Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 2 marca 2019, 00:05

Nie robią sobie jaj, to Polska rzeczywistości miningu
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zbyszek_gd » sobota, 2 marca 2019, 01:46

Dla mnie to bełkot. Przerost formy nad treścią. Mocno stylizowany na Wołoszańskiego, ale w przeciwieństwie to Pana z filmu Wołoszański miał coś do przekazania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 2 marca 2019, 02:15

Ktoś pamięta może czy ten Pan z kanału/strony Fxmag, właśnie ten z filmiku, nie jest przypadkiem mlmowcem, który trafił do crypto w 2017? Kiedyś temat o tym czytałem na wykop.pl, ale nie mogę znaleźć. Pisali tam bardzo negatywnie o nim. Jeśli pomyliłem osoby to przepraszam.
PS. Plakaty ożywiają ponure wnętrze. Lata 90' się przypominają hehe.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Dovakhiin pisze: piątek, 1 marca 2019, 23:57 @Wymazywanie
DLATEGO Porzadne odbicie z tamtych rejonow jak dla mnie byloby silną obroną przed spadkami w dol (na miare tych co opuszczalismy 6k)... wtedy sprzedaje na fiatach co moge i laduje w krypto :mrgreen:
Aczkolwiek reka na pulsie i jak jednak bedzie mocniej bujalo w dol to zakupy odloze w czasie :)
Rozumiem. Ja natomiast jakbym 3.4k zobaczył to oczekiwałbym pogłębienia dołka i wcześniej płaskiej dystrybucji w niskich rejonach 3xxx (a sam dołek raczej już 2 z przodu, gdzieś 2.4-2.8k). Patrząc na wykres, jakby 3.4k było, to tak by przykładowo wyglądało: https://www.tradingview.com/x/ORuRbArM/
Dla mnie to wyglądałoby jak trójkąt spadkowy raczej nie do uratowania.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » sobota, 2 marca 2019, 06:53

@socjolog2008 czy on mówi o biznesie Bentyna i Pracowni Nowych Technologii? Bo wspomina o przeniesieniu sprzętu w zimne rejony planety, a ponoć na Syberię Szczepan przerzucił sprzęt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » sobota, 2 marca 2019, 08:22

@Bit-els Do Rosji i Iranu

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 2 marca 2019, 09:39

Zbyszek_gd pisze: sobota, 2 marca 2019, 01:46Dla mnie to bełkot. Przerost formy nad treścią. Mocno stylizowany na Wołoszańskiego, ale w przeciwieństwie to Pana z filmu Wołoszański miał coś do przekazania.
Zbyszek, chyba nie zauważyłeś że ten film powstał w celach humorystycznych i miał być stylizowany na Wołoszańskiego. Ludzie rozchmurzcie się trochę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 2 marca 2019, 10:09

@Bit-Els dokładnie tak. Goście z FXMAG zabrali się za temat konkretnie, przy okazji ostrzegając, nawet sarkazmem można przesłać właściwe treści. Zresztą to się rozpędza jak kula śniegula : https://atlas.bitmarket.pl/polskie-stow ... a-bentyna/
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 2 marca 2019, 10:28

Wymazywanie pisze: sobota, 2 marca 2019, 02:15Ja natomiast jakbym 3.4k zobaczył to oczekiwałbym pogłębienia dołka

na rynku wszystko jest mozliwe więc nie zamknąłbym oczu aby pozostawić longa bez stopa ale póki co rynek zachowuje się zupełnie inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni ; spore zrzuty są po prostu zbierane, co jest charakterystyczne dla trendu wzrostowego. Ostatnie wybicie ETH/LTC dla niektórych oznacza zmianę trendu, choć na wykresie 1W nie jest to takie oczywiste. Aby złamać ostatnia mode na skupowanie igieł musiałby być epicki spadek na btc -wodospad na wielkim obrocie. Musiałby ktoś wielki zrzucić a reszta się podpiąć licząc na odkup taniej i ryzykując wyleszcz bo inny pelikan moze to po prostu łyknąć bezzwrotnie. Wielki wodospad moze się pojawić m.zd. wyłącznie z powodu bardzo złego newsa(hack dużej giełdy)... a póki co newsy są bardzo dobre , krypto się rozwija, popularyzuje, bakkt etf itp to kwestia czasu , zresztą etf-y juz istnieją poza USA.
Bitka jest ograniczona ilość , bessa trwa rok z utratą wartości ok 90% , LN z tego co widzę jest realnym planem na bitcoina i jeśli się nie mylę to powstaną komercyjne HUB-y które będą miały jakąś pulę btc zamrożona jak MN w dash czy jak 32ETH w etherowym POSie . Myślę że modnym słowem w tej branży będzie dywidenda z udziałów w systemach płatnosci krypto, to tak jakby kupić w latach osiemdziesiątych akcje Microsoftu gdy ten właśnie wyprowadzał się "z garażu do biura". Tak, będą istniały nowe systemy płatności oparte o krypto, same monety będą złamane(zaopiekowane przez drukarzy fiatów) tak aby nie stały się walutą tylko udziałem w systemach płatności.
A tak przy okazji , LTC w sumie był kalką BTC , równie popularny w ATMach oraz w płatnościach online , bardziej popularny niż ETH , nie wspominając o zapomnianym BTC Cash. Widać  że ktoś zauważył przewartościowanie btc w stosunku do LTC. Bardzo niedowartościowane są nadal anony, prawdopodobnie fundusze inwestycyjne lub wielki kapitał ich nie chce w portfelu.
---

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: yaretzky » sobota, 2 marca 2019, 10:55

koparki pisze: sobota, 2 marca 2019, 10:28Widać że ktoś zauważył przewartościowanie btc w stosunku do LTC.
Z ceną LTC to może być też gra pod nadchodzący halving:

Reward-Drop ETA date: 07 Aug 2019 15:43:49

https://www.litecoinblockhalf.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » sobota, 2 marca 2019, 11:08

blink pisze: sobota, 2 marca 2019, 08:22 @Bit-els Do Rosji i Iranu
Biznesmen z niego jak z koziej dupy trąba. Wchodzi zakup sprzętu na gorce cenowej w szczycie banki, nie wiem, chyba zakłada ze będzie to trwało w nieskończoność na koniec cały sprzęt przenosi wszystko do krajów niezbyt pewnych i przyjaznych. Wiem ze w PL to złom ale tam może się okazać niedługo ze nawet złom z tego nie zostanie... Do tego inwestuje i wierzy w btc i rownolegle myśli ze przyszłość to tokenizacja i ze każdy będzie miał swój token.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 2 marca 2019, 11:23

Najlepiej sytuację podsumowuje ta odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 2 marca 2019, 12:07

koparki pisze: sobota, 2 marca 2019, 10:28spore zrzuty są po prostu zbierane, co jest charakterystyczne dla trendu wzrostowego
No właśnie niekoniecznie. Uptrend do 8500$:

Obrazek

te szybko podciągane szpilki w dół to były zamknięcia dużych longów, a wiele osób przytaczało argumenty, że to szybko podnoszone szpilki sugerujące silny popyt poniżej tej strefy.

U nas jest obecnie lepiej, bo nie boczniakujemy po wbiciu topu; poszła duża korekta i są szpilki PO korekcie. Ale brak kontynuacji up po tych szpilkach to IMO nic dobrego.

Nadal bardziej by mi pasował uptrend do 4k stamp niż pogłębienie dołka z tego miejsca... no ale nie spodziewałem się też -10% z poziomu 4200$ a jednak przyszło i kopnęło mnie w d***.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kristiano92 » sobota, 2 marca 2019, 12:26

Na 4h bitfinex widać diament. Wolumen się zgadza ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » sobota, 2 marca 2019, 12:36

Kluka pisze: sobota, 2 marca 2019, 11:08Biznesmen z niego jak z koziej dupy trąba. Wchodzi zakup sprzętu na gorce cenowej w szczycie banki, nie wiem, chyba zakłada ze będzie to trwało w nieskończoność na koniec cały sprzęt przenosi wszystko do krajów niezbyt pewnych i przyjaznych. Wiem ze w PL to złom ale tam może się okazać niedługo ze nawet złom z tego nie zostanie... Do tego inwestuje i wierzy w btc i rownolegle myśli ze przyszłość to tokenizacja i ze każdy będzie miał swój token.


