Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » piątek, 3 maja 2019, 13:45

Obstawiam, że zobaczymy masowy odpływ w inne stable coiny.
Premium na USDC, PAX i TUSD już jest niewielkie ($1.02)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » piątek, 3 maja 2019, 13:49

https://www.bitfinex.com/posts/360
Trading enabled for Stasis Euro (EURS), CryptoFranc (XCHF) and Wrapped Bitcoin (WBTC) May 03, 2019
Bitfinex is pleased to introduce trading for EURS, XCHF and WBTC, with trading available against ETH and USD.

EURS is a tokenized version of the euro, allowing cryptocurrency users to trade with a stable tokenized euro.

XCHF is the first Swiss Franc based money market instrument to live on the Ethereum blockchain, tracking the price of CHF.

WBTC is an ERC20 token tracking the price movements of BTC through 1:1 backing, bringing the liquidity of Bitcoin to the Ethereum blockchain.

For any questions, reach out to us on Telegram, Twitter and at support@bitfinex.com.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ores » piątek, 3 maja 2019, 13:59

"Ch!@# nam zrobią, wydrukujmy coś jeszcze" Tragikomedia :/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » piątek, 3 maja 2019, 14:16

Od czasu pamiętnej paniki i załamania kursu Tethera z dnia 15 października 2018 Bitfinex wprowadził dużą ilość nowych stable coinów.
Większość osób uważa, że głównym powodem tych działań jest słabnące zaufanie do Tethera i chęć odzyskania dobrej twarzy przez Bitfinex.

Nic bardziej mylnego!

W 2017r. cena USDT rosła podczas spadków BTC i analogicznie malała podczas wzrostów BTC zachowując prawidłowy mechanizm działania przepływu kapitału z jednego aktywa na drugie.

15 października 2018 USDT zaliczył swoje minimum wartości na poziomie 0.85$ (Kraken USDT/USD) oraz bardzo szybko zregenerował się do okolic 1.00$ (Kraken USDT/USD).
Od tego czasu obserwuję zachowanie USDT w parze do TUSD, PAX, USDC, USD na różnych giełdach.

Wnioski:
Szybka regeneracja USDT wynikała z interwencji ludzi lub botów Tethera.

Od czasów interwencji kurs USDT zachowuje się zupełnie odwrotnie niż w opisanej przeze mnie sytuacji z 2017r.
Kurs USDT rośnie podczas wzrostów BTC a słabnie podczas spadków.
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest wartość największego po USDT stable coina TUSD, który ma odwrotną korelację do TUSD.

BOT za którym stoją osoby związane z Tetherem oraz Bitfinexem arbitrażuje i pilnuje wartości USDT.
Nowe stable coiny na Bitfinex mają za zadanie umożliwić większy arbitraż na nowych parach USDT/stable coin.
Wymieniając posiadane zasoby USDT, BOT może dumpować cenę innych stable coinów, doprowadzając do tego, że nasz kochany USDT będzie żył jeszcze długo i szczęśliwie (przynajmniej taki jest plan) ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » piątek, 3 maja 2019, 14:26

@Majkos
Majkos pisze: piątek, 3 maja 2019, 13:14Zaraz się wiara zorientuje że kupili na fali "tetry" i zaczną uciekać w alty -panic sell -tylko w które drzwi się schować.

Moim zdaniem albo inny stablecoin albo XRP.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 3 maja 2019, 14:27

@nplex to zasadniczo jak by ktoś miał dziś mi wytłumaczyć o co chodzi w tych kryptowalutach :?:
1. Riposta oddolna na kryzys w 2008 i manipulację Banków przy SubPrime w 2008.
2. Wolność i swoboda w przepływie i przechowywaniu własnych środków. Wymienialne na waluty fiducjarne. Akceptowalny przez ludzi (We the people)
https://stablecoinstats.com A teraz to ustrojstwo
To na ..uj mi jakieś stablecoiny w tym wszystkim. I jeszcze gra na ich różnicy, od tego mam Forex i prawdziwe Euro/Funty/ Dolary żeby się nie bawić w jakieś kopie ,ni to waluta, ni to kryptowaluta. Takie już mega pogmatwanie. Jedyny plus że za tego wywindowanego znowu lewizną BTC mogę sobie taniej kupić CHP (właściwie jedyna crypto, która jest mnie do czegokolwiek potrzebna..i używam). Kto mi wytłumaczy jaki jest dziś sens crypto :?:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » piątek, 3 maja 2019, 14:39

Kto mi wytłumaczy jaki jest dziś sens crypto

Jak by wszystko było dobrze zorganizowane to np. b. szybki przesył i wymiana na różnych kontynentach.( Zamierzenia xrp ) oraz zapis księgowości w postaci cyfrowej przez samych użytkowników podczas transakcji no i spekulacja.

A już nie mówię o whitpaper btc jako zdecentralizowanej crypto ale to chyba nie wykonalne z rasa ludzka.

Chociaż ucieczka ludzi z venezieli w btc oraz Assanga lub ludzi z tethery pokazuje co innego. Swiss bank.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » piątek, 3 maja 2019, 14:47

socjolog2008 pisze: piątek, 3 maja 2019, 14:27Kto mi wytłumaczy jaki jest dziś sens crypto


Jak to nie wiesz? Chodzi o to by szerzyć jedynie słuszny ustrój i jedyną słuszną walutę - w krajach, które zbłądziły... To taka ewangelia nowych czasów... w których chodzi o to, żeby było jak było.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nplex » piątek, 3 maja 2019, 14:48

@socjolog2008 Odpowiedź na Twoje pytanie jest bliżej niż myślisz. Whitepaper Satoshiego jasno wyjaśnia powód powstania BTC jako odpowiedź, alternatywę na obecny system monetarny. Ideologia crypto to odpowiedź, alternatywny przesył wartości a wszystko co ma w czymś wyrażoną wartość można sprowadzić do ceny. Jeżeli coś ma cenę, to można na tym spekulować. Jesteś tu, jak znaczna większość z powodu chęci zysku. Bez względu czy staniesz się handlarzem samochodów, mieszkań czy crypto działasz z tych samych pobudek i na podobnych zasadach.
Na tą chwilę moim zdaniem w crypto chodzi o chęć zysku. Nie znam nikogo kto w ramach ideologii narażałby swoje ciężko zarobione oszczędności, znam za to osoby które zainwestowały (jak większość udzielających się w tym wątku) z chęci zysku.

Gra na różnicy stablecoinów to nic innego jak chęć zysku, odrobienia pieniędzy przez Bitfinex, podtrzymania przy życiu ich zielonej kury z logiem USDT znoszącej złote jajka.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 7 lipca 2011
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: marcin3w » piątek, 3 maja 2019, 14:53

socjolog2008 pisze: piątek, 3 maja 2019, 14:27Kto mi wytłumaczy jaki jest dziś sens crypto
Krypto najlepiej nadaje się do "lewych interesów", black market, prania pieniędzy. I dobrze, kto jest zwolennikiem wolnego rynku się zgodzi.
Krypto to sprzeciw przeciw wszechmocy rządów, AML'ów i takich bzdur.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 3 maja 2019, 15:02

Widzę, że mamy jakąś nową pozycję? ktoś o tym słyszał? trzeci największy wolumen USDT na rynku

Obrazek

wiadomo, że washtrade, ale nic nie słyszałem o takim giełdowym wynalazku dotąd :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 3 maja 2019, 15:09

Dawno w ankiecie nie było tak równo między dwoma opcjami.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 14 września 2018
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zlotygraal » piątek, 3 maja 2019, 15:57

Obrazek

RSI przegrzane, short squeeze zaliczony, masa longów złapana w bull trap, mityczna podłoga 5750-5800 bardzo silny opór, otwieram shorty :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kontener » piątek, 3 maja 2019, 16:01

Używałem do tej pory https://bitcoinwisdom.com ale przestał działać
Powiedzcie proszę gdzie najlepiej obserwować kurs BTC ?

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » piątek, 3 maja 2019, 16:02

kontener pisze: Używałem do tej pory https://bitcoinwisdom.com ale przestał działać
Powiedzcie proszę gdzie najlepiej obserwować kurs BTC ?
Klon: https://bitcoinwisdom.io/markets/bitstamp/btcusd

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » piątek, 3 maja 2019, 16:08

widzę shortowanie jest teraz trendy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 3 maja 2019, 16:16

@masonbtc moda jest.. tylko szkoda ze obecnie bardzo ryzykowne :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 3 maja 2019, 16:19

O połowę więcej shortów niż longów. Śmiało, shortujcie, ktoś musi finansować te wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » piątek, 3 maja 2019, 16:24

@masonbtc moda to w tej chwili powinna być na przenoszenie środków z dziwnych giełd i opartych wyłącznie na USDT. Zobacz jaka licytacja na tych kursach do innych stable/pozbywają się Tetherka i przeskakują. Żeby nie pękł kurs tego cuda jak BCH w listopadzie (na przykład) i nagle będzie 0.50$ i będzie zonk. Ja w tej chwili nie ukrywam się rozstawiam z zabawkami systematycznie. Kwestia kilku dni aż wybije szambo ;)
@Pleasek89 Moon :mrgreen: rozumiem, jest popyt ;)
w KOŃCU pisałem i czekałem na to ich magiczne ,,U'' dobre dwa tygodnie, samemu walcząc ze sobą mając nawet longi fuuu. Teraz jest dobry moment :twisted:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kowdi » piątek, 3 maja 2019, 17:11

Jednak na takim Binance nie ma kursu bezpośrednio LTC/USD, tylko są różne tethery i inne stablecoiny. W takim razie, skoro nie USDT to co innego byście wybrali? A może w ogóle z Binance rezygnować? Telenowela z USDT może się ciągnąć (przecież już od dawna trwa...), a w jakiejś patrze grać trzeba. :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości