Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 22 października 2018, 23:30

Jeden Benq ostrożnie i bez euforii ogłosił swój projekt-portfel na long za 20K zł.
Początkowe ceny zakupu ma w sierpniu. Na dziś - najniższe od roku

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » poniedziałek, 22 października 2018, 23:31

CRXEE8 pisze: Tak jak wrzuciłeś wykres tygodniowy (zakres rok) i tak pierwsze co się rzuca w oczy to, że nigdy nie mieliśmy więcej niż 3 świeczki tygodniowe czerwone a ta świeczka tygodniowa też raczej na pewno zamknie się na czerwono, to zagram sobie wypracowanym zyskiem pod wzrost w ujęciu tygodniowym nic nie ruszając w ciągu tygodnia :)
Proszę mnie rozliczyć za tydzień o tej porze (czy kolejna świeczka będzie zielona) :D
mowa oczywiście o drugim wykresie (2017/2018)
Sam się rozliczam i mimo iż volatility na niskim poziomie to zgodnie z przewidywaniami świeczka zamknęła się na zielono.
Postanowiłem spojrzeć sobie na jeszcze szerszą perspektywę (miesiąc)
Obrazek
oczywiście obecna świeczka miesięczna jeszcze się nam rysuje (ale na dzień dzisiejszy jest czerwona) i jak widać tylko raz mieliśmy sytuację, że spadki się pogłębiły i była czwarta czerwona miesięczna świeczka

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » poniedziałek, 22 października 2018, 23:31

zdaje sie SEC ustanowił deadline na 5 listopada w sprawie 9 wniosków

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 22 października 2018, 23:37

@Bit-els nie każdy ogłosił. Ale nie jeden kumuluje od sierpnia :mrgreen: i to wyłącznie LONG w realnych crypto, już nie licząć gry na Bitmex i gry na FX. Coś nadchodzi, i to czuć w powietrzu. Chociaż na miano muła zasłużył sobie przez ostatnie miesiące bezapelacyjnie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 23:39 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 22 października 2018, 23:38

@kozaki_wiesi, u mnie brak popcornu niestety ale czekam na chociaż małe zielone dildo. Może lont już podpalony, wybuch za 30 minut? Fajnie by było

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: tomaroc » poniedziałek, 22 października 2018, 23:43

bitloteiros pisze:... jeśli cena będzie niższa niż koszty kopania kopalnie powinny się odłączać lub przełączać na kopanie czegoś innego. Wtedy maleje trudność i znowu się opłaca kopać mimo że cena spadła. Chyba że ktoś ma wywalone na koszty ...
Dokładnie tak - z tym że koszty są tu bardzo ruchomym współczynnikiem poniewaz jeden będzie kopał po 0.1$ za kWh a inny za 0.2$ a ktoś jeszcze inny wspomaga się energią odnawialną.

Dla mnie wiele bardziej wyrazistym bodźcem jest (będzie) halving i dziwię się trochę że przeglądając ten wątek niewielę osób bierze go pod uwagę w swoich analizach.

1800 bitków każdego dnia jest wykopywanych. Na pokrycie kosztów część pewnie bez względu na kurs jest sprzedawana... Zmniejszenie nagrody za blok będzie paliwem do wzrostów oraz wytyczy nowe widełki opłacalności kopania.

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 22 października 2018, 23:47

@Bit-els, ja powiększałem longa od kilku miesięcy (od 8K w dół). Przestałem grać DT, od sierpnia wykonałem dwie transakcje bieżące.
Zapadłem w sen zimowy i czekam na wiosnę, ale z porządnymi zapasami ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 23 października 2018, 03:44

Zaczynają się powoli pokazywać kupujący. Rynek chyba musi przetrawić newsa o BAKKT + za 2 tyg następna decyzja dot ETF. Futuresy na bitmex i deribit zniwelowały ujemną różnicę w cenie (discount). Zostały jeszcze kwartalne okex (weekly i biweekly już powyżej spot). Czas na premium?
Ciekawe jak to zostanie rozegrane. W mojej opinii najbardziej byczy byłby gwałtowny zjazd na nowe low czyszczący SLki ALE musiałby być połączony z jeszcze szybszym powrotem na 6k+. Jeśli kurs teraz zacznie rosnąć to ew negatywna decyzja SEC może zostać wykorzystana do zamknięcia byków w pułapce na wyższych poziomach a wtedy bearmarket tudzież nudna konsolidacja potrwa trochę dłużej niż większość z nas by chciała.
Byle ten marazm się już skończył :?

Dodano po 10 minutach 4 sekundach:
Jakby nie było na finexie z trójkąta wyszliśmy górą (z potwierdzeniem vol) i pomyślnie przetestowaliśmy górną linię ;)

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 października 2018, 09:01

bitloteiros pisze: Byle ten marazm się już skończył
Są emocje :)

Obrazek


A kolejna bardzo dobra fundamentalnie wiadomość to taka, że 100tys. ATM'owskich bankomatów w Stanach zostanie przystosowane do wymiany BTC.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » wtorek, 23 października 2018, 09:49

osobliwy_nick pisze:A propos ostatniej ankiety ad vocem cyklu bańki, w której obecnie jesteśmy. Większość zwykle się myli (pomyli się pewnie i tym razem). Wykrwawia się w każdym długim terminie (już się wykrwawia, co udowodnię poniżej). I to nie dlatego, że nie ma racji, tylko raczej dlatego, iż większościowość ich przekonań w sposób suicydalny je obciąża. Wykrwawią się na spreadach, być może na swojej niecierpliwości, na nagłych wydatkach, które pojawiają się w życiu każdego. Im dłużej trwa obecny trend boczny, tym gorzej dla nich. Dlaczego zaś ich przekonania nie byłyby tak negatywnie obciążone, gdyby nie była ich większość? Bowiem nawet niewielki procent wyskakujących z łajby, wobec ich przeważającej liczebności, może mieć sporą siłę oddziaływania. Jeżeli do tego dodamy, że wszyscy nie zdążą tego zrobić, panikę, mamy gotowy przepis na różne gwałtowne zdarzenia na kursie.

Tak mniej więcej przedstawiają się longi na ostatnich dołkach na BTC:

32500
35500
33000
29000
24000
a teraz mamy już (pomimo, że nie ma kolejnego dołka):
20000

Po formacji V w lutym (32500 longów), po której ludzie liczyli na analogiczne dynamiczne wybicia z tego poziomu (stąd maksymalny przyrost następujących po tym wydarzeniu longów w okolicy tej ceny), następuje już tylko metodycznie wykrwawianie się longów. Obecnie coraz bardziej dynamiczne, ale wciąż wobec braku reakcji ceny. Cena w końcu musi zareagować, zaś wykres longów odwrócony do góry nogami przybierze typowy kształt bańki spekulacyjnej.

Mieliśmy już dwa całkiem długie trendy boczne w okolicach 6000$ w okresie 30.03-08.04 oraz 12.06-14.07, wówczas jednak liczba longów jeszcze rosła. W kolejnym trendzie bocznym 9.08-21.08, już tylko malała. Zaczęła zaś rosnąć dopiero, gdy kurs nieznacznie wrósł, zupełnie odwrotnie do tego co działo się wcześniej, bowiem wcześniej liczba longów najpierw rosła, a w miarę, gdy kurs rósł - spadała. Podobnie maleje teraz - nastąpiło bowiem ewidentne przegięcie na wykresie longów. Zmieniły się zasady gry (i najlepiej to widać na longach, na ostatniej górce z ok. 6200$ na 7300$, w porównaniu z tym co robiły longi na poprzednich górkach, zachowują się zupełnie przeciwnie, pomimo, że jakimś cudem wyciągnięto tę górkę na te 7300$). Obecnie, wydaje się, mało kto jest skłonny zakładać longa, dopóki nie zobaczy potwierdzenia w cenie. Poniżej longi po kolejnych dołkach na BTC:

Obrazek

Tylko powrót do zasad, wedle których longi zachowywały się w okresie 30.03-08.04 oraz 12.06-14.07 mógłby implikować kolejną górkę. Nic jednak na to obecnie nie wskazuje. Liczba longów wróciła dopiero do poziomu hypeu, który mieliśmy na BTC w listopadzie w okolicach dołka na 6000$. A to był hype poprzedzony całym rokiem ogromnych wzrostów. Liczba longów jest obecnie wciąż za wysoka, żeby kurs poszedł do góry.

