Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 23 stycznia 2019, 20:06

osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15Ktoś może powiedzieć, że można grać tylko wtedy, gdy jest się w domu. Tylko, że np. taki BTC nie będzie dwa razy spadał z 6000$ na 3000$. Okazje na rynku, owszem, nigdy się nie kończą, ale nie granie pod różne kluczowe okazje, to w rzeczywistości dokładanie sobie ryzyka. Bo, czy lepiej jest łapać 10 małych ruchów, każdy z takim samym poziomem SL np. 10%, czy zapolować na jeden wielki ruch?

wiadomo, że łatwo się piszę jak patrzymy na wykres w lewo, z poziomu około 5700$ były 4 dni na podjęcie decyzji ( po przebiciu 6000$) więc myślę, że to był wystarczający czas .

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 23 stycznia 2019, 20:26

@BitJanusz Bot byłby jakimś elementarnym zabezpieczeniem, choć wiadomo, że lepiej zamknę pozycję z ręki. Ale lepsze to niż nic.

Nie mam za bardzo komu tego zlecić. Próbowałem współpracy z kilkoma ludźmi odnośnie pewnych botów do testów pewnych strategii i nie mam za dobrych doświadczeń w tym temacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 23 stycznia 2019, 20:35

osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15O ile na wyjściu z wielkiego trójkąta zniżkowego na BTC, część winy za spartoloną, źle spiramidowaną pozycję była po mojej stronie (a część po stronie Bitmexa, który chyba z tylko z sobie wiadomych powodów łączy wszystkie pozycje w jedną)
A jaki problem otworzyć sobie x kont na bitmexie? Kłopot z łączeniem pozycji znika. Nie bez powodu też są 3 kontrakty na BTC. Otwierając pozycję "na dłużej" warto skorzystać z kwartalnych lub półrocznych mimo mniejszej płynności - brak opłat za utrzymanie pozycji (funding). Szczególnie przydatne do hedgowania spota lub pozycji na perpetual
Jeśli nie pasuje to zostaje okex - tam nie ma łączenia pozycji
osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15tyle tym razem niczego nie zrobiłem źle
Znów się mylisz złociutki. Odpowiedź co zrobiłeś źle jest w pierwszym akapicie posta
osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15Wyj***ło mi depo. 8000 zł, zrobione z 800 zł, w samym tylko styczniu
Pomnożenie x10 kapitału w styczniu kiedy były raptem 2 widoczne w 1D ruchy (6I i 10I a reszta płaska jak stół) oba po ~10% oznacza że lecisz na dużej dźwigni. Piramidowanie zalewarowanych pozycji w czasie konsolidacji/wypłaszczenia i to kiedy polowania na stopy są na porządku dziennym (i nocnym) - vide te wszystkie długaśne knoty na 4H i 2H - to nic innego jak błąd początkującego dawcy kapitału.
Polecam stosowanie podwójnego SL na bitmexie. Jeden to standardowe zlecenie stop limit/stop market (uwaga na slippage przy drugim!!!) a dodatkowe zabezpieczenie to ustawienie suwaka lewara na satysfakcjonującym poziomie w razie gdyby stop limit nie zadziałał

Dodano po 6 minutach 47 sekundach:
osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15byłem w pracy i nie mogłem kontrolować pozycji, która mi weszła (automatycznie), a gdy rynek się rozmyślił, było już za późno (by stawiać SL). Podobne zdarzenie nie miało zresztą miejsca już pierwszy raz, kilka razy straciłem już nieco w ten sposób (będąc w pracy odciętym od wykresów).
osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 19:15Ktoś może powiedzieć, że można grać tylko wtedy, gdy jest się w domu
Od tego są alarmy (polecam tabtrader) żeby pilnować pozycji afk
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » środa, 23 stycznia 2019, 20:56

Świeże info od SEC nt. odrzucenia ETF od VanEck SolidX
https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2019/34-84988.pdf
Ostatnio zmieniony środa, 23 stycznia 2019, 20:59 przez Mayoris, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 23 stycznia 2019, 20:57

Bierze ktos pod uwage ze na 1D liczc od 14.11 az to moze byc niedzwiedzi proporzec to co sie rysuje od dolka?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 23 stycznia 2019, 20:59

crypto17890 pisze: środa, 23 stycznia 2019, 20:58BTC wraca do 10$
mam 550$

średnia cena zakupu 4$



scenariusz alternatywny: BTC nie tylko nie wraca do 10$, ale zatrzymuje się w przedziale 0.5 - 1$ na rok lub dwa.

Wtopiłeś 75 - 87.5% kapitału.


Zamiast tego:

czekasz aż BTC się wypłaszczy na dołku i kupujesz z sensownym SL.

Średnia cena zakupu : 0.5 - 1$.

Zero bagholdingu.

Potencjalne straty w razie odpalenia SL: idealnie poniżej 5%. dopuszczalnie coś z przedziału 10-15%.

Potencjalne zyski: 1000%-2000% w razie powrotu do ATH.

Zero zatrzymanego na lata kapitału.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » środa, 23 stycznia 2019, 21:01

Mayoris pisze: środa, 23 stycznia 2019, 20:56 Świeże info od SEC nt. odrzucenia ETF od VanEck SolidX
https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2019/34-84988.pdf
Tu potwierdzenie, widać kurs (chyba) właśnie na to zareagował

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 23 stycznia 2019, 21:08

Mayoris pisze: środa, 23 stycznia 2019, 20:56Świeże info od SEC nt. odrzucenia ETF od VanEck SolidX
https://www.sec.gov/rules/sro/cboebzx/2019/34-84988.pdf
Sposób rozegrania przez MM:
rozprzestrzeniamy newsa
czekamy aż panikarze sprzedadzą co mają, zamkną longi i otworzą shorty - wszystko w nasze bidy
pompujemy
pękające shorty i fomo robią resztę roboty
sprzedajemy po newsach o końcu spadków i jak już wykres zrobi się tak byczy że "kto nie kupił przegrał życie"
:mrgreen:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » środa, 23 stycznia 2019, 21:09

@mudol właśnie czekam jak kurs na to zareaguje, pamietajmy że jeśli bad newsy nie kończą sie spadkami to coś jest na rzeczy, a póki co bitcoin niechętnie leci w dół
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 23 stycznia 2019, 21:10

CRXEE8 pisze:wiadomo, że łatwo się piszę jak patrzymy na wykres w lewo, z poziomu około 5700$ były 4 dni na podjęcie decyzji ( po przebiciu 6000$) więc myślę, że to był wystarczający czas .
Gram na tak dużych dźwigniach, że mam minuty, czasami sekundy na podjęcie decyzji.
crypto17890 pisze:a Ty to jakaś wyrocznia czy jak? Jest takie samo prawdopodobieństwo trafienia dołka jak jego nie trafienia, czym bliżej dna tym poziom trudności maleje, a nie rośnie...
Tu masz poznaczane wszystkie lokalne dotychczasowe dołki.

Obrazek

A teraz policz sobie prawdopodbieństwo trafienia we właściwy (i nadal nie wiemy, czy to już wszystkie dołki).
bitloteiros pisze:A jaki problem otworzyć sobie x kont na bitmexie? Kłopot z łączeniem pozycji znika. Nie bez powodu też są 3 kontrakty na BTC. Otwierając pozycję "na dłużej" warto skorzystać z kwartalnych lub półrocznych mimo mniejszej płynności - brak opłat za utrzymanie pozycji (funding). Szczególnie przydatne do hedgowania spota lub pozycji na perpetual
Jeśli nie pasuje to zostaje okex - tam nie ma łączenia pozycji
Wiem, że jest opcja posiadania kilku kont na Bitmexie, mam już obecnie dwa.
bitloteiros pisze:Znów się mylisz złociutki. Odpowiedź co zrobiłeś źle jest w pierwszym akapicie posta
Chodzi mi o prowadzenie pozycji, egzekwowanie strategii, itd. Faktu, że nie zdążę podejść do komputera albo np. odetnie mi prąd nie uwzględniłem, ale to oczywiście błąd, tym razem "zewnętrzny", nie "wewnętrzny".
bitloteiros pisze:Pomnożenie x10 kapitału w styczniu kiedy były raptem 2 widoczne w 1D ruchy (6I i 10I a reszta płaska jak stół) oba po ~10% oznacza że lecisz na dużej dźwigni. Piramidowanie zalewarowanych pozycji w czasie konsolidacji/wypłaszczenia i to kiedy polowania na stopy są na porządku dziennym (i nocnym) - vide te wszystkie długaśne knoty na 4H i 2H - to nic innego jak błąd początkującego dawcy kapitału.
Zgadza się, gram na dużej dźwigni. Nie piramiduję, już, ale zdarzało mi się. Ale nawet, gdy mi się zdarzało, to nie tak, że piramiduję w czasie kondolidacji, czy coś podobnego. Wręcz przeciwnie. Bo to właśnie polowanie na stop lossy i wyjścia z konsolidacji, jest można powiedzieć moją niszą. Mam kilka strategii, paradygmatów rozgrywania takich akcji, tylko, że to wymaga czasu i bycia uważnym (choć same strategie sprawdzają się również w innych sytuacjach, tyle, że po prostu w czasie konsolidacji okazji do ich użycia jest najwięcej. Na tym etapie nie będę się wdawał w szczegóły, zresztą sporo jeszcze wciąż eksperymentuję, może kiedyś napiszę coś więcej o moim podejściu do rynku, strategiach, etc.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 23 stycznia 2019, 21:28

osobliwy_nick pisze: środa, 23 stycznia 2019, 21:10CRXEE8 pisze:
wiadomo, że łatwo się piszę jak patrzymy na wykres w lewo, z poziomu około 5700$ były 4 dni na podjęcie decyzji ( po przebiciu 6000$) więc myślę, że to był wystarczający czas .
Gram na tak dużych dźwigniach, że mam minuty, czasami sekundy na podjęcie decyzji.

4980 minut lub żeby być dokładnym 298880 sekund na decyzję up lub down

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 23 stycznia 2019, 21:30

@BitJanusz dopoki nie sprzeda to nie wtopil.. tylko zamrozil kapital a to roznica.

Takie krotkie usrednianie ma swoj pozytyw (dla kowalskiego) ze w razie odjazdu pociagu masz cokolwiek tanio kupione :) oczywiscie pomijam boty jakies limity sell buy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 23 stycznia 2019, 21:32

osobliwy_nick pisze:Ludzie kupujący po 15-20k musieli raczej wierzyć w jedną z tych bajek, że BTC zdetronizuje globalny system finansowy
Sam jesteś jedną z tych bajek ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » środa, 23 stycznia 2019, 21:32

bitloteiros pisze: środa, 23 stycznia 2019, 21:08 Sposób rozegrania przez MM:
rozprzestrzeniamy newsa
czekamy aż panikarze sprzedadzą co mają, zamkną longi i otworzą shorty - wszystko w nasze bidy
pompujemy
pękające shorty i fomo robią resztę roboty
sprzedajemy po newsach o końcu spadków i jak już wykres zrobi się tak byczy że "kto nie kupił przegrał życie"
:mrgreen:
To by się zgadzało z tym:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... sh-impact/
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 23 stycznia 2019, 21:36

BitJanusz pisze: środa, 23 stycznia 2019, 20:59Zero zatrzymanego na lata kapitału.
Ale przecież jak jest hossa, to też masz zamrożnony kapitał, jedyna różnica, to taka, że niby cały czas jesteś na zysku. Ale właśnie później zamiast trzymać pozycję do absurdalnie wysokich poziomów jest za szybka realizacja zysku i uśrednianie w górę :D Pamiętajmy, że sam bagholding nic nie kosztuje, a każda inwestycja obarczona jest ryzykiem tak czy siak :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 23 stycznia 2019, 21:46

Dla mnie wszelkie formy uśredniania, DCA, etc. w szerokim zakresie to proszenie się o kłopoty. Jeżeli kurs zejdzie nisko i szybko odbije, to kupisz jedną transzę i niewiele zarobisz. Jeżeli zejdzie dla odmiany nisko, to możesz wtopić. Musi się spełnić konkretny scenariusz, tj. zejście do końca Twojego zakresu i szybki powrót w górę, byś był na konkretnym plusie. A jak już grasz pod konkretne scenariusze, to równie dobrze możesz grać pod punktowe zakupy z SL pod scenariusze bycze, a nie powiększać stratną pozycję na downtrendzie licząc, że się odwróci.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 23 stycznia 2019, 21:54

@BitJanusz ale Ty patrzysz czysto jako spekulant, daytrader. Ja wiem, że tutaj są świetni gracze, którzy potrafią w kilka dni zarobić tyle co zwykły Janusz przez całą hossę, zakładając, że kupi super tanio i sprzeda gdzieś w okolicach szczytu. Ale nie każdy ma czas, zna się na analizie, itp. itd. A właśnie grając długoterminowo, kupując grubo poniżej MA200 na 1D za małe stawki taki Janusz nie straci za dużo, a w przyszłości ma szansę zarobić setki jak nie tysiące procent. I pytanie czy Ty promując swoją strategią faktycznie ją praktykujesz i czy faktycznie pozwoliła Ci zarobić jakiś fajny profit, bo jeśli nie to jest trochę jak gadanie ze ślepym o kolorach :D Sorry :D A co do dołka, ostatnio na 3200 był ISHS, którego wstawiałem i były wręcz negacje tej formacji przez niektórych użytkowników :D A ładnie od dołka można było mieć nawet 35% bez dźwigni. Jakoś nie widziałem tutaj, żebyś polecał kupowanie wtedy :D Odwrócenie trendu nigdy nie jest jakieś super oczywiste, a jak już mieliśmy spadki 80% to raczej trudno o lepszą strefę do zakupów, bo przy powrócie do ATH to już jest x5 :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 23 stycznia 2019, 22:08

anagamidev pisze: środa, 23 stycznia 2019, 21:54I pytanie czy Ty promując swoją strategią faktycznie ją praktykujesz


Owszem, ale rzadziej na BTC, częściej na altach. Jako, że mam już mikrofon, to w sobotę lub niedzielę omówię kilka altów, gdzie pokażę na przykładach, na jakie oznaki trendowe czekam, by zająć pozycję :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 23 stycznia 2019, 22:57

@BitJanusz alty to całkiem inna bajka. Tam lata góra dół, rzuca tam jak szatan. WAVES, FCT wróciły gdzieś w okolice swojego ATH na prze z BTC, wkrótce to na innych altach się stanie, może będą nowe ATH. Dlatego ja szczerze zalecam skupowanie takich spadków 90%.
A wracając, to masz przykład @osobliwy_nick niby taki misiek gra na spadki, a i tak go wyleszczyło z kupy kasy, wygląda na ogarniętego, a Ty każesz jakiemuś przeciętnemu Januszowi Kowalskiemu stawiać SL i grać krótko, co w konsekwencji spowoduje, że będzie sprzedawał dołki i kupował górki :D Kasa idąca na jakąkolwiek inwestycję powinna być luźna i gotowa na zamrożenie na lata :D Ja wszedłem w crypto, bo miałem od początku przekonanie, że to jest przyszłość na lata. Tu nawet nie chodzi o jakieś bajońskie zarobki, tylko po prostu inwestuję kapitał i za kilka lat chcę wyciągnąć tyle samo, a jak uda się ugrać/uśrednić i wyjdzie więcej to będzie good :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 23 stycznia 2019, 23:22

crypto17890 pisze: środa, 23 stycznia 2019, 20:58Szukanie dołka

Załóżmy, że BTC kosztuje 10$
kupujemy

10$ = 1BTC
9$ = 2BTC
8$ = 3BTC
7$ = 4BTC
6$ = 5BTC
5$ = 6BTC
4$ = 7BTC
3$ = 8BTC
2$ = 9BTC
1$ = 10BTC

W sumie kupiłem 55 BTC
1+2+3+4+5+6+7+8+9+10

i wydałem 220 $
(10*1)+(9*2)+(8*3)+(7*4)+(6*5)+(5*6)+(4*7)+(3*8)+(2*9)+(10*1)

BTC wraca do 10$
mam 550$

średnia cena zakupu 4$
Niech zgadnę. Kupowałeś za

10000$ = 1/10 BTC
9000$ = 2/10 BTC
8000$ = 3/10 BTC
7000$ = 4/10 BTC
6000$ = 5/10 BTC
5000$ = 6/10 BTC
4000$ = 7/10 BTC
3000$ = 8/10 BTC


W sumie kupiłeś 3,6 BTC, za łączną sumę 71400 zł. Zaś w tej chwili możesz je sprzedać jedynie za 47500 zł. A na zero wyjdziesz jak BTC wróci na ok. 5500$. Taka strategia nie daje Ci żadnej przewagi nad kimś, kto wszedł all in przy cenie 5500$ (co było głupotą).
crypto17890 pisze: środa, 23 stycznia 2019, 22:16Mój prosty wzór miał na celu zobrazowanie jak nieskomplikowane może być szukanie dołka na niskich poziomach cenowych nawet dla kompletnego "ćwierćmózga". Ponadto potencjalna strata jest mniejsza niż potencjalna wygrana, bo wystarczy, że btc wróci do 5$ i już wychodzę na plus i jestem wygrany. Konsekwencja w działaniu jest kluczowa, tyle, że ludzie nie kierują się logiką, a emocjami
I teraz konsekwentnie czekasz na 5500$? A właściwie 6000$ i więcej. Obawiam się, że trochę sobie poczekasz. A kasę masz zamrożoną. Konsekwencja najważniejsza :D
Ostatnio zmieniony środa, 23 stycznia 2019, 23:30 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości