Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » sobota, 2 lutego 2019, 23:58

@osobliwy_nick dla zwykłego użytkownika Amazona TO NIE MA SENSU. To jest taka możliwość dla nas, wczesnych adapterów, którzy jeśli mają taką ochotę to żeby sobie coś za krypto kupili bez robienia dodatkowej zamiany na fiaty. Główna funkcja BTC obecnie to środek przechowywania wartości a nie środek płatniczy. Jak dojdzie do momentu kiedy będzie to również popularny środek płatniczy to nie będzie możliwości zarobienia na tym kasy, proste.

@socjolog2008 jeśli teraz shortujesz kozak jesteś, mi chwilowo za bardzo śmierdzi odbiciem. Stanąłem z boku i czekam na rozwój sytuacji :)

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » niedziela, 3 lutego 2019, 00:14

Przecież nikt przy zdrowych zmysłach, kto umie liczyć z tego nie skorzysta
@osobliwy_nick w jaki sposób fiatami jest taniej? Sprawdzilem wlasnie metody platnosci w amazonie (na produkcie EUR 61,92, 266,49zł - kurs z kantoru alior) i:
- przelew SEPA - koszt 5-20zl w zaleznosci od banku
- przelewy24 - 277.07 PLN 61.92 EUR (1 EUR = 4.4746 PLN), prowizja 10,58
- karty kredytowe - PLN - dla posiadaczy VISA - 4,5zł prowizji (dla innych kart 8-15zł)
- karty debetowa walutowa - EUR - 0-12zł prowizji (0 po spelnieniu kilku warunków, np. 5 transakcji w miesiacu albo wydanie 500-1000zł miesięcznie)
- bitcoin - prowizja za najszybszy przelew (20 minut) to 0,38zł, za powolny (120 minut) to 0,04zł

Jedyną opcją, żeby fiatami było taniej to karta debetowa walutowa, a to nie jest popularna opcja i musisz się pilnować z ilością lub kwotą transakcji przez cały okres ważności karty (4-5 lat), czego przy bitcoinie nie ma. Jedyną opcją, żeby płacić bitcoinem więcej to wahania kursu (EUR też ma wahania, ale mniejsze), tylko, że raz bitcoinem zapłacisz więcej a raz mniej, w zależności jaki jest trend. Możesz wyeliminować wahania kursu trzymając PLN na giełdzie, ale wtedy dochodzi Ci wypłata z giełdy kosztująca aktualnie 3-5zł, wtedy bitcoin zrównuje się z kartami kredytowymi. Wątek jest zbyt złożony by pisać w kilku słowach, że fiatami jest na 100% taniej ;)

Jak zwykle piszesz farmazony niczym nie poparte.

@1235674 można też korzystać z coinbase, wypłata kryptowalut jest bez prowizji, a jak zrobisz zlecenie na giełdzie jako maker to masz 0% prowizji za jego realizacje (tylko, że ja nie brałem też pod uwage prowizji przy wymianie PLN i EUR, a jeśli mówimy o bimarket to wyszło by 0,39zł przy 0,15% prowizji jako maker). Tylko ze coinbase ma tylko EUR, USD i GBP. Tak jak pisałem, jest dużo niuansów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 00:48 przez ognos, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 3 lutego 2019, 00:20

@socjolog2008 to o czym piszesz na pewno zmieniło trochę rynek, ale to nie ma bezpośrednio wpływu na niego. To są tylko zakłady na kurs, a nie realne handlowanie realnymi BTC :D Być może jakiś kartel ma w posiadaniu duże ilość BTC i steruje kursem :D Zatem skupując teraz na dnie, akumulując i uśredniając osłabiamy jego wpływ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 3 lutego 2019, 00:58

Analiza minutówek bo akurat grzebałem w wykresie i orderbooku i widziałem jak LTC startuje
LTC ruszył, za nim minutę póżniej BTC a potem to już się rozlało na rynek, czy się utrzyma? obserwujemy
Obrazek

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 czerwca 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maeo » niedziela, 3 lutego 2019, 01:05

Nie prawda BTC ruszyło o 00:10:00 a LTC ruszyło o 00:23:00 a ETH ruszyło o 00:28:00

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 3 lutego 2019, 01:10

maeo pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 01:05Nie prawda BTC ruszyło o 00:10:00 a LTC ruszyło o 00:23:00 a ETH ruszyło o 00:28:00

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » niedziela, 3 lutego 2019, 09:34

osobliwy_nick pisze: sobota, 2 lutego 2019, 20:12Musicie sobie zdać sprawę z jednej podstawowej reczy. Załóżmy, że mam 1000 zł i chcę je przesłać koledze
Musisz sobie zdać sprawę ze tak naprawdę nie masz tych pieniędzy. To tylko obietnica banku i nie wiele wart zapis w jego księgach. Jest dobrze jak jest dobrze. Jakbyś Ty i Twój kolega i wszyscy koledzy Twoich kolego wyciągnąć pieniądze z tego banku to by się okazało ze maja pokrycie dla pierwszych 10%. To jest podstawowa przewaga krypto. Środki należą do Ciebie. Nie wiem czy Ty tych wszystkich zalet nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć. Więcej mi się nie chce tłumaczyć...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » niedziela, 3 lutego 2019, 10:35

@scibi Panie Moderatorze, co Pan za herezje opowiadasz?? Bitcoin i inne krypto są bezkokonkurencyjne w internecie. Za usługi i dobra cyfrowe. Np vpn. Klik w jedną stronę- masz program. Klik w drugą- płacisz

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 3 lutego 2019, 10:59

CRXEE8 pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:58Analiza minutówek bo akurat grzebałem w wykresie i orderbooku i widziałem jak LTC startuje
LTC ruszył, za nim minutę póżniej BTC a potem to już się rozlało na rynek, czy się utrzyma? obserwujemy
Coś mi się tu nie zgadza. Ja ruch LTC względem BTC obserwuję już od piątku. Aktualnie, 6% do przodu za 7 dni.

W ogóle od wczoraj alty jakby pełzną w górę, a BTC jak zwykle przyspawało się do podłogi. Może być zielono w poniedziałek.

Obrazek

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 3 lutego 2019, 11:48

Drobniak pisze:Główna funkcja BTC obecnie to środek przechowywania wartości a nie środek płatniczy. Jak dojdzie do momentu kiedy będzie to również popularny środek płatniczy to nie będzie możliwości zarobienia na tym kasy, proste.
Ale on przechowuje wartość tylko dlatego, bo istnieje domniemanie, że jest lub będzie skutecznym środkiem płatniczym. Jeśli, jego funkcja to nie jest/nie będzie bycie środkiem płatniczym, to funkcja przechowywania wartości raczej nie przetrwa, a nawet, jeśli przetrwa będzie uzależniona od nastrojów ludzi i łatwa do zachwiania. Pisałem już o tym wielokrotnie bańka BTC została zbudowana na wielkim śnie dotyczącym użytkowości BTC, a nie na żadnym przechowywaniu wartości i uniknięciu marnych 2% inflacji rocznie (dla uniknięcia samej inflacji każdy chętniej zdecyduje się bezpieczniejszą na lokatę w banku).
ognos pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:14@osobliwy_nick w jaki sposób fiatami jest taniej? Sprawdzilem wlasnie metody platnosci w amazonie (na produkcie EUR 61,92, 266,49zł - kurs z kantoru alior) i:
- przelew SEPA - koszt 5-20zl w zaleznosci od banku
- przelewy24 - 277.07 PLN 61.92 EUR (1 EUR = 4.4746 PLN), prowizja 10,58
- karty kredytowe - PLN - dla posiadaczy VISA - 4,5zł prowizji (dla innych kart 8-15zł)
- karty debetowa walutowa - EUR - 0-12zł prowizji (0 po spelnieniu kilku warunków, np. 5 transakcji w miesiacu albo wydanie 500-1000zł miesięcznie)
- bitcoin - prowizja za najszybszy przelew (20 minut) to 0,38zł, za powolny (120 minut) to 0,04zł
Po pierwsze - dolicz do tego jeszcze prowizję za wymianę fiatów na BTC i za wypłatę BTC z giełdy (wynosi ona zwykle ok. 6 zł). Po drugie:
- coś drogo Ci wyszedł też przelew SEPA, ja znalazłem oferty do 3 zł (Raiffeisen), do maks. 20 zł za przelew pilny w PKO,
- co do przelewy24 - skąd prowizja 10,58? Wyszło aż tak niekorzystnie po przewalutowaniu?
- co do karty kredytowej VISA - rozwiązanie prostsze i tańsze niż BTC.

Tak, czy inaczej większość przelewów, jak już pisałem, jest bezpłatna. W przypadku zakupów zwykle można wykonać zwykły przelew bankowy, można też przelać środki natychmiastowo za pomocą systemów płatności online typu PayPal, Payu, Dotpay czy Trystly (czy Ty kupujesz w ogóle coś przez internet czasami?). Dodatkowo, nawet, gdyby płatności BTC były tańsze, są wciąż bardziej skomplikowane. Mało kto dla 3 złotych będzie się ciskał z giełdami, weryfikacjami, orderbookiem, czekaniem godzinę na przelew.
Dovakhiin pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:27w ogole co Ty tu robisz? Shortujesz od 20k? Albo chociaz 4k ze tak sie wyrazasz? Twoja frustracja tym ze nie "spelniles marzen" jak np prezes, wymazywanie i inni, az tak Cie cholernie boli? Pamietaj ani Warren ani Bill ani Zaorski ani @osobliwy_nick nie usmierca krypto. Za daleko zaszlo aby to sie stalo..
Spokojnie, nie chcę uśmiercić krypto :D Na co dzień gram na kursie, a nawet, gdy nie gram obserwuję co się dzieje. Nie można powiedzieć, że shortuję od jakiejś kwoty, bo nie trzymam pozycji dłużej niż kilka dni, poza szczególnymi przypadkami. Moim celem jest zarabianie i uczenie się gry, zaś przy okazji dzielenie się wiedzą. Warren, Zaorski i osobliwy_nick nie muszą uśmiercać krypto, bowiem jak na razie są one cały czas martwe.
Kluka pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 09:34Musisz sobie zdać sprawę ze tak naprawdę nie masz tych pieniędzy. To tylko obietnica banku i nie wiele wart zapis w jego księgach. Jest dobrze jak jest dobrze. Jakbyś Ty i Twój kolega i wszyscy koledzy Twoich kolego wyciągnąć pieniądze z tego banku to by się okazało ze maja pokrycie dla pierwszych 10%. To jest podstawowa przewaga krypto. Środki należą do Ciebie. Nie wiem czy Ty tych wszystkich zalet nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć. Więcej mi się nie chce tłumaczyć...
Aha, a gdyby wszyscy zechcieli wyciągnąć pieniądze z bitcoina, to nic by się nie stało?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 3 lutego 2019, 12:10

Dodam tylko do rozważań, że aktualnie na Bitbay'u mam 5 zeta za przelew fiatów na giełdę, 0,3% prowizji maker, i 0.00045 BTC za przelew z giełdy. Czyli dla 277PLN ów wychodzi mi opłata 11,60 PLN, więc nieźle.
Oczywiście zakładając, że kurs się nie zmieni w czasie transakcji :-)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 3 lutego 2019, 12:13

osobliwy_nick pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 11:48Ale on przechowuje wartość tylko dlatego, bo istnieje domniemanie, że jest lub będzie skutecznym środkiem płatniczym.

Skąd wziąłeś tę hipotezę? Złoto nie jest środkiem płatniczym a przechowuje wartość. Dlaczego z bitcoinem miałoby być inaczej?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vulcs1 » niedziela, 3 lutego 2019, 12:32

witam Panowie, dzisiaj z nudów analizowałem wykres bitcoina pod kątem halvingu. Nie śledzę tematu na bieżąco i nie wiem czy ktoś czasem nie wklejał podobnej analizy już. Zauważyć można, że +/- rok przed halvingiem już dwa razy kończył nam się okres spadków/bessy. Następny halving wypada mniej więcej 20 maja 2020 roku. Jeśli miałoby się to powtórzyć to aktualna bessa może nam się zakończyć maj-czerwiec bieżącego roku. Niebieska przerywana linia to mniej więcej rok przed halvingiem natomiast czerwona to mniej wiecej data halvingu.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 3 lutego 2019, 12:50

Kupiłem LTC miesiąc temu w dołku, sprzedałem na 40$ i wysłalem kase na bitmex, na bitmexie shortowałem bitcoina do teraz, odkupiłem 3x wiecej LTC i schowałem na portfel :twisted: Żyć nie umierać
W tej chwili strach to shortować, wciąż czeka nas retest 6k od dołu :lol:
Wczoraj byliśmy świadkami pompki pod zamknięcie dziennej, druga już w sumie z rzędu, ktoś chyba chce dać sygnał do wzrostów
No i od 20 grudnia tworzy nam sie coś klinopodobnego z możliwością mocnego wybicia w góre

Z drugiej strony według fibo jesteśmy aktualnie w trzeciej fali z pięciu na H1 z zasięgiem do strefy popytu czyli mniej więcej 3k

Zobaczymy, ogólnie na daytrading nie za dobre miejsce, na długi long już lepszy, ale lepiej poczekać na potwierdzenie tak jak @ergorg gdzieś tam już pisał

I tak jakby kogoś to obchodziło, ja jestem dość załadowany, nie do pełna ale jednak sporo, mam ilość krypto o której w 2017 mógłbym marzyć, a koszt znikomy

Licząc wkład to kupiłem LTC po 13$ za sztuke
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 3 lutego 2019, 13:41

wloczykij78 pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 12:10 Dodam tylko do rozważań, że aktualnie na Bitbay'u mam 5 zeta za przelew fiatów na giełdę, 0,3% prowizji maker, i 0.00045 BTC za przelew z giełdy. Czyli dla 277PLN ów wychodzi mi opłata 11,60 PLN, więc nieźle.
Oczywiście zakładając, że kurs się nie zmieni w czasie transakcji :-)
A ja robiąc zakupy w internecie płacę 0 zł za przelew. Nie muszę niczego zamieniać na obcą walutę, systemy płatności online księguję moją wpłatę natychmiast. Takie są fakty. Nie wierzę, że to tego nie wiecie, przecież każdy dzisiaj robi zakupy w internecie.
kozaki_wiesi pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 12:13Skąd wziąłeś tę hipotezę? Złoto nie jest środkiem płatniczym a przechowuje wartość. Dlaczego z bitcoinem miałoby być inaczej?
Pisałem o tym już wielokrotnie. Złoto ma zastosowanie w eletronice (do produkcji każdego telefonu komórkowego wykorzystuje się ok. 50 miligramów złota), kosmetyce, medycynie, jubilerstwie. Ponadto jest przyjętym od wieków środkiem tezauryzacji. Bitcoin ma zastosowanie co najwyżej jako środek płatniczy, tyle, że w praktyce jest martwy (przyczyny tego stanu rzeczy też były tu już powtarzane przeze mnie wielokrotnie i zaliczają się do nich m.in. immanentne wady sieci). Nie ma żadnych przesłanek, aby miał przechowywać wartość, czy jakkolwiek się do tego nadawał, bowiem nie ma podstawy, która tę wartość miałaby mu nadawać i gwarantować - poza szaleństwem tłumów , które jak dotychczas miało miejsce i uczyniło bitcoina jedną wielka bańką (a to niepewna podstawa).

PS A skąd wziąłem hipotezę, że bitcoin swoją bańkową wycenę zbudował na wielkim śnie, że będzie kiedyś powszechnym środkiem płatniczym (potęgowanym przez ograniczoną podaż wpisaną w kod)? Z obserwacji społeczności, holderów, czytanych wypowiedzi, rozmów z ludźmi i własnych doświadczeń - sam, gdy pierwszy raz kupowałem BTC uwierzyłem w te bajki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 14:09 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 3 lutego 2019, 13:51

osobliwy_nick pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 11:48Ale on przechowuje wartość tylko dlatego, bo istnieje domniemanie, że jest lub będzie skutecznym środkiem płatniczym.

@osobliwy_nick a nie jest środkiem płatniczym? https://coinmap.org/welcome/
Ty próbujesz sam siebie oszukać, zakrzywić rzeczywistość czy o co Ci chodzi? Zobacz ile miejsc na świecie akceptuje BTC już w momencie kiedy płatność nim nie jest jeszcze tak rozwinięta żeby można było posługiwać się nim tak łatwo jak gotówką czy kartą.

Spróbuj sobie wyobrazić co będzie za 5, 10, 20 lat kiedy zostaną wprowadzone ulepszenia sieci.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
osobliwy_nick pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 13:41tyle, że w praktyce jest martwy

martwe to są Twoje szare komórki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » niedziela, 3 lutego 2019, 13:55

osobliwy_nick pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 13:41Pisałem o tym już wielokrotnie. Złoto ma zastosowanie w eletronice


https://www.magnapolonia.org/chinczykom ... zne-zloto/

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/alch ... dz-w-zloto

To tak w ramach szybkich zmian w technologi i pewnosci siebie.

oczywiscie traktuje to troche smiechem troche zartem.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 3 lutego 2019, 13:57

@Drobniak te ulepszenia sieci od 10 lat są wprowadzane i nadal lipa. Nadal wygodniej i taniej jest korzystać z innych metod. Poza tym oczekiwanie na jakieś "ulepszenia" za 5, 10, 20 lat to oszukiwanie samego siebie, wiara w przyszłość, która zapewne nigdy nie nadejdzie (tak jak już pisałem, prawdopodobieństwo, że społeczność się porozumie co do jakichś rewolucyjnych zmian, zmieniających zasady gry jest znikome). Retoryka typowa dla różnych sekt i religii.

Co do miejsc, w których można płacić bitcoinem - są one opłacalne i dedykowane co najwyżej dla tych, którzy już z jakichś powodów mają krypto, bo tak jak pisałem konwersja, przelew, zakup btc poprzez giełdy jest zbyt drogi, pracochłonny, aby mógł być konkurencyjny w stosunku do konwencjonalnych sposobów płatności. Tyle, że Ci którzy holdują krypto niestety też nie chcą płacić krypto :lol: Bo traktują te pieniądze jako inwestycję, nie do ruszenia, w końcu nie po to holdują 2000 zł w btc, które kiedyś będzie warte 200000 zł, żeby wydać 100 zł na 2 pizze (na pewno znacie historię, do której nawiązuję - tak myślą ludzie, nie chcą żałować, że kupili pizzę, a kiedyś mogliby mieć za to samochód).
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 14:03 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: WitoldC » niedziela, 3 lutego 2019, 13:58

Przecież coinmap jest prawie pusty i dodatkowo nie są usuwane miejsca których już niema lub nie przyjmują crypto. Jeden czy dwa sklepy a właściwie to punkty usługowe na większe miasto to trochę mało.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 3 lutego 2019, 14:01

Majkos pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 13:55https://www.magnapolonia.org/chinczykom ... zne-zloto/

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/alch ... dz-w-zloto

To tak w ramach szybkich zmian w technologi i pewnosci siebie.
Błagam, nie rozśmieszaj mnie. Może jeszcze jakieś horoskopy podlinkujesz? Jedyne wydajne fabryki, w których produkuje się złoto i wszystkie ciężkie pierwiastki, które jak dotychczas znamy to wybuchy supernowych i to jeszcze przez długi czas się nie zmieni.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, shinya56 i 25 gości