Mierząc kurs wielkością longów - ludzie byli tak samo niechętni longować BTC 1.05 na górce na 10000$, co 14.10 na dołku na ok. 6200$. Oznacza, to, że w obecnym stanie rzeczy cena jest przeszacowana o ok. 4000$. Na ok. 2000$ wychodzi mi także zasięg trójkąta zniżkującego, który mamy na BTC, oraz znajduje się tam drugie wsparcie, na którym może zatrzymać się kurs (pierwsze jest na ok. 3000$ i nie wierzę, że już na pierwszym z nich kurs się zatrzyma). 1.05 wyznacza swojego rodzaju punkt przegięcia i równowagi na longach. Kolejne szczyty i dołki zaczęły być już niższe, stąd myślę, że tam spotykają się ludzie wyceniający BTC na hype, z panikarzami, którzy nie chcą stracić (lub odwrotnie) i gdzieś tam można wyłuskać miarodajne spojrzenie na poziom longów, w odniesieniu do ceny. Stąd zakładam, że, jeśli liczba longów na 10000$ była taka sama co na ok. 6200$, to dopóki kurs nie zanurkuje, a następnie liczba longów nie wróci do 24677$, zaś cena nie znajdzie się gdzieś pośrodku czyli na 8000$ (pomiędzy panikarzami i hypeowcami), nie będzie można mówić o zakończeniu bessy. Teoretycznie mogłoby to się stać już teraz, kurs mógłby wrócić na 8000$ i nieznacznie pociągnąć longi. Sądzę jednak, że stanie się to po zanurkowaniu ceny do 2000$.

Czyli w sumie określiłem uwarunkowania pozwalające określić jednoznacznie koniec bessy. A chciałem tylko napisać, że skoro liczba longów maleje w zakresie cenowym, w którym wcześniej rosła i zapewne przyczyniała się do wzrostów, to w tej chwili nie ma szans na wzrosty.
Ostatnio był odpływ kapitału z bitfinexa stąd też ilość pozycji mogła spaść.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 23 października 2018, 09:59

@bitloteiros, może to naiwne co napiszę bo wiadomo, że rynek ma różne zagrania, ale w sumie jaki pożytek jest z wyjścia z trójkąta i przetestowania górnej linii skoro najbardziej byczy byłby "gwałtowny zjazd na nowe low". hehe
Wiesz - chodzi mi o logikę zagrań rynku, bo wychodzi na to, że na niczym nie można polegać i najbezpieczniej jest mieć nisko ustawione ordery bo może coś wpadnie

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 23 października 2018, 10:48

Dziś zawierucha na tradycyjnych rynkach , BTC jak na razie stabilny, prawdopodobnie indexy w USA otworzą się dziś z luką bessy , w zależności jak zareaguje dziś BTC , będzie to dla mnie wskazówką co do kierunku.

Weteran
Posty: 7511
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2779
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 23 października 2018, 11:01

RuckenFetard pisze: Dziś zawierucha na tradycyjnych rynkach , BTC jak na razie stabilny, prawdopodobnie indexy w USA otworzą się dziś z luką bessy , w zależności jak zareaguje dziś BTC , będzie to dla mnie wskazówką co do kierunku.
Masz jakies LT wykresy potwierdzajaca korelacje? rzucilem okiem na de30/btc spx/btc i taka korelacja jaka tam wystepuje nie jest istotna. Sprawdzilem na szybko, jesli sie myle chetnie doczytam analizy.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 października 2018, 11:33

kozaki_wiesi pisze:
bitloteiros pisze: Byle ten marazm się już skończył
Są emocje :)
Zawsze mówiłem, że nie mógłbym grać na GPW, bo po BTC umarłbym tam z nudów. Tymczasem sytuacja się jakby odwróciła ;)
https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... bol=FARM51

Co do kursu, to jak patrzę w skali D3 to bawi mnie jedna myśl:
- jak wyjdzie dołem, to za kilka miesięcy większość będzie patrzyła na wykres i mówiła "wyjście dołem było oczywiste: spadek -> przerwa -> spadek, standardowy schemat, można było grać w ciemno"
- jeśli wyjdzie górą, to za rok będą głosy nowych: "po 10 miesiącach wyhamowujących spadków odbicie o kilkadziesiąt procent było oczywiste! tylko ślepy by na tym nie zarobił..."

:D
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 października 2018, 11:33 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 23 października 2018, 11:33

pael pisze: Masz jakies LT wykresy potwierdzajaca korelacje? rzucilem okiem na de30/btc spx/btc i taka korelacja jaka tam wystepuje nie jest istotna. Sprawdzilem na szybko, jesli sie myle chetnie doczytam analizy.
? S&P skorekcił mocno w lutym i jeszcze raz marcu , BTC spadał podobnie , ale to było zaszumione pęknięciem bańki, więc korelacja nie potwierdzona, ostatni spory zjazd s&p w okolicach 9 pażdziernika wyraźniej skorelował się ze z BTC , dla mnie to istotne, na tyle aby przynajmniej obserować tą zależność.
Nie muszę rysować "wykresyu potwierdzajacego korelacje " aby się w tym utwierdzić, bo kreski można narysować na tyle sposobów aby zawsze je dopasować do swoich wierzeń .
Reasmując s&p nurkował w okolicach 9 -11 października , BTC pociągnął w dół w tych dnia o około 6% , najbliższy czas powinien pokazać, czy to przypadek czy nie. Oczywiście fajnie by było jak by był skorelowany odwrotnie , ale na razie nie jest....


Swoją drogą obczajcie co się dzieje z indeksem w Japoni i z Niemieckim Dax, oraz jak zareagowało złoto i srebro. Ciekawe czy to kolejny fałszywe załamanie , czy tym razem na poważnie ? Otwarcie giełdy w USA za około 4 godziny , 15:30 w Polsce

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 października 2018, 12:05

ekonokomik pisze:- jak wyjdzie dołem, to za kilka miesięcy większość będzie patrzyła na wykres i mówiła "wyjście dołem było oczywiste: spadek -> przerwa -> spadek, standardowy schemat, można było grać w ciemno"
- jeśli wyjdzie górą, to za rok będą głosy nowych: "po 10 miesiącach wyhamowujących spadków odbicie o kilkadziesiąt procent było oczywiste! tylko ślepy by na tym nie zarobił..."
Po fakcie to okazuje się, że większość kupiła w dołku i sprzedała w pobliżu szczytów. Ja się tylko zastanawiam po co są ci wszyscy "sprzedawcy sygnałów" skoro rynek jest tak czytelny :)
Obrazek


RuckenFetard pisze:w zależności jak zareaguje dziś BTC , będzie to dla mnie wskazówką co do kierunku.
złoto sporo odbiło od dołka więc kto wie...

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 23 października 2018, 13:10

najciekawiej po względem absurdu to jest na bitbay - wczoraj kurs na bitfinex czy bitstamp 5$ w dół/górę a na BB +200zł - 200zł
albo kurs na zagranicznych trochę spada, ja na BB kupuję za minimum dnia, potem na zagranicznych jeszcze bardziej spada, a ja sprzedaję na BB za maksimum dnia - na BB muszą chyba widzieć odwrócony wykres, albo przybyła znów jakaś grupa specjalnej troski matematycznie upośledzona.
Na razie nie mogę dociec jaką giełdę ta grupa z BB obserwuje by jakiś schemat poznać tego absurdu, jak ktoś ma jakieś przypuszczenia to proszę napisać, bo ja jak na razie to zakładam, że to źle napisane boty.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » wtorek, 23 października 2018, 13:26

Lais pisze:najciekawiej po względem absurdu to jest na bitbay - wczoraj kurs na bitfinex czy bitstamp 5$ w dół/górę a na BB +200zł - 200zł
albo kurs na zagranicznych trochę spada, ja na BB kupuję za minimum dnia, potem na zagranicznych jeszcze bardziej spada, a ja sprzedaję na BB za maksimum dnia - na BB muszą chyba widzieć odwrócony wykres, albo przybyła znów jakaś grupa specjalnej troski matematycznie upośledzona.
Na razie nie mogę dociec jaką giełdę ta grupa z BB obserwuje by jakiś schemat poznać tego absurdu, jak ktoś ma jakieś przypuszczenia to proszę napisać, bo ja jak na razie to zakładam, że to źle napisane boty.
Tam ruch jest tworzony przede wszystkim przez boty które są oderwane od rzeczywistości - patrz na ich wątek.
Ja na drobne/średnie zakupy przeniosłem się na BitMarket, równie pewna giełda a przynajmniej nie ma tyle botów - problemem jest tylko głębokość ale zawsze można wrzucić zlecenie i jeszcze podkręcić dźwignią niewielką.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » wtorek, 23 października 2018, 13:31

@Awesomist, zgadza się, a o którym wątku piszesz?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » wtorek, 23 października 2018, 14:02

Lais pisze:@Awesomist, zgadza się, a o którym wątku piszesz?
Temat BB i opinie tam - szczególnie teraz jak wyłączyli ukryte zlecenia.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości