Dyskusja na temat kursu BTC

Czy ta winda jedzie (jak wyjdziemy z trójkąta)

W górę
22
35%
W dół
22
35%
W bok
18
29%

Liczba głosów: 62
Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » środa, 14 listopada 2018, 23:55

Wrzucam coś na szybko z racji godziny... Ogólnie to w skali log podobnie jest jak z przewidywaniem pogody, raz na jakiś czas się uda :

https://www.tradingview.com/x/AgrYpyGS/

Początkujący
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0

Postautor: Xceed » czwartek, 15 listopada 2018, 00:46

ergorg pisze: Na Stampie na 1M przebiliśmy linię trendu wrostowego:
Jak tak czytam, to wydaje mi się, że jestem jedynym misiem na forum. :mrgreen:
A na bitfinexie jeszcze daleko. Wole sie ta gielda kierowac lepiej sie sprawdza w moich analizach;)

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: tarpan » czwartek, 15 listopada 2018, 00:58

Na Stampie w 15M widać oRGR. Jeśli się zrealizuje to zasięg >5850, co wypada gdzieś między 0,5 a 0,618 FIBO czyli jak najbardziej możliwe
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 00:58 przez tarpan, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
4

Postautor: CRXEE8 » czwartek, 15 listopada 2018, 01:01

Obrazek
and the rest is history :)
jak się sprawdzi jak poprzednio to propsy dla gościa :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3266
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » czwartek, 15 listopada 2018, 06:43

Zawsze jest rodzynek w tym naszym zakalcu ;-)
https://coinmarketcap.com/currencies/nasdacoin/
300% w 1 dzień.

Dodano po 11 minutach 28 sekundach:
Dzienny rsi 15. Najniżej od 7 lat

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 15 listopada 2018, 07:13

mudol pisze:No to leci
baggins pisze:no to mamy ostatni bastion byków 5900-6100 dotkniety, potem otchłań gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów...
damczech pisze:Nie ma się z czego cieszyć, padło wszystko.
CounterStrike pisze:Wszystko się sypie.
1235674 pisze:Co tu gadać, sytuacja jest słaba
BitJanusz pisze:nie ma zmiłuj
ducatus pisze:Matko i córko...
Obrazek
new06 pisze:
baggins pisze: nie ma szans
Zależy czy obecne wsparcie wytrzyma. Jeżeli w ciągu trzech następnych godzin puści (zamknięcie 4H), to będziemy mieli pewnie szybki zjazd do kolejnego wsparcia, które jest na 4,8-4,9 k.

Obrazek

PS na m15 świece niezdecydowania, żadnych młotków, itd. Kto wie...
soulnecturn pisze: Cześć miśki - kupa czasu :)

Ja tylko na szybko przedstawić moje niezmienne zdanie :P
Dzisiejszy spadek moim zdaniem to zaczątek zabawy wahań w aktualnych poziomach. Dopóki nie zejdziemy poniżej pewnych granic (na rysunku fioletowa) nie ma co myśleć o większych spadkach i tyle. Aktualnie bym raczej wykorzystał takie kilkuset dolarowe spadki po grę - założę się, że w kilka dni będzie ponownie w okolicach ostatnich dni poziomów ;)

Wg mojej teorii albo dojdziemy spadkiem do fioletowej po czym jazda ku górze (chyba że jeszcze jakiś retest dla pewności) albo spokojnie małymi (jak dzisiaj) wahaniami +/-10% dojdziemy do tej linii pod koniec stycznia. Ot takie opcję widzę - jeżeli nic grubego (takiego naprawdę grubego) się nie stanie ;)

Taka sytuacja:
Popatrzcie ile było prób przebicia tego wsparcia, poczynając od okolic 2013, ale jak marne one były w porównaniu do bańki z 2017 roku. To jest trochę tak jak jakby zrzucać metalową kulę na szklaną podłogę i w końcu wziąć zamach z ogromnej wysokości. Może wytrzyma, ale trzeba brać pod uwagę, że ta linia prosta jest w rzeczywistości eksponencjalnym wzrostem. Zaś bańka na BTC z końca 2017 - eksponencjalnym wzrostem na eksponencjalnym wzroście. Był czas, że wierzyłem w tę krzywą, bowiem jest ona poparta wieloletnim trendem. Tylko, że trzeba sobie zdać sprawę, że nigdy wcześniej nie była testowana w takich warunkach.

U mnie jesteśmy jak na razie na krańcu trójkąta:
Obrazek
Tyle, że przy okazji przebiliśmy najniższy poziom w tym roku i oswajamy się ze strefą ewentualnego wsparcia, zbudowaną na dwóch poziomach 5100-5464$. Jakkolwiek pisałem już, że według mnie te poziomy nie będą stanowić żadnego wsparcia, bo są już w całości zdyskontowane w podstawie tego trójkąta i w lokalnych dołkach w okolicach 6000$, które miały kilkukrotnie miejsce. Nie wydaje mi się, że rynek zidentyfikuje te poziomy jako istotne i w ogóle odrębne od podstawy trójkąta. Ale może to zbyt pochopne założenie i właśnie zaczyna się odbicie lub kolejny trend boczny w tej strefie? Ja w to nie wierzę i będę dążył do spiramidowania pozycji na jakiejś lokalnej górce.
Obrazek
Górny bok trójkąta byłby dobrą okazją na to.
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 07:15 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1729
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » czwartek, 15 listopada 2018, 07:13

Bit-els pisze: Dzienny rsi 15
A zakupow jakos nie widac :-(
Ja caly czas bylem zwolennikiem RtN. A potem , po nim, spodziewalem sie znacznie glebszych spadkow niz 5,5 czy nawet 5k. Tym samym scenariusz, ktory jest rozgrywany jest dla mnie mglisty i nie mam opinii na jego temat. Biorac pod uwage brak zakupow - nie jestem odosobniony. Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
3

Postautor: osobliwy_nick » czwartek, 15 listopada 2018, 07:17

Bo wszyscy kupili za 6000$, 6500$, 6200$, 6150$, 6350$... I teraz niefajnie się czują. Wobec tego albo czekają jeszcze na wzrosty, na stracie, albo strzeliły im stop lossy i nie wiedzą co robić - bo okazja i dno miała być przecież na 6000$, 6500$, 6200$, 6150$, 6350$. Zresztą nie tylko spekulanci mają twardy orzech do zgryzienia, sprzedających holderów czeka jeszcze pewnie cała masa i podejmą decyzje na dniach (mówili, że nie sprzedadzą, dopóki byli oswojeni z podłogą na 6000$, ale myślę, że wielu jeszcze raz przemyśli swoje decyzje).

Weteran
Reputacja: 1744
Reputacja postu: 
1

Postautor: prap0n » czwartek, 15 listopada 2018, 07:25

domator pisze: Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
Kupuja tylko ze plankton jest za maly wobec zorganizowanej grupy zrzucajacej :)

Pisalem juz pare miesiecy temu ze alty poszly jako pierwsze, poniewaz potrzebny byl kapital na zrzuty na btc. Dlatego alty teraz az tak mocno sie nie ruszyly, cala kapital dziala obecnie na "operacji" BTC - a wyglada to dopiero na jej poczatek. Nie zatrzymuje sie kursu BTC na 2 miesiace zeby zrobic zrzucik o 1000$. To jest poczatek czegos glebszego.

Ci ktorzy zrzucaja nie sa idiotami ktorzy dadza kupic wam za 5.8k a sami straca. Zostal zaangazowany duzy kapital - i od tej drogi moim zdaniem nie ma juz odwrotu. Zostala rowniez poniesiona inwestycja w celu wygenerowania strachu i zmiekczenia orderbooka w drodze na dol.

Powinno niedlugo przyjsc male odreagowanie, conajmniej 200$.
O ktorej jest ten hard fork bch?
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 listopada 2018, 07:46 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1

Postautor: darqs » czwartek, 15 listopada 2018, 07:34

prap0n pisze: O ktorej jest ten hard fork bch?
https://cash.coin.dance/

tu można śledzić

Początkujący
Reputacja: 288
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » czwartek, 15 listopada 2018, 08:18

domator pisze: Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
Dlaczego? Bo promocja "-20%" jest ciekawa, ale ciekawsza jest promocja "-40%" ;) Skoro spadło do 55**, dlaczego nie poczekać na 50**? Albo na 4K, człowiek dwa razy ogląda wydawany pieniądz, skoro już strach wpadł na nasze salony, to światełko się zapala w głowie czy to już TEN moment. A drugi powód to taki, że ludzie są już zapakowani;)

Hard fork BCH jakoś po 16-tej

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3022
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 15 listopada 2018, 08:43

domator pisze:Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
ja trochę w przedziale 5300-5400. Jak dotąd byłem zdania, że 5200-5500 będzie dołkiem. Na razie się tego trzymam, ale prawda jest taka, że mogę nie mieć racji. I wolę nie przesadzić z władowaniem się 100% in, żeby móc naprawić błędy w razie pomyłki :)

