Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 27 listopada 2018, 23:16

Najgorzej jeśli będziesz chciał na siłę się odkuć, wteeeeedy to dopiero człowiek głupoty robi :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » wtorek, 27 listopada 2018, 23:40

Obrazek

poki nie wyjdziemy z tego, to wstrzymywalbym sie z hurra optymizmem..

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Olsp » wtorek, 27 listopada 2018, 23:44

@xtraderx Właśnie zaczęliśmy attack po wyjściu z kolejnego małego trójkącika :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 listopada 2018, 23:45 przez Olsp, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kamiloski » wtorek, 27 listopada 2018, 23:44

@BitJanusz, jestem na rynku krypto 1.5 roku (data założenia konta tutaj była pół roku później, więc mam wszystkiego świadomość, co piszesz, chociaż co do AT to polemizowałbym, bo różnie z tym bywa.
@mudol, już tak robiłem :D Co do emocji to na przełomie grudnia/stycznia - prawie szczyt bańki, z powodów nie związanych ze mną nie mogłem uzyskać dostępu do mojego konta na bittrexie i zrealizować jak dla mnie pokaźnych zysków (dłuższa historia).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 28 listopada 2018, 06:40


Niestety wykres nie jest zaktualizowany. Wychodzi że jesteśmy mniej więcej w tym samym miejscu co ciemnozielone kropki w okresie listopad/grudzień 2014
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 28 listopada 2018, 08:37

W listopadzie hashrate spadł o 13% - 600 000 górników zaprzestało kopania.
Spadek ceny bitcoina wraz z podwyżką cen prądu w Chinach, zbiera żniwo

Obrazek

https://kryptotrends.com/2018/11/26/bit ... -november/

Tymczasem tether:

Obrazek

Myślicie, że to już w cenach czy szykujemy się na lądowanie czarnego łabędzia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 28 listopada 2018, 08:58

Nie wygląda to źle - gdyby pojawił się uptrend, brałbym profity ok. 5300$ (fib 0.618 spadku na stampie, minus kilkadziesiąt dolarów), odkupując po wypłaszczeniu. Na springa już raczej za późno więc teraz mój plan opiera się na (miejmy nadzieję..) zyskownym wyjściu z pozycji i oczekiwaniu na dalsze ruchy. Gdy kurs się ustabilizuje, skupię się na binance i altach. Oczywiście zdecydowane zanegowanie całego spadku (przebicie 6500) spowoduje, że znów się wkupię. Poświęce te 20%, aby się upewnić ;)

Tak więc mała modyfikacja planu. Szkoda w sumie, że nie wyszło ze springiem. Zrobilibyśmy pewnie wtedy 12-14k bez problemu, no a tak to nici.

Polecam zrócić uwagę na sygnały płynące z różnych altów. Już wczoraj było widać np. po takim digibyte, że obecna sytuacja wygląda poważniej/stabilniej, niż podobne zrywy up na BTC wcześniej. Spadek BTC poprzedził masowy take profit z altów, więc zwracam na to uwagę :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 28 listopada 2018, 09:20

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » środa, 28 listopada 2018, 10:13

Ciekawy filmik warty przesłuchania. To jest ten gość z 2010-2011 co dobrze przewidywał ruchy na BTC, ktoś linkował jego kanał tutaj jakiś czas temu.

TLDW:
To nie koniec spadków, nie zdziwiłyby go ceny 1,5-2k, albo nawet i mniej, dopiero za jakiś czas. Następna bania może nawet za 3-4 lata. Nie lubi ETH, ze względu przez akcję z dao i jak kiedyś im ktoś lufę przystawi (rządy) do skroni, to mogą znów zmienić kod. Lubi XMR, Dash, Steem itd. Sensownie opowiada.


Obecnie sam jestem wkupiony w 60% pod odbicie, ale ostatnie spadki nie wyglądały dla mnie jak dołek dołków, nie było kapitulacji, paniki, ona będzie jak właśnie będą ceny <2k.

[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 28 listopada 2018, 10:26

Niby wyszlismy z trojkata gora... z automatu imo kanal powstal.. dla mnie osobiscie cofka do dolnych granic 3600-3700. Oczywiscie pniecie sje wyzej tez jak najbardziej mozliwe :mrgreen:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » środa, 28 listopada 2018, 10:30

Cos sie wreszcie zmienilo, wyszlismy poza zolta EMA pierwszy raz od poczatku spadkow

