Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:05

Spoiler:
@Harmony,
zomos2 napisał:
"Ostatni kryzys wytworzył min. BTC i Blockchain."
To zdanie należy rozumieć w sposób następujący. Twórcą btc jest kryzys a nie twórcą kryzysu jest btc. Wystawiłem Ci ocenę negatywną z czytania tekstu ze zrozumieniem ale jesteś kulturalnym młodym człowiekiem więc cofnąłem tego minusa. Mam nadzieję, że możemy już zamknąć ten temat.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:21

@socjolog2008, @onameis, ja się nie poddaję tylko jestem wiąż na tej debilnej polskiej giełdzie gdzie dołek jest tam gdzie przeskoczy 50 BTC a nie tam gdzie to wynika z wykresu, gdzie na xrp jest kolejka jak do lekarza specjalisty, bo ceny są do 2 miejsc po przecinku (co 1 grosz) i nie możesz wskoczyć w orderbook pomiędzy oferty. Gdzie cokolwiek wystawisz nie ważne w jakim miejscu orderbooka i nie ważne za jaką kwotę to zaraz doskakuje krypto-zombie bot by ustawić się przed tobą o 1 grosz itp.
Kupienie czegokolwiek korzystnie jest męką, a potem sprzedanie jeszcze większą bo tym botom wisi po ile sprzedają - priorytetem jest przebić.
Ja nie wiem jak można było giełdę, która nie ma żadnych opcji i ma dziurawy orderbook pozbawić tej jednej, która gwarantowała wolny rynek, czyli ofert ukrytych, bo jeśli ktoś cię przebił to dlatego, że chciał kupić/sprzedać drożej a nie że widzi ofertę.
Także to czego mam dosyć to gonitwy z krypto-zombie botami, a nie że spada, ja lubię jak spada :p

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: onameis » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:29

@Lais, nie rozumiem dlaczego korzystasz z BitBay.. binance teraz chyba szybko weryfikuje. Tam otrzymałabyś dynamizm, którego tak oczekujesz od Polskiej giełdy.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:32

@onameis, no mam już tam konto, ale trochę czasu zajmie poznanie "nawyków" giełdy, jak na co reaguje, czy idzie własnym kursem czy naśladuje jakąś giełdę itp. Poza tym ostatnio to niezbyt dobry czas na transfer środków, szczególnie, że na BB wszystko zawyżone jak zwykle, wiec musi nastąpić jakaś stabilizacja.

@benq, cisnęłam tam bo było to korzystne do momentu gdy były oferty ukryte, znałam wszystkie absurdy tego miejsca i umiałam z tego korzystać z %, których gdzie indziej by nie było.
Oczywiście, że wszystko rozbija się o thetera, mam też konto na innej zagranicznej ale gdy theter zaczął lecieć w dół to przestałam korzystać
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2018, 19:42 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:33

Lais pisze: ja się nie poddaję tylko jestem wiąż na tej debilnej polskiej giełdzie
I planujesz na niej cisnąć do emerytury?
Serio?
Naprawdę z pierwszej 30-tki nie możesz wybrać nic sensownego w zamian?
Przecież problem wpłacenia środków masz już "z głowy". Tylko przelać bity i voila - po co się kopać z koniem?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:34

Dokładnie wszystko rozbija się tylko o to czy giełda tetherowa czy bez tetherka. Najprościej Binance ale trzeba z tetherami dilować

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: onameis » wtorek, 11 grudnia 2018, 19:39

@Lais, najszybciej aby nie stracić kasy na nagłym ruchu przelej xrp z bb na binance zamień na jakiegoś stablecoina i się ucz (xrp idzie najszybciej z walut, które później od razu zamienisz na usdt) nie dziwie Cie się że się denerwujesz nie wyobrażam sobie takiego grania ale kiedyś trzeba zrobić krok na przód ;)

edit:
Poza tym na bb zawsze jest różnica używasz go po to żeby wrócić do fiat z jej uwzględnieniem. Ta różnica podczas grania jest bez znaczenia. Ale jak długo na to patrzę to zawsze ceny się różnią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:01

@socjolog2008, na której giełdzie szortujesz alty ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:05

shinya56 pisze: @socjolog2008, na której giełdzie szortujesz alty ?
Dasha shortowalem ,teraz LOng xrp i Ltc - XTB.com
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:11

Bitcoin

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut spadla ze 128.7 mld $ z zeszłego tygodnia do 107.8 mld $ teraz. Dominacja Bitcoina wynosi 55.1 % a jego notowania spadają w ciągu ostatnich 24 godzin o 3.41 %.


