Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » czwartek, 21 lutego 2019, 14:09

szlagaag pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 14:07Nie powiedziałbym. Nic tutaj nie przypomina tego samego.


Wiadomo, że skala inna
Ale może to ja jestem ślepy :|
Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » czwartek, 21 lutego 2019, 14:28

ja wczoraj wyszedłem z btc ale dzisiaj wróciłem przy 4028finex. jako że moim celem jest trzymanie long term zdecydowałem że nie będę się tam szarpał o pare stówek i wole siedzieć załadowany już teraz niż potem żałować że coś uciekło zwłaszcza że jak spadnie to za tydzień już będę mieć gotówkę na dołożenie i ewentualne uśrednienie kursu

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 21 lutego 2019, 14:31

Wyjście dołem z fiotetowego trójkąta - możliwe odwrócenie trendu i w efekcie rozegranie niebieskiego trójkąta co może spowodować zniesienie całych wzrostów z ostatnich dwóch tygodni.
Wyjście górą - potencjalne otwarcie drogi do kontynuacji wzrostów których zasięg jest w okolice 5k. Jednak trzeba uważać na kolejny fejk, żeby kurs nie dobił ponownie do okolic 4100$ realizując tylko połowę zasięgu i żeby nie zawrócił po krótkiej konsolidacji w tamtym rejonie. Podobna akcja miała miejsce 6 stycznia.

Analiza elementów:
-żółty prostokąt - obszar niezachwianych wzrostów
-niebieski prostokąt - reakcja na 4k$ i poziomu bliskiego targetowi wybicia
-fioletowy trójkąt - rozstrzygający, według mnie bardzo istotny.

Zakładam, że Bitfinex ma tu priorytet dlatego pomimo, że z Bitstampem i Bitmexem nie ma pełnej zgodności figur, to nie ma to większego znaczenia, gdyż tam po prostu się je skoryguje i będą respektowane mimo to.

Po drodze dostrzegam jeszcze możliwość rozegrania zielonego kanału wzrostowego, jednak coś mi mówi, że w przypadku wystąpienia fali spadków będzie on tylko przystankiem przed kolejną falą czerwonego wodospadu.


Spoiler:
P.S. też tak macie, że piszecie post po czym jak chcecie go wysłać to zostajecie proszeni o zalogowanie a wszystko co napisaliście znika i przepada?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » czwartek, 21 lutego 2019, 14:43

Coś tak czuję, że o tym, czy pozostaniemy w niebieskim trójkącie, czy wybijemy górą będzie decydować to, czy w końcu odbędzie się fork ETH, czy też znowu zostanie odroczony. Być może przeceniam istotność tego wydarzenia, ale rynek głodny jest jakichkolwiek wydarzeń, które popchną kursy w jedną bądź w drugą stronę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 lutego 2019, 14:44

@anagamidev masz moc. Wzrasta liczba twoich wyznawców :mrgreen: Jestem tak zestresowany już że gram już z wanny(sole trzeźwiące w pakiecie) :mrgreen:
Pozdro dla Wszystkich. Poważnie nikt nigdy nie obserwował korelacji z ruchami na walutach, przecież to motor napędowy wszelakich zakupów BTC, nawet te stablecoiny przecież realnie muszą teoretycznie mieć zamocowanie w kursie walut. Mnie to wygląda tak, jak napisałem przedwczoraj. Bitcoin nie wytrzyma presji 4000$ (Stamp) dłużej niż do jutra do 23:00 (zamknięcie FX).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » czwartek, 21 lutego 2019, 16:33

@socjolog2008 no i zamknięcie fx idealnie by się pokrywało z zamknięcie kontraktów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 lutego 2019, 16:41

https://www.barchart.com/futures/quotes/BTG19
Wszystko skorelowane i w pełni kontrolowane. Do dziś kompletnie nie wiemy NIC o wolumenie na crypto w FX/ Kontraktach. Analizowane są wyłącznie giełdy crypto. Tak z ciekawości ma ktoś więcej gdzieś statystyk, wolumenu (linki) braci Winklevoss :?:
Poza tym po Hashu widzę że coś się dzieje, coś knują cwaniaczki. Na tych wykresach statystykach widać po kilku dniach , na poolach nagłe zniknięcie 34 PH już na BCH jest bardziej niż dziwne (i gdzie to poszło?), przecież to cała hala koparek.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 21 lutego 2019, 17:53

@socjolog2008 szkoda, że zapomniałeś dodać, że to właśnie dzięki Bitcoin'owi i kryptowalutom masz takie luksusy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 lutego 2019, 17:57

ktoś wrzucił na reddit ciekawą historię:
Spoiler:
Obrazek
no po prostu ręce opadają. Kryptowaluty to rzeczywiście genialny wynalazek - zwłaszcza, gdy patrzy się na takie coś.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 lutego 2019, 20:10

Poważnie uważać. Jeżeli macie te swoje Longi to rozsądny SL. Tydzień temu w piątek (pomimo że żadnych LONG nie zakładałem, a fu)już mi się rzucały w oczy te ich pozytywne newsy i maślane oczy na wzrosty. Ale zaczyna się coś dziać, media tematyczne teraz nagle same zaczynają...hm
https://cryptobriefing.com/micropayment ... g-tipping/
https://www.ccn.com/ethereum-toxic-deve ... i-schoedon
Telenowela w drugą stronę się może nakręcić. Nie ważne jakie ja mam pozycje, moje pozycje to muszka owocówka dla rynku. Ale warto wspomnieć, wydaje się też że ta zaginiona moc z BCH przesunęła się na BSV
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20cash/
https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin%20sv/
Nie gram na BSV obecnie i nie kopię, jestem na BCH z koparkami. Na BTC nic się szczególnego z mocą nie dzieje. Na nic nie naganiam, na nic nie namawiam. Ja ostatnie tygodnie więcej obserwuje i rozkminiam szukając czegoś konkretnego. Myślę że napisać zawsze warto. ATTENTION
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 lutego 2019, 21:08

Niezła sieka na altach, Binance mocno na czerwono. Wygląda na to, że spadają niezależnie od tego, co robi BTC - czyżby szykowały się nowe dołki? 8-) mam bidy w strategicznych miejscach. Chcę TRX po 500 sat (albo lepiej 300 ;)), LUN po 380 i ZRX po 490. Come at me bro!

Niestety konfig alty spadają-BTC rośnie do tej pory, na bessie, kończył się ostrym zjazdem na BTC i na altach, z nowym low.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » czwartek, 21 lutego 2019, 21:51

@BitJanusz
Faktycznie, na binance wszystko MOCNO na czerwono, wszystkie alty UWAGA -2-3 % ! Zaraz na BTC zobaczymy 1k, oczywiste.
Czekam na bitcoina za 3 dolce, come at me bro !
Ehh szkoda mojego czasu
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » czwartek, 21 lutego 2019, 21:55

@BitJanusz nie skupiajcie na zbyt krótkich interwałach. W d1 normalna korekta

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » czwartek, 21 lutego 2019, 22:10

Do godz 23 przydałby się solidniejsze wyjście z chorągwi, bo ta 1h świeczka nie napawa optymizmem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 lutego 2019, 22:34

Zeyt pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 21:51 Ehh szkoda mojego czasu
To urocze, że próbujesz być ELO IRONICZNY I FAJNY, ale postaraj się chociaż zrozumieć intencję piszącego.

Binance mocno na czerwono = większość altów na 24h na czerwono. Nie miałem % korekt na myśli, tylko ilość altów ogólnie. W momencie, kiedy to pisałem, tak na oko 70% było na czerwono.

Jeśli szkoda Ci czasu, to po prostu nie pisz.
Bit-els pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 21:55@BitJanusz nie skupiajcie na zbyt krótkich interwałach. W d1 normalna korekta


Śledzę Binance na codzień. +5-10% na wielu śmieciach było co ciekawe tuż przed wybiciem, potem już głównie spadki (podczas wzrostów i boczniakowania, no i większe przy tej cofce BTC o 100$).

W moim mniemaniu to MOŻE być sygnałem, że:

1. alty nie podążą za BTC w tej fali wzrostowej, o ile będzie kontynuowana
2. to może być (well, pod to gram..) tylko korekta spadków od 6k lub (gorzej) krótki uptrend o kończącej się "mocy".

