Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 21:03

Nie wiem jak ty nakreśliłeś ten trojką ale ja to rysowałem od dołka przez ostatnią korektę 27/28 i u mnie wyszło z trójkąta i testujemy go od dołu i zaraz pewnie odbijemy się na te ~3650 o których pisałem parę godzin temu. Puki co spadki zahamowały przy 50%fibo. http://prntscr.com/m1pm6o <--- nie wiem czemu mam error jak dodaję (Nie można określić wymiarów obrazka. Sprawdź czy podany adres URL jest poprawny.)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 21:58

na tradingview wychodzi mi, że jesteśmy w trójkącie, na bitcoinwisdom już nie :p (lekko wstawiona jestem więc może coś nie teges robię)
Tego kto wymyślił, że te giełdy mielą cały rok non stop to bym pod pręgierz dała. No litości panie, sylwester jest :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:00

@Lais, to nie wymysł giełd a blockchain'u. :P

P.S. Szczęśliwego nowego roku wszystkim! :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:04

@ergorg kopać mogą, przesyłać mogą cały rok, no ale giełdy innych rynków mają przerwy, więc to wbrew tradycji. No ale cóż, szczęśliwego ;)

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:17

Szczęścliwego Nowego Roku :mrgreen: Oby Bessa została wspomnieniem a zyski z hossy realizowane były w miejscu gdzie mandarynki i banany będą rosły nad Waszymi glowami.
@Lais nie dadzą odpocząć :lol: Patrząc na rynek powinienem się teraz załadować ale ale procenty wprowadzają duże wahania ... na "pusto" w nowy rok nie chce wchodzić żeby się tak cały rok nie utrzymało :lol: a tak na poważnie wedle moich kresek na wykresach brakuje tak niewiele że nie wiem czy będzie przebicie w dół czy robić ten nieszczęsny załadunek.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maly_ZE » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:18

Wytrwałości przede wszystkim w Nowym Roku życzę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:20

jasiuwolny pisze: Oby Bessa została wspomnieniem a zyski z hossy realizowane były w miejscu gdzie mandarynki i banany będą rosły nad Waszymi glowami.
Prosze nie dyskryminowac, zyski z bessy tez sa. :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 22:46

@prap0n BES(S)Ame mucho

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 23:37

To byczego nowego roku wszystkim życzę :)

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » poniedziałek, 31 grudnia 2018, 23:44

@prap0n oczywiście ale hossa jest dla każdego, bessa tylko dla wybranych ;) w sensie zarobkowym rzecz jasna. myślicie że kurs się odwróci jeszcze w tym roku..? ----> odwrócił się że dał odrobić alko, reszta zależy już od Was !

@kAArter misiego roku :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 stycznia 2019, 00:17 przez jasiuwolny, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 1 stycznia 2019, 00:13

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich forumowiczów:) Byczego roku!

Ps. znów dobiliśmy do dolnej krawędzi trójkąta i wygląda na to że szykuję się nawrotka. Być może czeka nas 5 czerwona świeca z rzędu, co może zapowiadać niezłe odbicie w nowy rok!

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Altcoiner » wtorek, 1 stycznia 2019, 00:38

Wy się tak nie cieszcie ...

Ostrzegał !

https://android.com.pl/artykuly/179311-bitcoin-krach/

Zobaczcie na jego bananowy ryj (sorry)

Szczęśliwego na hossie !!!

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 1 stycznia 2019, 03:01

@Altcoiner stracili Ci co weszli na górce... Przecież tutaj też było ostrzeżenie że będzie korekta. Patrząc na btc w dłuższej skali, a przeróżne akcje jak DB to BTC jest górą i to lata świetlne. Ogólnie patrząc na te wszystkie giełdy światowe to taka sama bańka jak btc albo i gorsza, wspomnisz moje słowa jak teraz przyjdzie bessa na światowych rynkach. Już akcje np. producentów gier potraciły po 50% w trzy miesiące. Każda inwestycja która przynosi straty jest zła. Trzeba wiedzieć kiedy wejść i wyjść, a nie kupować marzenia że się dorobi w miesiąc. Jak ktoś kupił na górce ma dwa wyjścia albo pogodzić się z stratą albo czekać na odbicie. Opcja numer dwa wydaje się dość rozsądna bo do tej pory się sprawdziła za każdym razem. Pamiętaj o tym że bitcoin to najbardziej stabilny system finansowy jaki miała ludzkość w swoich rękach. Nie ma w nim miejsca na oszustwa typu dodruk pustego pieniądza który ma miejsce w fiat money, a dymają nas tak od lat. Inflacja pożera oszczędności, rząd może wywinąć jakiś numer i masz papierki do podcierania tyłka albo plastikowe płytki z liczbami które są nic nie warte. Wystarczy popatrzeć na Wenezuelę, tak bogaty kraj w zasoby który został udupiony przez światowe mocarstwo bo nie chciał się im podporządkować to nałożyli embarga i nie mogą sprzedać swoich zasobów innym krajom. Światowa banksterka może tak zrobić z dowolnym krajem który nie jest światowym hegemonem. Fiat money to środek do zniewalania ludzi którzy robią w korpo kasę dla bardzo wąskiego grona ludzi. Bitcoin to szansa i nadzieja na uwolnienie się od tego syfu, musi tylko i aż zastąpić gotówkę i stać się globalnym środkiem płatniczym, wtedy skończy się dymanie ludzi przez banki(kredyty) i państwa(podatki, stopy %). Mam nadzieje że w końcu się tak stanie bo wk*rwia mnie to że państwo zabiera mi ponad 50% pieniędzy w podatkach i innych daninach... a w zamian dają tylko puste obietnice i kolejne podwyżki podatków.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Altcoiner » wtorek, 1 stycznia 2019, 03:36

Może kiedyś faktycznie tak było, teraz btc bez świata finansjery/rządów zdechnie jak pies.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » wtorek, 1 stycznia 2019, 03:53

Masz rację, rządy zmierzają do całkowitej inwigilacji i kontroli społeczeństwa poprzez wyeliminowanie gotówki(PolskI rząd ostro promuje Polskę bezgotówkową a głupi ludzie się cieszą że wszędzie mogą wygodnie płacić kartą i nie widzą jakie to pociągnie konsekwencję. Nawet ulubionych dragów nie kupią u dilera bo jak mu zapłacą kartą?:P), nowe opresyjne prawa, podatki, czy inne chore wymysły jak przyjmowanie imigrantów którzy sieją zniszczenie i zamęt. Wtedy może przebiją masę krytyczną i społeczeństwo się odwróci od nich. Ich pieniądze nie były by potrzebne do pompowania kursu bo straciły by na znaczeniu i btc mogło by być warte trylion $,a za trylion $ nie kupił byś nawet bułki. Tu chodzi o zmianę podejścia do btc aby ludzie zaczęli go używać do płacenia, a nie tylko do spekulacji. Tylko na chwilę obecną bitcoin potrzebuje przyśpieszenia transakcji oraz ich ilości jakie może przetworzyć na sekundę. Bez tego nie ma szans aby stać się globalną walutą nawet jeśli rządy i finansjera pomoże przez dociskanie śruby.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:18

Vilv pisze: Nie ma w nim miejsca na oszustwa typu dodruk pustego pieniądza który ma miejsce w fiat money,
Z tym argumentem nie trafiłeś. BCH i inne forki.
Vilv pisze:Fiat money to środek do zniewalania ludzi którzy robią w korpo kasę dla bardzo wąskiego grona ludzi.
Oni chcą zlikwidować gotówkę, żeby mieli nad nami jeszcze większa kontrolę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:32

@shinya56 Forki = Dodruk ?
Aha czyli jeśli zrobię Polski złoty warszawa to jest dodruk Polskiego złotego ?
Bitmain i inna tego typu gawiedź która trafiła do grona debili wierzących że bch jest tym prawdziwym btc to po prostu marketing XXI wieku czyli sprzedaj idee, a nie produkt. #apple #lisk i inne tego typu słabe produkty.
W btc zasady są jasne 21mln btc i skale dodruku mamy ustaloną. W fiat jest róbta co chceta. Tak napisane takim zdaniem, bo to jest na poziomie wiejskiego głupka robione. Mogą ubierać garnitury mieć drogie fury ale działania socjalistycznych rządów odnośnie ich walut nie są w żadnym stopniu działaniami na wyższym poziomie niż "róbta co chceta". #wenezueal jakby ktoś chciał przykład "róbta co chceta" w wykonaniu ekstremalnym.
Ja wiem, że trudność w uzywaniu kryptowalut jest taka, że trzeba poświęcić ten tydzień aby ogarnąć o co w tym wlaściwie chodzi i to jest jedyna przewaga fiat nad nimi. Fiatów uczymy się od małego jak używać, a krypto nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 1 stycznia 2019, 11:36

@discipuli
Ty to wiesz, ja też, ale ulica ... Przyjdzie koleś z ulicy, żeby kupić BTC, a w ofercie ma Core, Gold, ABC, SV ... Teoretycznie każdy może zrobić swoją wersje BTC, np Wall Street i co zrobisz ? Nic.

Społeczeństwo jest tak ogłupione, że BTC to może być ciekawostka dla wybranych a nie środek płatniczy, który ma zastąpić $.
Następny wynalazek Ethereum Nowa. Każdy może sobie zrobić coina. Powiedz mi, jak ktoś nie siedzi w temacie, będzie wiedział co używać ? Będą używać to co system im narzuci. Chyba, że się mylę, ale to będę zaskoczony. Ja się przygotuję na taką ewentualność, ale reszta wejdzie w to jak będzie po zawodach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 1 stycznia 2019, 12:18

Lista bogatych Wróżbitów Maciejów, którym fusy nie zgrały się z kursem w 2018:

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Miro » wtorek, 1 stycznia 2019, 12:37

Vilv pisze: wtorek, 1 stycznia 2019, 03:01 Btc to szansa i nadzieja na uwolnienie się od tego syfu, musi tylko i aż zastąpić gotówkę i stać się globalnym środkiem płatniczym, wtedy skończy się dymanie ludzi przez banki(kredyty) i państwa(podatki, stopy %). Mam nadzieje że w końcu się tak stanie bo wk*rwia mnie to że państwo zabiera mi ponad 50% pieniędzy w podatkach i innych daninach... a w zamian dają tylko puste obietnice i kolejne podwyżki podatków.
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego btc NIE będzie środkiem płatniczym na masową skalę. Państwa nie dopuszcza do rozszerzania się szarej strefy bo to furtka do omijania podatków. Dużo nie trzeba bo wystarczy wprowadzenie zakazu współpracy banków z gieldami i już nie jesteś w stanie kupić btc online. Kasę z etatu nie wrzucisz na giełdę i pozamiatane. To może zadziałać tylko jako złoto XXI wieku czyli umowna wartość posiadaczy ograniczoną ilością btc.

Ciekaw jestem jaka wartość miałoby złoto gdyby nie zostały wydobywane kolejne uncję.

Drugi problem jest taki, że z każdym dumpem wieloryby się obkupuja a efektem jest to, że mogą sterować kursem i wartością - to tak jakby całe rezerwy USA złota były w rękach 1 osoby i rozpoczęta zostałaby dystrybucja złota po cenie poniżej rynku.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, grzeg, norbus82 i 37 gości