Źródło coinmarketcap.com/


Źródło coinlib.io

Sytuacja na wykresie

Spadkowa linia tendencji na wykresie dziennym nie zdołała powstrzymać kursu BTC przed dalszymi spadkami. Byki teraz walczą z niedźwiedziami na wsparciu 3 600 $ nad dalszymi losami kryptowaluty.


Jeżeli tendencja się nie zmieni, to wkrótce możemy być świadkami ceny 2 000 $ za 1BTC.


Źródło https://www.tradingview.com/x/da4tugmS/

Mempool

Obecnie fee wynosi 20.01 sat/bajt. Średnia fee tygodniowa wyniosła BTC 17.99 sat/byte.


1w. Źródło jochen-hoenicke.de


1y. Źródło jochen-hoenicke.de
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:48

Delhi pisze:O co kaman ?
davincij15. Kiedyś o nim wspominałem na forum, mimo wszystko wtedy to była dosyć mało znana postać. Ktoś wrzucił jego filmik z 2011r. na reddicie Btc parę dni temu i wywołało to lekką sensację, bo facet ma wyjątkowe czucie rynku, przewidział, że Bitcoin będzie dużo droższy kiedy stał po dolarze w 2011r., ostrzegał przed Mt. Goxem w 2013r., mówił o szczycie bańki w grudniu 2017r. Jeden z bardziej znanych youtuberów poświęcił dzisiaj cały filmik o nim, aż sam davincij15 się do tego odniósł.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2018, 20:51 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: HypnoFukka » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:50

Polecam film jeśli chodzi o kurs btc i zachowania rynku poprzez manipulację Wallstreet i innych dużych graczy

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adamII » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:51

"Bitcoin powstal jako poklosie kryzysu" tez tak myslalem ale ostatnio wpadl mi do glowy pomysl iz to banksterka mogla wymyslic bitcoina, no bo wybucha kryzys i cyk nagle jest bitcoin, juz na drugi dzien praktycznie. A czy to nie bankom zalezy na tym aby spoleczenstwo bylo bezgotowkowe? Argument, iz banki walcza z krypto tez jest zaden bo ilez to razy kraje same sie atakowaly i wmawialy ze to kto inny.
No ale juz koniec spekulacji.
Zeby nie bylo offtopu to... pospekuluje troche. Cena BTC wzrosnie tak na 50% a na 50% spadnie, sory ze tak bez zadnych kresek ale nie znam sie na tym tak jak wy :D

PS. tak na ciut powazniej to cena spadnie na 51%, w koncu z trendem sie nie walczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3279
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:59

VPVR wskazuje strefę 2500-3000 jako znacznie mocniejszy support niż obecne poziomy:
Spoiler:
Ciekawe jest to, że konsolidacja z okolic 3k ma większy vol niż ta z 6k choć trwała dużo krócej. Dla przypomnienia, na 2980 (Finex) mamy low tygodniówki z początku września i stare ATH z czerwca 2017.

Zejście w piku do 2500 mogłoby też przetestować dolne ograniczenie kilkuletniego kanału log, stamp 1w:
Spoiler:
więc kilka rzeczy tu się fajnie zgrywa zwiększając pr. mocnego odbicia z tych rejonów. Obecnie popyt mizerny pomimo przyglebienia wskaźników co sugeruje dalszy zjazd po chwilowym przystanku, ale denko raczej blisko - mam na myśli denko lokalne widoczne wyraźnie w skali tygodniowej a nie denko bessy, bo tego drugiego upatrywałbym za długi czas i dużo niżej (roboczy kandydat 1100-1300 za kilka - kilkanaście m-cy (?)).

