Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mski » poniedziałek, 5 listopada 2018, 10:38

Ciekawy artykuł odnośnie obecnych kosztów wydobycia btc. Z wyliczen wychodzi ze obecny koszt kształtuje sie na poziomie 6900.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: tomaroc » poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:31

Mski pisze: Z wyliczen wychodzi ze obecny koszt kształtuje sie na poziomie 6900.
Czyli w 2020 roku opcje są dwie? BTC w cenie 13.800 $ albo o połowę mniejszy hashrate sieci :-)
Patrząc na wykresy hashrate to one w zasadzie stałe tylko rosną :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
53
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:59

osobliwy_nick pisze: Nie obraźcie się, ale jak dla mnie co najmniej połowa z Was pisze jak ludzie, którym odbiło na bańce w okolicach grudnia 2017.
Napisałeś doskonałe podsumowanie siebie patrząc po Twoich postach z grudnia (spojler).

Ludzie! Mamy złoto, a może nawet sztabkę złota!
Osoba z takimi przewidywaniami:
Spoiler:
Obrazek
w takim punkcie wykresu:

Obrazek

nagle przywdziewa absolutnie odwrotne poglądy i poświęca dużo czasu na pisanie elaboratów, że BTC nie działa, jest zły, słaby, upadnie, zashortuje go niemal do 0$.

Ludzie, to nie są posty techniczne i obiektywne, to jest potencjalny wskaźnik - Wy już wiecie jaki! :)

Ktoś, kto pisze kocopoły, że wszyscy są tudemunami, a tylko ON, Warren Buffett i Bill Gates kontestują zaistnienie kolejnej bańki...
O dzięki z pokłonami za takie posty w takim miejscu wykresu... 8-)

EDIT

@osobliwy_nick, Nie byłeś pierwszy, nie będziesz ostatni. Zapraszam: https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2018, 12:50 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 5 listopada 2018, 12:30

Nasuwa mi się pytanie na myśl po przeczytaniu wiadomości osób, które mówią, że przy 20k sieć była zapchana i że teraz znów będzie tak samo. W grudniu 2017 nie było SegWit tak zaadoptowanego, a Ci co nazywają Lighting Network ściemą nie powinni się trochę dokształcić? Kanał płatniczy Lighting można otworzyć PRZY OKAZJI innej płatności, lub np. można otworzyć KILKA JEDNOCZEŚNIE (za jedną feee). I tych kanałów nie trzeba zamykać.

W związku z tymi tylko 2-zmianami, podczas kolejnej wizyty ceny 20k i takiego ruchu jak w Grudniu 2017, nie będzie takich opłat transakcyjnych. Czy może źle rozumuję? Prawdopodobnie przez SegWit i LN, aby doszło do takiej sytuacji jaka miała miejsce w grudniu, potrzebny by był parokrotnie większy ruch i cena BTC. Będzie to możliwe przy okazji następnej bańki ? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 16:54

osobliwy_nick pisze: shinya56 pisze:
Pełna adopcja tej technologii może trwać jeszcze bardzo długo. Musi się zmienić podejście ludzi. Nie ile mogę zarobić tylko co mogę z tym zrobić. Do tego potrzebujemy stabilizacji kursu.

Nikt nie będzie płacił 20-50 zł za przelew i czekał na niego godzinę. I żadną siłą nie przekonasz do tego ludzi. O masowej adopcji możemy zapomnieć. Wszystkie pieniądze wpompowane w BTC, miliardy dolarów zostały przeżarte, nie poczyniono żadnych postępów. Zaś zwiększenie długości bloków, czy lightning network to nie jest żaden postęp, tylko resuscytacja trupa. Tu potrzeba jakościowych zmian (takich jak na przykład wprowadzenie technologii tangle), a nie łatania dziur. Idea zapadła się pod własnym ciężarem. Decentralizacja, brak szefa, struktury, kogoś kto podjąłby decyzję, pokierował zespołem, wykorzystał choćby ułamek środków inwestorów dla dobra projektu. Żadna normalna firma z branży zastosowań nowych technologii w płatnościach i przelewach nie dopuściłaby do sytuacji, w której przelew trwałby ponad godzinę i kosztował 50 zł. W BTC jest to codziennością. I co? I nic, brak winnych. BTC jest piękną ideą, tyle, że w rodzaju anarcho-firmy. Firmy bez struktury, bez szefa, bez planu, może co najwyżej z jakąś tam misją. Obiecano nam masową adopcję, szybkie i tanie przelewy, skalowalność. Tymczasem nic z tych rzeczy nie ma miejsca.
Ty piszesz o BTC, ja o całym rynku. Mamy już projekty darmowe, mega szybkie, ultra skalowalne.
Bitcoin trzeba traktować jako store of value. Czy to się sprawdzi w takiej roli, zobaczymy podczas kryzysu światowego.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 17:15

