Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 10 kwietnia 2019, 01:03

Spoiler:
Kamikaze mode on



Jeśli pójdzie w dół to łapałbym dipy dopiero w okolicach jego ew likwidacji/margin call
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 10 kwietnia 2019, 01:07

Obstawiam mniej więcej 4800usd dno korekty, i to i tak zbyt optymistyczny scenariusz. Alty spadną niżej, w podobnej sytuacji. Jezeli bedzie inaczej to żeby nie sciemniac, co innego, nic tylko kolejne bicie 9 świec up, statystycznie 3,4 na korektę w mocnej hossie. Nie zakładam, że to już jest mocna hossa. Wolałbym zjazd na 2300.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » środa, 10 kwietnia 2019, 06:36

A tak kończąc offtop na temat krypto opartej o złoto, kto by tego używał? Dlaczego nikt nie kupuje petro z Wenezueli? Dlaczego miałbym zaufać Chinczykom czy Rosjanom że mają pokrycie w złocie? Dlatego BTC ma przewagę nie trzeba mu ufać. Jedyną opcją żeby wrócić do złota jest bicie złotych monet, ale przecież monety bulionowe już są, a przecież nikt tym nie płaci, złoto to pewnie dobre zabezpieczenie na kiepskie czasy, ale jako środek płatniczy nie widzę dla niego przyszłości w cyfrowych i pędzących czasach.
Ostatnio zmieniony środa, 10 kwietnia 2019, 08:59 przez Homer691888, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 10 kwietnia 2019, 08:20

Moim zdaniem wypchniecie kopaln z chin sprawi, ze kurs pojdzie do gory z prostego powodu... kto wie czy tani prad w chinach nie sprawil dumpu na btc. Chinczycy wiedzac, ze maja tani prad to mocno skorekcili cene.. aby skupowac btc nisko + wydobywac btc kiedy inni zamykali kopalnie (u nich to 2,4k $ oplacalnosc, a srednia swiatowa to ok 4k). Teraz jak obkupieni sa to wala newsa ze ignoruja btc.. jak dla mnie cena up, bo energie skupia w innym miejscu a nie na kopaniu btc. Jesli to sie skonczy to podaz zmaleje proste. Dlatego w mojej opinii ciezko bedzie teraz zjechac btc do poziomow 3200-2900..

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 10 kwietnia 2019, 08:44

@akos Dzięki za przedstawienie pozytywnej strony. Mam nadzieję, że będzie jak piszesz, ale sądzę że traktowanie chińskich władz jako komunistycznego betonu, który nie kuma nowych technologii to błąd. To już nie te czasy. Za 10 - 20 lat chińskie technologie i produkty będą miały taki status jak japońskie pod koniec ubiegłego wieku czy koreańskie teraz.
sha256 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2019, 23:31Żadna inna waluta nie jest w stanie zastąpić $ jako waluty rezerwowej. Ale złoto już tak. Złoto jest prawdziwym pieniądzem,


Ja tam jestem autentycznie ekonoKOMIK, ale po tym co czytam w internetach mam wrażenie, że zdecydowana większość ekonomistów traktuje takie pomysły jak Twój jako absolutny folklor i tęsknotę za "dawnymi dobrymi czasami". Porównując do polityki, pieniądz oparty na złocie to jakby ruchy monarchistyczne ;)
Ja wiem, że współczesna ekonomia i finanse to rak i wynaturzenie, ale one są i na tym oparty jest świat. Jak pogodzić pieniądz oparty na złocie z wszystkimi tymi derywatami i złożoną siecią zależności banków centralnych, MFW, ze współczesnym kreowaniem pieniądza przez dług itd.? Nie da się. Powrót do złota to przekreślenie tych wszystkich "wynalazków" ostatnich 100 lat. Reset całej ekonomii. To autentycznie tak, jakbyśmy mieli obecnie zrezygnować z demokracji na rzecz "prawdziwej władzy" czyli monarchii. Jak to sobie wyobrażasz do przeprowadzenia bez wojny czy światowej zawieruchy na nieznaną dotąd skalę?
Nie krytykuję, nie oceniam, jestem autentycznie zaciekawionym laikiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 10 kwietnia 2019, 09:02