Idealnie dla czających się na longa byłoby narysowanie przynajmniej v-bottom z zasięgiem 5-6k co pozwoliłoby praktycznie na podwojenie wkładu a na altach być może więcej niż 100%. Najgorszy scenariusz to liche odbicie i płynne przejście w nudne i długie boczniakowanie, ale to by było dziwne żeby po takim mocnym ruchu w dół nie było nawet 2-3 tygodni zielonych. Niestety im dłużej męczymy obecne rejony tym większa szansa, że po ew. ruchu w dół staną się one mocnym oporem i pokrzyżują plany dużego v-bottom.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:08

@akos, no jak sobie przypominam, to na BitBay dość długo muliliśmy przed bullrunem na 10kPLN, więc może tam musimy zejść :D To są właśnie okolice, które wyznaczasz, ale to już tylko kilkaset dolców w dół, można ryzykować shorta :D Zabawne jest to, że im niżej spada tym większa pewność shortowania, bo tak łatwo się zarabia, ale może być tak jak uprzednio na poprzedniej bessie(!) skok 200%, lepiej uważać, bo mieliśmy przedsmak na weekendzie :D Kilkaset dolców w górę to spory procent :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2018, 21:20 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:10

adamII pisze: "Bitcoin powstal jako poklosie kryzysu" tez tak myslalem ale ostatnio wpadl mi do glowy pomysl iz to banksterka mogla wymyslic bitcoina
Nie chcę zanudzać to ostatni raz się odnoszę do davincijego :D :

1:28

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:16

Analizowałem sytuacje, która jest na całym rynku kryptowalut i widzę jedną, ale bardzo pozytywną prognozę na przyszłość. Jest szansa, że alty uniezależnią się od Bitcoina. Po ewentualnym odbiciu dalsza jazda w dół, z tym, że alty pierwsze zareagują na wzrosty. Kwestia teraz, które altcoiny ? Na obecna chwilę można wybrać dwa, trzy dobre projekty z perspektywami na przyszłość. Stawiam, że czeka Nas alt season.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:22

Na razie to altcoiny są piękne. BTC spada np. 3400-3200 ,jakiś coin leci z 10->8zł. Bitcoiny wraca z 3200->3400 ,coin wzrasta do 9. BTC ponownie ze 3400->3200 coin z 9 na 7 :D.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3115
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:49

Też to zauważyłem, niby BTC ciągle na tych samych poziomach a alty ciągle w dół, jak widać chyba to już strach przed ostrym spadkiem powoduje, że ludzie w panice zaczynają sprzedawać jak btc pryknie, natomiast przy odbiciu nikt za bardzo nie ma chęci się ładować właśnie w strachu przed kolejnym pryknięciem.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 11 grudnia 2018, 21:53

crypto17890 pisze: Jeszcze rok temu 3 k USD za BTC to była by mega okazja, dziś większość twierdzi, że jest zgoła inaczej. Gdzie tu konsekwencja nie wiem.
No to ja Ci powiem. Gdybyś rok temu kupił BTC za 3000$, to mógłbyś go sprzedać za 20000$. Zaś, jeżeli dziś kupisz BTC za 3000$, to będziesz go mógł sprzedać za 2 lata za 2000$ albo kilkaset dolarów. Rozumiesz?
BitJanusz pisze: Przyznam, że sam trochę zasugerowałem się tym gadaniem i zacząłem doszukiwać się fejkowego wyjścia górą w stronę 8k, zamiast przyjąć ściśle niedźwiedzi punkt widzenia, jakże zasadny z punktu widzenia gigantycznego trójkąta zniżkującego rysującego się w oczywisty sposób na wykresie!
Żeby nie było tak, że zignorujesz również zasięg wyjścia z tego trójkąta (czyli 0$) i będziesz żałował dwa razy :lol:
shinya56 pisze: Analizowałem sytuacje, która jest na całym rynku kryptowalut i widzę jedną, ale bardzo pozytywną prognozę na przyszłość. Jest szansa, że alty uniezależnią się od Bitcoina. Po ewentualnym odbiciu dalsza jazda w dół, z tym, że alty pierwsze zareagują na wzrosty. Kwestia teraz, które altcoiny ?
Ja myślę, że Phil Konieczny i Maciej Wieczorek będą wiedzieli.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2018, 22:04 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: EL POLAKO, Ostrowin, pablo_gr i 34 gości