Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » wtorek, 20 listopada 2018, 00:33

na krakenie dodatkowa promocja ok 100 usd taniej na parze btc/eur wzgledem bitstampa btc/usd

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ores » wtorek, 20 listopada 2018, 01:32

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jedna rzecz:

Jeżeli wierzyć danym, że koszt wydobycia jednego BTC to ok. 4500$, to z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że cena nie spadnie poniżej tego poziomu. Z bardzo prostej przyczyny-górnicy na to nie pozwolą. W kopalnie na całym świecie zostały zainwestowane grube miliardy $. Górnicy mają wystarczająco grube portfele żeby obronić ten poziom.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 01:55 przez Ores, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » wtorek, 20 listopada 2018, 01:35

Ores pisze: Z bardzo prostej przyczyny-górnicy na to nie pozwolą.
tak, wyjdą na ulice i będą protestować ;) Jak im się nie podoba to niech nie kopią, jak część odejdzie to trudność spadnie i dalej będzie się opłacało pozostałym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 listopada 2018, 01:37

Daytradingowa zabawa w wyczajenie jakiejś zmiany w sposobie spadania, która może uformować lokalne denko i większe odbicie niż te marne po drodze:

Obrazek

John Bollinger pisał dziś o BTC i spring z tego Wyckoffa: https://twitter.com/bbands

Peter Brandt stanowczo "nie" nt klina spadkowego: https://twitter.com/peterlbrandt

Te uwagi J. Bollingera wydają mi się ciekawe, ale nie znam tego Wyckoffa prawie wcale więc nie jestem w stanie ani zrozumieć dokładnie o co mu chodzi, ani czy coś odkrywczego pisze. Może ktoś kumaty pomoże.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 01:44 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 20 listopada 2018, 01:38

ergorg pisze: Przez jakoś 10 tygodni mieliśmy boczniaka, w końcu rynek się określił i mamy dalsze spadki.
Nie no, ja nie przeczę, sam jestem zagorzałym niedźwiedziem praktycznie od marca i to się nie zmieniło. Ale wy byście chyba chcieli te najniższe pułapy osiągnąć w jednym ruchu :D Spokojnie, dajcie się sytuacji rozwinąć. Teraz może jakiś boczniak przez tydzień czy dwa. W międzyczasie może mała odbitka... Ale raczej nie 50% ceny w tydzień :D Chociaż kto to wie, może to ja nie doceniam siły tego trendu i zaraz mi pozycje zmiecie :shock:
sha256 pisze: chyba jest już późno i podobnie jak ja zamiast spać to piszesz :)
Proponuję abyś przeczytał co napisałeś :)
Spokojnie, dzisiaj nic nie piłem i wiem doskonale co napisałem :D Chyba Ty po prostu mnie opacznie zrozumiałeś :)
sha256 pisze: Wypatruj akcji kulminacyjnych na końcu ruchu, nie na początku ;)
Chodziło mi bardziej o punkt kulminacyjny całej bessy a nie tego ruchu... chociaż i to może nie być prawdą. W końcu kto powiedział, że nie będziemy przez cały 2019 toczyć się poniżej 3k :P
Także spokojnie, ja jestem dosyć uparty w swoich przekonaniach i skóry niedźwiedzia od samego marca nie zdejmuję. Po prostu jesteśmy już w takim miejscu bessy, gdzie dynamika ruchu jest coraz niższa, nie inaczej ;) Dlatego próbowałem ich trochę ostudzić :P

@Ores,
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 01:41 przez Krachu1895, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » wtorek, 20 listopada 2018, 01:38

@Ores, brednie opowiadasz - poczytaj to co wcześniej ktoś już pisał na temat kopalni, a przede wszystkim na temat tego jak działa trudność. Powiedz mi skoro teraz nie opłaca się kopać poniżej 4500$ to jak ktoś dawniej kopał po kursie 1200$? :D Ale się charytatywnie dokładali na podtrzymywanie sieci prawda?

Ci którzym nie będzie się opłacało kopać po prostu się odłączą, a wtedy trudność się dostosuje i cena opłacalności kopania się zmniejszy lub zwiększy. Także możemy spokojnie schodzić coraz niżej z tą opłacalnością kopania.

