Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 21 marca 2019, 13:30

@anagamidev z rysunku i wyznaczenia środka bessy wynika, że jeszcze raz zejście niżej i tak będzie :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 marca 2019, 13:34

@Wymazywanie
Pisałem, że w dużej mierze kieruję się RSI i Stoch RSi, nie że wyłącznie nimi. Przy trejdach patrzę na zupełnie wszystko.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » czwartek, 21 marca 2019, 13:58


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 21 marca 2019, 14:02

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 21 marca 2019, 15:21

Ja myślę, że w najbliższym czasie kurs może wyjść dołem z klina zwyżkującego i rozpocząć impuls spadkowy którego zasięg wyznacza kolejny klin. Bez większych filozofii.
Ostatnio nie ma mnie na forum i jeszcze przez jakiś czas nie będzie, także pozdrowienia dla wszystkich.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 21 marca 2019, 15:24

Spokojnie pewnie tu sie odbije...


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 marca 2019, 15:30

Lais pisze: czwartek, 21 marca 2019, 13:30@anagamidev z rysunku i wyznaczenia środka bessy wynika, że jeszcze raz zejście niżej i tak będzie :p
Tak jak mówię to tylko analogia, wszystko jest możliwe jeszcze :D Ja tylko twierdzę, że jest to dobra strefa akumulacyjna na dłuższy termin w połączeniu z grą na altach. BTC może spaść nawet i do 100$, chociaż nie jestem fanem tej teorii, ale w sumie ucieszyłbym się :D Gram pod 100k-288k$, a wszystko niżej traktuję jako dar od losu i mega promocję :D Każdy dołek na BTC był trochę inny, teraz też może być zupełnie inaczej :D Niby podobnie, ale jednak nie było takiego odbicia mocnego powrotnego, ale może zaraz będzie :D W każdym razie hossa, hossa, hossa; up, up, up; moon, moon, moon :D #buylowsellhigh :D

### edited: 2019-03-21 16:05 ###
RSI trochę schłodzone na 4h, można chyba kupować, ciągle w byczym kanaliku :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 16:04 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 21 marca 2019, 15:50

Nie podoba mi się ten bitek, uciekłem z longów, z otwarciem shorta jeszcze poczekam.

Dodano po 15 minutach 38 sekundach:
Kanał zamienił się w klin na to wychodzi:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 21 marca 2019, 15:54

ergorg pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:50Nie podoba mi się ten bitek, uciekłem z longów, z otwarciem shorta jeszcze poczekam.
Mam wrażenie, że każdy teraz siedzi na giełdzie i czeka z łapą na przycisku buy/sell, jakaś taka "gęsta atmosfera" się zrobiła na kursie :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » czwartek, 21 marca 2019, 16:02

mudol pisze: czwartek, 21 marca 2019, 15:54Mam wrażenie, że każdy teraz siedzi na giełdzie i czeka z łapą na przycisku buy/sell, jakaś taka "gęsta atmosfera" się zrobiła na kursie


Ja czekalem na plynnosc na BB zeby sie przygotowac na sell. Plynnosci sie nie doczekalem tylko jakies gown.. zlecenia na mikro ilosci a szort uciekl. Nigdy wiecej BB. Jestem wsciekly.
aha nie chodzi BTC/fiat a BTC/alt
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 16:06 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lutego 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Szczotek » czwartek, 21 marca 2019, 16:03

Czyli to o czym pisałem właśnie się spełnia pomału :)
Czekam na promocje

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 252
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CounterStrike » czwartek, 21 marca 2019, 16:08

No to teraz "hop na drugą nóżkę" :D Póki nie będzie zdecydowanego przebicia tej linii jestem spokojny

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 21 marca 2019, 16:17

Fibo pisze: poniedziałek, 18 marca 2019, 22:09Późniejsza jej korekta pt. 2-ka w 3-ce powinna być mocnym 38,2%-owym flatem (może nawet pędzącym) co będzie oznaczało, że byki w ramach 3-ki w 3-ce zapomną o obecnym marazmie i zdecydowanie przejmą inicjatywę na rynku.
Jeśli Fibo ma rację, to na mexie uderzyliśmy w punkt i powinniśmy iść dalej up.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 21 marca 2019, 17:17

Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Zamiast szukać na siłę fraktali z d... (co jest zmorą tego wątku, bo łatwo znaleźć mnóstwo podobnych fragmentów, których kontynuacja będzie niemal losowa), zbadaj może lepiej linie trendu spadkową, którą albo już dotykamy albo przebiliśmy, zależnie od rysowania.
O! Dokładnie tak! Zbadaj linię trendu spadkową, a nawet wzrostową!

