Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » poniedziałek, 6 maja 2019, 12:17

W odniesieniu do łącznej kapitalizacji rynku (link) dominacja Bitcoina zbliża się do granicznej wartości z ostatnich (tym razem aż) 17 mscy. Udział BTC zbliża się do górnego ograniczenia, które wynosi około 60%.
Za najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższy czas uważam kontynuację tego, o którym pisałem w połowie marca
Spoiler:
Oldboy pisze: piątek, 15 marca 2019, 11:02Dominacja Bitcoina (link) kolejny raz w przeciągu ostatniego półrocza spada do kluczowego momentu (około 53%). IMO zejście poniżej 52% może być byczym sygnałem, tym niemniej ja widzę jednak kolejny wzrost (dominacji).
Do tej pory oznaczało to zazwyczaj większe spadki na altach niż na BTC, ale - teoretycznie - może być tak, jak niektórzy tego oczekują, że w końcu BTC ruszy mocniej i pociągnie za sobą alty, co w krótkiej perspektywie zwiększy dominację BTC, ale w dłuższej może okazać się sygnałem do większych wzrostów na rynku i spadku dominacji Bitcoina poniżej kluczowego poziomu.
czyli po wzrostach na BTC powinien przyjść czas na odrabianie dystansu przez alty i spadek dominacji Bitcoina.
Wariant mniej bolesny to boczniak, lub delikatna korekta na BTC i wzrost altów.
Wariant bardziej bolesny to większa korekta (zejście poniżej 5k$) i coś co rzadko ma miejsce, czyli mniejsza strata, a może nawet i wzrosty na altach. W tym scenariuszu widzę silną pozycję względem BTC przede wszystkim głównych altów, czyli Ethereum i/lub Ripple.
Nie można oczywiście wykluczyć innych scenariuszy, w których dominacja BTC nadal wzrasta, czy to poprzez dalsze wzrosty na BTC (IMO na taki scenariusz kończy się "paliwo"), czy poprzez korektę na całym rynku i silniejszych spadkach na altach.
Gram jednak pod scenariusz ze wzrostami na altach.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 6 maja 2019, 12:18



po tej jego "predykcji" przestałem traktować poważnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 maja 2019, 12:36

bitloteiros pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 01:17Nie boisz się że walnie ci w stopa po czym jebnie na pysk?

Shortowania się nigdy nie boję :mrgreen: SL to przesunięcia ,średnia shorta zawsze do poprawienia. Możliwe jest wszystko ,ale czy wy Byczki nie jesteście za pewni siebie 2500$ od dołka :?:
Za to wczoraj zakupiłem Pivx i KMD, shorty na LTC dostarczają kapitału na te zakupy. Alty są przecenione niemiłosierne (nie które ,np. taki Pivx najtańszy od początku istnienia) a mam jeszcze kilka rodzynek na oku. Coś tych crypto będę miał w portfelu. Boje się tylko że tak wielu nie zdaje sobie sprawy że cena BTC jest przeszacowana znacznie. Tak hop siup chcecie mi tu po ponad 400 dniach rynku Niedźwiedzia w 94 dni wskakiwać na Byka ;) Powodzenia
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 6 maja 2019, 12:43

@masonbtc

a jeszcze przed tą predykcją, około października obstawiał 3000 na S&P do końca roku, a od stycznia bear market i spadki :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 6 maja 2019, 13:16

@socjolog2008 a nie sadzisz ze taki pivx ma swoje 5 min za soba? Bo jakby kazdy myslal jak Ty to pompa bylaby juz dawno.. a tylko btc przyzwyczail nas do cyklicznych pomp nie alty :mrgreen:

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 6 maja 2019, 13:46

Dlaczego uważam, że Bitcoin w najbliższym czasie ( kwestia 2-3 miesięcy ) spadnie do poziomu 2-3 K USD . ;)
Jak już pisałem dawno temu w odległym 01.2018 odnośnie tandemu Tether + Bitfinex - jestem przekonany ( na co zbierałem dowodu dłuższy czas ) , iż w oparciu o USDT oraz sieć powiązanych giełd krypto na całym świecie mafia dokonuje prania i transferu środków z przestępstw następnie lokując je w nieruchomościach . ( odsyłam do wcześniejszych postów ) Obecnie pętla na szyi Tether + Bitfinex się ostro zacieśnia ( kurs BTC na Bitfinex wykazuje ponad 300 USD premii - ten sam schemat co w MT-Gox ) obecna zwyżka na BTC jest SZTUCZNIE wygenerowana aby starać się zakopać brak oficjalnych środków ( mafia ma kasę cały czas ale trudno im teraz dolewać ją do Tethera i Bitfinex pod okiem US . DoJ ) jedynym szybkim ratunkiem na łatanie dziury jest zwyżka kursu - rezerwy BTC w rękach Bitfinex są znacznie więcej warte i można łatać do woli. Ten proceder ma jednak "krótkie" nogi bo zapasy BTC nie są nieograniczone a rynek nie jest już tak płytki jak 1,5 roku temu. Dodatkowa premia na BTC może być z likwidacji Shortów na lewarach co starają się zrobić dojeżdzając z ceną do około 5800-6000. Wykrwawiają się jednak cały czas a rzeczony DoJ tupta im po piętach.
Bitfinex'ed mylił się w swoich domeniemaniach iż Bitfinex i tether to scam prosty ( czyli piramida ) to nie jest piramida tam pieniądze są realne tylko "nieczyste" teraz zmiania retorykę ;). Czekam z utęsknieniem na oczyszczenie rynku z kasy mafii ale większość drobnych inwestorów mocno na tym ucierpi . USDT nadal jest narzędziem w obrocie między giełdowym w około 15-30% minimum. Także ZAPINAĆ PASY - zjazd i katharsis blisko ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 6 maja 2019, 13:53

Ostatnio dużo czytamy o Tetherze. Zacząłem rozmyślać dlaczego tak naprawdę Tether zostanie uruchomiony na Blockchainie Tron. Mówi się, że lepiej będzie to współgrało z zdecentralizowanymi aplikacjami Tron (DApps) itp.. Doszedłem wtedy do wniosku, że ta współpraca ma drugie dno - cwaniak z cwaniakiem się dogadał. Justin Sun jest kontrowersyjną osobą w świecie krypto - dziwne, skandaliczne konkursy czy domniemana współpraca z Liverpool FC.

W głowie jednak pozostało mi coś innego (2017 rok). Zapamiętałem, że Tron posądzono o to, że jest scentralizowany. Ba! Według Blue Protocol (bo to oni wyłapali) - był zapisek w kodzie, dzięki którym mogli manipulować ceną. Było to jeszcze za czasów gdy byli tokenem ERC-20. Co nie zmienia faktów, że takie czy inne kwiatki w kodzie mogą istnieć nadal (tak wiem, jest github, ale nie wszystko muszą wrzucać). Justin Sun tłumaczył, że to wszystko dla zdrowego tradingu i późniejszego przenoszenia tokenów na własną infrastrukturę. "Wjechali" na Blue Protocol, że Ci mogli napisać prywatnie do właścicieli Tron, a nie wypisują "bzdury" publicznie.

Wpisy z tamtego okresu:







Odpowiedź Justina:



Do czego zmierzam? @socjolog2008 kiedyś pisał coś w stylu "Gdzie te latające paczki USDT, jak BTC leciał na 20k? Nie widać ich nigdzie". Myślę, że na następnej bańce takich cudów może być więcej - zwłaszcza, że dogadał się cwaniak (Tetherowcy) z cwaniakiem (Justin Sun). Sądzę, że będą to obopólne korzyści - ktoś kiedyś pisał, że na następnej bańce mogą wypompować jakąś inną kryptowalutę, a zważywszy na współpracę Tether-Tron to warto porozglądać się za TRX i BTT.

To są moje przemyślenia, ale może komuś przypasuje ten tok myślenia, a nawet dołoży coś od siebie. Zwłaszcza, że temat USDT jest na topie :)

Edit:
nomenomen_token pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 14:11Czyli uważasz , że tether przetrwa ?
Inaczej - łatwo od koryta nie odejdą :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 maja 2019, 14:14 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nomenomen_token » poniedziałek, 6 maja 2019, 14:33

snajper pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 13:53Zwłaszcza, że temat USDT jest na topie
Czyli uważasz , że tether przetrwa ?

Dodano po 22 minutach 47 sekundach:
snajper pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 13:53Inaczej - łatwo od koryta nie odejdą :D
Oni już gonią w piętkę - pościg za short squiz wbrew rynkowi jest kosztowna - przecież to tether i co. wydrukował kasy na przebicie 200 MA na BTC - żeby uruchomić boty na longi i udupczyć malutkich na shortach to samo chcą odwalić teraz ale to już nie takie łatwe . Próbują innych metod ofertę publiczną na exchange tokena za prawie 1 MLD usd ;) https://www.coindesk.com/bitfinex-share ... Organic%20 , Wypuszczają jeszcze te bąki o insiderach z Rosji co uważają że Moskwa skupuje Bitcoina i dojdzie do 2 MLN USD / BTC w oka mgnieniu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 6 maja 2019, 15:14

nomenomen_token pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 14:33Oni już gonią w piętkę - pościg za short squiz wbrew rynkowi jest kosztowna - przecież to tether i co. wydrukował kasy na przebicie 200 MA na BTC - żeby uruchomić boty na longi i udupczyć malutkich na shortach to samo chcą odwalić teraz ale to już nie takie łatwe . Próbują innych metod ofertę publiczną na exchange tokena za prawie 1 MLD usd ;) https://www.coindesk.com/bitfinex-share ... Organic%20 , Wypuszczają jeszcze te bąki o insiderach z Rosji co uważają że Moskwa skupuje Bitcoina i dojdzie do 2 MLN USD / BTC w oka mgnieniu ;)
tylko że to wszystko działa, wystarczy kilka ostatnich stron poczytać. Chyba tylko @prap0n ze stałych bywalców uważa, że spadnie (no jeszcze socjo z przekory ;)).

a jaka euforia na tłiterach i redditach.. normalnie wszyscy są geniuszami i wszyscy będą bogaci! :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 6 maja 2019, 15:18

Możliwe, że akurat w temacie 5-tej fali, Finex jest bliżej elliottowskiej prawdy. Wtedy pozostaje do realizacja ostatnia podfala z zasięgiem do górnych linii obu poniższych kanałów a zarazem równaniem całej 5-tej fali do długości 1-szej fali 8-24.02.
Z pewnością uwiarygodnieniem poniższego oznaczenia byłby trójkąt w obecnej 4 podfali 5-tej fali, ale niestety wtedy kurs wypadłby trochę poza mniejszy kanał.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 6 maja 2019, 15:54

@BitJanusz wszyscy cierpliwi to tak :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » poniedziałek, 6 maja 2019, 17:05

Przy tym IHS naprawdę zdziwię się jeśli nie będzie zielonej świecy we wtorek. Obstawiam coś koło $6,400.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 6 maja 2019, 17:17

Ja tam żadnego IHS nie widzę? pomijam już fakt, że szukanie go po dzikich wzrostach jest nieprawilne. To formacja odwrócenia trendu, nieprawdaż? jaki trend chcecie odwracać, kiedy mamy pompę? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 maja 2019, 17:25

@l3sny do tego wszystkiego bierz po uwagę, że tym razem większość społeczności crypto niekoniecznie chce brać udział w tym jawnym już oszustwie. Wprost zarzuty oszustwa i konkretnie jakiego precyzowane przez prokuraturę NY. Negatywne przyjęcie samego pomysłu IEO
https://ambcrypto.com/bitcoin-btc-bitfi ... trats-lee/

Ja wszystko rozumiem, sam załadowany chciałbym czekać na mega pompę, ale ani załadowany ani nie czekam ;) to o czym pisze @bitloteiros jest chyba tylko możliwe na Finexie obecnie, kurs niemal 400$ różnicy...już widać nikt specjalnie nie chce za tym podążać, szczególnie scricte dolarowe giełdy takich bajerów nie kupuje. Żeby 10 maja, kiedy to się ma odbyć ten cud na Wisłą nie było kuku

Niech te stablecoiny i cały ten Tether wy..ala z crypto. Wtedy to się może i Niedźwiedzie nawrócą :mrgreen:

@Dovakhiin Pivx jest równie dobrą technologią jak Dash (ludzie z tego samego zespołu), czy ma swoje 5 minut za sobą :?: Te spompowane na potęge w 2017 alty na pewno już swoje 15 minut miały. Te maluszki mają większy potencjał, takich altów mam kilka na oku, kumuluje sobie po cichu. Pożyjemy, zobaczymy (wszystko czego nie ma na Finexie ma potencjał x2 ;) )
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:05

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 17:25większość społeczności crypto
Ty to ta "większość"? Widzę pewną zależność i to ktoś już tu kiedyś pisał, jak @socjolog2008 fuduje to czas kupowania

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:07

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:24

czyżby ETH miało zapoczątkować ruch i wskazać kierunek?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:28

Daro pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 18:24czyżby ETH miało zapoczątkować ruch i wskazać kierunek?


Możliwe, że już pod to jest grane: Pierwsza faza przejścia na Ethereum 2.0 Proof of Stake już z końcem czerwca?

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:29

ETH? A widzieliście jak jest zdołowane ETH? Kiszon okrutny wśród tzw mainstreamowych altów.... LTC sobie poradziło o wiele lepiej w ostatnim czasie.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » poniedziałek, 6 maja 2019, 18:34

zomos2 pisze: poniedziałek, 6 maja 2019, 18:29 jest zdołowane
nie o to właśnie chodzi? :-) dawno nie było takiego ruchu na mainstreamowym alcie bez wcześniejszego ruchu BTC które aktualnie ziewa, pewnie tylko ja to widzę, ale nic widzimy to co chcemy :-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości