Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 26 lutego 2019, 08:31

anagamidev pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:42Swoją drogą mieliśmy 3 bańki, przynajmniej te, które pokazuje BLX i żadna nie retestowała szczytu poprzedniej
Tak, szczególnie bańka nr 3 do 1163$, która spadła chyba do 152$, podczas gdy szczyt poprzedniej to 266$...
Bańki były 4 nie 3. Łatwiej chyba wykazać, że były 5 niż 4 jak już (wtedy ta 32$ druga, a przed nią jedna pra-banieczka jednodolarowa, ale zjazd po niej zbyt mały na prawdziwe pęknięcie, więc 32$ jest pierwszą prawdziwą).

BLX (ani żaden wykres) nie "pokazuje" baniek, ale świeczki. Bańka to już nasza interpretacja świeczek. Ścisnąłeś wykres do miesięcznego, to takie masz tylko wrażenie, że 3. Ściśnij do rocznego, pewnie zobaczysz jedną bańkę...

Dodano po 13 minutach 3 sekundach:
anagamidev pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:42Fraktalizując poprzednie bańki teoretycznie można było wyznaczyć potencjalne szczyty kolejnej jak się wydaje
To czemu tego nie zrobiłeś w poprzednich latach?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 lutego 2019, 08:58

Dodałbym że BLX nie pokazuje ceny wczesnego BTC. Na pewno fal wzrostowych było więcej, niż trzy w całej karierze BTC (sorry, Elliottowcy :().

Będzie o altach w relacji do BTC. W spoilerze, tych, których to irytuje proszę o pominięcie.
Spoiler:
wygląda na to, że wchodzimy w "fazę niebieską" na altach - taką, gdzie po dużym dumpie na BTC i nerwowej reakcji altów rośnie wolumen na różnych Binance'owych wynalazkach i przytrafiają się jakieś absurdalne wystrzały po nawet +120% i liczne 20-30%. Faza niebieska absolutnie ZAWSZE kończyła się potężnym dumpem na wszystkim! Łatwo się na nią nabrać. Rośnie kilkanaście altów, spragnieni wzrostów altcoinerzy wchodzą w te, które jeszcze nie wzrosły, myśląc, że wystarczy poczekać na swoją kolej, albo w te już zmunowane bo "odwrócenie trendu" i następuje ogołocenie z kasy. Brutalny i skuteczny schemat. Warto uważać, gdyby wzrosty na Binance były kontynuowane :) BTC po fazie niebieskiej wprost kocha dumpować dramatycznie z nowym bottom.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 26 lutego 2019, 10:33

@BitJanusz To jeszcze określ kiedy to ma nastąpić, tydzień? Miesiąc? Rok? Bo nie trudno napisać, uwaga będzie spadało/rosło więc trzymajcie rękę na pulsie. To tak żebym wiedział kiedy kliknąć na "sprawdzam".

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 26 lutego 2019, 10:46

Tak jak myślałem podejście wczoraj pod niebieską i zieloną linię sprowokowało część traderów do zakupów, szczerze liczyłem na trochę lepszą reakcję i wyżej pchnięty kurs ale trudno. Daje nam to pewien obraz sytuacji, zwłaszcza ponowny zjazd pod niebieski opór. Przywróciłem dzisiaj dolną krawędź kanału żeby popatrzeć czy coś będzie wnosiła, jak na razie nie za dużo. Nie wiem czy spadki będą bardziej czy mniej dynamiczne i czy w ogóle będą kontynuowane w najbliższym czasie. Żółty rysunek potencjalnej drogi jest typowo spadkowy i zakłada, że byki spróbują powalczyć jednak ich walka będzie przegrana. Wczorajszy dzień pokazał, że jeszcze nie czas na wzrosty (w sensie lokalnym - H1 itp), byki nie nabrały pewności ani sił. Myślę, że ten trójkąt zniżkujący sobie zostawię, jak na razie pomaga mi analizować.

Poprawiam ten post bo coś mi się przypomniało i stwierdziłem że jak najbardziej warto napisać, że wzrost też jest możliwy. W takim wypadku poodbijamy się trochę od niebieskiej linii i w końcu ją przebijemy, to by mogła być szansa na jakieś +5%.