Natomiast zgodzę się z tym, że niektórzy poinwestowali gruby hajs na kopalnie, ale jak niby mają bronić tych inwestycji? Nie będą sprzedawać urobku i będą ciągle dokładać do prądu? Wygrają ci, którzy mają tani prąd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 listopada 2018, 01:59

Ores pisze: Z bardzo prostej przyczyny-górnicy na to nie pozwolą. W kopalnie na całym świecie zostały zainwestowane grube miliardy $.
To jest argument typu absolutnego; "zawsze prawdziwy" - czyli błędny. Używając go możesz argumentować, że każdy biznes, każda gałąź gospodarki jest nie do padnięcia, jeśli wpompowano w to dużo kasy. Jedno jednak nie wynika z drugiego. Sama kasa się nie tyle liczy, co to, co z taką kasą jest robione. Złe zarządy różnych spółek są w stanie przeżreć miliardy na dziwki, koks i bardzo grube wałki nie rozwijając wcale firmy. :) Odnośnie górnictwa na BTC - to, co piszesz, to też trochę jakby argumentować, że cena złota nie może mocno upaść, bo wydano dużo na "łopaty" do jego kopania. :mrgreen:

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
PS. BTC próbuje teraz to, co się nie udało w ostatnich 2-3 godzinach. U mnie all in XMR (drugie wejście dziś) jakby kto pytał.

Dodano po 13 minutach 22 sekundach:
Poszedł techniczny sygnał BUY (cena ponad najwyższy punkt między denkami) potwierdzający lokalne double bottom. Ciekawe czy boty i ludzie grają w prostą AT teraz, czy może ktoś to zgasi:

Obrazek

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
@new06, Dobrze rozumiem Bolingera, że jeśli to teraz Spring, to potwierdzeniem byłby bardzo szybki powrót do trójkąta?
Ale czy są jakieś wytyczne czasowe albo wytyczne dotyczące maksymalnej/właściwej głębokości takiego beartrapa?
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 02:01 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ores » wtorek, 20 listopada 2018, 02:03

Mam wrażenie, że część z Was jest strasznie naiwna. Na prawdę myslicie, że inwestor z grubym portfelem, który zainwestował np. 10 miliardów $ w kopalnie, wyłączy ją, bo mu się nie będzie opłacało kopać? Nie! Rynek crypto jest słabo uregulowany prawnie i posiadając odpowiedni kapitał można łatwo manipulować ceną.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
miso20 pisze:Powiedz mi skoro teraz nie opłaca się kopać poniżej 4500$ to jak ktoś dawniej kopał po kursie 1200$? :D
@miso20 Nie mam zamiaru tłumaczyc Ci podstawowych rzeczy, lepiej Ty poczytaj.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: miso20 » wtorek, 20 listopada 2018, 02:05

@Ores, mam tylko tyle do napisania: XD

Dodano po 1 minucie :
Ores pisze:

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
miso20 pisze:Powiedz mi skoro teraz nie opłaca się kopać poniżej 4500$ to jak ktoś dawniej kopał po kursie 1200$? :D
@miso20 Nie mam zamiaru tłumaczyc Ci podstawowych rzeczy, lepiej Ty poczytaj.
A w tym nie załapałeś sarkazmu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bemx2k » wtorek, 20 listopada 2018, 02:09

Coś mnie zalatuje że te nowe wydajniejsze na watt ASIC'i przyczyniły się trochę do tych spadków.

A Co do wpływy górników na kurs zgodzę sie z tym że ''grubasy'' inwestujące setki dziesiatki milionów w kopalnie
powinny mieć jakiś wpływ na kurs , choćby poprzez możliwość zainwestowania w reklame krypto w popularnych stacjach TV na całym świecie .
Dla przykładu w TVN jak wiecie z kim rozmawiać to za 30-40k zł można wychaczyć kilku minutową pozytywną rzecz jasna wzmiankę/newsa prawie na każdy temat i to dotyczy większosci stacji TV.

Reasumując poprzez zainwestowanie kilku milionów usd można rozpalic Hype na krypto potem kilka manipulacji na giełdach i mamy kolejną bańkę . Więc WTF ?
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 5 marca 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ores » wtorek, 20 listopada 2018, 02:11

Właśnie dlatego nie udzielam się na forum-mało merytorycznych rozmów-dużo słownych przepychanech z gimnazjalistami :/
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 12:24 przez Ores, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » wtorek, 20 listopada 2018, 02:48

Bemx2k pisze: Coś mnie zalatuje że te nowe wydajniejsze na watt ASIC'i przyczyniły się trochę do tych spadków.
Ja bym do tej teorii dodał również BCH ABC i SV. Uściśle - chodzi mi o moc wydobywczą, którą bitmain przerzucił z btc na któryś z forków. Ale to niech mnie jakiś znachor poprawi, jak to jest z obecną sytuacją rozkładu moc między bitka a te dwa (st)forki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pawelawe » wtorek, 20 listopada 2018, 03:16

Bemx2k pisze:
Dla przykładu w TVN jak wiecie z kim rozmawiać to za 30-40k zł można wychaczyć kilku minutową pozytywną rzecz jasna wzmiankę/newsa prawie na każdy temat i to dotyczy większosci stacji TV.
Skąd te info?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 listopada 2018, 06:00