@ekonokomik już nie musi się ze mnie śmiać, kiedy powiem coś o wolumenie ;) Otóż... nie jest zły, ale na dołek mi to nie wygląda, szczerze mówiąc. Dzida z kwietnia 2018 (z 6400$ do 8200$) miała większy wolumen na finexie. Na stampie osiągnęliśmy większy wolumen przy wyprzedaży z 9700$ z majowej górki 2018. Wolumen w 1d. Nie wygląda mi to na dołek, niestety. Spodziewałbym się dziennego wolumenu 2-3 razy większego w dołku, co najmniej. Więc wygląda na to, że jednak zejdziemy niżej. Wstrzymuje się z dalszymi zakupami i pozycjami, zobaczymy, co będzie dalej (poza Stop Lossem, naturalnie).

Osobiście liczyłem na szybką trampolinę up z poziomu 5400$, co najmniej do poziomu 6000$, ale tak się nie stało. Wprawdzie mój "target zone" sprawdził się w 100%, ale wolumen mnie rozczarował, a zachowanie kursu wcale nie wskazuje na jakiś ponadprzeciętny popyt w tej strefie. Być może rzeczywiście jest jak po spadku z 10k. Wszyscy czekali na 8k, a zatrzymało się na 6k. Czyli teraz, analogicznie, wszyscy czekają na 4k, a spadnie do 2900$ ? :mrgreen:

A teraz trochę chciejstwa: spadek do 1000$ i powolne budowanie wzrostów do 10k w przeciągu roku.

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 listopada 2018, 08:49

domator pisze:Dlaczego nikt nie kupuje na tej "promocji"?
Jeżeli to faktycznie jest promocja to ci, co mają kupić, na pewno kupują :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1273
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 15 listopada 2018, 08:53

@mudol,
Tylko w gonitwie o promocje wieksza czasami po prostu konczy sie na jednorazowej promocji bez dalszej jej kontynuacji :mrgreen:

Szanse imo:
Bart 50%
Niedzwiedzi proporczyk i zjazd do 4900 - 50%

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3022
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » czwartek, 15 listopada 2018, 08:57

jeszcze kwestia, jak się zachowa kurs przy spotkaniu z dawną podłogą , czyli strefą 5.8-6k.

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 listopada 2018, 09:30

@BitJanusz
Pytanie czy w'ogle podejdzie w te rejony w tym cyklu.
A jeśli tak to jest to w tej chwili bardzo mocny opór.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 3696
Reputacja postu: 
6

Postautor: Fibo » czwartek, 15 listopada 2018, 10:01

BitJanusz pisze:
Fibo pisze:a skąd ten pomysł zmiany mojego nastawienia?
Miałem na myśli ten poprzedni post, ze scenariuszem prowzrostowym ;)
Na pewno nie poprzedni, proponuję zerknąć na moje dwa posty sprzed wczoraj i więcej nie grzeszyć… ;)

Co do obecnej sytuacji trwa korekta impulsu spadkowego od maxa z 7.11. Jeśli będzie ona zygzakiem, sięgającym okolic przełamanego wczoraj mega-wsparcia, to będzie on prawdopodobnie dopiero 2-ką w dalszym ruchu impulsowym rynku na południe.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3895
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » czwartek, 15 listopada 2018, 10:31

BTC/EUR ciągle w uptrendzie + double bottom(jak na razie) :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 320
Reputacja postu: 
0

Postautor: jondoexxx » czwartek, 15 listopada 2018, 10:34

Ja kupuję, ale ok. 12 jak dojdzie przelew na giełde i kurs nie wróci do tego czasu.
Tylko, że powolutku, za mały %, (5%), kupowałem za 6200$, więc to jest dla mnie promocja. Jak spadnie do 5000 też kupię itd. aż spadnie do nie wiem ilu, nawet i 1-3k :)

Uspokujcie emocje...Co byście powidzieli tydzień temu, gdyby wam ktoś powiedział, że BTC będzie o 1k taniej?

Ja myślę, że cała ta sytuacja może być spowodowana przez fork na BCH...i faktycznie może pójść sporo kasy na wynajmowanie mocy, aby dany fork przetrwał. Myślę, że jak wojna na BCH się skończy, to kurs odreaguje.

ciekaw jestem co @Wymazywanie myśli i robi :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1273
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 15 listopada 2018, 10:36

Nie chce psuc zabawy misiom ale obczajcie swieczke 1D z 12.11.2017 jej wsparcie i co potem sie dzialo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rocznica marszu po ath za nami :D mamy podobna sytuacje kursowa jak rok temu.

Wróć do „Przedszkole”