Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » niedziela, 9 grudnia 2018, 15:26

@Tomasz_Es, właśnie mniej więcej już. Lepiej jednak dać z 50-100$ zapasu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 grudnia 2018, 15:29

Najlepszym dnem bessy byłby albo double-tripple bottom (akumulacja), albo V-recovery po zejściu nisko (tak jak przy 6k w lutym czy 2.9k podczas hossy w 2017). Zdaje się, że wszystkie opcje wymienił @Sha256.

Chyba większość dołków tak wygląda na wykresie w lewo :)

Mamy niby jakiś double bottom, ale w bardzo krótkim odstępie czasowym.

Nie wiem, czy damy radę zrobić 4k. Może się okazać, że to, co mamy to wszystko, na co stać BTC w tej chwili. Przy takiej oznace słabości większe zakupy byłby raczej niezalecane...

za to po wbiciu ~4k chętnie ustawie się z koszyczkiem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 506
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: coss_takiego » niedziela, 9 grudnia 2018, 15:32

Postanowiłem dokonać uaktualnienia swojej analizy/wizji z września. Link do niej poniżej:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 46#p522446
Co prawda nie idzie po sznurku, bo zaczęło się później i dynamiczniej, ale wiele rzeczy się sprawdza. Podtrzymuję i uważam za wciąż aktualny fragment:
coss_takiego pisze: Łapanie noży pewnie odbędzie się na wielu poziomach od 5k do nawet 1k. To może hamować dynamiczny spadek, dlatego spodziewałbym się tworzenia rozszerzającego klina spadkowego. I na tak niskich poziomach wyjście z takiego klina dołem, by sięgnąć dna. Chciałbym tak dojechać do 2k USD w listopadzie/grudniu. I teraz wyjaśnienie, dlaczego tak właśnie bym to widział: grudzień 2017 media trąbią o wysokiej cenie BTC, wzrostach, lambo itd., rok później czyli grudzień 2018 na pewno media coś o BTC powiedzą, bo minie rok, a to dobry interwał do przypomnienia o tym zwykłemu Kowalskiemu. Jakże epicko byłoby powiedzieć, że Ci co kupili w zeszłym roku na święta i trzymają, mają o 1 zero mniej, podać przykład tulipomanii i wmawiać, że BTC również już nigdy nie powróci do cen sprzed roku, a wielkie kopalnie kryptowalut ogłaszają upadłość, ponieważ się nie opłaca. Wpływu takiej informacji na wykres nie trzeba nikomu tłumaczyć Gdybym sterował kursem, to tak bym zrobił
Obecnie dorzuciłbym do tego sposób rozłożenia bid'ów na Bitfinexie:
Obrazek
Duże zlecenia są zazwyczaj ustawiane powyżej dołka z oczywistych względów, na dołku bardzo mało można kupić. Zauważyłem też, iż duże zlecenia kupna są dodawane coraz niżej, wcześniej kończyły się na 3k USD, teraz na 2800 USD w tym bloku, potem przerwa i ostatnie duże stoi na 2500 USD. Można założyć, że albo wiedzą co robią, albo po prostu ustawili, bo może się uda. Jednak tacy gracze moim zdaniem raczej wiedzą co robią i spodziewają się, iż jest to poziom bezpieczny i uda się na tych poziomach napchać portfele. Jeśli te zlecenia zostaną zrealizowane to potem dopiero może się zacząć panika i wzrost dynamiki spadków, które może dojadą do tych 2k USD na krótko i utworzy się V-bottom.

