Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » wtorek, 22 stycznia 2019, 16:19

@ergorg albo z lewarem na altach :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » wtorek, 22 stycznia 2019, 17:55

Uwiezili te biedne shorty i widać że nie chcą ich od paru godzin wypuścic, jak teraz pójdzie większa petarda to ludzie spanikują i te shorty zaczną zamykać lub będą likwidacje :roll:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 stycznia 2019, 18:29

I o to przecież chodzi. Nie ma kasy, nowa nie dopływa. BTC są przerzucane między traderami jak gorący ziemniak. Skąd wziąć więc kasę na ruchy? nabrać shortów i wyleszczyć je. Wtedy kasa się znajdzie, potem dołączą traderzy bo "hossa moon etc" i jest szansa na sprzedanie siat z ładnym zyskiem 8-)

znów muszę zwrócić uwagę na kosmiczny wolumen na altach. Przebijający olbrzymie pompy ze stycznia. Na przykładzie LRCBTC 1d Binance, który ambitnie kupiłem za 1050 sats i sprzedałem chyba za 1300 (2750 sat obecnie :cry: ):

Obrazek

temat o BTC, ale... WOW!

moim zdaniem takie muny altów na ogromnych wolumenach mogą być albo tylko bardzo silną grupą PND, albo... startem odwrócenia trendu.

i wtedy powinno to sięgnąć BTC.

Argumentem przeciw jest to, że w ten sposób nie odpaliło nic większego. LTC, DASH, XMR, XLM, ZEC i tym podobne = szorowanie po podłodze. A więc pompowane są głównie wypłaszczone coiny o dobowym wolumenie 20-100 BTC na Binance (przed pompą, oczywiście, bo teraz jest tysiące). Ale TEN WOLUMEN!
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 22 stycznia 2019, 19:00

imo 3675 do północy a potem zobaczymy....

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 22 stycznia 2019, 23:27

Pleasek89 pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 14:44
1235674 pisze: wtorek, 22 stycznia 2019, 14:35a zwolennikami są chyba wszyscy poza rządem, drukarzami i Urzędem Skarbowym.
Oj zdziwiłbyś się ilu moich pozornie inteligentnych znajomych ciągle uważa Bitcoina za piramidą finansową.
kozaki_wiesi pisze:Boże, Pleasek89, z kim Ty się zadajesz?


To może ja powiem z kim się zadaję ;) Bo tak średnio raz do roku opisuję ilu z moich znajomych słyszało, a ilu inwestowało w BTC czy kryptowaluty.

Od razu może zdradzę puentę: do tej pory żaden z nich nie pochwalił się by zainwestował w krypto. Dwóch w zeszłym roku próbowało eksperymentalnie kopać, nawet z jakimś tam skutkiem, ale szybko dali sobie spokój.

Do tej pory nigdy nikogo spośród znajomych nie zachęcałem, a wręcz zniechęcałem do gry na krypto. Kilka tygodni temu, przy cenie $3700, po raz pierwszy w życiu powiedziałem kilku najbliższym przyjaciołom: "jeśli kiedykolwiek myśleliście o wejściu w krypto, to teraz być może jest dobry moment". Wszyscy odmówili (mimo mojej deklaracji pomocy) tłumacząc, że dla nich jest to za duży próg wejścia jeśli chodzi o wiedzę i (co za tym idzie) za duże ryzyko. To ludzie grający na GPW, new connect i innych rynkach. Rozsądni, ale nie przesadnie zachowawczy. Po prostu ocenili, że musieliby poświęcić mnóstwo czasu na nauczenie się tego nowego rynku, o którym nie mają bladego pojęcia i któremu nie ufają po tym co im mignęło wielokrotnie w newsach (kradzieże, pady giełd itd.). Może gdyby ich platforma do obrotu akcjami wprowadziła krypto zmieniliby zdanie.

Z rozmów z pozostałymi moimi kolegami (głównie ludzie 20 - 40, branża IT) i obserwacji ich reakcji na niektóre newsy i tematy wnoszę, że zainteresowanie i wkładanie pieniędzy w krypto traktują jako dość dziwne i ekstrawaganckie hobby.
Trochę tak, jakby Wam ktoś opowiedział, że na emeryturę odkłada w funduszu inwestującym w stare komiksy i denominowanym w indyjskich Rupiach ;)
"O, to ciekawe... Musisz nam kiedyś koniecznie opowiedzieć jak ci poszło" :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » środa, 23 stycznia 2019, 00:26

Jezeli Bloomberg twierdzi ze zbliza sie rajd na BTC to bylbym raczej gotowy na kierunek w druga strone co juz nie raz z ich prognozami sie stalo :mrgreen: Dodatkowo duze ruchy ETH i XRP z portfeli na gieldy moga sugerowac poludnie a nie polnoc jak prognozuje „Bloom”, czyli weekend przed nami a ostatni byl dosc spokojny - (osobiscie od bardzo dawna obserwuje te zabawy kursu z chipsami w reku nie dotykajac na razie zadnego krypto ;)

https://twitter.com/crypto/status/10878 ... 02914?s=21

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » środa, 23 stycznia 2019, 00:48

Tak samo jak noe rozumiałem ludzi kupujący po 15-20k troche ponad rok temu tak teraz nie rozumiem grajach na spadki po takich spadkach...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Miro » środa, 23 stycznia 2019, 07:48

Kluka pisze: środa, 23 stycznia 2019, 00:48Tak samo jak noe rozumiałem ludzi kupujący po 15-20


Nie rozumiem co w tym jest dziwnego. Ludzie zapowiadało dump przy 8k, 10k, 15k a tu ciągle szło do góry więc kto mógł przewidzieć, że zatrzyma się na 20k a nie na 30k? Z perspektywy czasu łatwo ocenić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
61
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 23 stycznia 2019, 10:00

W sumie pełne 3k$ jeszcze możemy wbić, więc trzeba uważać :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 23 stycznia 2019, 11:01

To chyba tworzy nam się bull flag na '30? :mrgreen:


Z drugiej strony jesteśmy znowu na LT. Ale młotek na 6H jakoś do mnie przemawia ,że tym razem obędzie się bez wodospadu.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » środa, 23 stycznia 2019, 14:49

W pierwotnym, priorytetowym scenariuszu wczorajszy dołek to zakończenie korekty od 20.12 w postaci kombinacji flat + zygzak (z nisko osadzoną falą A tego zygzaka) i generowanie już teraz nowego ruchu wzrostowego.
Jednak w tym nowym ruchu ku górze byki muszą mieć najpierw siłę zanegować możliwość wykreślenia przez rynek trójkąta asymetrycznego od 10.01, którego zadziałanie mogłoby spowodować tym razem szybsze niż w połowie grudnia ponowne sprowadzenie rynku w okolice 3k$ (Stamp). W tym alternatywnym scenariuszu rynek uzyskałby bazę do bardziej solidnych wzrostów w najbliższej przyszłości.

Jeśli bykom uda się już teraz przebić przez górną bandę powyższego trójkąta, scenariusz priorytetowy zdecydowanie wejdzie do gry (uzyska potwierdzenie) a byki już teraz powinny się cieszyć przyzwoitymi wzrostami.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 23 stycznia 2019, 14:58

Aktywne luki na wykresie. Zakładając że zostaną wypełnione jak to się działo do tej pory (100% poprzednich) z kupnem wstrzymałbym się do ceny ~3150 a ze sprzedażą do ~4400. Oczywiście nie tyczy się to DT czy lewarowców ;)
Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie aby kurs je zapełnił (o ile w ogóle) dopiero po upływie miesięcy i wcześniejszym zaliczeniu dość odległych dziś poziomów

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 23 stycznia 2019, 16:03

Wiele mamy tutaj analiz w oparciu o Bitstamp (i niby słusznie po tym jak theter miał wahania), ale czy wielu graczy patrzy na tę giełdę a nie Bitfinex? Bo czasem między tymi dwoma są różnice, inaczej rysują się kreski.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 23 stycznia 2019, 17:27

@Lais

Bitstamp ma tę przewagę, że :

1. nie ma na nim dźwigni (a zatem likwidacji),
2. jest jedną z najstarszych "sprawdzonych" giełd, dużo starszą od finexa
3. nie ma tam Tetheru, manipulki tetherowe nie wpływają na kurs.

Osobiście rysuję pod Stampa, ale analizuje wolumen na finexie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: olena » środa, 23 stycznia 2019, 18:50

Zdaje się, że parę osób tu wierzy, że należy grać przeciwko CNBC? To pewnie przynajmniej oni ucieszą się z informacji, że CNBC przytacza opinię, iż cena może spaść do zera. (https://www.cnbc.com/2019/01/23/bitcoin ... tech-.html)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 23 stycznia 2019, 18:53

@Kluka No, coś w tym jest. Ludzie kupujący po 15-20k musieli raczej wierzyć w jedną z tych bajek, że BTC zdetronizuje globalny system finansowy, aby uznać, że to jest tanio, ewentualnie może przekonały ich po prostu dotychczasowe wzrosty i stwierdzili, że zaryzykują.

Z drugiej zaś strony podobnie skrajnym scenariuszem wydaje się upadek bitcoina. Tylko, że ten scenariusz ma taką przewagę, że zakłada korektę ceny czegoś co wygląda jak jedna wielka bańka i urosło od powiedzmy 1$ (pierwsza euforia i symboliczna cena, którą przekroczył BTC) do kwot rzędu kilka tys. dolarów.

O ile ewentualnych marzycieli, którzy wierzą, iż BTC stanie się alternatywą lub wyprze tradycyjny system finansowy łatwo wyprowadzić z błędu, powołując się na fundamenty działania BTC - problemy ze skalowalnością, czasy przelewów, etc., o tyle temu jak wygląda wykres i co stało się z ceną czegoś co nie ma praktycznie żadnej wartości - nie da się zaprzeczyć (wartość będzie miało dopiero, gdy stanie się konkurencyjne, jako technologia, dla obecnego systemu finansowego, w tej chwili nie jest, a argumenty, że kiedyś będzie, kiedyś ulepszą bitcoina - zostawmy sobie na "kiedyś").

Obiektywnie patrząc w tej chwili jesteśmy z ceną gdzieś tutaj:

Obrazek

Wykres nadal wygląda bańkowo w tym momencie. Tyle, że nie mamy za sobą galopujących wzrostów, mogących przekonać gawiedź do zakupu, a ogromne spadki. Nie było żadnego sygnału do wejścia, wyższego szczytu, niższego dołka, nic. Tylko spekulacje, czy to już dołek dołków? Nie traficie dołka dołków i to Wam mówię ja osobliwy nick.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 grudnia 2018
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l00p73 » środa, 23 stycznia 2019, 19:14

https://www.tradingview.com/x/tG2WJQvo/
Jedno jest pewne, zaznaczonym obecnym kanałem spadkowym będziemy się poruszać maksymalnie do początku listopada ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 23 stycznia 2019, 19:15

A tak poza tym, wiem, że wielu interesuje się moimi poczynianiami, więc mała aktualizacja. Wyj***ło mi depo. 8000 zł, zrobione z 800 zł, w samym tylko styczniu.

O ile na wyjściu z wielkiego trójkąta zniżkowego na BTC, część winy za spartoloną, źle spiramidowaną pozycję była po mojej stronie (a część po stronie Bitmexa, który chyba z tylko z sobie wiadomych powodów łączy wszystkie pozycje w jedną), o tyle tym razem niczego nie zrobiłem źle.

Problem był w tym, że byłem w pracy i nie mogłem kontrolować pozycji, która mi weszła (automatycznie), a gdy rynek się rozmyślił, było już za późno (by stawiać SL). Podobne zdarzenie nie miało zresztą miejsca już pierwszy raz, kilka razy straciłem już nieco w ten sposób (będąc w pracy odciętym od wykresów).

Niestety po tym wszystkim dochodzę do wniosku, że dopóki nie rzucę pracy na etat lub nie znajdę sobie zajęcia zarobkowego, w ramach którego będę mógł kontrolować wykresy w miarę na bieżąco (a opcji nie ma zbyt wiele, stróżowanie mnie nie interesuje), nie osiągnę spektakularnych sukcesów w tradingu.

Ktoś może powiedzieć, że można grać tylko wtedy, gdy jest się w domu. Tylko, że np. taki BTC nie będzie dwa razy spadał z 6000$ na 3000$. Okazje na rynku, owszem, nigdy się nie kończą, ale nie granie pod różne kluczowe okazje, to w rzeczywistości dokładanie sobie ryzyka. Bo, czy lepiej jest łapać 10 małych ruchów, każdy z takim samym poziomem SL np. 10%, czy zapolować na jeden wielki ruch? Cóż, w 10 małych ruchach możemy stracić statystycznie 5 razy po 10%, zaś zyskać niewiele ponadto, skoro to małe ruchy. Zaś w jednym dużym ruchu ryzykujemy 10%, ale możemy zarobić np. 100%. Dlatego zaryzykowałem, ustawiłem automatyczne zlecenie i to był błąd, skoro nie mogłem go zamknąć i kontrolować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 23 stycznia 2019, 19:45

@osobliwy_nick

Skoro bawisz się na bitmexie, to wiedz, że bez bota grając w taki sposób nadstawiasz kark pod gilotynę.

Jeśli umiesz programować - napisz go sobie samemu, wystarczy, żeby kontrolował wejścia i SL za Ciebie.

Jeśli nie - pozostaje zlecić.

@leszek555

mikrofon już mam. W tym tygodniu coś będzie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 23 stycznia 2019, 19:56

Ja akurat myślę że podjedziemy wyżej ale interesujący punkt widzenia
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], Eazzy0, Godstar, Pytek i 23 gości