Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 28 lutego 2019, 21:06

jak macie fiaty to rozwiązaniem jest 50% kupić :D
jak macie krypto to 50% sprzedać :D

Problem solved :mrgreen:

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » czwartek, 28 lutego 2019, 21:12

A jak mam USDT, to traktować to jak fiaty czy krypto? :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 28 lutego 2019, 21:59

@ergorg
Weźmy pod uwagę że po halvingu BTC wzrost następował dopiero później, nie sądze żeby ETH zachowało sie inaczej.
Trochę niepewności na rynku, ale widać duże bidy na ETH ;)

Zmniejszenie nagrody z 3 do 2 wywołało by raczej większe zainteresowanie ETH niż mamy obecnie.
Zresztą widać po wolumenie na 1W, grubasy obkupione, i to nawet na poziomach 180$, wątpie żeby tutaj to spuszczali
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-63
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 28 lutego 2019, 22:06

discipuli pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 00:52
Wymazywanie pisze: środa, 27 lutego 2019, 22:18
leszek555 pisze: środa, 27 lutego 2019, 22:16Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego od jakiegoś czasu poruszamy się na bitcoinie schodami?
Brak prądu w windzie? ;)
Winda nie mieści bitcoinowych grubasów ?
Płaska patelnia oznacza brak popytu, wszyscy, którzy mieli kupić już siedzą zapakowani. Nagłe świece w dół - paniczny strach przed spadkami, no i ostrożnych shortujących, uaktywniających się nagle, czyhających tylko, żeby dorwać niewinne owieczki. Zaś wystrzały w górę to zwykłe lokalne euforie, których ostatecznie nie podziela tłum, można miotać tak kursem jak lalką dowolną liczbę razy, dopóki reakcją będzie patelnia - nic nie będzie z takich wzrostów. Wzrośnie to wzrośnie - brak reakcji, bo wszyscy już kupili (nie sprzedadzą, bo czekają na 100000$, nie dokupią, bo nie mają za co). Spadnie - uaktywniają się shortujący, zapakowani panikują.

Nie wiem tylko gdzie oni wszyscy się zapakowali, bo ta konsolidacja nie trwała zbyt długo, ale kurs mówi sam za siebie, Ci co mieli kupić już to zrobili. Kierunek wobec tej analizy wydaje się dosyć jasny. Pytanie tylko, czy sytuacja nie trwa zbyt krótko, by wyciągać długoterminowe, globalne wnioski. Może to tylko jakaś lokalna, przypadkowa koincydencja. Aczkolwiek stawiam, że nie. Zwłaszcza, czytając wypowiedzi uczestników tego wątku.

Bitcoinowa rewolucja już wkrótce! Ave bitcoin!

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 28 lutego 2019, 22:48

Coż ja mogę napisać o kursie :p
Chyba tylko to, że jutro nie mam czasu obserwować tego 24h młyna więc zgodnie ze schematem, wręcz fraktalem z tego roku, że rośnie dokładnie wtedy kiedy ja nie patrzę, to zapowiadają się wzrosty :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 28 lutego 2019, 23:00

osobliwy_nick pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 22:06Ci co mieli kupić już to zrobili
Jeden z bardziej amatorskich tekstów w spekulacji (i analogiczny, że kto miał sprzedać to sprzedał oraz wszyscy/nikt to czy tamto). Takie zdania jakby odejmują całość rynku, zdają się mieć wiedzę absolutną o intencjach i działaniach uczestników gry. Słowa kluczowe to w tym przypadku "jakby" i "zdają się". ;)

Nie ma źródeł do tego typu wiedzy. To czyste nonsensy zazwyczaj mówiące nie o stanie faktycznym, ale o chciejstwie autora. Na BTC jest i podaż i popyt. Byli, są i będą kupujący i sprzedający na jakikolwiek poziomie. Obecny stan ceny w ostatnich tygodniach świadczy raczej o w miarę wyrównaniu popytu i podaży, a wybicie od początku lutego - o przewadze popytu nad podażą. 2+2=4
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 28 lutego 2019, 23:07