Ale słabizna, leci dalej, bez odbicia. Mały % targetu z lokalnego double bottom i fake'owe przebicie kanału spadkowego.
Ores pisze: Właśnie dlatego nie udzielam się na forum-mało merytorycznych rozmów-dużo słownych przepychanech z gimnalistami :/
Dużo wtopiłeś panie "gimnalisto"? ;) https://sjp.pl/gimnalista
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 20 listopada 2018, 07:24

Zgodnie z tym co podejrzewałem przeszliśmy przez strefę 5100-5464$ jak przez masło i prędko na ponad 5464$ raczej nie wrócimy. Holderzy powoli zaczynają nucić pod nosem pierwszą zwrotkę Bohemian Rapsody:

Is this the real life?
Is this just fantasy?
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.
I'm just a poor boy, I need no sympathy,
Because I'm easy come, easy go, little high, little low.
Anyway the wind blows
Doesn't really matter to me, to me.

I zaczynają się wyprzedawać:



Niestety mnie również nie do śmiechu. Nie zdołałem tego rozegrać, pomimo, że miałem rację. Zrobiłem runa na 2000% i straciłem 2000%. Jestem na zero. Easy come, easy go. Mogę sobie robić kolejnego runa, ale już mi się nie chce. Zgodnie z tym co pisałem - nieważne, czy kiedyś będę miał rację co do wielkiej korekty na BTC - ważne, czy będę potrafił to rozegrać. W tej chwili widzę, że nie potrafiłbym tego zrobić (choć to nie tylko moja wina, o czym poniżej).

Bitmex tego nie ułatwia. Nijak nie da się tam podzielić pozycji i kontrolować tego jako osobnych rozgrywek. Ta giełda jawnie zachęca do wp***lenia całego depozytu na maksymalną dźwignię. I już mnie to powoli wkurza. Nie da się tam normalnie zarządzać kapitałem, spiramidować częściowo pozycji, a posiadanie 3 kont przy takich ruchach jak ostatnio też nie jest rozwiązaniem idealnym, bo co z tego, że na przykład podzielę zysk na 3, jeśli przelew na drugie konto w BTC idzie godzinę, a ostatnio szedł mi chyba dzień albo dwa, bo był jakiś problem z księgowaniem. Przeliczanie jednej skonsolidowanej pozycji i zarządzanie tym jako co najmniej dwoma, a najlepiej trzema osobnymi pozycjami też jest jakimś koszmarem. Bo co, jeśli chcesz na przykład zwiększyć dźwignię tylko na 1/3 swojej pozycji i przesunąć na niej stop loss? Tak sobie rozwaliłem całą pozycję. Później doszła do tego ułańska fantazja i wystarczyło. Może komuś przydadzą się te uwagi. Chociaż kto gra regularnie pewnie dobrze wie jak koszmarne jest zarządzanie kapiałem na Bitmexie.

Szybciej niż w ciągu miesiąca nie wracam do gry na Bitmexie i na BTC. Nie po to czekałem tyle miesięcy na to wyjście dołem, żeby ostatecznie nic na tym nie zarobić. Skoro nie zarobiłem, to chyba w ogóle nie jestem jeszcze gotowy na zarabianie. Nie chcę tracić więcej nerwów (bo nie chodzi o pieniądze - niczego nie straciłem, wyszedłem na zero, zresztą pieniądze są tak małe, że nie mają dla mnie znaczenia, ale już strata ich 20-krotności - zaczyna mieć znaczenie).

Co do kursu BTC - moim zdaniem zmierzamy do wsparcia na 2940$:

Obrazek

Po drodze sporo pomniejszych wsparć, które będą pewnie tylko symboliczne. Gdzieś kiedyś chyba pisałem, że widziałbym formację V do ok. 3000$, a później odbicie do ok. 5100$, może nawet 6000$ i z powrotem w dół, znacznie wolniej na 1810$. Tak było w 2011 - i to zasadnicza słaba strona tego scenariusza, to byłoby zbyt proste i nieprawdopodobne, gdyby się powtórzyło. Ale, z drugiej strony, jeśli spojrzymy sobie na bańkę z 2011 to pierwsze wsparcie, które tam znajdziemy wygląda bardzo podobnie do tego, które widzimy na bańce z 2017 (że już pominę analogiczne wypłaszczenie na wykresie jak w 2011 i wyjście dołem, o czym już pisałem kilka stron wcześniej).

Jeżeli zaś 1810$ kiedyś zostanie przebite, to kolejne wsparcie widzę na 889,9$, czyli poniżej 1000$ i ma to dosyć istotne konsekwencje. Jeżeli kiedyś bowiem będzie chęć testowania 1000$, to moim zdaniem fakt, że istotne wsparcie znajduje się tak naprawdę poniżej 1000$ (więc możliwe, że wobec tego kurs zawita poniżej), może oznaczać kolejny etap paniki i ostrą jazdę w dół. Zresztą już przebicie poprzedniego ATH byłoby sporą przesłanką w sprawie zjazdu na kilka do kilkuset dolarów.

Ale na razie przed nami dopiero zjazd na ok. 3000$, zaś 2000$ będzie w zasięgu może nawet i za 1-2 lata dopiero. No chyba, że będziemy mieli zgodnie z AT naprawdę prawilne wyjście z tego trójkąta i po prostu spadniemy na 0$ (bo taki jest zasięg tego wyjścia i żadne czary, ani zaklęcia tego nie zmienią), taki scenariusz też biorę pod uwagę.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jupp82 » wtorek, 20 listopada 2018, 07:38

Cena dramat. Idziemy w dół na równi pochyłej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 20 listopada 2018, 07:44

Tak na szybko. Z moich obliczeń wynika, że dołka będzie można zacząć szukać (po wolumenie) po przekroczeniu 4690 (Finex).
@Wymazywanie, odpowiem jak znajdę chwilkę czasu, mam młynek w pracy.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 20 listopada 2018, 07:48

Jak tak patrze to mysle, ze skoro tak szybko spada bez zadnych odreagowan, to rownie dobrze szybko odbije bez zadnych oporow :mrgreen:
Trend sie odwroci jak to misie beda mieli opory :mrgreen:

Czekajmy wiec do jakiegos dluzszego boczniaka na dnie... wtedy liczyc na barta trzeba :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » wtorek, 20 listopada 2018, 08:17

@osobliwy_nick, Tak jak napisałeś. Poprawili stabilność. Wczoraj nic nie lagowało, ale zarządzanie kapitałem tragedia na tej giełdzie. Przez to musiałem zysk podzielić na dwa ehh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 20 listopada 2018, 08:36

@osobliwy_nick,

Nie martw się. Każdy trader chyba przechodzi przez okres fascynacji bitmexem, a konkluzja zwykle jest taka sama: ta giełda aktywnie stara się zepsuć nawet najlepsze plany użytkownika przez lagujący silnik, durne prowizje na dźwigni i wyleszczające algoboty. Ja miałem całkiem niezłą strategię DT na bitmexie, ale właśnie przez lagi ten "procent zysku" ładnie ugrywany statystycznie na dużej próbie ulegał rozmyciu, wystarczył jeden konkretny lag i z +20% miesięcznie robiło się -5%. Tak więc nie przejmuj się, grunt, że nie zostałeś na minusie. Nie powinieneś się też poddawać, skoro dobrze przewidziałeś kurs, to być może masz do tego talent i po prostu przyjąłeś przekomplikowaną i nieadekwatną do giełdy strategię, w której otwierasz i zamykasz pozycje na różnych kontach. Ja po prostu slapnąłem shorta na 6500 i leniwie sprawdzałem tylko, ile już zarobiłem - oczywiście zamknąłem go o wiele za wcześnie, bo przy 5400, a potem z uwagi na silne wyprzedanie bałem się zakładać kolejnych, co oczywiście tym razem było głupie z uwagi na zerowy popyt, ale kto by to przewidział...

Następnym razem spróbuj giełdy, która nie gra przeciwko Tobie, mniejszej dźwigni i dłuższych pozycji - finex, Kraken, ewentualnie Deribit jeśli grasz za grosze, bo to taki bitmex, tylko z małą płynnością i dobrym silnikiem.


Co do kursu - cóż, po prostu nie ma specjalnie popytu. Być może byki, podobnie jak ja, przyjęły strategię, że wkupienie się za 4500 all in to żadna okazja i dopiero naprawdę epicki zjazd da im duży zarobek, więc na to pozwalają, a ja się dostosowuje do ich planu. Potrzebujemy kolejnej epickiej dzidy w dól, ale tym razem zakończonej równie epicką (albo nawet bardziej) dzidą UP, kończącą ten cały cyrk, na wolumenie, od którego zbieleją oczy. To będzie nasz koniec korekty, co nie oznacza, że będzie 10k w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zrobienie 20k od "springa" na 150$ zajęło spoooooro czasu a po drodze były sygnały, tj. wysokie tygodniowe wolumeny na zielonych świeczkach i oczywiście stale rosnąca cena.

Nie ukrywam, że chcę złapać nóż, ale tylko wtedy, kiedy będzie to "opłacalne ryzyko", tj. znajdziemy się w tak nielogicznym wyprzedaniu, że wszyscy zbaranieją. Dopiero wtedy wejdę większym kapitałem. W przeciwnym wypadku będę starał się grać bezpieczenie - czyli poczekać na coś, co w moim mniemaniu będzie dołkiem i wkupić się powoli w uptrend po jego potwierdzeniu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 listopada 2018, 08:43 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł, shinya56 i 40 gości