Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » środa, 21 listopada 2018, 10:48

Obawiam się ,że już dalszych spadków nie będzie i te 4000$ to był dołek.
Teraz monotonne wspinanie się do okolic 6500$.
A na takiej monotonni ,ciężko o mnożenie coinów na daytradingu ,a obkupienie się w dołku i trzymanie nie daję takiej satysfakcji. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 21 listopada 2018, 10:52

Zrobiłem dzisiaj parę kresek pomocniczych i scenariusze na najbliższe dni. :D

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: scryptominer » środa, 21 listopada 2018, 10:52

Zeyt pisze:@kozaki_wiesi, Splajtuje i wrzuci swoje skromne pół miliona czy milion BTC na rynek w celu pokrycia kosztów ;)

Milion BTC? To musieliby przez ostatnie dwa lata zgarniać całą nagrodę z wszystkich bloków ;) Nie szukajmy dziury w całym, przy większych biznesach raczej nie holduje się większości, bo prąd jest istotnym kosztem ;) To jest dla mnie trochę szukanie na siłę, dlaczego musi spaść.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » środa, 21 listopada 2018, 10:58

Wygląda na to, że się zatrzymaliśmy póki co. Obstawiam, że teraz się trochę pobujamy w tych okolicach, może po drodze będzie jakiś bull trap. Za tydzień-dwa pewnie kontynuacja ruchu i atak na mocne wsparcie - 3k (oparte o szczyty z czerwca i lipca oraz dołek z września 2017).

Czy spadniemy poniżej tego ograniczenia? A może zawrócimy kilkaset dolarów nad nim, zostawiając tych którzy liczyli na kupno po tej cenie z sinymi jajami. Ciężko stwierdzić na chwilę obecną, ale myślę, że póki co to właśnie tam dążymy.
Jest też możliwość, że po osiągnięciu tego pułapu 3k wcale nie odbijemy się stamtąd jak sprężyna, tylko będziemy kluczyć w bardzo wąskim kanale przez kolejny rok (coś ala to wypłaszczenie które mieliśmy niedawno, tylko o wiele dłuższe).

Mi cały czas nie daje spokoju Bakkt. Czuję, że będzie on miał wpływ na to co się wydarzy.
Mam nawet taką teorię, że ustawiono jego premierę na 12 grudnia nie bez powodu. Mniej więcej wtedy mianowicie kończył się ten wielki trójkąt który rysowaliśmy od kilku miesięcy. Większość osób liczyło przy tym, że start tej platformy przełoży się na wyjście z trójkąta górą i powrót w te upragnione rejony 12k lub wyżej. Inni liczyli się z tym, że możemy na początku wyjść z trójkąta dołem, aby potem za chwilę wybić zieloną dzidę do góry i siup! powrót do wzrostów. Ale mało osób liczyło się chyba z tym, że wyrwiemy taką dzidę do dołu!
I co się stało teraz, jak już kurs poleciał, a większość została z ręką w nocniku i nawet nie zdążyła zareagować? Premiera Bakkt przesunięta na 24 stycznia! Hah :D No po prostu ustawka jak nie wiem. To jest wszystko tak sprytnie rozgrywane, że ja nawet nie mam pytań. Jednak, żeby rozgryźć co tak właściwie może być zamiarem tych ludzi, będę musiał jeszcze trochę pomyśleć nad tym.
Anyway, póki co target to okolice 3k według mnie. Jednak cały czas uszy postawione i trzeba obserwować co się dzieje na scenie, jak i jakie wieści napływają "zza sceny".
Ktoś ma podobne odczucia, czy to ja na siłę się doszukuję teorii spiskowych? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 listopada 2018, 11:06

@Krachu1895,

jak dla mnie wszystko, co jest związane z bakktem jest już wliczone w cenę.

Widzę, że opłaciło się odkupić wczoraj wszystko po 4150$ (ciągle boli, że do mojego bida na 4027$ na krakenie brakło 1.8 $ :|) - wygląda to sporo lepiej, ale jak dla mnie nie może być żadnego rycia w mule na poziomach bliskich dna, powinna być jakaś forma katapulty UP o te 10%, jeśli znów zejdziemy w okolice 4100$ to raczej celem pogłębienia dołka (widać też popyt, więc nie sądzę, że uda się o więcej, niż 200-300$, a to i tak dużo na tym poziomie w %).

Spokojne wzrosty wyglądają bardziej byczo, niż szalone odreagowanie zakończone polowaniem na SL z wczoraj. Na dobrą sprawę, jeśli ma zbudować się baza pod uptrend, to widziałbym raczej zabezpieczenie pewnych poziomów i rosnącą presję zakupową, a nie szybki skok na pierdylion $, chociaż dzidy w pewnym momencie nie wykluczam :)

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
szlagaag pisze: Obawiam się ,że już dalszych spadków nie będzie i te 4000$ to był dołek. Teraz monotonne wspinanie się do okolic 6500$.
A na takiej monotonni ,ciężko o mnożenie coinów na daytradingu

Płaski wykres na BTC dałby solidne wzrosty na altach :) pewnie tak z 10-20% do ugrania dziennie bez większego bólu z volume monitor.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kluka » środa, 21 listopada 2018, 11:30

ergorg pisze: Zrobiłem dzisiaj parę kresek pomocniczych i scenariusze na najbliższe dni. :D

Z kresek wynika ze pójdzie w bok ;)

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Pięknie by było jakby odwrócone rgr się wymalowali zakładając ze teraz rysujemy głowę

Dodano po 45 sekundach:
Odwrócenie trendu i jallla na 20k ;)

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
Ale chyba za dużo wiary zeby to był dołek, z drugiej strony jak wszyscy się rzuca za oszczędności życia ;) to napompuja kurs
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pawelawe » środa, 21 listopada 2018, 11:32

Z nudów zrobiłem taką prowizoryczną analogie:
Obrazek

Nie chce mi się wierzyć, że 4k to dołek dołków na 2018-2019 chociaż, by dlatego, że wszelkie dołki zazwyczaj kończyły się agresywnym wybiciem, tutaj nic takiego nie było widać.
Uważam, że powyższy scenariusz jest dość realny, wszyscy chcą kupić w okolicach 3k$ i w tych okolicach jest realny popyt.
Znając życie odbijemy nieco wyżej 3200-3500$, w końcu od zawsze regułą jest, że plankton nie może się obkupić w atrakcyjnym miejscu, tylko musi skupować wyżej.
Co ciekawe po dojściu do tych rejonów RSI tygodniowe wyniosło, by właśnie mniej więcej - 30 (tyle co w ostatecznym 2015.)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 229
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kim_dzong_un » środa, 21 listopada 2018, 12:06

baggins pisze: PS też jestem od 2011 :D ... eh żeby się wtedy na poważnie kupiło :P
Oczywiście, że nie wszystkie. Trochę kryptokrwii upuściłem, trochę w dobrych, trochę w złych momentach. Tak, ja też mam "niedosyt", że mogłoby się mieć więcej, taka ludzka natura. Cieszmy się z tego co mamy i nie straćmy tego. ;]
Nie jestem graczem/spekulantem giełdowym.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » środa, 21 listopada 2018, 12:27

A ja myślę, że kurs BTC będzie zależał praktycznie tylko i wyłącznie od sytuacji na światowych giełdach. Jak dalej będą tam trwać wyprzedaże to BTC raczej nie ma szans na jakieś znaczące wzrosty, jak tam sytuacja się unormuję i to tylko beartrap a nie bessa to i BTC będzie na fali wzrostowej

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lester » środa, 21 listopada 2018, 13:07

Była tu kiedyś propozycja obstawiania dołka dołków, nawet znalazłem swój typ: :D
Lester pisze: A co do kursu, to patrząc na wykres z perspektywy roku widzę jeszcze miejsce ba spadki. Była tu propozycja obstawiania dołka dołków - obstawiam 4600$.
Niestety przebiło go, ale niewiele się pomyliłem póki co. Wielokrotnie latem pisałem o poziomach 4k:
Lester pisze: 4+ to są zupełnie inne pułapy cenowe, niż mamy dzisiaj? Może nieco inne, ale nie takie zjazdy były i nie takich pułapów się tu ludzie spodziewają - wymieniane często jest też 3k, 2k, a nawet 1k lub niżej (w co osobiście nie wierzę - uważam, że 3k jest mało prawdopodobny, ale możliwe i dopuszczam taką możliwość, zresztą podobnie jak pozostałe w jakimś tam niewielkim stopniu prawdopodobieństwa).
Lester pisze: Od jesieni czekam cierpliwie na dobry moment na wejście w long, czyli na większą korektę. W między czasie trend się odwrócił i czekam na "dołek wszystkich dołków". ;) Zastanawiam się czy ten ostatni zjazd poniżej 6 k nim nie był. Wstrzymałem się jeszcze licząc na zjazd w poniżej 5k, być może w okolice 4,5 k, bo w 3 k nie bardzo wierzę.
Pisałem oczywiście o jesieni '17r. Niestety nie wytrzymałem i zacząłem skupować wcześniej. Albo stety, bo zyskałem doświadczenie, a aż tak dużo nie straciłem (nie podliczałem jeszcze ile). Znudziło mnie pasywne obserwowanie i nieuczestniczenie w grze.

Proponuję nowe obstawianie, prognozowanie (wiem, że cały czas jest o tym mowa). Na jakich poziomach teraz obstawiacie? Czy to już za nami, czy jeszcze zanurkuje? Sądzę, że to przedświąteczna promocja, która potrwa może nawet kilka tygodni ("boczniak zygzakowaty" :D ). Ciekawe czy będzie jeszcze większa, jeszcze lepsza okazja na zakupy? Ale ważniejsze pytanie czy trend się w końcu zmieni?

Nie wiem co myśleć. Wczoraj wszedłem kolejną transzą kapitału i kupiłem za całość STEEM. Na moim celowniku jest jeszcze EOS, Nano (dokupić, bo trochę już mam każdego), PHX i parę innych altów, które zaliczyły największe spadki.
Strzelam, że to już koniec spadków. Daję temu 55%, 30% stawiam na to, że spadnie do >3k i 13% że poniżej 3k, ale nie niżej niż 1k. Na spadki poniżej 1k daję max. 2%. :D Takie są moje prognozy nie podparte żadnymi argumentami ani kreskami. :D

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 9000usd » środa, 21 listopada 2018, 13:29

Oderwijmy się na chwilę od kresek....

Zjazd ceny do 4k - 20.11.2018 - 88% widoczności księżyca - pełnia dni 3 później.
Bakkt - 24.01.2019 - 89% widoczności księżyca - pełnia 3 dni wcześniej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 10:50 przez 9000usd, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 13:46

@9000usd, ja bym pod to jeszcze horoskop ułożył :lol:

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KoszykM » środa, 21 listopada 2018, 13:52

Obrazek

Aktualnie znajdujemy się w miejscu, z którego w dniu wczorajszym odnotowaliśmy dwa szybkie spadki i w okolicach którego znajduje się linia oparta na szczycie z 17 sierpnia 2017r. Nie zdziwię jak w ciągu kilku godzin cena spadnie do około 4100$ (przystanek) i następnie spadek do około 3750$, gdzie nastąpi silne odbicie.
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 15:58 przez KoszykM, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 21 listopada 2018, 14:59

Kopalnia Giga Watt ze stanu Waszyngton w USA złożyła wniosek o upadłość.
Jak pamiętam było robione ICO na budowę tej kopalni. Powstała, sprzęt pracował etc.
https://www.coindesk.com/bitcoin-mining ... g-millions

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 czerwca 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maeo » środa, 21 listopada 2018, 15:02

Giełda w Ameryce się otworzyła tam spadki na Amazon Google itd. i zaczynają robić zrzut. Miejmy nadzieje że dojdzie do 3800. Zamyka się o 22:00. Od 3 dni w tych godzinach 15-16:30 oraz 21-22 są największe piki

Leć maleńki do koszyka na $3600
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2018, 15:03 przez maeo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 21 listopada 2018, 15:03

sha256 pisze: Kopalnia Giga Watt ze stanu Waszyngton w USA złożyła wniosek o upadłość.
Jak pamiętam było robione ICO na budowę tej kopalni. Powstała, sprzęt pracował etc.
https://www.coindesk.com/bitcoin-mining ... g-millions
i tyle w temacie jeśli chodzi o argument "nikt by nie budował kopalni za miliony, gdyby BTC miał nie wzrosnąć", którego używano bezmyślnie przez miesiące.

Mam pierwsze większe bidy poniżej 4000, z czego największy na razie wypada na ok. 2900.

Nie ukrywam, że liczę na peak paniki.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » środa, 21 listopada 2018, 15:19

Jak to zwykle bywa w ciszy niektórzy postanowili być cwani i złożyli pozew w styczniu przeciwko Giga Watt o przeprowadzenie niezarejestrowanej emisji i zaradzali zwrotu kasy - oczywiście w $ zapewne na dzień inwestycji. Widząc co się święci na rynku chcieli ratować swoja kasę kosztem innych ( w ciszy). I w ten sposób kolejne ICO okazało się wtopą. Biznes był obliczony na lata, a tutaj zonk. mam nadzieję, że jeśli ktoś z forum poniósł jakiekolwiek straty na tym, to niewielkie.
Gdzie się nie odwrócisz tam wypadają trupy z szafy.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rolph » środa, 21 listopada 2018, 15:31

Jeszcze tylko brakuje żeby wypadł trup z szafy Bitfinexa (tether) i armagedon gotowy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 21 listopada 2018, 15:36

Żółty opór zbyt mocny, czerwone wsparcie puściło, zatrzymamy się na ~4100$?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 21 listopada 2018, 16:34

Trzymamy się w lokalnym kanale wzrostowym, MACD na 1H także w uptrendzie



Wrzuciłem wykres finexa bo po długich obserwacjach i obliczeniach zauważyłem że boty na giełdach USD reagują na ruch ceny na finexie pomnożony o bieżącą wartość USDT/USD. Wzrost/spadek na tej parze powoduje ruch na giełdach USD nawet przy utrzymaniu się kursu na finexie w miejscu. Co więcej w czasie wzrostów/spadków procentowy ruch na giełdach USD jest większy niż USDT bo wtedy najczęściej jest też analogiczny ruch na parze USDT/USD. Już przedwczoraj zauważyłem że ruchy na BTC/USD potrafią być o kilka/kilkanaście $ większe niż na BTC/USDT. Być może to następny poziom manipulacji chociaż można to wytłumaczyć wzrastającym/spadającym popytem na USDT w czasie gwałtownych ruchów ale ja tego nie kupuję
W skrócie - figury i kreski na finexie są obecnie bardziej respektowane imo
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, cafard, hps, Jahu i 41 gości