Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » czwartek, 27 grudnia 2018, 00:49

Ostatnia świeca 2h jeszcze się nie zamknęła ale już chyba widać co się będzie działo. Nie sądzę żeby poszedł teraz jeszcze jakiś fejk (wybicie ponad ~4k). Może jak się dzisiejsza dzienna zamknie to tam kurs dobije ale jutro rynek na czerwono zobaczymy raczej.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 grudnia 2018, 02:08

Sugerując się tym wykresem złota, to BTC powinien wbić 40k-60k$ w ciągu najbliższych miesięcy :D 1kg złota to ~40k$ :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 27 grudnia 2018, 08:22

@anagamidev
Faktycznie te wykresy sa łudząco podobne.. miejscami wrecz idealnie... jakby to sie sprawdzilo to az strach pomyslec. Chociaz w sumie duzo ludzi twierdzi ze jeszcze jedna bania ostateczna nadejdzie :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 27 grudnia 2018, 09:13

@Dovakhiin

czemu "jeszcze tylko jedna" a nie np. dwie? ;)

to chyba życzeniowe myślenie załadowanych. Na zasadzie "po mnie choćby i potop" ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 27 grudnia 2018, 09:14

Dovakhiin pisze:Chociaz w sumie duzo ludzi twierdzi ze jeszcze jedna bania ostateczna nadejdzie
Ale większość nie może mieć racji.

Więc będzie więcej niż jedna bania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 27 grudnia 2018, 09:26

Lais pisze: środa, 26 grudnia 2018, 20:59Ktoś wie dokąd zmierzamy? bo ja nie wiem, jesteśmy jakby pomiędzy dwoma kierunkami
Ja stawiam na trzeciego fake double bottom. Pierwsze dwa były widoczne na interwale 4H jak poniżej.

Obrazek

Teraz czas na trzeciego, największego, widocznego na interwale 1D. Strategia rysowania coraz większych fake'owych double bottom może być bardzo skuteczna pod kątem zapewnienia mm dodatkowej płynności. Taki fake double bottom mieliśmy niedługo po wyrysowaniu ATH (w niebieskim kwadracie).

Obrazek

Widziałbym teraz zjazd nieco poniżej ostatniego dołka, co będzie sygnałem do otwierania shortów. Kurs jednak odbije i zacznie rysować double bottom, co z kolei zachęci graczy do wchodzenia w longi. Myślę, że dołek jest "gdzieś tu" i w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy przynajmniej 9k (mniej więcej fibo 0,382 od ATH do okolic 3k). Jednak nie sądzę, żeby kurs tak po prostu wyrysował iHS, po którym będziemy mieli jakieś większe wzrosty. Musimy się trochę pobujać na obecnych poziomach, być może zejść nawet do 2,9 k. Taki fake'owy double bottom byłby częścią ranged market na obecnych poziomach.

ambroży pisze: czwartek, 27 grudnia 2018, 10:20Czy taki scenariusz jest możliwy do osiągnięcia przez MM? Mamy rysowanie dna i lekkie wyjście w górę tak jak Ty sądzisz, po czym jak już wszyscy myślą, że UP to pik w dół na tak absurdalne poziomy z naszego punktu widzenia? Jest to do osiągnięcia ?

Bardziej bym widział coś takiego na następne kilka miesięcy.

Obrazek


PS dorzucę jeszcze takiego klina z 1W. Chyba nikt go do tej pory nie zauważył.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 grudnia 2018, 12:54 przez new06, łącznie zmieniany 2 razy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 27 grudnia 2018, 09:30

@BitJanusz

Nie wiem czemu tylko jedna.. napisalem to co po netach ludzie pisza:)
Duzo ludzi ladowalo sie na ostatnim dolku.. Ty nie?

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » czwartek, 27 grudnia 2018, 10:20

► Pokaż Spoiler
Obrazek

Narysowane odręcznie - chodzi mi o sens a nie dokładność. Czy taki scenariusz jest możliwy do osiągnięcia przez MM? Mamy rysowanie dna i lekkie wyjście w górę tak jak Ty sądzisz, po czym jak już wszyscy myślą, że UP to pik w dół na tak absurdalne poziomy z naszego punktu widzenia? Jest to do osiągnięcia ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 27 grudnia 2018, 10:56

oba scenariusze są całkiem możliwe, chociaż zjazd o 75% z poziomu 4k byłby raczej efektem jakiegoś mega złego newsa (np. upadek finexa, etc.), za to taki do 2,5k móglby spokojnie wystąpić i co więcej - byłby idealnym końcem bessy jeżeli poszedłby za tym wolumen ;)

mam jednak wrażenie, że MM nie zaserwują nam oczywistego dołka z dużym pikiem wolumenu na 1d, tylko rozciągną zabawę w czasie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » czwartek, 27 grudnia 2018, 11:13

BitJanusz pisze: czwartek, 27 grudnia 2018, 10:56oba scenariusze są całkiem możliwe, chociaż zjazd o 75% z poziomu 4k byłby raczej efektem jakiegoś mega złego newsa (np. upadek finexa, etc.), za to taki do 2,5k móglby spokojnie wystąpić i co więcej - byłby idealnym końcem bessy jeżeli poszedłby za tym wolumen

mam jednak wrażenie, że MM nie zaserwują nam oczywistego dołka z dużym pikiem wolumenu na 1d, tylko rozciągną zabawę w czasie.
Wiem, że scenariuszy jest mnóstwo, ale przypomina mi to okres do tego który zaznaczyłem, tam spadło 65% od tego "odreagowania" poprzedniego dołka. Sporo nie? U nas wychodzi poziom ok 1400$

Obrazek

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » czwartek, 27 grudnia 2018, 11:52

Jako, że dobra passa trwa i targety z poprzedniego postu (patrz spoiler) wbite postanowiłem podzielić się swoimi obecnymi spostrzeżeniami.
Spoiler:
coss_takiego pisze: czwartek, 20 grudnia 2018, 13:47 Czyżby rysowała się wysoce skuteczna formacja odwróconego ch***? :D

Obrazek

Póki co nawet volume się zgadza zgodnie ze sztuką:

Obrazek

Miło by było uświadczyć korekty z poziomiu 4400USD Bitfinex i 4300USD Bitmex o jakieś 500USD.

Fajnie, że nie wszystkie alty ruszyły, może to oznaczać nadchodzącą korektę, która pociągnie alty jeszcze niżej i wtedy można by było znowu brać, te które teraz nie urosły.
Spoiler:
wywaliłem właśnie na rynek połowę BCH, kolejną część tym razem połowę posiadanych BTC sprzedam na potencjalnej linii szyi
Widzę, że na forum zdania stają się zróżnicowane, jedni chcą tego inv HS'a, inni twierdzą, że to zbyt oklepane, co odbieram jako próba udowodnienia, że AT nie działa. Co by nie mówić kształt i volumen wciąż się zgadza dla inv HS'a, dzisiaj powinien być najniższy w całej figurze. Gdy schodziliśmy na dołek tego roku orderbook na Bitfinexie wyglądał tak:


Moim zdaniem więksi gracze uznali te poziomy za smart money i zbierali ile się dało, a jak wiemy wszystkiego nie zebrali. Więc próbują zbierać dalej na wyższych poziomach broniąc jednocześnie kształtu inv HS:



Jak widać powyżej by cena zeszła do dołka z 15 grudnia gracze musieliby zrzucić tyle samo BTC co skupić by wbić target inv HS'a, a różnica procentowa tych ruchów nieporównywalna. Wczoraj testowo pojawiała się również ścianka 2000 BTC i nie za bardzo ktoś miał ochotę ją atakować. A taką ściankę żeby atakować to wypada mieć chociaż kilkaset BTC, bo drobnica może mieć problem, by to zjeść. Dodatkowo po prawej jest niewiele zleceń sprzedaży, co może skutkować szybkim i wysokim wzrostem, ale nie musi. Wyciągam z tego wniosek być może błędny, że grubi są zainteresowani jedynie kupnem.

Nie wiem czy obserwujecie twittera Whale Alert:

https://twitter.com/whale_alert

Są tam wstawiane informacje o dużych ruchach. No i wystarczy przejrzeć wszystko na tydzień, dwa wstecz i widać ile BTC wyjeżdża z giełd na prywatne portfele. Nwm czy takim graczom chciałoby się trolować tą stronę i robić duże ruchy wypłat z różnych giełd a potem małe wpłat, by na stronie były widoczne tylko wypłaty, tymbardziej na tych poziomach, a przypominam, że spadliśmy z 20k USD i jeśli dla kogoś obecne poziomy wciąż są zbyt drogie to szanuje, ale ja się dzisiaj załadowałem ponownie, bo wydaje mi się, że obecnie BTC to smart money. Bardziej obawiam się, że cena w pewnym momencie ruszy mocno w górę i zrobi short squeeze, niż spadnie. Poza tym jak spadnie to zawsze można uśrednić jak wzrośnie to można żałować, że się nie kupiło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 27 grudnia 2018, 12:18

Z kształtu wykresu, wolumenu i przekroju sprzedaży (duży popyt poniżej 3700$) raczej pasowałoby mi w najbliższym okresie podejście pod linię szyi ORGR-a (~4250$ stamp). Odrzucenie tam kursu to prawie jednoznacznie wskazanie na strefę poniżej 3000$. Przebicie powinno zrealizować nam ORGR, tj. osiągnąć 4800-5200$.

ewentualnie scenariusz @new06 :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 27 grudnia 2018, 12:25

Trzeci dzień boczniaka po spadku, do tego na poziomie double top (brak odrzucenia tego poziomu), sugeruje raczej dalsze spadki. Na upartego mamy również trójkąt symetryczny - również w tym przypadku spadkowy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 27 grudnia 2018, 13:42

coss_takiego pisze:bo wydaje mi się, że obecnie BTC to smart money. Bardziej obawiam się, że cena w pewnym momencie ruszy mocno w górę i zrobi short squeeze, niż spadnie. Poza tym jak spadnie to zawsze można uśrednić jak wzrośnie to można żałować, że się nie kupiło.
M.zd. BTC ma mikroskopijną jak na rynki finansowe kapitalizację i z łatwością może być używany do manipulowania całym rynkiem krypto zwłaszcza gdy są dostępne pozycje short oraz derywatywy na bazie btc. Jakieś siły sprawiły że alty ślepo i PRZESADNIE naśladują kazdy najmniejszy ruch bitcoina mimo że bessa na altach już skrajnie mocno się rozjechała w stosunku do bessy na btc.
BTC jest po prostu spychaczem który w trybie short spycha kursy altów , smart money podstawiają sakiewkę i wpadają m.in np. monety ETH po 80$. Wykorzystywany jest brak płynności na altach oraz ślepa zależność od jakiegokolwiek ruchu btc, dzięki temu można osiągnąć przesadne ceny ( na hossie też )
Myslę że błędem byłoby niezwrócenie uwagi na to że nie chodzi o to aby obkupić się w btc bo to elektroniczne złoto, jeśli finansjera zakumuluje dostateczną ilość btc to ma władzę nad kursami wszystkich kryptoaktywów.
Smart money będzie się chciało zapakować zwłaszcza w blockchainowe alternatywy bo ew. stopy zwrotu byłyby gigantyczne w stosunku do stóp zwrotu na btc. Niektóre z projektów są w takich stadiach rozwoju w jakich była firma apple i microsoft w czasach gdy wychodziły one dopiero z garażu a widać już było ich potencjał.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 27 grudnia 2018, 13:50

Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, mnie w każdym razie ta wiadomośc umknęła

20 grudnia 2018 roku odnotowano największy wolumen obrotu BTC w historii.
W miniony czwartek byliśmy świadkami osiągnięcia najwyższego dotychczas punktu na wykresie w kontekście obrotu ilością Bitcoinów w ciągu jednego dnia. Tego dnia wolumen obrotu wyniósł w sumie 2 266 735 BTC


[edit]
źródło:

https://bithub.pl/wiadomosci/najwiekszy ... -historii/
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 grudnia 2018, 14:04 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » czwartek, 27 grudnia 2018, 13:51

Rekordowy wolumen po spadku ponad 80% od ATH , zastanawiające no nie ? ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 27 grudnia 2018, 13:59

@kozaki_wiesi a skąd to info?
Analizując wykres tutaj to do rekordów daleko
http://data.bitcoinity.org/markets/volu ... &r=day&t=b
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 27 grudnia 2018, 14:03

Tak z innej beczki, BTC najgorszym aktywem 2018 roku :mrgreen: więc może ten up jest gdzieś tam na horyzoncie skoro już tak piszą :D

https://www.parkiet.com/Analizy/3122799 ... -roku.html


Co do kursu, teoretycznie mamy ostatni miesiąc do startu Bakktu, więc zapewne na kurs to jakoś wpłynie. Ktoś kiedyś wspominał o opóźnieniu, ale już wypływa na TT że to może być celowy FUD a opóźnienie może być raptem kilkudniowe.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 grudnia 2018, 14:12 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » czwartek, 27 grudnia 2018, 14:05

@coss_takiego dzięki za info o załadunku, niestety baaardzo mało ludzi pisze tu o jakichkolwiek zakupach czy rozpoczętych lub zamknietych pozycjach.
Osobiście czekam na około 2% odbicie sprzedaje co mam aby załadować się trochę niżej (jeśli kurs pozwoli), trochę niżej to pare procent bo zakupiłem za późno i można powiedzieć że w ten sposób wyrównam niewielką stratę.
Jak czytam tu wykresy to tak naprawdę jest 50 na 50%, czyli łatwiej rzucić monetą i wyjdzie taka sama dokładność.

Pytanie do kolegów mocno śledzących temat. Który (wedle Waszych obserwacji) user z tego wątku ma najwięcej trafnych analiz? pytam z czystej ciekawości

@koparki zgadza się ale tak było zawsze i jeśli ktoś jest pewny jakiś ruchów na BTC to może większe profity zbierać z altów ktore maja wyższe skoki procentowe, ale z drugiej strony grając altami nie wybijemy kursu BTC

@kozaki_wiesi mając to na uwadze kurs powinien być przynajmniej zblokowany na jakiś czas przed spadkami? czy źle myślę?

@Tomasz_Es to chyba nie dziwi nikogo skoro rok 2018 jest dla BTC rokiem korekty. Niemal każdy kto wszedł w tym roku w BTC licząc na szybki zysk teraz ma gorzkie żale

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » czwartek, 27 grudnia 2018, 14:33

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk i 45 gości