@Dovakhiin jesli Chiny sie wyłącza to przrciez trudnosc zmaleje.. a przez to koszt .. a troche potrwa zanin sprzet wywioza (o ile w ogole nie zrobią przypalu zatrzymujac sprzet) troche takie bezsensowne dywagacje,
Lepiej na wykres popatrzeć :p
W sumie jest dosc ladnie broniony kurs - a alty nie chcą sie zerwac ze smyczy nawet te które powinny wystrzelic..
Z drugiej strony patrzac na wol.. to maleje wraz ze wzrostem kursu :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » środa, 10 kwietnia 2019, 09:08

Tak jak @Homer691888 napisał, problem nie w walutach albo kryptowalutach, tylko problemem najwięjszym przy wygenerowaniu kryptowaluty popartej w złocie jest czynnik ludzki. Co by stało na przeszkodzie generowanie pustych monet? Dolary też miały oparcie w złocie i jak to się skończyło. Historia uczy, że tam gdzie człowiek może maczać paluszki w finansach tam zawsze prędzej czy później dojdzie do lewarowania jakiegoś dobra. To samo dotyczy stablecoinów, chyba każdy z nas ma obiekcje co do tego, że mają oparcie 1:1 w $.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » środa, 10 kwietnia 2019, 09:11

ekonokomik pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 08:44To autentycznie tak, jakbyśmy mieli obecnie zrezygnować z demokracji na rzecz "prawdziwej władzy" czyli monarchii. Jak to sobie wyobrażasz do przeprowadzenia bez wojny czy światowej zawieruchy na nieznaną dotąd skalę?
nie zakładasz chyba, że wojny i zawieruchy się skończyły i po kres ludzkości wszyscy za rączki trzymając się Kumbya śpiewać będziemy.... owszem jest taka możliwość, ale niestety oznaczało by to, że ów kres już za rogiem
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » środa, 10 kwietnia 2019, 09:36

@baggins
Ubiegłeś mnie... Bo mam właśnie przeczucie, że USA dobrowolnie władzy nad światem nie oddadzą, a przecież to tylko kwestia czasu aż ktoś (czyt. 中国) otwarcie podważy ten porządek...
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 10 kwietnia 2019, 09:44

ekonokomik pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 08:44
sha256 pisze: wtorek, 9 kwietnia 2019, 23:31Żadna inna waluta nie jest w stanie zastąpić $ jako waluty rezerwowej. Ale złoto już tak. Złoto jest prawdziwym pieniądzem,


Ja tam jestem autentycznie ekonoKOMIK, ale po tym co czytam w internetach mam wrażenie, że zdecydowana większość ekonomistów traktuje takie pomysły jak Twój jako absolutny folklor i tęsknotę za "dawnymi dobrymi czasami". Porównując do polityki, pieniądz oparty na złocie to jakby ruchy monarchistyczne ;)
Ja wiem, że współczesna ekonomia i finanse to rak i wynaturzenie, ale one są i na tym oparty jest świat. Jak pogodzić pieniądz oparty na złocie z wszystkimi tymi derywatami i złożoną siecią zależności banków centralnych, MFW, ze współczesnym kreowaniem pieniądza przez dług itd.? Nie da się. Powrót do złota to przekreślenie tych wszystkich "wynalazków" ostatnich 100 lat. Reset całej ekonomii. To autentycznie tak, jakbyśmy mieli obecnie zrezygnować z demokracji na rzecz "prawdziwej władzy" czyli monarchii. Jak to sobie wyobrażasz do przeprowadzenia bez wojny czy światowej zawieruchy na nieznaną dotąd skalę?
Nie krytykuję, nie oceniam, jestem autentycznie zaciekawionym laikiem.
Zdecydowana większość ekonomistów nie pamięta Bretton Woods z 1944, który załamał się dzięki USA w 1971. Nie zna niczego oprócz nowej ekonomii. Żyje w świecie instrumentów pochodnych, które zostały stworzone po to by nieliczni mogli bogacić się kosztem reszty.
Tylko naprawdę starzy ludzie jeszcze pamiętają te czasy.
Alan Greenspan 93 lata (urodził się w 1926):
http://www.thebigresetblog.com/index.ph ... -standard/

"I view gold as the primary global currency. It is the only currency, along with silver, that does not require a counterparty signature."

