Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 29 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: paqq666 » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:41

Nadchodzi dump dziś... :

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:43

Chyba tak .A tu ciekawostka btc przebil swOj ostatni szczyt z 30 marca na 1h a eth jest duszone .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:10 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:50

A DOGE królem wzrostów +19%.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
W końcu to waluta stworzona dla hecy więc kiedy jak nie dzisiaj ;)

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:42

paqq666 pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 16:41 Nadchodzi dump dziś... :
Dump czy korekta? Co nazywacie dumpem?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:55

Sprawdziłem z 8 czy 10 altów które holduję spokojnie od kilku miesięcy (od DASH po jakieś egzotyczne ENG) i prawie* wszystkie odrobiły straty z ostatniego pół roku wracając do cen z okresu sierpień - październik. Mówię tu o cenach wyrażanych w BTC, bo te w $ są oczywiście niższe.

Inaczej mówiąc: na altach już wiosna i chęć do wzrostów, a to BTC się ociąga.
Oczywiście nie jest tak, że ogon macha psem i jeśli BTC odmówi wzrostów i spadnie do poziomów $3500 to alty też grzecznie zaczną spadać.
Ale póki co mamy imho pierwsze jaskółki, że rynek zaczyna się powoli odmieniać.

*) "prawie wszystkie", bo czekam jeszcze na wystrzał na NXT ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Areck1 » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:14

Liczba niepotwierdzonych transakcji ( "sieć zapchana") może wskazywać na większe ruchy.
Ludzie uciekają już z altów albo przesyłają BTC na giełdy aby alty kupić.
https://www.blockchain.com/pl/btc/uncon ... ansactions


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:24

bl4ck pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:48shortowania dasha to było głupie raz że przebił magiczne 100, dwa nie ma go na bitmexie więc kto ma spuszczać kurs xtb
anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 08:23Z tych 230PLN byłoby 5750 za kilka miesięcy

Aż mnie podkusiłeś, trzymam jeszcze to magiczne /po części stratne pozycje. Wywaliło mi 3 Loty, mam jeszcze 6 lotów i zbliżam się do zera. Później to już tylko + .Można uznać równie dobrze za szaleństwo zakładanie że teraz poleci gdzie ? na 4.5k, na 5k i wtedy alty niby zachowają się jak skoro jak słusznie zauważył
ekonokomik pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 17:55wszystkie odrobiły straty z ostatniego pół roku wracając do cen z okresu sierpień - październik. Mówię tu o cenach wyrażanych w BTC

A nie może to przypadkiem być zbieranie BTC na alty(pompowanie), teraz zbijanie altów z BTC i przy apogeum możliwości popytu zrzut BTC - gdzie jest ta granica ? Myślę że blisko. Jak przebije 4300 i poszykuje na 4500, no wtedy można powiedzieć Bull power, a na razie ta sama zabawa od grudnia ;)
BTC Dominance: 50.2% - znamy już przecież taką sytuację..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:31

Przy okazji, na kontraktach pokonaliśmy opory, najbliższy ponad 100$ wyżej:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:32

Ktoś wierzy, że przy tym słabym rynku BTC (bo nie altów) zasięg trójkąta zwyżkującego zostanie zrealizowany, jeśli oczywiście wybicie będzie w górę?

Alty miały rację, czy niedługo zostaną skarcone ruchem BTC w dół?


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 18:44

@fusywszklanejkuli, a Ty jak oceniasz całą sytuację?

---

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 19:24

Te USDT to świeżo wygenerowane czy jakieś z rynku ? Nie wiem czym jest tether treasury

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 8 marca 2019
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: w.ktora.strone.teraz » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 20:20

Wczoraj na 86 głosujących, 65% było za wzrostami, czy dzisiaj się coś zmieniło? Głosujcie:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 20:28

@fusywszklanejkuli

Korekta do 4800$ należy się IMO jak psu buda, a 5200$ też nie jest wydumane. Może nawet jakiś pik do 5400$. Potem oczekiwałbym spadku do co najmniej 4000$ i dopiero stamtąd zobaczymy, czy mamy hossę, czy walimy po 1800-2500$.

Alty zachowywały się podobnie w kwietniu 2018 (potężne muny po setki %), tyle, że potem spadły na d00pę, tu nie ma niestety reguły, w 2018 chyba wszystkie konfiguracje przećwiczyliśmy up/down/side BTC + up/down/side alty.


Daje 30% szans na realizcję scenariusza niedźwiedziego, gdzie mamy kolejne odrzucenie od 4200$ stamp i w zależności od ciężkości zjazdu 3200$ (w zsadzie double bottom), 2900$ (zbyt oczywiste, więc wątpliwe), 2500$ (sensowne), 1800$ (wersja hardcore).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 21:25

► Pokaż Spoiler

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 21:35

Bitcoin upadnie do 2k$ szczęśliwie dla akumulatorów :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 21:46

szczerze to ja sprzedałem czekam na niższe poziomy ;) 2.5-3.2 super poziomy pierwszą partie jednak łapie na 3.5

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 21:46

Bitcoin do końca kwietnia wystartuje na 8000$, zbierze siły i z impetem ruszy po 100 000$
Spoiler:
jak już lecimy z tym Prima Aprilis :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:24

anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:21Serio, ja się dziwię, że Tobie i innym(z tych starych wyjadaczy, socjolog i reszta zgrai), że niczego się nie nauczyli będąc na tym rynku i ogólnie grając na giełdach wszelkiej maści :D Może i wolumen fałszywy, ale ja nie gram milionami, nie potrzeba mi jakiegoś dużego wolumenu, żeby to przemielić :D Ogólnie chyba walczysz z wiatrakami i snujesz teorie, które koniec końców nic nie dadzą poza frustracją :D Buy low sell high
No nie, bo akurat grałem wedle tego schematu na ostatniej hossie, tj. ryzykowałem mało a z tygodnia na tydzień przy minimalnym wkładzie dawało mi paliwo do tego, by teraz złapać idealny dołek. Jednakowoż, nie jestem zwolennikiem łapania dołków dołów bez potwierdzenia. Dlatego... co Cię dziwi, że pomimo słabego odbicia, dalej podchodzę zachowawczo? Robię tak ze względu na naukę wyniesioną z innych rynków. Po prostu szukam silnego potwierdzenia, nie łapanie noży. Rzeczywiście kurs daje sygnały odbicia, konsoli, ale wedle mojej opinii to jeszcze nie jest ten poziom, by ryzykować większym kapitałem. Chociaż sygnał był(słaby czy nie słaby), to fakt.
anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:21BTC to całkiem inny rynek, całkiem inne aktywo, inne procenty
Nawet bardziej ułomny rynek i bardziej przewidywalny, z większą zmiennością, czyli jestem mniej ufny z założenia, bo ogółem rynki są trudne i łatwo stracić, trudniej wyciągać profit niskim risk reward. Wcale nie neguję jakiegoś procentu składanego, ale uważam że to jeszcze nie ten moment, bo musiałbym liczyć się ze stratą, a zasada nr 1 i 2 - nie trać bez sensu. I żadne show niedobitków, którzy o bańce się dowiedzieli, ale za pózno(duża większość z nich) raczej nie wpłynie na moje przyszłe decyzje. Na teraz kurs rośnie w słabej zmienności na tygodniówkach. Znając ten rynek, nie podchodzę do tego zbyt hurra optymistycznie, bo bym samego siebie oszukiwał.
anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:21Wg. mnie patrzycie jako typowi spekulanci, lewarowcy. Zauważ, że wejście na lewarze wymaga perfekcji, ale jak ktoś złapie dobrą pozycję, to zwykle w kilka dni może mieć setki procent, gdzie zwykły trader na taki procent musi pracować nie raz tygodniami/miesiącami albo nawet potrzebuje kolejnej bańki
Podejście tego typu uważam za słuszne, ale po potwierdzeniu zmiany trendu na wysokich tf, analogicznie zresztą do poprzedniej bańki, i jeszcze poprzedniej, tzn. na ile Cię stać, to będę jechał bez hamulców w momencie pewności, tak samo jak recesja na rynkach światowych albo solidny powrót do stałych wzrostów - choć w to akurat nie wierzę, że np., snp przebije bardzo grubo 3k, raczej czuć recesję, już od jakiegoś czasu kurs światowy się chwieje. Rynki są pompowane dodrukiem fiatów, wedle mojej prywatnej opinii. Krypto też może być pompowane dokładnie tymi samymi fiatami + boty algo, warto też uwzględnić kopalnie, które przecież siadają, coś jest na rzeczy przecież.
anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 12:21Jak dla mnie rynek tradycyjny czy rynek krypto to jedna wielka manipulacja, chociaż jak już mówię, to jest walka z wiatrakami, każdy chce zarobić i non stop toczy się walka
Jest manipulacją, to oczywiste. Za to dostawałem bęcki od 'speców' tego forum, ale taki jest fakt, samo qe jest fejkiem na wejściu, spółki są dosłownie pompowane fałszywym fiatem, to jest ich sposob na zakłamanie i tak słabego PMI, które wyraznie kosi daxa na wejsciu, no ale liczy sie drukarnia i banki centralne, nie rzeczywiste wyniki. I stąd tak wielu z nas, ludzi których to interesuje jak jest naprawdę, denerwuje pompowanie sztuczne zresztą kursów, co i tak miało miejsce kiedyś jak teraz, ale innymi obecnie metodami(od 2009 qe). Co nie zmienia faktu, że to jest przekręt ogółem. Pozdro.