Obrazek
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Ona prędzej czy później będzie przebita, bo jest spadkowa a cena nie dąży do 0 jak sugeruje samozwańczy geniusz-ekspert z innego wątku.
A jedno nie wyklucza drugiego, jak sugeruje logika dwuwartościowa - samozwańczy geniusz-ekspert z głębi racjonalnie myślącego rozumu.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Są inne znaki tego, że jest jakaś szansa zrobić coś ciekawszego niż powielenie schematu. Pomijam zachowanie altów, bo je każdy zna (np. LTC wróciło do ceny jaka miało gdy BTC był po 6k$!)
Co tylko świadczy o tym, że bull market jeszcze nijak z głów nie wyparował co niektórym i prawdopodbnie nie wyparuje nigdy. A orkiestra będzie grała do samego końca, jak na Titanicu. Tak jak już pisałem będą mięsem armatnim kolejnym spadków.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Odnośnie nastrojów, nie ma co liczyć na powtórzenie takiego stopnia rezygnacji i depresji i niewiary jakie było po 2013 (czyli w 2014 i 2015) czy 2011 po pierwszej bańce. To już jest kompletnie inne stadium rynku. Nie jesteśmy jeszcze rynkiem dojrzałym, ale na pewno dużo dojrzalszym niż wtedy. Czekanie na nastroje jak po Goxie jest daremne. Tu już nie będzie takiego pogrzebu, nawet jakby cena spadła jeszcze o znaczny %. Trzeba mieć to na uwadze. Nie rozumiem jak można oczekiwać po BTC w 2019 by powodował tak silnie depresyjne nastroje jak po upadku Goxa czy wcześniej. To daremne, rynek jest już inny, jest tu nas dużo więcej i BTC z każdym kolejnym rokiem ma coraz większą renomę i markę.
Słowo przeciwko słowu. Bo ja brak skłonności rynku do takiej ostatecznej kapitulacji intepretuję jako niezdolność do zakończenia bessy. To jest tak jakby silniejszy lał w ringu słabszego, a ten słabszy nigdy by nie odklepał. Ciągle by wstawał i walczył, a kibice wciąż mieliby nadzieję. W końcu zostałby zatłuczony w tym ringu. Tak samo będzie z bitcoinem i backholderami.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Zatem pytanie od @BitJanusz o argumenty że dołek już był jest trochę słabym pytaniem, które odbija inne ważniejsze: czy są warunki do wykonania konkretniejszego wybicia?
Nie ma, każdy na nie czeka i jednocześnie każdy jest spanikowany przed dalszymi spadkami. To nie są warunki do konkretniejszego wybicia.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Czy trend spadkowy sprawia wrażenie wyczerpanego?
Absolutnie nie, wygląda na to, że się dopiero rozpoczął, że rozpoczęła się długa korekta wieloletnich wzrostów na BTC.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Czy pojawiają się sygnały innego zachowania się rynku w pewnych szczegółach, których oczywiście masy przygotowane i czekające na dalszy spadek nie mogą dojrzeć?
No nie wiem, niedawno na przykład popłakał się twórca książki pt. "Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów?". Wall Street wycofuje się z krypto:

https://bitcoinpl.org/wall-street-wycof ... -z-krypto/

Tak jakby wszystko odwrotnie. Ale tak, oczywiście, głupie masy hejtują bitcoina, a my dostrzeżemy niedostrzeżone.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 02:26Pytanie o dołek jest słabe
Komukolwiek odpisuje Wymazywanie - nie słuchajcie go. Pytanie o dołek jest esencjonalne, w punkt, przeistotne. Jest początkiem początków. Jest pierwszym momentem, po którym możemy zacząć wypatrywać dopiero oznak zmiany trendu i zacząć utwierdzać się w przekonaniu, że jednak był to dołek (im dalej od tego dołka tym większe prawdopodobieństwo, że mamy rację sądząc, że był to "dołek dołków"). Zaś prawdopodobieństwo, że trafiliśmy na dołek, podczas, gdy nie mamy żadnych, nawet takich wynikających z analizy technicznej, przesłanek ku temu - jest równe zero. Dopiero, gdy wskażemy takie "coś", poza ślepą wiarą, możemy zacząć szacować, czy mamy rację. W tej chwili nie ma żadnej przesłanki, aby sądzić, że był to dołek dołków.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:06 Wstyd, że nie wiesz o czym pisze, to jest podstawowa LT dla nas od ponad roku.

Jak już naprawdę nie rozumiesz o czym piszę masz w spojlerze:
Spoiler:
Początek koniec stycznia lub koniec lutego - można różnie rysować - nie wchodzę tu w dyskusje jak. Linia jest wyrazem odbić lower-highowych jakie następowały po określeniu 6k$ jako dołka na dłużej. Linia doskonale pokazuje trend od tego czasu.

Obrazek
Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
BitJanusz pisze: czwartek, 21 marca 2019, 08:24ale chciałbym jakieś argumenty, to wszystko
A ja wymagałbym od tak częstego użytkownika i klepacza postów czytania ze zrozumieniem! Przecież ta LT to podstawa rozumienia zachowania wykresu od początku 2018.
No to teraz ja wyłożę Wam podstawę rozumienia wykresu na początku 2019 roku. Weźcie głęboki oddech. Uwaga: ta linia już nie działa. Jest przypadkową linią względem obecnych wydarzeń. Przez dłuższy moment określała wyczerpujący się liniowo w czasie entuzjazm rynku, zadziwiająco dokładnie - tyle.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:17To kluczowa linia i to też dla szukających wejścia na short grających pod powielanie tego co było.
To życzę powodzenia.
Wymazywanie pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:17Ta linia to nie żarty - dokładnie 10. raz jesteśmy blisko niej/na niej. Nie każde moje rysowanie ją dotyka, ale nawet jak nie, a jest blisko, to widać jak "działa" na wykres ten trend.
Coś tam działała, myślę, że ostatnie zakończenia ruchów w trójkącie faktycznie respektowały tę linię i było pod nią grane. Sam zrobiłem spektakularnego shorta z 8200$. Natomiast ta ostatnia tam niby górka - to zwykła koincydencja na wykresie. Co najlepiej potwierdza zresztą fakt, że wyszliśmy ponad tę linię jak zalany w trupa imprezowicz dnia wczorajszego. Na czworaka. Tak się nie przebija linii o takim (domniemanym) znaczeniu. Co najlepiej potwierdza moją teorię.
BitJanusz pisze: czwartek, 21 marca 2019, 09:07A rzeczywiście, wybacz - jak czytam LT, to od razu w mózgu mi się linie od ATH wyświetlają
Daj spokój. Nie daj mu się zwieść, to podstępna bestia :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 21 marca 2019, 17:19

bitloteiros pisze: środa, 20 marca 2019, 22:33
BitJanusz pisze: środa, 20 marca 2019, 21:33W sumie to bardziej pytanie do permabulli: czy coś oprócz wiary (...) mówi wam, że padł dołek? jeśli coś technicznego, to co konkretnie was przekonuje?

Nie wiem czy padł dołek ale widzę sporo byczych sygnałów. O niektórych pisałem wcześniej, tu następny:


Pierwsze Prawo Analizy Technicznej Kryptowalut:

Dla każdego trójkąta N, z którego wyszedł kurs można znaleźć taki trójkąt N', w którym kurs się jeszcze znajduje. :)

Obrazek
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 21 marca 2019, 17:26

4H - chciało się powrócić do tego dużego trójkąta. Jeżeli nie wróci to pokaże siłę byków (negacja kilna wzrostowego) i będzie mocno prowzrostowo.



1H


Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » czwartek, 21 marca 2019, 17:28

Odnośnie jeszcze CBOE i CME i tego, że ci pierwsi wycofują się z BTC:
Obrazek

Moze być tak, że są po prostu nieistotni i negatywna informacja od nich nic nie znaczy, a nie, żę BTC jest mocny i taki negatywny news przyjmuje na klate.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: hornet » czwartek, 21 marca 2019, 18:02

//offtop

co powiecie na to, żeby posty @osobliwy_nick cenzurować zostawiając w nich tylko informację o tym jaką zajął pozycje? ; ) osobiście zerkam na jego akapity w poszukiwaniu tylko tego typu informacji resztę traktując jak bezsensowny spam, ale może takie postępowanie wobec naszej czarnej owcy nauczyłoby łowieckę pisać w każdym poście przynajmniej jedną rzecz, która nie jest oderwana od rzeczywistości? do swoich filozoficznych rozważań ma w końcu temat w hydeparku

nie jestem za eliminowaniem go z tej społeczności, ale za utrudnieniem mu funkcjonowania jak najbardziej. jestem tu praktycznie od początku i nigdy takich głupot jak on wypisuje tutaj nie czytałem

//offtop

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 21 marca 2019, 18:19

O przełaskawy odkrywco CKU, @osobliwy_nick; o Panie!

Szczerze przepraszam, że ośmielam się widzieć niezerową możliwość na odbicie rzędu potężnych +20-25% od obecnej ceny w kilka miesięcy zamiast pewnego i jasnego zjazdu do jedynej słusznej drogi czyli 0$ lub do CKU (czyli 500$ w ciągu 250-365 dni).

Przepraszam również, że dzielę się swoimi przemyśleniami wciągając innych w pułapkę. Prawda objawiona jest jedyna i Ty ją, o Panie, poznałeś poprzez CKU - the only Enlightenment. Bitcoin wszakże dąży nieuchronnie do upadku, tak jak Lisk dąży do 1200$ od ponad 1.5 roku, gdyś to Panie przewidział.

Niech zręby boskiego pierwiastka CKU otworzą nam głupcom oczy, nam - obrzydliwej sekcie bitcoinowej, która postradała zmysły i uroiła sobie cykle trendu rynku na Bitcoinie i ma czelność sądzić, że nie będzie tylko spadać.

Panie, muśnij choć koniuszkiem swego palca, który dotykał kalkulatora podczas liczenia świętego CKU, choć przez moment szat naszych, brudnych, niewiernych, wytartych zarazą bitcoinową, a wtedy będziemy uratowani od otchłani, w której jesteśmy.

Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 marca 2019, 18:31

Spokojnie @osobliwy_nick. Żadne 500$ się nie wydarzy, 1000$ byłoby marzeniem sennym. Na razie spadło 100$, tego to nawet najstarsze Niedźwiedzie jeszcze nie świętują. Wariat może to odrobić w 15 minut. Ot na ten moment korekta wzrostów z niedźwiedzim potencjałem, nic więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Karolak, Pytek, Zmarzniety0 i 34 gości