Ciekawe jest też to jak ludzie otwierają longi. Po spadku na 3100$ otwierali longi chętnie do 3500$. Powyżej przestali - cena wydała się za wysoka. Podobnie było teraz, otwierali longi do ok. 3500$, maks. 3700$. Później przestali, pomimo, że cena szła w górę. Ludzie nie uważają ceny 4000$ za BTC za atrakcyjną lub boją się tego poziomu, bo myślą, że tam nastąpi zwrot kursu. Ludzie nie wierzą w Waszą kolejną bańkę albo po prostu liczą na jeszcze większe spadki przed jej wystąpieniem - ergo nie opchniecie im BTC za 4000$ i więcej.
Wymazywanie pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:00Nie ma źródeł do tego typu wiedzy.
Są i jest to wykres, o ile nie jest przypadkową zbieżnością lub manipulacją. Jak dajesz psu miskę z żarciem pod nos, a on tylko na nią patrzy i się rozgląda, to znaczy, że jest nażarty. To jest tak proste. Oczywiście można próbować wpychać psu żarcie na siłę, podobnie jak ludziom BTC, może jeszcze się coś zmieści, kto wie, ale prędzej się to skończy wiadomo czym, nie chcę być zbyt obrazowy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lutego 2019, 23:22 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 28 lutego 2019, 23:15

1D wygląda mocno bearish na ten moment. Jeśli nie wyciągną to spore szanse na retest ~3650-3700$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 28 lutego 2019, 23:30

osobliwy_nick pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:07Ciekawe jest też to jak ludzie otwierają longi. Po spadku na 3100$ otwierali longi chętnie do 3500$. Powyżej przestali - cena wydała się za wysoka. Podobnie było teraz, otwierali longi do ok. 3500$, maks. 3700$. Później przestali, pomimo, że cena szła w górę. Ludzie nie uważają ceny 4000$ za BTC za atrakcyjną lub boją się tego poziomu, bo myślą, że tam nastąpi zwrot kursu. Ludzie nie wierzą w Waszą kolejną bańkę albo po prostu liczą na jeszcze większe spadki przed jej wystąpieniem - ergo nie opchniecie im BTC za 4000$ i więcej.
Stąpasz po cienkim lodzie. Pomijając Twoją pewność do tego co ludzie chcą a co nie chcą (na marginesie im więcej takiego myślenia tym lepiej dla smart money), to zauważ, że piszesz o cenie 4000$ jako tej, która nie wystąpi i na którą nie ma popytu, zaledwie 100$ - czyli 2.5% niżej niż ona jest. :) Wahania kilka % w jedną czy druga stronę to na tym rynku jest niemal szum. Takie akcje jak ta dziś wywalają z rynku własnie pewniaczków (głównie z Bimtexa), którzy zakładają się, że nie spadnie/nie wzrośnie więcej niż przedziały rzędu o jakich teraz piszesz.
osobliwy_nick pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:07Oczywiście można próbować wpychać psu żarcie na siłę, podobnie jak ludziom BTC, może jeszcze się coś zmieści, kto wie, ale prędzej się to skończy wiadomo czym, nie chcę być zbyt obrazowy.
Skończ takie teksty, bo to już dość nudne się stało.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » czwartek, 28 lutego 2019, 23:41

@osobliwy_nick obawiam się, że na tym rynku jest tak, że może i nie kupią za 4000$ ale jak przebije 4400 i wytestuje od góry ten poziom to kupią i za 4500$+ :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 28 lutego 2019, 23:52

@Lais dokładnie tak. Niektórzy czekają na potwierdzenie trendu, a inni sobie spokojnie akumulują. Ci pierwsi będą wchodzić na gotowe, ale oni już nie wyciągną takich procentów, natomist Ci drudzy ryzykują, że będą musieli dłużej baghodlować i mieć zamrożony kapitał. No np. taki @fusywszklanejkuli będzie dopiero wchodził na pałę na 8k-10k$ jak zrobimy HH legitne, więc to też nam mówi, że warto akumulować i będzie miał kto kupować. Zakumulujemy, a później będziemy im rysować wykres na odwrócenie trendu i sobie spokojnie dystrybuować :D Jeszcze warto zwrócić uwagę na fakt iż dopiero po przebiciu ATH zacznie się prawdziwy bull market, dokładnie tak samo jakby było po przebiciu 1k$ w 2017 roku :D 20k$ i sru do 100k-400k$ :D No risk no fun :D Dlatego jak ktoś np. uważa, że teraz jest za drogo, nie chce musi się brać tych 20-30% wybić na altach w ostatnim czasie i uśredniać, to może jakoś sobie podzielić kapitał na wypadek spadku do 1k$ :D Aczkolwiek przy spadku do 1k$ i odbiciu na 2k$ można od razu mieć 100% zysku, a przy powrocie do 4k$ to już jest 400%, a przy 6k$ gdzie faktycznie mogą być większe opory to już jest 600% ROI :D Dlatego np. ktoś kupując 1 BTC co 1000$, od 4k$-1k$, będzie miał średnią 2.5k$, a przy 5k$ juz ma 100% i jedzie spokojnie do 100k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 1 marca 2019, 00:11

@anagamidev co Ty tam chcesz dystrybuować hodlerze? :D chyba jakieś tabletki poprawiające nastrój.

@ergorg to jest drugie doji, jedno zielone, drugie czerwone, czemu to drugie ma przesądzać o spadku? Mi doji sugeruje duże niezdecydowanie i czekam na jakiś jasny sygnał, póki co bez pozycji.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » piątek, 1 marca 2019, 00:13

Longi rosną i nagły zjazd:

Obrazek

A cena płasko, a nawet do góry:

Obrazek

Podobnie było przy atakowaniu 4000$ z dna na 3100$. Longi gwałtownie załamały się przy cenie ok. 3600$ choć cena poszła dalej swoją drogą również do okolic 4000$, jak teraz (ale nie łudźmy się, pociągnęły ją jedynie holderowe owce, dryfując sobie wesoło, ku przygodzie, pomimo, że karawana dawno się zatrzymała). Co to może oznaczać?


Lais pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:41@osobliwy_nick obawiam się, że na tym rynku jest tak, że może i nie kupią za 4000$ ale jak przebije 4400 i wytestuje od góry ten poziom to kupią i za 4500$+ :p
Pewnie tak, tylko najpierw kurs musi tam dotrzeć.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 marca 2019, 00:24 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 00:25

anagamidev pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:52Niektórzy czekają na potwierdzenie trendu, a inni sobie spokojnie akumulują. Ci pierwsi będą wchodzić na gotowe, ale oni już nie wyciągną takich procentów, natomist Ci drudzy ryzykują, że będą musieli dłużej baghodlować i mieć zamrożony kapitał.
Pomijasz szalenie istotny "szczegół". Skupowanie w downtrendzie bez SL i uśrednianie ceny zazwyczaj generuje cenę znacznie wyższą niż cena dołka, którą znamy później. W wielu przypadkach (zwłaszcza na altach) ludzie z Twoim podejściem potrzebują dosłownie kilkudziesięciu % (a nawet i więcej) by w ogóle wyjść na 0 z całej imprezy. W ten sposób może być kompletnie odwrotnie niż piszesz - cierpliwi czekający na zmianę trendu i zakup wyżej niż rejony dołka w porównaniu do etatowych uśredniaczy mogą mieć szalenie lepsze wejście.

Pamiętam jak w wątku Liska wywołałem poruszenie, że przy 3 czy 3.5$ pisałem, że to nadal może być dystrybucja, ponieważ bazowa cena projektu to bodajże 7 centów, nie ma obiecanych funkcji, no i ogólnie nie widać zmiany trendu na BTC. Jakie były kontrargumenty? Bo spadło już 9x%, bo jest tanio, bo to niemożliwe, że jest dystrybucja skoro tyle spadło. Lisk stoi po 1.2$. A cena 3$ i tak była którymś tam etapem gadek o taniości, dnie, akumulacji.

Kupujący za 3$ Liska potrzebują obecnie 250% wzrost, by wyjść na 0.

Więc nie pleć bzdur. Bo kto poczeka na zmianę i np. uzna, że przy 2$ byłby sygnał do zmiany, przy 3$ zrobi +50%, podczas gdy kisiciele może wyjdą dopiero na 0.

Podaje to jako przykład. A wszystkim do szczególnie krytycznego podejścia do opowieści dla dzieci jakie snuje szanowny kolega Anagami. Podejrzewam, że znaczna większość łowców zmiany trendy bez SL i z uśrednianiem, na altach, ma takie średnie ceny zakupu, że cierpliwi czekający na zmianę bez zakupu z łatwością uzyskają lepsze ceny wejścia i to czekając na jakieś tam potwierdzenia na skali typu 4 czy 6h.

Jedyni wygrani takiego uśredniania i akumulowania to ci, którzy w miarę trafili/trafią rejon dołka. A z tym trafianiem dołka to sami wiecie... Sam zawsze byłem i jestem fanem zakupów zanim trend się zmieni, ale jest to trudne jeśli chodzi o zakupy długoterminowe i znacznie lepsze jest właśnie czekanie na oznaki zmiany trendu.


Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
osobliwy_nick pisze: piątek, 1 marca 2019, 00:13Co to może oznaczać?
Nanieś sobie na wykres BTCUSD Bitfinexa 3 wykresy: BTCUSDSHORTS, BTCUSDLONGS oraz ratio BTCUSDLONGS/BTCUSDSHORTS i szukaj korelacji zamiast męczyć bułę, bo odkryłeś, że longi czy shorty sie ruszyły jak spadło czy wzrosło o 100 dolców.