Podkreślam "może" - dla mnie Binance to pożyteczne narzędzie dla BTC. Reakcja crapu na wzrosty BTC jest dla mnie b.ważna w kontekście całości. Ale nie zawsze udaje się przewidzieć dzięki temu. Wspominam o tym, bo mi się przydało już kilka razy, może komuś też się przyda. Choćby do robienia ELO IRONII i nabijania repa :)


Taka obserwacja: na ogół alty od samego początku do (często) samego końca zachowują się w podobny sposób podczas konkretnych wzrostów/spadków/boczniakowania BTC. Na przykład od 6400$ do 9700$ był cały czas uptrend na BTC i cały czas na altach. Natomiast po odbiciu z 6k do 12k (tym pierwszym) alty prawie cały czas spadały bądź słabo boczniakowały, do od początku do końca ruchu. Mówiąc "alty" mam na ogół na myśli średnią półkę. Tam są moim zdaniem najlepsze zyski przy jednoczesnej zachowanej stabilności (exit scamy, bitkunekty i inne takie).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Nas » czwartek, 21 lutego 2019, 22:47

@BitJanusz średniointeligenty człowiek wiedział o co Ci chodziło. Szkoda czasu to jest na odpisywanie na post, który absolutnie nic nie wnosi do dyskusji ;)
A tą analogie też zauważyłem, że czasem alty wyprzedzają ruch btc. Świeczka godzinowa słabo, zobaczymy jak d1 się zamknie. Uważam, że na weekend będzie czerwono, tylko kwestia czy to będzie korekta wzrostów czy wodospad

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » piątek, 22 lutego 2019, 05:12

@BitJanusz
Po pierwsze to temat przeznaczony do dyskusji o ruchach na BTC a nie altach
Po drugie, napisałeś "ładna sieka" co można zrozumieć jako naprawdę grube spadki ;)
Po trzecie, nie potrzebuje repa, @Bitmar jak sie da to możesz mi całego wyzerować, co by pan janusz nie czuł sie urażony i nie odbierał moich postów w sposób jaki robi to teraz.
I ostatnie, dobrze wiesz dlaczego piszę swoje elo ironiczno fajne posty w Twoim kierunku, od czasu jak byłeś jeszcze żółtkiem nabijasz po pierdyliard postów spamując niepotrzebnie temat, i posty które coś wnosiły z tego co pamiętam nawet plusowałem.
Każdy potrafi otworzyć sobie coinpaprike czy coinmarketcap i zobaczyć mniej więcej sytuacje na rynku
Współczuję ludziom którzy wchodzą dopiero w ten rynek, zakładają konto na forum, i widzą range weteran u bitjanusza, pewnie myślą sobie, kurde ten to pewnie ma grube pojęcie o temacie
Jeszcze bardziej współczuję jeśli ktoś zacznie grać pod Twoje analizy

Każdy kumaty który był tu w 2017 wie jak traktować Twoje posty, ale widać już jest dośc sporo nowych użytkowników którzy nie pamiętają, a sugerują sie rangą ^^
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 22 lutego 2019, 07:46

@Zeyt, a ja stanę w obronie BitJanusza, chłopak zrobił naprawdę duży progres na przestrzeni ostatniego roku. Przyznam, że kiedyś potrafił być nieznośny, tak teraz jest jedną z osób która pisze tutaj z sensem i nie jest to tylko moje zdanie. Wolę shit alty aniżeli wycieczki personalne w tym wątku.

Dodano po 26 minutach 17 sekundach:
Nie chcę was męczyć już fraktalami więc dałem w spoiler:
Spoiler:
Możliwe, że to już koniec korekty



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 22 lutego 2019, 08:04

Zeyt pisze: piątek, 22 lutego 2019, 05:12Po pierwsze to temat przeznaczony do dyskusji o ruchach na BTC a nie altach
Ale te ruchy są bardzo mocno powiązane. Jeśli ktoś wyłapuje zależności i się dzieli obserwacjami to bardzo chętnie o tym czytam
ergorg pisze: piątek, 22 lutego 2019, 07:46Możliwe, że to już koniec korekty
Możliwe że jeszcze nawet się nie zaczęła ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 22 lutego 2019, 08:31

ergorg pisze: piątek, 22 lutego 2019, 07:46 Wolę shit alty aniżeli wycieczki personalne w tym wątku.
Ja bym wolał jednak czytac o kursie BTC a nie o altach, które kompletnie znaczenia nie mają dla kursu. Ile jest altów? 1700? ZAWSZE jakiś odbije w górę, jakby 60% szło w górę to można mówić o wpływie na kurs btc, a tak to BitJanusz pisze często o jakiś śmieciowych altach, które żadnego znaczenia nie mają pod względem rankingu. Jest inny temat o altach i niech tam pisze.
bitloteiros pisze: piątek, 22 lutego 2019, 08:04 ergorg pisze: ↑ piątek, 22 lutego 2019, 07:46
Możliwe, że to już koniec korekty

Możliwe że jeszcze nawet się nie zaczęła ;)
Dla jednych zaczęła się w grudniu 2017, dla innych jeszcze nie bo przecież cały czas jest coś wart ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Google [Bot], remix i 29 gości