowieka, który w ciągu ostatnich kilku tygodni dostał kilka razy policzek. Przypomnieć ci jeden z twoich genialnych postów?

"wysoko - nie dojdzie do 6150 ;) dupnie z siłą huraganu do Piątku większość shortów wycisną. Wszystkie byczki myślą , że jesteśmy około października 2015 a de facto to w czerwcu 2014 ;)"

Im dłużej będziesz na rynku tym więcej nabierzesz pokory.

Co do samego postu:
"jeśli zacznie się zjazd gospodarczy - co jest nieuniknione w perspektywie 1-1,5 roku"
Wow, no to zarobisz fortunę, gratulację.

"Bitcoin tak jak i inne spekulacyjne aktywa będzie pierwszy do usunięcia przy poważnych zjazdach i zmianie trendu"
Co, gdzie, jak? Może tak, może nie. Widzisz jaki jest popyt na Bitcoina w Wenezueli, która jest w tak wielkim kryzysie? Nawet u nas piszą już o tym na pierwszych stronach gazet. Zobacz Turcję, Iran.

"Co do aktualnej sytuacji to już się nie wypowiem względem kursu bo zakładałem max 6500 najazd i cofkę. "
Yhyyyyyyy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 maja 2019, 13:10 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0

Postautor: nomenomen_token » wtorek, 14 maja 2019, 13:05

baggins pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:58coraz blizej ludzi jest

A Ci ludzie gdzie są ? bo Aktywnych adresów niespełna 800 K ile z tego ulicy ? może połowa jakieś 400 K globalnie ? powatarzam taki Revolut ma ich dziennie 1,7 -2 MLN

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Postautor: Corso » wtorek, 14 maja 2019, 13:05

oficial info od Binance

https://binance.zendesk.com/hc/en-us/ar ... 0028054052

sądzicie , że odblokowanie będzie miało jakiś wpływ na kierunek BTC ??

myślę , że po napływie świeżego kapitału mogą mocno wzrosnąć te "ich" coiny czyli BNB , ATOM .........
czy choćby ostatnio bijący rekordy %% MATIC

:roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dix22 » wtorek, 14 maja 2019, 13:08

nomenomen_token pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:54
BitJanusz pisze: wtorek, 14 maja 2019, 12:20Ci kupujący po 5$ zarobili krocie
A Ci co kopali sami dla fanu w 2010 i 11 ;) - a później zostawili sobie 50% na wieczne czasy ;) - tak tylko się drażnię .

Co do twoich punktów to mam uwagę - dla mnie ważna jest też kondycja światowej gospodarki - jeśli zacznie się zjazd gospodarczy - co jest nieuniknione w perspektywie 1-1,5 roku . Bitcoin tak jak i inne spekulacyjne aktywa będzie pierwszy do usunięcia przy poważnych zjazdach i zmianie trendu ( oczywiście alty sypną się pierwsze i w znacznie szybszym tempie ) . Wszystkie bańki na BTC miały miejsce przy CIĄGŁYM nieprzerwanym wzroście NASDAQ i całej gospodarki USA ( nie wchodzę w temat czy był to sztuczny czy prawdziwy wzrost gospodarki stymulowaniej QE ). Instytucje trzymające się zasad inwestycji mają w założeniach uciekanie z takich płytkich rynków i walenie kasy w papiery dłużne państw. Myślę że FOMO ulicy na Bitcoin zacznie się w warunkach INFLACJI to ona zmusi ludzi do szukania zastępczych środków zachowania wartości ( wtedy będzie adopcja prawdziwa ) - i to pod warunkiem, że gospodarka nie gruchnie w taki sposób , że wartość będzie przedstawiało jedenie i broń ;).
Co do aktualnej sytuacji to już się nie wypowiem względem kursu bo zakładałem max 6500 najazd i cofkę. Przypomnę tylko , że wszyscy moon boys zaznaczali że "zdrowy" wzrost to taki gdzie zatrzymamy się na 6-6,5 cofniemy i przetestujemy jeszcze raz ( ba nawet obstawiali Shorty na 4200 bo miało "jeb..Ć" w dół do 3600 wg. nich tak im pokazywały wszelkie znaki na niebie i ziemi. Teraz pieją z zachwytu i uważają , że mamy już bull market. Naprawdę warto poczekać z takimi deklaracjami do otwarcia Binance i rozstrzygnięcia przynajmniej sprawy w NY dot. Tethera / Bitfinex . Bakkt miał być juz tuż.. tuż... wiele razy . teraz też ma być test w początku Lipca ( UWAGA test ). Zauważyć też trzeba , że skoro mamy mieć juz Bull Market i run.. taki jak w 2017 to oznaczało by, że na wykresie logartymicznym te wszystkie piękne "fraktale" nie mają racji bytu ;) bo i amplituda się zmienia i okresy .
Tak jak mówił poprzednik, musisz nabrać pokory. W sumie, patrząc na datę rejestracji w szczycie (17 stycznia - szczyty ALTÓW), to pewnie jeszcze nie przeżyłeś mocnych wzrostów, tylko kupowałeś na górce...

Sprawa Tethera jest defakto wyjaśniona, tutaj nic nie będzie. Zasypali co mieli zasypać, biznes normalnie funkcjonuje i nikt się do nich nie przyczepi. Poza tym, 800 mln to jest kropla jak już ktoś tu wspominał.

Jesteśmy obecnie na paraboli, szczerze mówiąc nie wiadomo dokąd to dojdzie. Podejście może być na 10-11k i korekta do 8k, może 7? Tutaj może być tak naprawdę wszystko, także mnie nie zdziwi zarówno bitcoin po 5k, jak i bitcoin po 10k.

Wróć do „Przedszkole”