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 28 listopada 2018, 10:35

jondoexxx pisze: ostatnie spadki nie wyglądały dla mnie jak dołek dołków, nie było kapitulacji, paniki, ona będzie jak właśnie będą ceny <2k.
Wg. mnie większa była tutaj panika i marazm jak spadliśmy na 5755$(LL wcześniejsze). Teraz rynek jest dojrzały i podejmuje mniej emocjonalne decyzje wg. mnie. Dużo jest HODL'erów, dlatego powstają te wszystkie stable coiny, czy jakieś token'y bakowane BTC, żeby właśnie mieć BTC, bo trudno jest z rynku skupić :D Sam mam jakieś 50BTC, plus reszta wrzucone w alty(chociaż to był bardzo zły pomysł) :D A wystarczyłoby 100k takich idiotów jak ja, którzy akumulują i uśredniają od 6k$, żeby wszystkie BTC znikły z giełd :D


A im ktoś częściej ma rację, tym większe prawdopodobieństwo, że z każdym kolejnym razem popełni błąd :D (100% skutczność nie jest możliwa na dłuższą metę raczej)

1 BTC to 1 BTC, a pewnie i tak spadnie do 1k$, więc każdy będzie mógł sobie kupić co najmniej jednego, a jak nie spadnie to trudno, kolejny cel to 100k$ :D
Ostatnio zmieniony środa, 28 listopada 2018, 10:53 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ambroży » środa, 28 listopada 2018, 10:35

ambroży pisze: Mój wykres znikł, więc wrzucę żebym mógł wrócić do tego.
Kawałek się póki co sprawdza ;) Ciekawe jak długo...
Spoiler:
Obrazek
kobol5 pisze:
KoszykM pisze: Ktoś mi powie od czego zaczęła się moda na Wyckoff'a, która praktycznie nigdy się nie sprawdza? :)
Nic nowego, w tym wątku od czasu do czasu są takie sezonowe mody na różnego typu metody. [...]

A teraz mamy wykof'a :D przewidywał wzrosty ale najpierw możliwie spadki, więc trafił, skuteczny, ludzie podłapali. Tego że osoba która o metodzie, zdaje się wie najwięcej z tego forum, stwierdziła że scenariusz się nie sprawdza i trzeba ciąć straty, gawiedź już nie zauważyła.
Najlepiej wybrać jedną metodę która nam odpowiada i trenować, nie sugerować się za bardzo innymi, chyba że do "czytania" nastrojów
Ja zauważyłem - pewnie odnosisz się do new06, ale to chyba dobrze, że napisał a nie przemilczał? To jest cenne wg mnie, umieć przyznać się do błędu.
Delikatnie się przesunęło, ale trzeba przyznać dosyć dokładnie :P
Obrazek


=======================================================================

Podobny fraktal tam się stworzył, poleci przetestować trójkąt od góry?
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 28 listopada 2018, 10:53 przez ambroży, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » środa, 28 listopada 2018, 10:52

Strasznie dziwne, wszystkie media nagle zaczęły krzyczeć że obecny dołek to napewno, na 100% nie dołek, daliby sobie ręke uciąć !
Coś mi tu śmierdzi, całą besse nikt nie poruszał takich tematów, nie podawano poziomów do których może spaść, a teraz wszyscy nagle wiedzą gdzie znajduję sie dno ;)

Ludzie i media zachowują sie tak, jakbyśmy byli na szczycie bańki, tyle że na dole.

I jeszcze wypowiedzi typu "Dopiero jak spadnie poniżej 3k$ to zacznie sie panika" No faktycznie, nikt kto załadował sie na 6k nie panikuje, przecież jest tylko 50% w plecy w ciągu paru dni ;) No panic, chill
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Sami znawcy, każdy wie gdzie będzie dno, to ciekawe kto teraz akumuluje
I jest jeszcze dużo filmów na temat tego, co robić po obecnym crashu na BTC, takie jakby pocieszanie sie nawzajem. Nagrywanie filmów na YT, kółeczko wzajemnej adoracji ludzi załadowanych na 15k$+ :twisted:

Wydaję mi się że jesteśmy bardzo blisko
Ostatnio zmieniony środa, 28 listopada 2018, 11:02 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 4 maja 2016
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@caex72

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: caex » środa, 28 listopada 2018, 10:54

Proszę czytać :cry:
Bitcoin ETFs Roadblocked by Lack of Safeguards, SEC's Chief Says

https://www.bloomberg.com/news/articles ... pId=google

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpr » środa, 28 listopada 2018, 11:00

anagamidev pisze: 1 BTC to 1 BTC, a pewnie i tak spadnie do 1k$, więc każdy będzie mógł sobie kupić co najmniej jednego
Dla kazdego raczej nie starczy. A juz napewno nie kazdy moze się znależć w elitarnym klubie "21". Wymóg: posiadanie 21BTC :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 28 listopada 2018, 11:04

jpr pisze:Dla kazdego raczej nie starczy
Otóż to. Dlatego ta bessa MOŻE być (z wielkim znakiem zapytania) życiową okazją.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » środa, 28 listopada 2018, 11:15