To podobno było tak zrobione że inwestorzy pożyczali kasę na jakiś procent, więc Bentyn musiał kupować od razu sprzęt i kopać by mógł spłacać pożyczki - nie mógł czekać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 2 marca 2019, 13:33

socjolog2008 pisze: piątek, 1 marca 2019, 21:24Panowie i Panie, pieniądze są i czekają na powrót na rynek crypto. Skrycie słyszę głosy crypto, crypto i tęsknię za władowaniem PLN na ten rynek. Ale jedna mała prośba, zróbcie mi jedno małe zejście do 1000$.
No BTC spadnie do 100$, bo chcę kupić jeszcze 200 BTC na kolejny bull run do 100k$ :D Dumpujcie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 2 marca 2019, 13:44

Kluka pisze: sobota, 2 marca 2019, 11:08Biznesmen z niego jak z koziej dupy trąba. Wchodzi zakup sprzętu na gorce cenowej w szczycie banki


Ale o to chodzi. Czemu? Kupuje za kasę inwestorów, a tych znajduje z łatwością właśnie na silnej hossie i szczytach bańki, bo to odpowiednik nowych z tłumu wśród spekulantów. Takich, którzy teraz nie byliby zainteresowani zakupem koparki czy BTC. Za to są zainteresowani jak cena szaleje. To ten sam mechanizm co u nowych spekulantów na bańce, tylko z większym wkładem i chęcią bycia "inwestorem". Chęć jest oczywiście dobra, ale sam czas wejścia i charakter interesu obnaża amatorkę.

To inna forma strzyżenia baranów, która powinna być piętnowana. Bentyn jest dla mnie skończony, nie wiedziałem wcześniej, że to szef tej pracowni, i że taka ładna naukowa nazwa kryje za sobą wciągania leszczy w kopanie nie swoją koparką na bańce... Żenujące niestety.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 2 marca 2019, 14:01

@Wymazywanie byłbym ostrożniejszy z ferowaniem takich opinii personalnych. Bentyn przez cały rok 2017 mocno promował BTC i pewnie dzięki niemu wielu zarobiło. To, że ktoś inwestuje akurat w takich momentach to już jego osobista decyzja, Bentyn tylko umożliwiał taką inwestycję, też nie mógł przewidzieć, co się wydarzy. Chociaż jak na kogoś kto przeżył bańkę na 1k$ i miał wtedy wtopę, bo chyba sam gdzieś kiedyś mówił, że wtedy wziął kredyt, to powinien mieć świadomość pewnych rzeczy. Zauważ, że Ty też przestrzegałeś już od 3k$, że mamy bańkę, ale jednocześnie ktoś mógł jeszcze zarobić 500% jeśli dotrwał do grudnia 2017 roku. Dzisiaj przestrzegasz przed inwestowaniem jak być może jesteśmy w najlepszych momentach na akumulację właśnie. Dla mnie wyznacznikiem sukcesu i zarobienia jest perspektywa długoterminowa, a także umiejętność stablinego regularnego zysku. Bo tak jak kiedyś tutaj wklejałeś linka do historii kolesia, który z 3BTC zrobić 300 BTC, ktoś móglby pomyśleć bóg i mistrz trading'u, a ostateznie go ogolili na zero :D Może dla niego to nie była jakaś duża kasa, ale dzisiaj wielu marzy, żeby mieć te 300BTC i pewnie już nigdy nie uda im się zakumulować takiej ilości :D
https://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets ... ast_month/
Tak więc czas zweryfikuje kto miał rację, bo być może Ci inwestorzy bentynowi za jakiś czas będą inaczej śpiewać :D Pamiętajcie najważniejsze jest podejście zdroworozsądkowe i świadomość, że nic wiecznie nie rośnie, nawet duże firmy jak Amazon czy Apple miały 90%+ przeceny, a i tak później wbijały jeszcze wyższe szczyty :D Po prostu trzeba dobrze wykorzystać te chude lata :D A później już na luzaku czerpać pełnymi garściami z lat tłustych :D Trader zarabia na wahaniach, nie na perfekcyjnym przewidywaniu dółków i górek, a im więcej zrobimy takich małych zyskownych transakcji tym w ogólności fajnie cena nam się uśredni i więcej zarobimy, tak więc akumulacja na spadkach 80%+ oraz uśrednianie! :D Uśrednianie to wg. mojej definicji granie przez cały czas(A dlaczego? Bo statycznie im więcej transakcji tym statystycznie większa szansa kupowania na wypłaszczeniach, które są łagodne i rozciągłe, a mniejsza szansa kupienia na górkach, które są ostre i krótkotrwałe) na danym walorze pewnym ustalonym kapitałem mającym na celu powiększyść ilość zarówno waloru jak i kapitału, czyli jeśli gramy na parze BTC/USD, to powinna nam rosnąć w dłuższym terminie ilość BTC jak i USD, z tym, że na dołkach BTC powinno być więcej, a na górkach USD powinno być więcej :D I w definicji zawiera się zarówno granie na dźwigni oraz granie shortów krótkoterminowo, aczkolwiek ja bardziej preferuję grę na altach i gram wyłącznie na wzrosty bez lewaru, bo w dłuższym terminie jestem nieśmiertelny, poza tym, że krótkoterminowo wartość mojego kapitału może drastycznie spadać :D Szczęśliwie jest tak, że to co drastycznie spada, to też potrafi drastycznie wzrosnąć i vice versa :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » sobota, 2 marca 2019, 14:56