EDIT: Poprzedniej części posta nie będę usuwał, mam kolejne poprawki i przemyślenia, będzie widać co pisałem i co się zmieniło. Sory, że tak na trzy razy ale nie chce was zostawiać z czymś pod co ostatecznie nie będę grał.

Jeśli chodzi o trójkąt zniżkujący który umieściłem wcześniej stwierdziłem, że mimo tego, że dawał mi dobrą orientację była w tym lekka przypadkowość.
Uznałem, że wykreślę AT na H3 bo stwierdziłem, że lepiej oddaje obraz sytuacji i wszystko jest bardziej czytelne. Dzięki temu przesunąłem nieco górną krawędź trójkąta na wierzchołek ostatniej zielonej świecy przed wybiciem i okazało się, że w ten sposób utworzony opór zgrywa się z wczorajszym szczytem odreagowania. I tak utworzył się nie trójkąt a kanał zniżkujący, co jest bardziej poprawne z punktu widzenia AT - trójkąt nie był rozgrywany, a wyjście jakie mieliśmy całkowicie go neguje, natomiast z kanału może wystąpić takie fejkowe wyjście i w niczym to nie przeszkadza.

Wcześniej stwierdziłem, że dolne ograniczenie kanału zwyżkującego nic nie wnosi do bieżącej sytuacji - g*wno prawda, na H3 widać wyraźnie że jest wsparciem a traderzy skupują licząc, że może pójść odbicie. Tyle, że z racji właśnie, że mieliśmy wyraźny sygnał odwrócenia lokalnego trendu świecą objęcia bessy uważam że jest mniejsza szansa na rozegranie dalszych wzrostów niż na kontynuacje spadków (dodatkowo wciąż jesteśmy w bessie jak to Socjolog podkreślał).

Na ten moment jestem dość mocno przekonany, że opór jaki stanowi ograniczenie tego kanału zniżkującego oraz opór ten niebieski (który wydaje się że też jest respektowany) przyczynią się do spadku. Jakoś w godzinach 16-19 może będzie próba wyjścia z kanału zniżkującego górą a sprzedający wtedy zaatakują, może wcześniej. Wszyscy którzy kupili na obecnym poziomie będą wtedy dodatkowym paliwem do tego spadku. Oczywiście to tylko teoria ale tak widzę obecną sytuację i jeśli pojawią się odpowiednie sygnały to gram shorta. Może wyjdzie górą, ale na ten moment ciężko mi znaleźć argumenty za dalszym wzrostem.

Przypominam, że to tylko moje zdanie, a ostatnio parę razy się myliłem tu na forum więc wiadomo, myślcie samodzielnie.


Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 lutego 2019, 12:50 przez Drobniak, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 26 lutego 2019, 10:50

Nie wiem co, ale coś się dzieje z finexem, strasznie muli, reaguje praktycznie ostatni, bot siadł? W dodatku w ogóle nie reaguje na kreski, przynajmiej tak było w nocy. Zaczyna mi przypominać grę na FX.

Wczorajszy wolumen był bardzo mały albo to stamp miał większy niż zwykle. Wczoraj na finexie 10k BTC a na Stampie 8.5k.



---

Co do kursu:

Ostatnio zmieniony wtorek, 26 lutego 2019, 10:55 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 26 lutego 2019, 10:54


Na 4h jest fajna figura, coś takiego było dwa razy na SPX i dało to wieloletnie wzrosty :D Ciężko określić dokładny target, to zależy, w którym miejscu z niej wyjdziemy, oczywiście w dół też jest możliwe :D

Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 26 lutego 2019, 11:21

@anagamidev, takie coś mieliśmy niedawno tyle, że odwrócone:



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-60
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 26 lutego 2019, 12:37

Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07@osobliwy_nick Trochę mieszasz. Tzn. owszem, większość na rynku traci, ale retoryka, że rynek "oszukuje" ludzi jest błędna i groźna, bo przenosi na poziomie językowym odpowiedzialność za straty na konto rynku.
A moim zdaniem jest właściwa i pożyteczna. Bo pozwala przestać traktować rynek jak życiowego kumpla, który pozwoli nam wyjść na prostą, czy spełnić marzenia. To jest złodziej, który zrujnuje nam w najlepszym wypadku konto, a w najgorszym życie, chyba, że to my oszukamy złodzieja.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Każdy gracz jest w 100% odpowiedzialny za swoje straty i za swoje zyski.
Nie może być odpowiedzialnośći 100%, w przypadku, gdy mierzymy się z prawdopodbieństwem.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Błędne decyzje na rynku podejmuje gracz, tak samo dobre decyzje.
Nie da się stwierdzić, która decyzja jest dobra, a która błędna.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Rynek nie podejmuje żadnych decyzji, a tylko umożliwia istnienie gry giełdowej.
Wirusy, jako istoty wykazujące cechy organizmów żywych raz materii nieożywionej również nie podejmują żadnych decyzji, a mogą zabić całą populację.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Nie wiem co komu się wydaje, ale prawdziwi bitcoinowcy starsi niż ostatnio-bańkowi, o których piszesz i którzy często Cię wyraźnie bolą, raczej radzą sobie bardzo dobrze finansowo i większości ich dotyczy raczej rozterka "dlaczego nie wyciągnąłem więcej?".
To naczynie jak każde inne, jest dziurawe. Pozoztaje tylko kwestią czasu kiedy ktoś wyzeruje konto, nieważne ile zarobił na BTC. BTC nie jest złotym środkiem do zarabiania pieniędzy, bo takiego nie ma i nigdy nie będzie.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Kurczę, Ty już możesz książkę o rynku BTC i o spekulacji pisać (zadziwiające, bo mając jako ogólny rezultat gry stratę).
A dziękuję, jak widać szybko się uczę.
Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 02:07Spekulacja to sztuka, a nie machanie kubkiem. Inaczej każdy debil stojący codziennie pod żabką z tatrą czy perełką i fajką w mordzie jako elementem twarzy by zarabiał na rynku.
Dla mnie spekulacja to machanie kubkiem. Gdyby to była jakaś sztuka, związana z intelektem, Newton, czy wybitni naukowcy byliby również wybitnymi graczami giełdowymi. A nie są.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 26 lutego 2019, 13:14

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:58Dodałbym że BLX nie pokazuje ceny wczesnego BTC. Na pewno fal wzrostowych było więcej, niż trzy w całej karierze BTC (sorry, Elliottowcy ).
Rozwiązanie tej kwestii jest trywialne, szkoda, że wcześniej na to nie wpadłem. Po prostu "bańka nie jest równoznaczna z falą EW". Może taka być, ale nie musi. Mały szczegół, ale dzięki niemu nie ma dylematów typu 2 bańki z 2013 jako jedna fala.

@fusywszklanejkuli, No niestety nie sposób nieraz nie odpowiedzieć na takie głupoty. Zwłaszcza jak ktoś ma nieco złą tendencję do dyskutowania z tym, z czym się nie zgadza jak ja. Przeniosłem moje odpowiedzi do wątku czarnej owcy. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 67#p558367

Dodano po 10 minutach 14 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 08:58wygląda na to, że wchodzimy w "fazę niebieską" na altach - taką, gdzie po dużym dumpie na BTC i nerwowej reakcji altów rośnie wolumen na różnych Binance'owych wynalazkach i przytrafiają się jakieś absurdalne wystrzały po nawet +120% i liczne 20-30%. Faza niebieska absolutnie ZAWSZE kończyła się potężnym dumpem na wszystkim! Łatwo się na nią nabrać. Rośnie kilkanaście altów, spragnieni wzrostów altcoinerzy wchodzą w te, które jeszcze nie wzrosły, myśląc, że wystarczy poczekać na swoją kolej, albo w te już zmunowane bo "odwrócenie trendu" i następuje ogołocenie z kasy. Brutalny i skuteczny schemat. Warto uważać, gdyby wzrosty na Binance były kontynuowane BTC po fazie niebieskiej wprost kocha dumpować dramatycznie z nowym bottom.
To może być ważne i tak faktycznie bywa w downtrendzie. W uptrendach odwrotnie, te rzucanie się na "co jeszcze nie wzrosło" jest opłacalne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » wtorek, 26 lutego 2019, 13:21

Może ktoś bierze pod uwagę możliwość wystąpienia takiej korekty nieregularnej
Obrazek
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 26 lutego 2019, 13:40

Wg mnie do soboty/niedzieli boczniak..a potem fraktal :)



Takze czekam z koszykiem w 2 przypadkach.
1. Przy dolnym ograniczeniu i bede pilnowal czy wyjdzie dolem czy odbije.
2. W przypadku wystapienia barta w gore to poczekam az wyjdzie z trojkata i przynajmniej raz wytestuje go z gory. Tez sie zaladuje wtedy.