BitJanusz pisze: Gdy kurs się ustabilizuje, skupię się na binance i altach. Oczywiście zdecydowane zanegowanie całego spadku (przebicie 6500) spowoduje, że znów się wkupię. Poświęce te 20%, aby się upewnić
Wypłaszczenie już mieliśmy, spadki wyhamowały, moim zdaniem teraz jest miejsce na zajęcie pozycji w jedną lub drugą stronę. Poświecisz dwudziestoprocentowy ruch by przekonać się o niczym? Wow.
jondoexxx pisze: Obecnie sam jestem wkupiony w 60% pod odbicie, ale ostatnie spadki nie wyglądały dla mnie jak dołek dołków, nie było kapitulacji, paniki, ona będzie jak właśnie będą ceny <2k.
Nie wykluczam poziomów o których piszesz, natomiast na kapitulacje bym nie liczył. Był na to czas. Dystrybucja owszem, kapitulacja nie.

Ja osobiście na zielono w altach, wczoraj wrzuciłem w nie drugie 20% kapitału które czekało na niższy poziom, rano miła niespodzianka :) . Oczywiście nadal liczę na zjazd w okolice 3,2k wiec palec na spuście jest cały czas, ale te parę procent warto wyrwać, za większym rajdem też nie będę oponował. Obecnie ze względu na mizerną skuteczność innych wynalazków gram PA; szczyty dołki, wolumen, świece, lokacja wejść i wyjść na kluczowych poziomach danego timeframu.
jpr pisze: Dla kazdego raczej nie starczy.
Złota też dla każdego nie starczy (kg). Tyle że nie każdy dąży do tego by je mieć to raz, a dwa że zawsze może zainwestować w coś innego, choćby tańsze srebro. Tym bym się raczej nie sugerował :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 28 listopada 2018, 11:16

Chciałbym rozwinąć myśl z mojego poprzedniego wpisu z poniedziałku: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p540374

Zamieściłem wtedy niepełny rysunek ze znakiem zapytania na końcu, co było pytaniem retorycznym. Teraz rozwinę ten rysunek bardziej, pokazując możliwy wg mnie rozwój wypadków gdzie nie budujemy bazy pod ruch w górę, a wprost przeciwnie - podaż zbiera siły do ruchu na południe. Moim zdaniem obecne wyczekiwanie jest mocno skorelowane z wyczekiwaniem na giełdach na jeszcze jeden impuls spadkowy - mam tutaj szczególnie na myśli S&P o czym już zresztą napisałem we wspomnianym wpisie.
Niebagatelny jest tutaj zasięg wynikający z wielomiesięcznego trójkąta zniżkującego. Klasyczna AT po prostu lubi jak poziomy są respektowane.

Także aby nie powtarzać się już więcej wklejam rysunek Bitstamp 4h z możliwym wg mnie rozwojem wypadków.
Obrazek

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: house11 » środa, 28 listopada 2018, 11:24

house11 pisze: Być może za kilka lat będą mówić, że dołek tej bessy był na 3474 $, a od dzisiaj BTC już nie będzie nigdy tańszy. Zobaczymy, czy tak będzie. Jedno jest pewne, wraz z odbijaniem kursu coraz więcej osób będzie się zastanawiać nad takim scenariuszem i kupować ze względu na FOMO.
W tym momencie według mnie czas gra na korzyść byków. W historii BTC nie znalazłem przykładów paniki, gdzie kurs spadłby o ponad 40% w tydzień, a w najbliższych dniach nie odrobiłby co najmniej połowy spadków. Takich przykładów była kilkanaście w ostatnich latach, zarówno podczas hossy jak i bessy. Także statystyka jest mocno po stronie byków.
No i pojawiają się pierwsze głosy:
kozaki_wiesi pisze: Otóż to. Dlatego ta bessa MOŻE być (z wielkim znakiem zapytania) życiową okazją.
Swoją drogą, nie wydaje wam się, że dosłownie wszyscy (fora, media, prasa, youtuberzy itd) mówią o jeszcze co najmniej jednej szpili w dół i zjeździe na 2-3k$ ? Wydaje mi się, że te właśnie poziomy są już tak najeżone bid'ami (sam tam stoje) i tak dużo osób czeka z gotówką pod zakup, że dołek bessy na 3474$ wydaje się być realny, jak tylko te bidy zaczną się stopniowo podnosić wraz ze zwiększającym się zniecierpliwieniem. Też myślę, że wiele osób których panika ostatni dni wystaszyła, będzie z czasem powracać do nałogu tradingu. Jak pokazały niejedne badania handel na papierach wartościowych działa na nasz mózg dokładnie tak samo jak kokaina.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: shinya56 i 34 gości