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » środa, 10 kwietnia 2019, 09:53

koledzy , ja "młody" proponuję Wam bicie piany w innym wątku np : viewforum.php?f=16

tutaj temat dotyczy : Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

:P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » środa, 10 kwietnia 2019, 10:06

Czytam od wczoraj i co by nie pisac to rzady maja ogromy wplyw na adopcje i w tym momencie wlasnie podcinaja jej skrzydla lub tez napewno spowolniaja. Crypto do ogolnego uzytku na akceptowalnym przez panstwa poziomie to nie btc - bedzie to aktywo spekulacyjene jak zloto srebro. przynajmniej tak uwazam. Ale nie swiatowy cryptopieniadz predzej kazde z panstw stworzy swoje crypto i tak np moze powstanie cryptoUSD/NEO albo cryptoEur/cryptoUSD. Swoja droga to UE juz cos kombinuje. Pozatym na kanale ivanontech maja twity troche tlumaczace sytuacje i w sumie ten ban to jeszcze nic pewnego . Dla zainteresowanych . LINK

https://www.youtube.com/watch?v=pxS9NOOz2Bo
Corso pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 09:53proponuję Wam bicie piany w innym wątku np
P.S Tylko ze ta dyskusja o dezyzji Chin bedze miala wplyw na kursu .
Ostatnio zmieniony środa, 10 kwietnia 2019, 10:25 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 10 kwietnia 2019, 10:18

Dla mnie blockchain to wynalazek, który mógłby postawić na głowie bankowość jaką znamy, a przede wszystkim - gdyby np. to tzw. "państwo" miało koparki - idealny sposób na ściąganie podatków, każda zapłata ovatowana poprzez fee, dzięki czemu nie trzeba armii urzędników i wszystko jest łatwo i przejrzyście.

Ale tak jak niektórzy uważam, że bitcoin nie jest do tego nikomu potrzebny... Jestem bullish dla BTC longterm, ale nie wierzę w jakąś ogromną rolę BTC w ekonomii świata, ot co ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » środa, 10 kwietnia 2019, 11:16

Nie bede owijać w bawełne i powiem prosto z mostu.
Osobiście nie interesuje mnie co bedzie w przyszłości stanie sie z krypto. Jestem tu aby zarabiać a nie dla jakiejś idei.
Idee, miał Statoshi. A ja po prostu probuje na tym zarobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: baggins » środa, 10 kwietnia 2019, 11:30

@Mski to tak jak nas nie interesuje offftop totalny dotyczący tego po co tu jesteś
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 10 kwietnia 2019, 11:31

Kończąc offtop jestem w trakcie przeglądu starych coinow 2017- i musze powiedzieć, ze te za ktorymi stały najciekawsze idee wcale nie poradzily sobie najlepiej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 10 kwietnia 2019, 12:01

Coś mi nie pasuje, wizualnie patrząc na wykres widzę UP, część AT mówi mi, że bedzie spadać. Coś czuję, że nie długo wykres zacznie nam się zaokrągląć w dół i utworzy się jakby inv cup. Nie gwałtowny spadek, a powolne osuwanie.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 10 kwietnia 2019, 12:04

adam1226 pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 11:31Kończąc offtop jestem w trakcie przeglądu starych coinow 2017- i musze powiedzieć, ze te za ktorymi stały najciekawsze idee wcale nie poradzily sobie najlepiej...
► Pokaż Spoiler

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 10 kwietnia 2019, 12:46

@ergorg
Poki dolem nie wyjdzie to nawet o spadkach nie mysle, a wrecz przeciwnie :mrgreen:



@bl4ck cos a la podobne
Ostatnio zmieniony środa, 10 kwietnia 2019, 13:07 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 10 kwietnia 2019, 12:50

Mski pisze: środa, 10 kwietnia 2019, 11:16Osobiście nie interesuje mnie co bedzie w przyszłości stanie sie z krypto. Jestem tu aby zarabiać a nie dla jakiejś idei.
ja tam widze stado pisarzy, tudziez anali. natomiast wystarczy włączyć logikę, raz nie obchodzi to nikogo, dwa krypto to wartosc a jak nie ma wartosci albo hajpa to sobie raczej nie pozarabiasz, trzy wiekszosc i tak przepieprzy na tych giełdach, zwłaszcza spekulanci shorciarze.

takze setki tysiace postow pisania bajek to za mało do zyskownego handlu. kiedys bylo latwiej dostrzec zarabianie, dzis czestokroc strona za stroną jest o niczym, nawet mody odpuscili takie są fakty. mogą sobie teraz porządzić, bo idea rowniez forum przeszla juz jak widac kulminacje, a szkoda bo fajne forum. popularnosc niszczy, pozdrawiam.


btc obecnie jak snp calkiem podobnie. d1 spuchnięte, a na niskich interwałach cyrk raz góra raz dół i nic poza tym. na dniach zakladam spadki, nawet po fejkowych krotkich wybiciach.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], grzeg, Hoyden i 21 gości