Teraz to imo no trade zone.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » wtorek, 26 lutego 2019, 13:51

Zeyt pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 13:21Może ktoś bierze pod uwagę możliwość wystąpienia takiej korekty nieregularnej
Ja biorę. Wynika to z forka ETH (wiem, wiem powtarzam się). Niektórzy uważają, że fork jest już zdyskontowany w cenie. Ja twierdzę inaczej, a wynika to stąd, iż był już (o ile pamięć mnie nie myli) dwukrotnie przesuwany. Ostatnio na zaledwie dwa dni przed terminem. Jest więc na rynku spora niepewność, czy obecna data jest tą ostateczną. Fork ma być przeprowadzony wraz z blokiem 7280000. Na chwilę obecną to późny wieczór 28 lutego (licznik). Nie będę rozpisywał się jak duże zmiany wprowadza, bo każdy może to sprawdzić, ale jest istotny z punktu widzenia ETH i późniejszego przejścia na PoS, a skoro jest istotny dla drugiej co do wielkości waluty rynku, to może mieć i wpływ na cały rynek, w tym i BTC.
Czy wniesie coś do sytuacji na rynku, czy nie przekonamy się najpóźniej w piątek... no chyba, że kolejny raz przesuną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 26 lutego 2019, 13:55

przyszło mi jeszcze do głowy, że może coś takiego finalnie powstać:

Obrazek

ale o tym można myśleć dopiero, gdyby takie odbicie od dolnej krawędzi nastąpiło :)

na razie równie prawdopodobny byłby double top na 2500$.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 26 lutego 2019, 14:01

@BitJanusz No to poruszane było już wcześniej. Przekształcenie symetryka w coś a la wzrostowy (wiem, że miejsce dziwne). Z tym, że sądziłem, że 4k się utrzyma po korekcie impulsu jaki szacowałem na max 4400$. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ny#p556755

Jeśli tak idzie to dość nudna wiosna niestety. Może alty wtedy będą miały ciekawszy etap.



Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
PS. Większy symetryk z wyjściem fake'owym jak w poście @Dovakhiin jest chyba lepszy od tego wzrostowego lub symetryka, z którego wyszło.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 26 lutego 2019, 14:43

Wymazywanie pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 14:01Jeśli tak idzie to dość nudna wiosna niestety.
Na nudę na pewno nie narzekalibyśmy przy scenariuszu C&H.



Tu przykład, gdzie też tak zanurkowało przy szyi, więc jest do zrobienia.



https://www.thebalance.com/trading-the- ... rn-4153469
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

ArZ
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ArZ » wtorek, 26 lutego 2019, 15:29


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
32
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » wtorek, 26 lutego 2019, 15:46

Wybicie ze stampowego trójkąta zakończyło 1-szą falę wzrostową od 8.02. Przy takiej konstrukcji piątki impulsowej (4-ka to trójkąt) nadchodząca korekta całego impulsu powinna być zygzakiem a często lubi być gwałtownym zygzakiem ze słabo nakreślonymi podfalami.