Ja również uważam, że jest duża szansa na to, że BTC zostanie store of value. W szczególności, że aktualizacja mniejszego brata (LTC) ładnie obniży fee za transakcje
https://litecoin.com/news/c99fb38be5b
dodatkowo przy w pełni działających atomic chain swap będzie można płacić litecoinami tam gdzie akceptują tylko bitcoiny
czyli w skrócie:
chcemy kupić kawę, kanapkę itp mamy LTC, chcemy kupić wille z lambo to za BTC :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:20

Taka ciekawostka:

Obrazek

ps. brakuje Roubiniego z wartością zero :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2296
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:33

@kozak_wiesi

Fajne, ale jest tu trochę błędów.
1) szczyt bańki koniec 2017r. , nie koniec 2016r.
2) Tim Draper mówił o 250k do 2022r. (czyli 250k max do końca 2021r.)
3) Tyler Winklevoss nie podawał konkretnej daty

Dodałbym jeszcze Chamatha Palihapitiyę - 100k w ciągu 2-3 lat od dzisiaj, 1 milion w ciągu 20 lat

Edit co do komentarza: akurat tych trzech pamiętałem, bo było to wałkowane setki razy na różnych forach/newsach

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:43

klawe posty, interesujace, jak moj :D
Moja 65 letnia sasiadka powiedziala, ze Bit bedzie wart caly ch** za rok
Moja 5 letnia siostrzenica, ze Bit to zart tynfa wart
a Pan Stas spod zabki, ze bedzie w ch** wart
blagam was.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:46

Kiedy ktos tutaj wrzuci jakies wykresy?
Dyskusje jakbyscie spekulowali w zakresie 100 lat :D

Coraz mnie wykresow w tym watku a coraz wiecej lania wody. :twisted:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:49

Panowie wyluzujcie, to tylko ciekawostka ile warci są ekonomiczni guru i jak rozbieżne są ich prognozy.
prap0n pisze:Coraz mnie wykresow w tym watku
@PrapOn, co Ty chcesz wykreślać jak kurs niemalże ani drgnie od miesiąca?
Ostatnio @BitJanusz wrzucił luźne dywagacje w formie wykresu i też dostał lekkie zjebki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:55 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:51

Co z tymi dzisiejszymi decyzjami SEC? Wie ktoś coś? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:56

kozaki_wiesi pisze: Panowie wyluzujcie, to tylko ciekawostka ile warci są ekonomiczni guru i jak rozbieżne są ich prognozy.
prap0n pisze:Coraz mnie wykresow w tym watku
@PrapOn, co Ty chcesz wykreślać jak kurs niemalże ani drgnie od miesiąca?
Ostatnio @BitJanusz wrzucił luźne dywagacje w formie wykresu i też dostał lekkie zjebki.

Jak nie rusza jak rusza, ja wiem ze najlepsze sa ruchy gdzie ciagle w jednym kierunku i mozna latwo analizowac, ale obecnie jest ranging market i tez sie cos tam dzieje. Zakres oczywiscie jest mniejszy, ale wczorajsze podbicie bylo dosc istotne bo byl powrot do kanalu. Teraz powinnien byc retest dolu.



Short u gory, long na dole? :twisted: :twisted:
Mnostwo shortow sie pozamykalo na bfx i w sumie dlatego chyba byla podbitka. Short za 65 mln$.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:59 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 5 listopada 2018, 18:57

blink pisze: Co z tymi dzisiejszymi decyzjami SEC? Wie ktoś coś? :D
Jeszcze nic:
https://www.sec.gov/news/pressreleases

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:02

@kozaki_wiesi, jak nie drgnal? dolek w okolicach 6200, a szczyt an 7800, przeciez to ponad 25% ;]
Spoiler:
Korekta wzrostow jest zaskakujaco mila dla oka na BCH, volumen ma jakies 60% +/- wczorajszych ruchow, kurs nie dolecial do dolnej strefy wsparcia, co tylko pokazuje, jak silne moze byc wybicie gora, gdy korekta sie zakonczy, po wyrobieniu 20% zysku wszedlem w okolicach 550$ ze szczegolowej analizy wyszlo mi, ze byc moze doczekam sie 50% zyskow.
Obrazek

@kozaki_wiesi, najpierw piszesz o tym, ze kurs ani drgnal w okresie miesiaca, a teraz hodlerach :D hodler raczej nie czyha na wyjscie w takiej sytuacji i wybicie 10%, jezli na tym forum taki jest to raczej wejdzie jako gosc, zerknie zobaczyc, co w trawie piszczy ma odpowiednie alarmy w telefonie i zajmuje sie czyms innym
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:40 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:09

No to coś nowego, wykres.

Bitstamp 30m

Obrazek

Utworzyła się flaga, z której pewnie jak zwykle na krypto wyjdziemy dołem. Ten wzrostowy minitrend też raczej nie wytrzyma. Spodziewałbym się za to, że okolice 6290$ (pozioma krecha) utrzymają i będą stanowić podstawę do wzrostu do ok. 6650$.

Taka gdybaninka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4279
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:13

Ahr pisze:jak nie drgnal? dolek w okolicach 6200, a szczyt an 7800, przeciez to ponad 25% ;]
Oczywiście, jeżeli patrzysz w takiej małej skali to można wychwycić takie piki. Mnie chodzi o szersze spojrzenie, bardziej dla HODLerów niż DT a tu kurs zamarł.
BitJanusz pisze: Utworzyła się flaga, z której pewnie jak zwykle na krypto wyjdziemy dołem
@BitJanusz, to szydera? Książkowo to z tego powinien być strzał w górę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:16

kozaki_wiesi pisze:@BitJanusz, to szydera? Książkowo to z tego powinien być strzał w górę
W ciągu tego boczniaka przejechałem się na trójkątach i flagach tyle razy, że dałem sobie siana z grą na bitmexie... :roll:

Wychodzi mi z notatek, że w ostatnich miesiącach trójkąty i flagi mają skuteczność ~50%, czyli można je olać albo rzucać monetą.

Zniżkujące wychodzą dołem o 50$ i zawracają

flagi nagminnie wychodzą dołem i odbijają się dopiero od któregoś ze wsparć poniżej

trójkąty symetryki - tutaj jak wychodzi górą to spada, jak wychodzi dołem to rośnie ;)

Był taki okres, przed tym ruchem na 7400$, że proste formacje działały super, do tego przebicie lokalnego topu dawało dzidę up 1-4%, a przebicie lokalnego bottom analogiczny spadek. Postowałem wtedy, jak dobrze mi się trejduje na bitmexie.

Po tym ruchu wszystko się popsuło. Spadł wolumen, zaczęło przybywać zmyłek, a wiele formacji zostało zredukowanych (na 1h, do DT) do rzutu monetą.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:27

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 5 listopada 2018, 19:28

@kozaki_wiesi tak na szybko, bo nie chciało mi się szukać wszystkich przypadków a zresztą na 4h niektórych nie widać:

bitmex 4h

Obrazek

W kółko to samo. Wyjście "w złą stronę" i szarpnięcie w stronę przeciwną, ad infinitum.

(ten pierwszy wyszedł książkowo ale natychmiast odbił, pozostałe wychodziły nie tak, jak trzeba ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid, Bing [Bot], Bundy, Google [Bot], Karolak i 25 gości