Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem kurs do 23.07.2020 znajdzie się w przedziale:

<8000$
23
20%
8000-10000$
44
38%
>10000$
48
42%

Liczba głosów: 115
Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 29 listopada 2018, 10:34

marzenia ściętej głowy ale gdyby tygodniowa zamknęła się nad 5600 wyglądałoby to przyjemnie
swoją drogą volumen tygodniowej biorąc pod uwagę że mamy czwartek chyba not bad

Początkujący
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0

Postautor: Verdas » czwartek, 29 listopada 2018, 10:57

Tak jak pisałem wyżej, może dobije do górnej krawędzi trójkąta(żółty), ale wątpię. Narazie zatrzymał się na krawędzi takiego kanału(zielony). Prawdopodobieństwo wyjścia z trójkąta dołem nadal jest większe. Ale nie musi to oznaczać zanegowania wzrostów, po takiej korekcie może odbić np od środka kanału z powrotem w górę.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4662
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 listopada 2018, 11:06

@Verdas

Twój klin zawiera w sobie oba górne ograniczenia (od dołka licząc), ale tylko fragment dolnych ograniczeń (tylko kanał wzrostowy z prawej strony).

rysując prawilnie po kolejnych górkach i dołkach wyszłoby coś takiego (czerwone kreski) lub lekko naciągając topy (niebieska).

Obrazek

Formacja "niegrywalna" - zbyt szeroka, by dopatrywać się w niej kluczowych momentów od góry, można za to posiłkować się dołem w ramach supportu. Ale tu też raczej widziałbym poziomy support po body na 4h (knoty w dól jako element zadziałania supportu pomijam).

metodą tą wyznaczony support na stampie (zielona krecha) oraz opór (czerwona) w skali 4h

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Phlox » czwartek, 29 listopada 2018, 11:10

Wreszcie zaczyna maleć różnica między Finexem, a giełdamy FIATowymi. Ich plan zaczyna działać, chociaż w ich przypadku to nigdy nie wiadomo czy to działanie rynku czy ich własna manipulacja ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
1

Postautor: Zeyt » czwartek, 29 listopada 2018, 11:26

@BitJanusz, Jak tam Twoja inwestycja?
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1

Postautor: Phlox » czwartek, 29 listopada 2018, 11:36

@Zeyt ,
Od 10:13 powinien być minimalnie do przodu ;) Zobaczymy pod koniec dnia. Generalnie inwestorzy nieśmiało mają poczucie, że kryzys został odwołany, jeżeli faktycznie tak będzie to niezła bańka nas czeka w przyszłym roku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: M4ciek » czwartek, 29 listopada 2018, 11:38

No to urosło. I teraz pytanie... poczekać i sprzedać licząc na odkupienie na tych samych poziomach (3500 i niżej)? Trzymać i dokupować? Liczyć na następną bańkę? Zysk rzędu kilkudziesięciu procent mnie wcale nie bawi jakoś mocno. Zostawić na ledgerze na kilka lat i zapomnieć? :D

jpr
Orator
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0

Postautor: jpr » czwartek, 29 listopada 2018, 11:41

M4ciek pisze: No to urosło. I teraz pytanie... poczekać i sprzedać licząc na odkupienie na tych samych poziomach (3500 i niżej)? Trzymać i dokupować? Liczyć na następną bańkę? Zysk rzędu kilkudziesięciu procent mnie wcale nie bawi jakoś mocno. Zostawić na ledgerze na kilka lat i zapomnieć? :D
Pytanie z jakiej sumy te kilkadziesiat procent. Jesli zainwestowales sporo to chyba nie jest mały zysk :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: M4ciek » czwartek, 29 listopada 2018, 11:44

No z takiej, że nie będę bardzo płakał jak stracę, ale to nie jest ciągle suma, która mi odmieni życie jak zrealizuję zysk. Chyba zostawiam i powoli będę dokupował.

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
3

Postautor: szlagaag » czwartek, 29 listopada 2018, 11:59

Obrazek

Zabawa taka sama ciągle..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 listopada 2018, 12:39

Właśnie dlatego odkupiłem - spodziewałem się, że po płytkiej korekcie będziemy realizować jednak cel wyjścia z trójkąta i na to się zanosi.

Obrazek

stamp 1d.

Na krakenie często podbija nieco wyżej, więc możliwe, że ustawię limit sell na 4500$. Albo tylko SL będę podijał, jescze nie wymyśliłem ;)

na pewno zamknięcie 4h ponad oporem będzie pozytywnym sygnałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » czwartek, 29 listopada 2018, 12:42

Engulfing nadal w grze :) . Teraz tylko utrzymać do końca dnia.

Obrazek
Brave New World

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » czwartek, 29 listopada 2018, 12:42

@BitJanusz, SL Ci nie wybiło? Przecież zniosło całą świece w której robiłeś zakupy, a podobno miałeś go ustawionego na zyskownej pozycji, czyli powinno Ci go wybić jeszcze wcześniej
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 listopada 2018, 12:45

Zeyt pisze: @BitJanusz, SL Ci nie wybiło? Przecież zniosło całą świece w której robiłeś zakupy, a podobno miałeś go ustawionego na zyskownej pozycji, czyli powinno Ci go wybić jeszcze wcześniej
nie, kupiłem na Krakenie za 4260$, nie spadło tak nisko (chyba 4280$ minimum, SL miałem 4271$).

Początkujący
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0

Postautor: ambroży » czwartek, 29 listopada 2018, 12:56

new06 pisze: Engulfing nadal w grze :) . Teraz tylko utrzymać do końca dnia.

Obrazek
Wytłumacz mi proszę jedno. Ten pattern jest powszechnie znany dla osoby znającej się na analizie technicznej. Więc gdyby wyszedł czy nie oznaczałoby powszechny UP? Niestety wszelkie zmyłki na tym rynku kształtują we mnie poczucie, że ta świeca też jest celowo napędzana. Nie rozumiem tylko jak coś takiego się realizuje i czy jest możliwe? Jeżeli MM chcą zasymulować wyjście w górę - wsadzają w to X pieniędzy, żeby wynieść kurs na te poziomy. Jak stwierdzić, że to ich zagrywka, albo że to jest naturalne odreagowanie rynku?

Czy jesteśmy w stanie jakoś zidentyfikować takich ruch?
Z jednej strony nie chcę zostać z ręką w nocniku po takich spadkach, z drugiej jakoś czai się przeczucie, że to jeszcze nie jest dołek. Jak działają MM? Czy mają tak zaawansowane oprogramowanie, że są w stanie dokładnie obliczyć ile muszą wpakować $/BTC w dany ruch i jak długo muszą trzymać kurs na odpowiednim poziomie aby osiągać zysk Y? Grając na wielu giełdach/kontraktach/dźwigniach?

Nie ogarniam tego, ale chciałbym chociaż rozumieć jak to działa, aby móc lepiej reagować na takie ruchy, a bądźmy szczerzy, aby wygenerować te nagłe ruchy, to boty w momencie skupują w wielu miejsach naraz kilka tysięcy BTC plus do tego ruchy na altach. Liczmy że taki MM musi za 20mln $ zrobić zakup aby powstała taka świeca, pomulić i kolejny ruch na podobną kwotę, przecież taki trend wznoszący kilku dniowy z cyklicznymi pompkami musi kosztować kilkadziesiąt/kilkaset baniek. Jakoś nie umiem tego sobie wyobrazić.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 listopada 2018, 13:02

@ambroży, wrzucałem wczoraj przykłady, że bullish engulfing nie oznacza końca zjazdu :) po prostu to pozytywny sygnał, powinieneś zwracać uwagę na niego jako jeden z wielu.

Często po samym engulfingu następna świeczka jest czerwona (dobre miejsce na wejście), albo też wzrosty trwają tylko jakiś czas i następuje potem kontynuacja downtrendu.

Ale nie mogę sobie przypomnieć scenariusza, że po engulfingu na 1d od razu przechodzimy do zjazdu, chociaż pewnie takie były (to raczej rzadkość, jak mniemam), zwykle finalnie po kilku dniach jest jakaś forma ruchu w górę.

Z tym, że engulfingu na 1d nie było (nie udało się wczoraj na żadnej z giełd).

Natomiast właśnie zamknęliśmy 4h nad oporem na Stampie - więc moim zdaniem target 4500 pozostaje jak najbardziej w grze a docelowo test fib 0.618 naszego zjazdu czyli ok. 5400$ na stampie.