Dla kontynuacji wzrostu dobrze byłoby aby ta korekta już się nie pogłębiała - 50% to optimum w kontekście impulsu 8-24.02 oraz całego przebiegu falowego od 15 grudnia. Akurat zbiega to się z dolną linią poniższego kanału, mimo, że jego rola skończyła się przy szczytowaniach w dniach 23-24.02. Po tego typu 2-ce ponowne wspinanie się rynku w okolice max. poziomów z 23-24.02 powinno być mozolne, wręcz pozbawione wiary w jego trwałe powodzenie… chociaż wcześniejsze wystąpienie bazy mogłoby zwiększyć dynamikę ruchu przedmiotowej 1-ki w 3-ce.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 26 lutego 2019, 15:47

osobliwy_nick pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 00:04To jest trochę jak z nabieraniem wody ze strumienia przez dziurawy kubek. Im dłużej jesteś na rynku i nie przelejesz zawartości do innego naczynia, ucinając straty, tym więcej stracisz, aż w końcu nic nie zostanie. Tylko przelewanie wody do innego naczynia, które znajduje się w skończonej odległości od strumyka pozwoli gromadzić coraz więcej. Każde pieniądze, które wrzucisz na rynek będą topniały w długim terminie, w miarę powtarzania transakcji, są jak woda wlewana do dziurawego kubka. Tyle, że to drugie naczynie - również jest dziurawe - o nie również upomina się regularnie rynek. Jak zatem zarabiać? Machać szybciej tym kubkiem.

"Machaj szybciej tym kubkiem i szybko przelewaj, zanim rynek Ci wszystko zabierze. Ale zaczekaj! Nie aż tak szybko, ku***a! Nabieraj do pełna."

Osobliwy nickello, o spekulacji.
O nieomylny w Swej Osobliwości Nickello, składam Ci pokłon i na dowód prawdziwości Twej fatalistycznej wizji opowiem kilka historii.

Alfa był właścicielem największej giełdy wirtualnych żetonów. O dziurze dowiedział się dopiero wtedy, kiedy zaskoczony ujrzał dno kubka. Wszystko przez lata powoli wyciekło. Giełda zbankrutowała.

Beta nie przejmował się możliwością utraty swoich żetonów w kubku Alfy. Był przekonany, że nie ma tam dziury, a nawet jeśli jest, jak głosiły plotki, to machają tam kubkami dostatecznie szybko, by utrzymać zawartość. Mylił się. Postępowanie upadłościowe giełdy Alfy toczyło się latami, a kiedy wreszcie dobiegło końca i doszło do wypłat ocalałych żetonów, było już pięć lat po załamaniu całego rynku. Portfel z poniewczasie odzyskanymi Beta skasował, bo były niewiele warte.

Gamma, nowicjusz giełdowy, stukrotnie pomnożył swój początkowy wkład podczas żetonowej bańki. Od tamtej pory grał tylko zyskami i szło mu doskonale. Nabrał pewności. Nie przejmował się obsunięciami rzędu 50-70%, bo wiedział, że i tak ostatecznie wyjdzie na plus. Był zdolny, pojętny i głodny wiedzy, przeczytał więc w międzyczasie wszystkie książki na temat spekulacji. Kiedy jednak zaczął praktykować rygorystyczne, podręcznikowe zarządzanie ryzykiem, dobra passa się skończyła. Świetnie radził sobie stosując swój amatorski i straceńczy styl gry, ale jego przez lata wypracowana technika machania kubkiem zupełnie nie pasowała do spekulacji bezpieczniejszej.

Delta, podobnie jak Gamma, początkowy wkład pomnożył stukrotnie i był giełdowym nowicjuszem. Różniło ich podejście do żetonowej rewolucji. Delta uznawał jej nieuchronność za pewnik, a przyszłość, w której żetony zastąpią tradycyjny pieniądz, za oczywistość. Dlatego nigdy nie zamienił swoich żetonów na pieniądze. Rewolucja niestety nie nadeszła, a pokaźny kubek pełen żetonów Delta zostawił sobie na pamiątkę. Nie było dziury, ale wartość wyparowała.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 26 lutego 2019, 16:29

@Bitmar, może nowa ankieta? Po takim spadku warto by poznać nastroje.

Na pamiątkę:



35% trafiło, ale jakby nie patrząc kurs w międzyczasie był i w zakresie 4-5k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lutego 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Szczotek » wtorek, 26 lutego 2019, 17:49

Ja obstawiam że wzrost dopiero w weekend zobaczymy. Piątek/sobota będzie wystrzał na księżyc.
Będzie to związane z Fork ETH które przeciągnie się o 2 dni.
Panic sell już mieliśmy. Teraz powolne osuwanie w dół celem wyleszczenia niedobitków

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CzarnaOwca, TomaszT i 40 gości