Dodano po 11 minutach 53 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:10Jak dla mnie rynek tradycyjny czy rynek krypto to jedna wielka manipulacja,
Ów manipulację daje się wychwycić na rynkach regulowanych, bo wiesz jakie decyzje wydają regulowane instytucje, więc można się domyślić. Na krypto masz giełdy, cold wallety i główne adresy, które sterują rynkiem. Dawno się wyleczyłem z twierdzenia, że ulica kształtuje rynek krypto, raczej ulica może stworzyć banię, jednak w czasie bessy czy konsolidacji decyduje ogólna większośc btc/krypto, tj. większościowy udziałowiec skarbca - i on naprawdę może spokojnie sterować tym rynkiem. W regulowanych masz instytucje finansowe, banki centralne i zwykłe, również to się tyczy kruszców itp. w przypadku krypto moze wejsc kazdy od banku po miliardera, choc tych ostatnich i tak bym brak srednio na powaznie ze wzgledu na wyjątkowo parszywy wskaznik "bogactwa" top 100 wg. chociazby forbesa. Ten ich wskaznik jest takim samym failem jak ostatnie reformy na forum, a co gorsza oni co roku nabijają szlamem mózgi wszystkich interesujących się na świecie biznesem. To dramat spędzający z powiek jakąkolwiek nadzieję.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
@socjolog2008 a Ty to jesteś dobry kozak, chętnie bym się wymienił doświadczeniami bo mam ea pod zmienność akurat, sam wiesz, skrzywienie po krypto(budowane ponad 2lata). Ale parametry opracowałem paradoksalnie nie pod indeksy spółki, tylko właśnie zmienne rynki, tj. fx - krypto - a niby to hazard. Pozdrawiam serdecznie. 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:38

@ergorg to nie żart. Mamy rozszerzoną falę C i może być dużo bardziej dramatycznie niż te 2k$ jeśli ten bearish pennant zrealizuje się w pełni na liniowym. Aczkolwiek wiecie, nie ma jednego pewnego scenariusza, jednak rynek jest nadal mega słaby. Osobiście nie sprzedaję, bo i tak już mam sporo BTC, a jak coś dokupię i uśrednię jakoś... W każdym razie nadal mój główny target to 288k$, jednak jeśli ktoś nadal boi się straty tymczasowej to może faktycznie niech poczeka na lepsze ceny albo jakieś potwierdzenie odwrócenia trendu. Nie chcę namawiać do złej inwestycji, szkoda, żeby ktoś się wyprzedał na dołku jeśli ma słabe nerwy i psychikę.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:47

@anagamidev, czyżbyś zwątpił chwilowo?
Jak ktoś to pisał, jak @anagamidev zwątpi to znak, że bessa i dołek za nami. :mrgreen:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 15 gości