Patrząc na obecny wolumen to szału nie ma. Dodatkowo takie pojedyncze zielone dzidy jak te dwie w ostatnich dniach pokazują, że wcale nie uruchamia to jeszcze popytu. Obecnych graczy można podzielić na tych, którzy z utęsknieniem czekają na odbicie "bo się należy" i już kupili, tych którzy czekają do okolic 2900-3000 więc nie wchodzą po wzroście o 300 USD oraz tych którzy czekają na 1k USD więc się wyprzedali. Ogólne nastroje raczej są optymistyczne, tzn albo odbije już albo jeszcze spadnie o 500 USD i odbije więc jest "super". Według moich spostrzeżeń to wiele osób już sporo kupiło i czekają na zjazd o te kilkaset dolarów, żeby dołożyć i wejść all in. Czytając archiwalne posty z forum ze stycznia 2015 podobne nastroje jak obecne były jeszcze przed sporymi spadkami. Obecnie myślę, że po przebiciu 2500 USD i szybkim ruchu w kierunku 2k USD nastroje będą odpowiednie do wejścia, czyli osiągnięcie szczytu poprzedniej bańki "nieuniknione".
Spoiler:
Dla żartu wstawiam piękną formację bociana i narysowanym już nie dla żartu V-bottom, którego oczekuję :)
Obrazek
Spoiler:
Ja obecnie załadowany w 40% (z czego połowa BCH, a druga połowa BTC) na wypadek gdybym się nie doczekał tych upragnionych 2k USD. Będę mimo wszystko zbierał partiami, ale zostawiam sporą część na te 2k lub ewentualnie dźwignią się wtedy wesprę. Jak odbije wcześniej to zarobie mniej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » niedziela, 9 grudnia 2018, 15:45

Obrazek

Z góry przepraszam za małe zdjęcie, ale z telefonu wrzucam.

I co teraz wymyślicie na to odbicie? Wolumen dalej za mały? :lol:

Edit:
Wykres z bitmexa bo bitfinex za bardzo odlatuje przy niektórych strzałach. (Ciąg dalszy mojego ostatniego postu o powrocie do kanalu)

I od razu pytanie, kto czuje że dołek mu ucieka? :twisted:

Edit2:
Do tego na 1d można narysować piękny ihs

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » niedziela, 9 grudnia 2018, 16:03

Obrazek


Czekam na 16:35-45 nie będzie zakupów i przebicia mocniejszego 3500 to wychodzę ,bo prawdopodobnie będziemy wracać na 3200

Prawie identycznie było 1 grudnia. 2 testy 4250$ nie pykło to zjazd.

Jeszcze górna linia trójkąta:

Obrazek

Wszystko czasowo się zgrywa...18:35-18:45 up
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 grudnia 2018, 16:58 przez szlagaag, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit.wizz » niedziela, 9 grudnia 2018, 16:55

Tak BTC jest super, nic mu nie grozi, grubasy mają Portfele pełne siana i zawsze go podniosą. :mrgreen:
To jest rynek nieprzewidywalny, dziś 150 USD jutro 20000 USD / oczywiscie w przenośni, ale to daje do myślenia :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 9 grudnia 2018, 17:21

socjolog2008 pisze: Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzę ja @socjolog2008
https://czasgentlemanow.pl/2014/03/wyjsc-angielsku/
ps.
@anagamidev
https://pl.wikipedia.org/wiki/Spekulacja
Bez sentymentów. To tylko walka o $
Wracam do Was na poziomie 1000$+
Słuchajcie a może po prostu wystarczy wrócić do wskaźnika pt. "socjolog", czyli robić po prostu to co socjolog napisze tylko, że na odwrót :mrgreen: ?
był pro-wzrostowy od 6k$ a spadło na 3kS, przy 3k$ pisze, że czeka na 1k$ a jak widać kurs akurat odbija
"probability" całkiem wysokie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 9 grudnia 2018, 17:43

@CRXEE8

Prawda jest taka, że nikt nic nie wie, nawet ci, którzy są na forum od 2011r. Dla mnie od 3,2k (aktualny dołek bossy) w dół wszystko kwalifikuje się jako ostateczny dołek a czy to będzie 3,2k czy 2k czy 1k to jest gdybanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 9 grudnia 2018, 17:45

@CRXEE8,

@socjolog2008 jest tu od dawna, zarobił pewnie więcej kasy, niż większość userów razem wzięta w marzeniach, a mylić to się wszyscy mylimy, inaczej bylibyśmy już dawno miliarderami ;)

1k$ jest całkowicie realne, tak samo, jak dołek na 3k bądź 3,2k jest realny.