Jak pewnie wiecie jesteśmy coraz bliżej daty od której będzie dzielił nas rok od kolejnego halvingu. Z tego co zauważyłem spekulanci istotnie zwracają uwagę na tę datę w analizach, więc było by głupotą tego nie uwzględniać. Rok do halvingu z tego co piszą w internetach wypada 24 maja. Rzutując to na obecną datę jesteśmy dwa i pół miesiąca przed tym "wydarzeniem". Co się działo w analogicznym okresie na końcu poprzedniej bessy?

Zaczynając analizę od odbicia od pomarańczowej linii widzę, że w pewnym stopniu schemat się powtarza. Silne spadki - wyraźne odbicie - zniesienie tego odbicia - kolejny mniejszy wzrost(patrzę na body świec) i znowu jego zniesienie. Przy czym my jeszcze ostatnich wzrostów nie znieśliśmy w pełni, jak na razie mamy dopiero zniesienie 50% fibo.
(żółte kółko to miejsce na wykresie w którym uważam że się znajdujemy obecnie w porównaniu do poprzedniej bańki)



No i jakie teraz mamy opcje? Pierwsza opcja to zachowanie tego schematu do końca. Czyli zniesiemy ostatnie wybicie tylko tu jest pewna niewiadoma - może być tak, że rynek sprowadzi kurs do poziomu z którego ostatnie wzrosty się zaczęły a być może zepchnie kurs jeszcze niżej - no a po tym analogicznie wzrosty aż do 24 maja a po nich przetestowanie wyjścia z trójkąta zniżkującego longterm.

Kolejna zagadka to czy jednak tym razem nie będzie inaczej. Myślę, że to mniej prawdopodobny scenariusz ale teoretycznie jest jeszcze miejsce na spadek aż do 2500$ i być może on nastąpi, pewnie nie jeden grubas by się ucieszył bo taka promocja na dzień dzisiejszy to byłby rarytas. Niektórzy tu jeszcze nadal piszą o 1k no ale odpowiedzmy sobie na jedno pytanie: jeśli faktycznie schemat budowania ceny BTC oparty na cyklach bańkowych z uwzględnieniem dat halvingu miałby być zachowany to gdzie wy chcecie to 1k wcisnąć? To już było by załamanie się tego schematu a nawet nie wiem czy nie oznaczało by czegoś złego dla BTC. W każdym bądź razie, ja takiego scenariusza nie zamierzam uwzględniać nawet.



No i na koniec szybkie przejście do obecnej sytuacji. Analizując bitfinexa to mógłbym powiedzieć że trochę buja w jedną i drugą stronę no ale to nadal konsolidacja. Z kresek można wyrysować zarówno scenariusz wzrostowy jak i spadkowy. Kreski widzicie więc chyba komentarz szczegółowy jest tu zbędny. Od siebie jedynie dodam że lekko faworyzuje spadki, ale to przez to że łatwiej mi się je rozgrywa i to takie życzeniowe jest trochę a trochę jest to sugerowanie się zniesieniem wzrostów jak na poprzedniej bańce. Pozycję będę otwierał nie wcześniej jak przy upewnieniu się że kurs zamierza wybić w którąś stronę tak jak żółtymi strzałkami zaznaczyłem, na razie pociąg jeszcze nigdzie nie jedzie więc nie ma się co śpieszyć. Tyle ode mnie, udanych trejdów życzę wszystkim :)



EDIT: Jeszcze dodam, żeby uważać na powtórkę z rozrywki jaka ostatnio była

Ostatnio zmieniony sobota, 2 marca 2019, 19:37 przez Drobniak, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 2 marca 2019, 15:13

@anagamidev Ja uważam, że biznes kopalniany PNT stawia w złym świetle Bentyna.
Spoiler:
To, że promował BTC to spoko, chwałą mu za to. Jeśli jednak prowadzi biznes kopalniany, który zbiera 21m zł na bańce, a za rok nie ma kasy i ludzie pewnie nie odzyskają wkładu a sprawa zejdzie do sądu pewnie bez szybkich ustaleń, stawia to szefa biznesu w bardzo złym świetle. W najlepszym razie jest on nieprzedsiębiorczy czy głupi, w najgorszym jest to rodzaj scamu. Liczmy na to, że kasa się jednak znajdzie. Ubolewam, że takie biznesy bazują również na bańkowych emocjach. Sam pomysł by przy bańce na cenę BTC i koparki urządzać taki biznes jest dość wątpliwy moralnie znając chociaż trochę cykle ceny i BTC i sprzętu do miningu, która również pęka. No chyba, że Bentyn nie wiedział, że wszystko musi spaść cenowo - i BTC i koparki, ale będąc na tym rynku więcej niż jedna bańkę, to są oczywiste rzeczy. Z taką wiedzą taki biznes jest niemal z góry skazany na poważne kłopoty lub bankructwo.

Niech otwierają takie biznesy, ale np. teraz czy za pół roku czy rok a nie jak cena jest w silnej hossie.

..i żeby się nie skończyło groteskową emisją Bentyn Coinów lub PNT_coinów na inwestorów w ramach spłaty części zobowiązań. Jakby co zrobi się przecież 2 trade'y na dexie czy etherdelta by kapitalizacji tokena sięgała setek milionów złotych... :|
Dodano po 8 minutach 33 sekundach:
anagamidev pisze: sobota, 2 marca 2019, 14:01Dzisiaj przestrzegasz przed inwestowaniem jak być może jesteśmy w najlepszych momentach na akumulację właśnie.
Nie przestrzegam, przecież pisałem nieraz, że rejony dobre, czy denka, nie wiem. Kupowanie teraz jest znacznie rozsądniejsze niż na hossie. Jedyne, co trzeba zaznaczyć, to, że:
-jest to kupowanie dla cierpliwych ponieważ może minąć wiele czasu do hossy,
-jest to kupowanie downtrendu więc może spaść dalej, a w związku z tym cierpliwość w hodlowaniu i trzymaniu często strat, można zamienić na cierpliwość w czekaniu na sygnały zmiany trendu.

To jest tylko moja propozycja do przemyślenia, Ty proponujesz kupowanie bez czekania na sygnały. Spoko, ja się nie do końca zgadzam, bo to łatwo wpędza w bagholding a on niszczy większość z nas. Zobacz jak na altach zniszczyło to wartość portfolio @benq w 2 projektach. Każdy zrobi co chce, grunt by zarobić. Tak czy siak mamy etap dla koneserów, ulica dawno odpadła.

Ps. Jak ktoś kupił pierwsze BTC w listopadzie i grudniu 2017 i dalej gra i śledzi rynek, to gratuluję. Taka osoba może ostrożnie uznać (jeśli nie bagholduje miesiącami a coś tam sobie ciuła powoli w takim 2018-2019) że ma jakiś podstawy do czerpania z rynku w każdym trendzie.

Są różne drogi do Rzymu, jedne kamieniste, inne polne, ja bym proponował poczekać na dojazd na dobrej drodze dla wozów niż szybkie wbicie się na tą mulisto-błotną pt "kupuj bo jakoś to przecież będzie". W istocie spekulant nie kupuje ani nie sprzedaje taniej czy drogiej ceny, ale kupuje i sprzedaje POTENCJAŁ ruchu ceny. W downtrendzie nadal jest on spadkowy, przy sygnałach zmiany rodzi się potencjał WZROSTOWY, a o niego nam chodzi, on przewozi nasz portfel wyżej.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 marca 2019, 15:16 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » sobota, 2 marca 2019, 15:16

Wymazywanie pisze: sobota, 2 marca 2019, 13:44Ale o to chodzi. Czemu? Kupuje za kasę inwestorów, a tych znajduje z łatwością właśnie na silnej hossie i szczytach bańki, bo to odpowiednik nowych z tłumu wśród spekulantów. Takich, którzy teraz nie byliby zainteresowani zakupem koparki czy BTC. Za to są zainteresowani jak cena szaleje. To ten sam mechanizm co u nowych spekulantów na bańce, tylko z większym wkładem i chęcią bycia "inwestorem". Chęć jest oczywiście dobra, ale sam czas wejścia i charakter interesu obnaża amatorkę.

To inna forma strzyżenia baranów, która powinna być piętnowana. Bentyn jest dla mnie skończony, nie wiedziałem wcześniej, że to szef tej pracowni, i że taka ładna naukowa nazwa kryje za sobą wciągania leszczy w kopanie nie swoją koparką na bańce... Żenujące niestety.


Oni chyba mają jakieś prawa do tych koparek więc można sobie je zabrać. Prawda jest taka że jakby jakiś Janusz kopał sam to teraz też by się okazało że nieopłacalne i jest wtopa - więc co za różnica :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości