Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6750
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6572
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 10 stycznia 2019, 22:46

Wprawdzie nie odbiliśmy się od linii szyi ORGR, ale było naprawdę blisko, mocne odrzucenie kursu w tym miejscu powinno załączyć lampkę ostrzegawczą ;)

no i oczywiście zabrakło 4$ na krakenie do mojego bida... miałem 3547$, zatrzymało się na 3551$ ... :( że też tym razem nie mogło pociągnąć. Z kształtu kresek pasowałby mi lokalny double bottom na ~3550$ i korekta spadku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 stycznia 2019, 23:35

a może pomalutku denko tworzymy? :D taki mocno optymistyczno - przyszlosciowy scenariusz..

1w

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
44
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » piątek, 11 stycznia 2019, 00:03

Osobiście uważam, ze spadki powinny być kontynuowane i to już dawno temu, tj. 27.12. Swoją drogą ciekawe - chyba nie pierwszy raz mamy rozpoczęcie spadków na kilka dni przed ważnym byczym wydarzeniem (ETH). Na przekór wszystkim, którzy przemianowali się na miśki po zobaczeniu czerwonej świeczki rozpatrzę teraz scenariusz byczy. Osobiście jestem za spadkami, bo wolę kupować niżej ;) . Rynek jednak często tworzy w nas złudzenie pewności co do kierunku obranego kursu i kiedy jesteśmy w tej pewności zupełnie bezbronni przeprowadza atak z zaskoczenia 8-) .

Co może być tym ukrytym czarnym łabędziem, który może wpuścić miśki w maliny? Przedstawiam Wam formację quasimodo, o której już parę razy wspominałem. Formacja pochodzi z legendarnego wątku "Price is everything" na Forex Factory. Jego lektura może dać więcej, niż przeczytanie Murphy'ego (to na pewno) i Bulkowskiego (być może) razem wziętych.

https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888

Przede wszystkim PiE prezentuje nowoczesne podejście do współczesnych rynków, oparte na obserwacji tego, co rzeczywiście się tam dzieje (od kilku lat, w erze botów i market microstructure, z pominięciem staromodnej ezoteryki). Formacje i sygnały w nim opisane są bardziej adekwatne dla nowoczesnych rynków, niż te opisane w książkach o klasycznej AT. Tak jest też z formacją quasimodo. Dla mnie jest to nowocześniejsza forma HS/iHS. Nie ma tu zabawy w techniczne wyznaczanie neckline, oglądanie świeczek pod lupą. Całe PA może być koślawe i chaotyczne. Chodzi jedynie o spełnienie kilku zasad i ogólny sens formacji.
W quasimodo (bearish) najważniejszą zasadą jest to, że cena ustanawia wsparcie na pewnym poziomie, schodzi niżej, po czym wraca ponad wcześniej ustanowione wsparcie i rozpoczyna rysować trend wzrostowy. Tak naprawdę ma to wiele wspólnego z testami opisanymi przez Wyckoff'a. Można też doszukiwać się analogii do pinbara, w którym cena testuje poziom, od którego zostaje dynamicznie odrzucona. Całość jest też bardzo myląca dla graczy, jest więc atrakcyjnym narzędziem kontroli mniejszych rynków.

Obrazek

Zauważcie, że quasimodo nie ma ładnego neckline. Zamiast tego mamy perfidne przebicie wcześniejszego dołka, co przez graczy może być odczytane jako zapowiedź spadków, a potem powrót do wcześniejszych poziomów. Tego akcentu nie ma w obecnej formacji na BTC (fioletowe linie). Tak czy inaczej, kurs zatrzymał się teraz dokładnie na tym samym poziomie, co poprzedni lokalny dołek. Dołek był tu też 25-26. listopada. A w połowie grudnia ta strefa była testowana od dołu. Długie mulenie kursu w zakresie 3600-4200 neguje formację iHS. Jednak sprzyja formacji quasimodo, gdzie wchodzi się właśnie przy ponownym zejściu do rejonów dołka poprzedzającego lower low (czyli na prawym ramieniu stosując analogię do iHS). Fakt, że kurs przebywa w tym zakresie tak długo może świadczyć o tym, że ktoś się do czegoś przygotowuje - dużego spadku (poprzez sprzedawanie) lub dynamicznych wzrostów (poprzez kupowanie). Dla mnie dołek midterm/longterm jest gdzieś w obecnym zakresie. Cały czas jednak uważam, że dla solidniejszych wzrostów kurs powinien konsolidować na obecnych poziomach najlepiej jeszcze parę miesięcy, potencjalnie testując rejony lekko poniżej obecnego lokalnego dołka (np. 2980). Nie wierzę w to, aby ewentualny rajd rozpoczęty z obecnych rejonów zaszedł daleko. Ciężko też uwierzyć w zbyt rozszerzony zakres konsolidacji, np 5,5k- 3k, a test strefy obecnego LL się należy. Jednak póki jesteśmy nad białą linią nie jestem w 100% pewny co do dalszych spadków.
Off Topic
Napiszę tu, bo więcej ludzi czyta. Dawno nie wrzucałem nowego kapitału na giełdę, a chyba zbliża się czas zakupów. Do tej pory używałem BB do konwersji PLN > crypto i crypto przesyłałem na normalną giełdę. Czy ktoś mógłby mi napisać jak teraz wygląda przelew z polskiego banku na BitBay (po zmianie siedziby na Maltę)? Ile to może trwać? THX.
Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
@Mayoris , na początek można przefiltrować same wypowiedzi redsworda.

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
@Dovakhiin thx
Brave New World

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: limahlowski » piątek, 11 stycznia 2019, 00:12

@new06 -> Na BB wplacasz do polskiego banku, to Bank Ochrony Środowiska ;-) Kasa przechodzi normalnie. Ksieguja przewaznie na drugi dzien.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » piątek, 11 stycznia 2019, 00:16

limahlowski pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:12Ksieguja przewaznie na drugi dzien.

nawet szybciej , bo wpłacałem kilka razy przed godz. 12.00 , to miałem zaksięgowane tego samego dnia na ostatnią sesję godz.18.00 :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 11 stycznia 2019, 00:56

new06 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:03Osobiście uważam, ze spadki powinny być kontynuowane
new06 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:03bo wolę kupować niżej
Nie no rozwaliłeś mnie już samym wstępem :mrgreen:
Mistrzostwo świata hahahaha
Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 11 stycznia 2019, 01:20

A propos grubych portfeli BTC takich jak @new06'a to bittrex ruszyl caly swoj coldwallet (ktory mial od 2016). NIezapowiedziana przeprowadzka 500 mln $.

https://bitinfocharts.com/bitcoin/addre ... 89fZAXULJP

To samo z 850k ETH (150mln $)

https://etherscan.io/address/0x66f820a4 ... 8543f42054

I po kolei BAT, OMG. Na twitterze zacieszają się, ze Putin robi zakupy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Connemara » piątek, 11 stycznia 2019, 09:29

new06 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:03Napiszę tu, bo więcej ludzi czyta. Dawno nie wrzucałem nowego kapitału na giełdę, a chyba zbliża się czas zakupów. Do tej pory używałem BB do konwersji PLN > crypto i crypto przesyłałem na normalną giełdę. Czy ktoś mógłby mi napisać jak teraz wygląda przelew z polskiego banku na BitBay (po zmianie siedziby na Maltę)? Ile to może trwać? THX.
Nie znam się, to się wypowiem ;)

Można też tak:

[1a] Wariant z ING. Zakładasz darmowe konto walutowe EUR lub USD. W ING jest Kantor, w którym zmieniasz PLN na XXX. Następnie z konta walutowego robisz przelew SEPA na Kraken/Bitstamp. Koszt przelewu 5 zł, dochodzi na drugi dzień.
[1b] Wariant z kartą debetową ING. To samo co powyżej, jednak nie robisz przelewu, a "płacisz" kartą w Bitstamp, księgowanie natychmiastowe. Dochodzi koszt prowizji po stronie Bitstamp (nie znam obecnego procenta).
[2] Wariant z Alior kantor. Konto darmowe, konwersja PLN/EUR/USD darmowa, przelewy SEPA darmowe. Można zamówić kartę w USD lub EUR i odpalić wariant 1a lub 1b.
[3] Wariant z Revolut. Konto darmowe, karta 9 PLN jednorazowo. Kartę debetową podpinasz do Revoluta, "kredytujesz" swoje konto PLN w Revolucie za pomocą karty debetowej dowolnego banku, następnie robisz konwersję PLN na EUR/USD. Niestety Revolut nie wykona przelewu SEPA na konto giełd (chyba że coś się zmieniło obecnie, dawno nie sprawdzałem), więc po konwersji trzeba te swoje EUR/USD przesłać na rachunek walutowy w innym banku i zrobić przelew. Jedyny plus: najlepsze kursy walutowe.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » piątek, 11 stycznia 2019, 09:40

new06 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:03Napiszę tu, bo więcej ludzi czyta. Dawno nie wrzucałem nowego kapitału na giełdę, a chyba zbliża się czas zakupów. Do tej pory używałem BB do konwersji PLN > crypto i crypto przesyłałem na normalną giełdę. Czy ktoś mógłby mi napisać jak teraz wygląda przelew z polskiego banku na BitBay (po zmianie siedziby na Maltę)? Ile to może trwać? THX.

We wtorek robiłem przelew, nie pamiętam dokładnie o której godzinie ale na pewno przed 12, maila z potwierdzeniem zaksięgowania depozytu dostałem chwilę po 16.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 11 stycznia 2019, 09:43

ciekawe czy to lekkie podciągnięcie to znów łapanie w pułapkę byków, jak ostatnio przed zrzutem, czy jednak coś nowego

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » piątek, 11 stycznia 2019, 10:14

Connemara pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 09:29
new06 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 00:03Napiszę tu, bo więcej ludzi czyta. Dawno nie wrzucałem nowego kapitału na giełdę, a chyba zbliża się czas zakupów. Do tej pory używałem BB do konwersji PLN > crypto i crypto przesyłałem na normalną giełdę. Czy ktoś mógłby mi napisać jak teraz wygląda przelew z polskiego banku na BitBay (po zmianie siedziby na Maltę)? Ile to może trwać? THX.
Nie znam się, to się wypowiem ;)

Można też tak:

[1a] Wariant z ING. Zakładasz darmowe konto walutowe EUR lub USD. W ING jest Kantor, w którym zmieniasz PLN na XXX. Następnie z konta walutowego robisz przelew SEPA na Kraken/Bitstamp. Koszt przelewu 5 zł, dochodzi na drugi dzień.
[1b] Wariant z kartą debetową ING. To samo co powyżej, jednak nie robisz przelewu, a "płacisz" kartą w Bitstamp, księgowanie natychmiastowe. Dochodzi koszt prowizji po stronie Bitstamp (nie znam obecnego procenta).
[2] Wariant z Alior kantor. Konto darmowe, konwersja PLN/EUR/USD darmowa, przelewy SEPA darmowe. Można zamówić kartę w USD lub EUR i odpalić wariant 1a lub 1b.
[3] Wariant z Revolut. Konto darmowe, karta 9 PLN jednorazowo. Kartę debetową podpinasz do Revoluta, "kredytujesz" swoje konto PLN w Revolucie za pomocą karty debetowej dowolnego banku, następnie robisz konwersję PLN na EUR/USD. Niestety Revolut nie wykona przelewu SEPA na konto giełd (chyba że coś się zmieniło obecnie, dawno nie sprawdzałem), więc po konwersji trzeba te swoje EUR/USD przesłać na rachunek walutowy w innym banku i zrobić przelew. Jedyny plus: najlepsze kursy walutowe.
BitMarket korzysta z banku Mistertango, które mega szybko księguje przelewy EUR - czasami w ciągu 1-2h przelew potrafi przejść przez REVO <=> Mistertango.
Robimy tak, że doładowujemy Revoluta i wysyłamy na (własne) konto na Mistertango. Później to już jest przelew wewnętrzny. Co jest ważne, kasa w Mistertango jest Twoja wiec można konto na gieldzie doładować nawet w weekendy jak banki nie działają a trzeba szybko kupić BTC (EUR są księgowane na BM w weekend)
Nie chce za bardzo ich reklamować bo swoje minusy mają (płytki orderbook) ale teraz wprowadzili ukryte oferty i można już się wypiąć na boty. Brakuje tylko głębokości rynku imho.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 11 stycznia 2019, 10:34

To tak w kwestiach bezrefleksyjnego polecania mistertango: https://www.trustpilot.com/review/mistertango.com


A w temacie naszym:

Sądzę, że kurs teraz maksymalnie dobije do 3800-3830 i do końca stycznia będzie to wszystko co osiągnie. Przypomnie historyjke ktora prawie co roku byla odgrzewana odnosnie chinskiego nowego roku. BTC zawsze około 28 dni przed nowym chinskim rokiem zaczynal spadki, a w okolicach nowego roku zaczynal odbijac od dołka i rósł mniej wiecej 20 dni. Nowy chinski rok jest 5 lutego, a początek tego okresu spadków był 8 stycznia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Connemara » piątek, 11 stycznia 2019, 10:50

Awesomist pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 10:14BitMarket korzysta z banku Mistertango, które mega szybko księguje przelewy EUR - czasami w ciągu 1-2h przelew potrafi przejść przez REVO <=> Mistertango.
Robimy tak, że doładowujemy Revoluta i wysyłamy na (własne) konto na Mistertango. Później to już jest przelew wewnętrzny. Co jest ważne, kasa w Mistertango jest Twoja wiec można konto na gieldzie doładować nawet w weekendy jak banki nie działają a trzeba szybko kupić BTC (EUR są księgowane na BM w weekend)
Nie chce za bardzo ich reklamować bo swoje minusy mają (płytki orderbook) ale teraz wprowadzili ukryte oferty i można już się wypiąć na boty. Brakuje tylko głębokości rynku imho.
Wydaje mi się (ale mogę się mylić), że jednak i Kraken i BitStamp mają większą płynność ;)
Nie, nie reklamuję ich, nie mam w tym biznesu. Po prostu używam.
BitStamp ma mało par, a Kraken beznadziejny interfejs, ale więcej coinów.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » piątek, 11 stycznia 2019, 10:51

Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Obrazek

I co jak to widzicie? Wczoraj idealnie odbiliśmy się od linii trendu spadkowego. Jak tak ciągle będziemy się od niej odbijać to z początkiem marca ~2000$. W kwietniu 0$ a w wakacje będziemy dopłacać do posiadanych bitcoinów. :D

Czyli patrząc na to zostało nam 2-3 miesiące na wyjście z bessy (1000-2000$ btc) i zaczęcie nowego trendu. Bo marnie widzę spadek ponizej 1000$.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 898
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9363
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 11 stycznia 2019, 11:02

Całość przebiegu falowego od 20 grudnia wygląda na formację dużego flata z ładnie zachowaną regułą zmienności wewnątrz niego. Sens podobny do podwójnej trójki, wcześniej proponowanej. Na razie to wolumen podaży jest czynnikiem wyraźnie osłabiającym poczynania byków.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7645
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12875
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 11 stycznia 2019, 11:05

@Fibo patrząc na a i b, czy c (grube c w dwójce) nie jest czasem "czasowo" za krótkie?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 11 stycznia 2019, 11:14

@szlagaag na takie dylematy ciągłego odbijania się "wymyślono" boczniaki ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 898
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9363
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 11 stycznia 2019, 11:15

ergorg pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 11:05@Fibo patrząc na a i b, czy c nie jest czasem "czasowo" za krótka?
'c' flata na prawo być przede wszystkim dynamiczna, a tym samym nie musi ona zajmować dużo czasu w porównaniu do wcześniejszych fal flata.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
43
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 11 stycznia 2019, 11:59

Zastanawiałem się jaki rynek potrafi być zmienny. I jaką dezinformację wprowadza. Potrafi tak zaskoczyć, że nie wiadomo co jest prawdą, co fałszem. W takich przedziałach czasowych lepiej dla większości jest kiedy powstrzyma się z decyzjami do czasu wyjaśnienia sytuacji przez sam rynek. Unika się przy tym zbędnych nerwów i utraty zasobów, których ochrona powinna być dla nas priorytetem. Szczególnie gdy ktoś gra na dźwigni.

Wobec powyższego kilka słów co aktualnie sadzę o rynku BTC za i przeciw.

Na razie przyjmuję, że mamy do czynienia z korektą wzrostów w postaci (A)(B)(C).
Na wykresie miesięcznym poniżej zamieściłem ważną wg mnie informację dotyczącą czasu trwania całej korekty.
Korekta z 2014 trwała 14 miesięcznych świec - na rysunku zaznaczonych jest 13 ale jak policzymy jest 14.
Jeżeli przyjąć równość korekt to widzimy, że w obecnej korekcie brakuje nam jeszcze jednej świecy miesięcznej. Może to oznaczać, że rynek czeka jeszcze test poprzedniego dołka.

Bitfinex 1M
Obrazek

Jeżeli popatrzymy się na wykres dzienny to jak na razie nie wiemy czy trend został odwrócony czy to tylko korekta wzrostowa.
Za wzrostami przemawia szybki i zdecydowany ruch w kierunku uprzedniej fali 4 - co wskazuje na co najmniej korektę spadków ABC. Dodatkowo ruch w górę w obrębie A odbył się 5 podfalami sugerując impulsowy charakter co zobaczymy rozpisując ruch na wykresie 4h.
Z drugiej strony mamy ogromne zagrożenie w postaci możliwego ruchu w kierunku ok. 3120$ i niżej co współgrałoby z wykresem miesięcznym i brakującą świecą miesięczną. I to trzeba mieć na uwadze - prawdopodobieństwo takiego rozwoju wypadków jest bardzo duże.

Bitstamp 1D
Obrazek

Bitstamp 4h
Obrazek

Chciałbym jednocześnie zwrócić uwagę, że moim zdaniem brakuje jeszcze (v) w dół aby uznać ruch w dół za ukończony. I dopiero wtedy szukałbym okazji na rozegranie ew. ruchu w górę ( jako C na razie) mając na uwadze potencjalne zagrożenia.
Moim zdaniem rozpisanie ruchu, które zamieściłem powyżej - wykres 4h jest odpowiadające temu co się dzieje aktualnie na wykresie.
W czasie pisania tego wpisu pojawił się również wpis Fibo, który różni się jeśli chodzi o szczegółowe rozpisanie fali wzrostowej (u mnie to na razie fala A, u niego 1) oraz aktualnej fali spadkowej c - moim zdaniem brakuje tutaj ruchu w dół w postaci (v), która u Fibo już się zakończyła.


Za spadkowym scenariuszem przemawia wg mnie słabość runku BTC w stosunku do rynków akcji, które jednak notują dość znaczące wzrosty. Na ich tle BTC wydaje się bardzo słabe tak jakby to nie był jeszcze odpowiedni czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7645
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12875
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 11 stycznia 2019, 13:07

Zamknięta 4h aż prosi: "otwórz shorta". :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 41 gości