Grunt, by zarabiać, a nie tracić. Perfekcyjne wstrzelenie się w dołek bądź top na tak manipulowanym rynku to cud. Ale profity w ujęciu setek pozycji, jakie by nie były, to już nie cud, to skill ;) ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » niedziela, 9 grudnia 2018, 17:55

A tak w ramach wybadania nastroju bo widzę ogólnie teraz dużo niedowiarków co do kolejnej banki może mały kontrakt o 1 BTC że będzie nowe ATH ? Anayone ? Powiedzmy że max 3 lata Co to są 3 lata , szybko zleci :) a zawsze ktoś może być bogatszy o 1 BTC :) No chyba że nie będzie wart grosza to wtedy tylko screenshot że się wygrało na forum aby pochwalić się potomnym :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:14

3600 mamy chwila prawdy . up or down

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:19

lordzuk pisze: A tak w ramach wybadania nastroju bo widzę ogólnie teraz dużo niedowiarków co do kolejnej banki może mały kontrakt o 1 BTC że będzie nowe ATH ? Anayone ?
Było już sporo tego typu zakładów.

1800-2000usd to w mojej opinii konkretny dołek, choć wolałbym zobaczyć konkretniejsze odbicie na przykład teraz.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:24

amneziahaze pisze: Było już sporo tego typu zakładów.
No i ? Coś co z tego wynika? Ja porostu chce się założyć :) Bo łatwo się pisze generalnie i kreśli nastroje , sentymenty itp dlatego moim zdaniem i szczerze uważam iz warto poprzeć swoje zdanie jakoś wartością którą można potencjalnie stracić w tym wypadku jest to 1 BTC :)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Miro » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:31

Wszyscy są zgodni, że rynkiem sterują grubasy ale tak na logikę po co mieliby zbijać kurs aż tak nisko? Ja rozumiem, że chcą więcej btc ale po co jak mogliby uwolnić kurs, który może i miałby dzisiaj 50k a co za tym idzie mieliby więcej $$$. Nie monitoruje kursu zbyt często ale co jeśli poprostu grubasy korzystają z btc do wymiany $$ między sobą? I poprostu ktoś kupił btc za miliony , przelał do odbiorcy a on zamienia sobie to na $$.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:33

lordzuk pisze:
amneziahaze pisze: Było już sporo tego typu zakładów.
No i ? Coś co z tego wynika? Ja porostu chce się założyć :) Bo łatwo się pisze generalnie i kreśli nastroje , sentymenty itp dlatego moim zdaniem i szczerze uważam iz warto poprzeć swoje zdanie jakoś wartością którą można potencjalnie stracić w tym wypadku jest to 1 BTC :)
Do dzisiaj dwoje użytkowników wisi po 3 LSK (przy kursie 40). Zakłady na forum nie mają sensu.
Przegrasz to ślad po Tobie ginie. Jeżeli ludzie mają problem z przelaniem 3 LSK (5-120zł) a co dopiero 1 btc..

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:38

szlagaag pisze: Przegrasz to ślad po Tobie ginie. Jeżeli ludzie mają problem z przelaniem 3 LSK (5-120zł) a co dopiero 1 btc..
racja w 100% ale na moje i tu też szczerze uważam iż istnieje coś takiego jak honor :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 grudnia 2018, 18:40 przez lordzuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:40

@lordzuk, niestety nie.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:42

Honor ? To są jeszcze ludzie, dla których to słowo coś znaczy? ;-)

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jasiuwolny » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:43

nawet escrow tutaj nie jest pewne bo niestety znikający arbitrzy też już byli (piszę o moderatorach nie z tego forum, tu nie mam wiedzy) więc takie zakłady to chyba jedynie ze skrytką którą można otworzyć w danym dniu z bitkami na portfelu sprzętowym i z umową u notariusza :) Tak dla żartu bo zapewne nikt nie będzie na tyle chętny to organizowania czegoś takiego.
Nawiązując do głównego tematu. Jak myślicie, jak bardzo kurs jest uzależniony od takich nowinek jak tu?
https://cinkciarz.pl/nowosci/kryptowalu ... c-bitcoina
Opublikowano dość dawno ale pytam czy to może być znaczące że ograniczenia płatności BTC mogą osłabiać jego wartość? realnie..

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lordzuk » niedziela, 9 grudnia 2018, 18:46

amneziahaze pisze: @lordzuk, niestety nie.
Jeden ma drugi nie etc , a w głębi duszy uważam iż każda jednostka to ma i chodź będzie się zapierała iż nie! W sumie nie róbmy offtopa w razie wojny zakład aktualny :) Long 60% plus i zamknąłem dalej się trochę bałem :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990, kontener i 30 gości