Odnośnie tej korelacji, jakby Ci się nie chciało szukać, to jest dość mizerna i widoczna głównie przy dużych ruchach ceny, ale nie na zasadzie wysoko sprawdzalnej zbieżności.

Poskaluj sam, ciężko z jednego screena wyciągać wnioski. Niestety skalowanie średnio przyjaźnie wychodzi (przeskoki, nie można rozciągać w pionie). Ratio jest tylko dla 1d (przynajmniej dla darmowego konta).

Ostatnio zmieniony piątek, 1 marca 2019, 00:46 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 6 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 1 marca 2019, 00:27

ognos pisze: piątek, 1 marca 2019, 00:11@ergorg to jest drugie doji, jedno zielone, drugie czerwone, czemu to drugie ma przesądzać o spadku? Mi doji sugeruje duże niezdecydowanie i czekam na jakiś jasny sygnał, póki co bez pozycji.
Różne doji w różnych miejsach różnie działają.
Wczorajsze doji to doji a'la młotek, raczej pro wzrosty i tak też dzisiaj było, obecna to bardziej doji star. Nie mam 100% pewności, ale przerobiłem te świece setki razy (na różnych interwałach) i z reguły przy takim układzie najpierw pójdziemy w dół, co wcale nie znaczy, że samej świecy nie zamkniemy na zielono.

Obrazek

Spoiler:
A co do obecnej sytuacji na wykresie, double bottom po prostu by ładnie wyglądało. ;)

Może jaki inv HS:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 00:42

osobliwy_nick pisze: czwartek, 28 lutego 2019, 23:07Są i jest to wykres, o ile nie jest przypadkową zbieżnością lub manipulacją.
Nie ma. Pamiętaj, że mówisz o przyszłym popycie i podaży. NIE MA DANYCH NT PRZYSZŁOŚCI. Orderbook nie jest taką informacją - on jest aktualną listą wystawionych ofert, które mogą być zdjęte. Jest doskonały do manipulowania amatorów ściankami. Na wykresie masz dane nt zawartych transakcji, czyli przeszłości.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 1 marca 2019, 00:48

@Wymazywanie no ja już wielokrotnie pisałem jakie poziomy uważam za dobre na uśrednianie i jest to od 6k$(-70% od ATH) w dół. Ktoś kto nie uciekał z rynku tylko jakoś rozsądnie sobie to uśredniał przez cały ostatni rok, w zasadzie ma uśrednione poniżej zera i ja jestem tego przykładem. I ja np. będąc na zysku załóżmy 100k$ i kupują teraz za wszystko na cenie 3333$(-85% od ATH) znowu uśredniam tą cenę do góry niestety, ale ja nie wiem gdzie rynek pójdzie, szczęśliwie poszedł w okolice 4444$ i udało się trochę sprzedąć, później odkupić na 3444$ i znowu sprzedać na 4k$(-80% od ATH) i szczęśliwie odkupić na 3.8k$, no i ta cena cały czas mi się uśrednia, no teraz teoretycznie mógłbym znowu wyszystko sprzedać, ale ja nie wiem gdzie to teraz pójdzie. Na pewno poziom 3888$ to mega dobry poziom i wszystko poniżej to warte zakupów, jednak jeśli spadnie do 1k$ to faktycznie to uśrednianie może pójść na marne. Jednak mnie trzymanie BTC nie boli, bo też one pracują na altach i ciągle dają zarabiać :D Poza tym też weźmy pod uwagę decentralizację. Decentralizcja to nie tylko czcze słowa, ale też powinien za tym iść kapitał. Dlatego powinniśmy właśnie kupować na każdej cenie, tym bardziej po 80% przecenie. I starać się jakoś akumulować te BTC, bo znowu okaże się, że tutaj akumulują od 0-4k$ grubasy i później będą sprzedawać na 20k-100k$. I to całkowicie przeczy decentralizacji, o którą tutaj toczy się gra :D Kapitał to jest siła w dzisiejszym świecie, czy nam się to podoba czy nie :D A takie grubasy doskonale wiedzą jak rynek chodzi i kiedy kupować i kiedy sprzedawać, a mają do dyspozycji kilkadziesiąt milionów na inwestycje, mogą kupować długo i ciągle mieć kapitał na granie :D Ja tutaj podchodzę czysto zdroworosądkowo, pragmatycznie, jako inwestor i jako spekulant, oraz jako ideowiec kryptowalutowy :D Tzn. mi jest trudno grać na spadki jako wiecznemu bykowi, który widzi tylko wzrosty i 10M$ w przyszłości za 1 BTC, jednak z drugiej strony czemu nie wykorzystać tych spadków właśnie na ten moment, bo lepiej jednak mieć jak najwięcej BTC jak najniżej kupiony i później jak już zacznie się kolejna hossa, to bardzo łatwo będzie można przestrzelić jakiś target i wysypać się za wcześnie, a te ceny dzisiejszy już mogą być tylko marzeniem ściętej głowy, a kolejna hossa potrwa lata przy pozytywnym scenariuszu dla rynku crypto :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 1 marca 2019, 00:53

@anagamidev Czyli jednak zgadzasz się, że jest często odwrotnie niż napisałeś? Tzn., że uśrednianie może wprowadzić w wysoką cenę średnią i znacznie lepszą mogą nieraz uzyskać cierpliwi czekający na sygnały zmiany? Przecież na altach w 2018 to była masakra. Atrakcyjne ceny dla wielu z nas były już znacznie wyżej niż aktualne dołki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 1 marca 2019, 01:01

@Wymazywanie no tak, ta średnia może być wyższa, ale jeśli udaje nam się sprzedać na zysku to ten kapitał ciągle rośnie jeśli chodzi o wartość w $. Czyli ja będąc zarobionym na 100k$ kupuję wszystko na cenie 4444$ mam lokalnie taką właśnie cenę, jednak jeśli ja startowałem od 2k$ zaczynając grę na rynku, to tak naprawdę moja średnia globalnie jest poniżej 0. Nigdy nie gram all-in, all-out, ciągle uśredniam i jedziemy do przodu :D Z drugiej strony osoby, które czekają na 1k$ mogą nigdy się nie doczekać, bo np. spadnie do 1.5k$, tak jak nigdy nie spadło do 100$ po poprzedniej bańce, chociaż pewnie to zależy od giełdy, ale powiedzmy, że na bitstampie czy bitfinex :D Więc np. taka osoba ustawiająca się na 1k$ też musi obrać jakąś strategię czy kupuje wcześniej czy czeka dokładnie na 1k$, bo np. tam też będzie ryzyko spadku na chwilę do 500$ i wyjdzie dokładnie na to samo, a rynek nie idzie nigdy w linii prostej i dlatego takie uśrednianie jest zasadne w tak dużej odleglość od ATH i basta :D Ja to już tłumaczę po raz enty i dbam o decentralizację, zarówno BTC jak i kapaitału, dlatego przedstawiam swoją nieoptymalną strategię, która działa w dłuższym terminie, coby rynek był bardziej konkurencyjny, ale zasady są takie same. Buy low, sell high, nic ponad to :D A i pytanie gdzie szukamy sygnału zmiany trendu, jak ostatnio pisał @fusywszklanejkuli to będzie to gdzieś powyżej 6k-8k$ sugerując się poprzedną bessą, a dzisiaj jesteśmy prawie -50% od tej ceny, więc może będzie sposobność kupić niżej, ale jesteśmy już na ekstra poziomach akumulacyjnych. No chyba, że ktoś zakłada, że BTC już nigdy nie będzie miał hossy i już nigdy nie będzie droższy niż 4k$, co też ma pewnie jakieś niezerowe prawdopodobieństwo :D

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=541582#p541582
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3228
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » piątek, 1 marca 2019, 07:50

Wymazywanie pisze: piątek, 1 marca 2019, 00:25cierpliwi czekający na zmianę trendu i zakup wyżej niż rejony dołka w porównaniu do etatowych uśredniaczy mogą mieć szalenie lepsze wejście
Co więcej, kasa utopiona w uśrednianie na długotrwałej bessie może być w międzyczasie obrócona na czym innym i wrócić na krypto w większej ilości przed początkiem uptrendu albo nawet gdy trend jest już rozpędzony. Nie bez powodu mówi się, że czas to pieniądz a dla tradera / inwestora to powiedzenie nabiera wręcz dosłownego znaczenia. Dodatkowy, mniej oczywisty zysk, to spokojniejsza głowa gdy nie żyje się x miesięcy z wirtualną stratą ;)

Jednym z poważniejszych błędów jakie można zrobić w tradingu to przywiązać się do aktywa, na krypto to jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ większość z nas się tu udzielających jednak docenia wartość fundamentalną tego wynalazku i kibicuje zarówno wzrostowi kapitalizacji jak i rosnącej adopcji. Jednak jeśli zaczynamy obracać grubszą kasą z jasnym celem spekulacyjnym, to sentyment do aktywa powinniśmy wziąć moim zdaniem w nawias.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk_fiz, norbus82, pablo_gr i 14 gości