A potem zobaczymy.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 4090
Reputacja postu: 
10

Postautor: koparki » czwartek, 29 listopada 2018, 13:06

@BitJanusz, ale powiedz nam wszystkim , dlaczego 100 000 osób oglądających ten wątek musi ciągle czytać o szczegółach Twoich transakcji. Chwalenie się publiczne oraz gwiazdorstwo to nic złego, to takie ludzkie ;) ale jak już musisz to trzeba to robić z umiarem, sporadycznie. To nie jest trollbox ale statyczne forum z historią dostępną na wieki-wieków. Dla Ciebie to jest przyjemne ale dla innych to jest szlam informacyjny. Zdecydowanie brylujesz w wątku jeśli chodzi o detale swoich prywatnych transakcji.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4734
Reputacja postu: 
3

Postautor: anagamidev » czwartek, 29 listopada 2018, 13:08

@ambroży, grubasy akumulują w pewnej sferze, kiedy mają już zakumulowaną odpowiednią ilość na panice, zaczynają rysować bycze formacje/pattern'y :D Żaden dobry trader z dużym kapitałem nie wejdzie na long'a bez dobrego powodu. Więc grubasy seryjnie rysują różne figury, traderzy wchodzą powoli, część oddaje kasę na SL, a grubasy w tym czasie sobie dystrybuują powoli :D Kiedy już jest wysoko i stwierdzają, że już nie ma paliwa i dystrybucja dobiega końca zrzucają resztę. Traderzy widzą, że już nikt nie chce kupować też sprzedają i włącza się panika :D Kurs leci na łeb :D Oczywiście to tylko z grubsza opisana mechanika rynku :D

Chociaż wg. mnie doszukiwanie się jakichś manipulacji czy traktowanie manipulacji jak coś złego/wyjątkowego to błędna droga. Formacje, patterny to raczej skutek niż przyczyna. Ktoś kiedyś zanalizował rynek, zobaczył, że pewne kształty na wykresie dają prawdopodobieństwo większe, że rynek pójdzie w taką, a taką stronę i po prostu dużo osób pod to gra :D Jeśli bullish engulfing przykładowo w 8/10 kiedy pojawia się na dołku zwiastuje zmianę trendu, to za każdym razem grając na wzrosty zwiększasz swoją szansę wygranej :D

Tymczasem 1h :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 listopada 2018, 13:18 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Libra | A New Global Payment System

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1

Postautor: maciej_kow_kowalski » czwartek, 29 listopada 2018, 13:09

koparki pisze:@BitJanusz, ale powiedz nam wszystkim , dlaczego 100 000 osób oglądających ten wątek musi ciągle czytać o szczegółach Twoich transakcji. Chwalenie się publiczne oraz gwiazdorstwo to nic złego, to takie ludzkie ;) ale jak już musisz to trzeba to robić z umiarem, sporadycznie. To nie jest trollbox ale statyczne forum z historią dostępną na wieki-wieków. Dla Ciebie to jest przyjemne ale dla innych to jest szlam informacyjny. Zdecydowanie brylujesz w wątku jeśli chodzi o detale swoich prywatnych transakcji.
A mi na przykład to nie przeszkadza, obserwując ruchy bardziej doświadczonych można je analizować i w efekcie coś z nich wynieść.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
9

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 listopada 2018, 13:12

@koparki,

od dawna się nie chwaliłem, bo nie mam czym :) dziś to raczej było publiczne przyznanie się do porażki - liczyłem na zjazd do 3850. Zamiast tego pospiesznie odkupywałem zgrzytając zębami.

Dla mnie gdy ktoś pisze o swojej pozycji to jest to forma uwiarygodnienia (np. że sprzedał przy danej cenie), skrajni teoretycy też są potrzebni, ale w moim mniemaniu ich "wartość dodana" jest mniejsza niż kogoś, kto oprócz rysowania kresek również gra.

Staram się pisać o swoich pozycjach, by czytający to mogli zweryfikować moje ruchy, w tym błędne ruchy. W końcu wątek jest - ponoć - dla początkujących :)

Może się mylę, ale chyba lepsze to, niż pisanie "haha, wiedziałem, że 3500 to (lokalny) dołek" post factum i z zerowym kontem?

Wróć do „Przedszkole”