Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 22 października 2018, 09:29

@kozaki_wiesi, to teraz czekamy aż zrówna się z 1kg złota - 39.5k$, 20k$ / 1200$ = 16.666 => 39.5k$ * 16.666 ~ 658k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 13:36

Nie ma afery tethera, można się rozejść.
Co prawda audyt by się przydał ale to tylko formalność ;)

Obrazek
anagamidev pisze: @kozaki_wiesi, to teraz czekamy aż zrówna się z 1kg złota - 39.5k$, 20k$ / 1200$ = 16.666 => 39.5k$ * 16.666 ~ 658k$ :D
Ale z Ciebie śmieszek-zawadiaka :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 22 października 2018, 14:57

Ciekawe, że kurs Tethera wzrósł ($0.995111) a różnice na giełdach nadal spore między btc/usd a btc/usdt

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 22 października 2018, 15:00

mudol pisze:Ciekawe, że kurs Tethera wzrósł ($0.995111) a różnice na giełdach nadal spore między btc/usd a btc/usdt
Pewie patrzysz na średnią cenę Tethera na CMP. Na Krakenie/Bittrex to nadal 97 centów:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 22 października 2018, 15:09

Tak jak najbardziej, ale i tak ogólnie idzie w górę (bittrex .99)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 22 października 2018, 15:12

@mudol, bajki opowiadasz
na bittrex USD-USDT
24H HIGH 0.97300000
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 22 października 2018, 15:14

mudol pisze: Tak jak najbardziej, ale i tak ogólnie idzie w górę (bittrex .99)
Od kilku dni nie było .99:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 22 października 2018, 15:38

Rzeczywiście mój błąd, to było w parze btc/usdt na bitrrex

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » poniedziałek, 22 października 2018, 16:51

Pamięta ktoś może kiedy wygasają kontrakty? 28 ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » poniedziałek, 22 października 2018, 17:11

kAArter pisze: Pamięta ktoś może kiedy wygasają kontrakty? 28 ?
Z TT:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 22 października 2018, 18:19

CRXEE8 pisze: Takie pytanie do użytkowników co uczestniczyli w bańce z końcówki 2013 roku i potem w tym dość długim bear markecie który trwał prawie 2 lata.
Jakie wtedy (okres 2014 i 2015 rok) były wiadomości ze świata związane z BTC?
W porównaniu do bieżącego roku - ŻADNE. Totalny marazm. ZERO zainteresowania
https://bitcoin.pl/wiadomosci/ciekawost ... -2015-roku
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 22 października 2018, 21:18

A propos ostatniej ankiety ad vocem cyklu bańki, w której obecnie jesteśmy. Większość zwykle się myli (pomyli się pewnie i tym razem). Wykrwawia się w każdym długim terminie (już się wykrwawia, co udowodnię poniżej). I to nie dlatego, że nie ma racji, tylko raczej dlatego, iż większościowość ich przekonań w sposób suicydalny je obciąża. Wykrwawią się na spreadach, być może na swojej niecierpliwości, na nagłych wydatkach, które pojawiają się w życiu każdego. Im dłużej trwa obecny trend boczny, tym gorzej dla nich. Dlaczego zaś ich przekonania nie byłyby tak negatywnie obciążone, gdyby nie była ich większość? Bowiem nawet niewielki procent wyskakujących z łajby, wobec ich przeważającej liczebności, może mieć sporą siłę oddziaływania. Jeżeli do tego dodamy, że wszyscy nie zdążą tego zrobić, panikę, mamy gotowy przepis na różne gwałtowne zdarzenia na kursie.

Tak mniej więcej przedstawiają się longi na ostatnich dołkach na BTC:

32500
35500
33000
29000
24000
a teraz mamy już (pomimo, że nie ma kolejnego dołka):
20000

Po formacji V w lutym (32500 longów), po której ludzie liczyli na analogiczne dynamiczne wybicia z tego poziomu (stąd maksymalny przyrost następujących po tym wydarzeniu longów w okolicy tej ceny), następuje już tylko metodycznie wykrwawianie się longów. Obecnie coraz bardziej dynamiczne, ale wciąż wobec braku reakcji ceny. Cena w końcu musi zareagować, zaś wykres longów odwrócony do góry nogami przybierze typowy kształt bańki spekulacyjnej.

Mieliśmy już dwa całkiem długie trendy boczne w okolicach 6000$ w okresie 30.03-08.04 oraz 12.06-14.07, wówczas jednak liczba longów jeszcze rosła. W kolejnym trendzie bocznym 9.08-21.08, już tylko malała. Zaczęła zaś rosnąć dopiero, gdy kurs nieznacznie wrósł, zupełnie odwrotnie do tego co działo się wcześniej, bowiem wcześniej liczba longów najpierw rosła, a w miarę, gdy kurs rósł - spadała. Podobnie maleje teraz - nastąpiło bowiem ewidentne przegięcie na wykresie longów. Zmieniły się zasady gry (i najlepiej to widać na longach, na ostatniej górce z ok. 6200$ na 7300$, w porównaniu z tym co robiły longi na poprzednich górkach, zachowują się zupełnie przeciwnie, pomimo, że jakimś cudem wyciągnięto tę górkę na te 7300$). Obecnie, wydaje się, mało kto jest skłonny zakładać longa, dopóki nie zobaczy potwierdzenia w cenie. Poniżej longi po kolejnych dołkach na BTC:

Obrazek

Tylko powrót do zasad, wedle których longi zachowywały się w okresie 30.03-08.04 oraz 12.06-14.07 mógłby implikować kolejną górkę. Nic jednak na to obecnie nie wskazuje. Liczba longów wróciła dopiero do poziomu hypeu, który mieliśmy na BTC w listopadzie w okolicach dołka na 6000$. A to był hype poprzedzony całym rokiem ogromnych wzrostów. Liczba longów jest obecnie wciąż za wysoka, żeby kurs poszedł do góry.

Mierząc kurs wielkością longów - ludzie byli tak samo niechętni longować BTC 1.05 na górce na 10000$, co 14.10 na dołku na ok. 6200$. Oznacza, to, że w obecnym stanie rzeczy cena jest przeszacowana o ok. 4000$. Na ok. 2000$ wychodzi mi także zasięg trójkąta zniżkującego, który mamy na BTC, oraz znajduje się tam drugie wsparcie, na którym może zatrzymać się kurs (pierwsze jest na ok. 3000$ i nie wierzę, że już na pierwszym z nich kurs się zatrzyma). 1.05 wyznacza swojego rodzaju punkt przegięcia i równowagi na longach. Kolejne szczyty i dołki zaczęły być już niższe, stąd myślę, że tam spotykają się ludzie wyceniający BTC na hype, z panikarzami, którzy nie chcą stracić (lub odwrotnie) i gdzieś tam można wyłuskać miarodajne spojrzenie na poziom longów, w odniesieniu do ceny. Stąd zakładam, że, jeśli liczba longów na 10000$ była taka sama co na ok. 6200$, to dopóki kurs nie zanurkuje, a następnie liczba longów nie wróci do 24677$, zaś cena nie znajdzie się gdzieś pośrodku czyli na 8000$ (pomiędzy panikarzami i hypeowcami), nie będzie można mówić o zakończeniu bessy. Teoretycznie mogłoby to się stać już teraz, kurs mógłby wrócić na 8000$ i nieznacznie pociągnąć longi. Sądzę jednak, że stanie się to po zanurkowaniu ceny do 2000$.

Czyli w sumie określiłem uwarunkowania pozwalające określić jednoznacznie koniec bessy. A chciałem tylko napisać, że skoro liczba longów maleje w zakresie cenowym, w którym wcześniej rosła i zapewne przyczyniała się do wzrostów, to w tej chwili nie ma szans na wzrosty.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 21:36 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 22 października 2018, 21:36

@osobliwy_nick ja powiem, że również jest wielce prawdopodobne że wielu Hodlerów (nawet nie świadomych że nimi byli) pozbywa się różnych coinów i zamienia na BTC. Ja od 18:00 dziś wywaliłem Unit, Tek, Tit, Torcoin umarł, Unobtanium, Sys (a mam jeszcze wynalazków kilka do wywalenia i proceder trwa) na BTC i będę to trzymał do a dlaczego, bo to wszystko portfele 2015/2016 i lache na to miałem. A te GB na lapie zaczynają mnie denerwować. Wszystko idzie wek, że było można w 2017, a pewnie ale wtedy też lachę na to kładłem. Kupione za micro śrubki x ilości idą w BTC. Nie bój żaby, jeszcze Bitek pokaże MOC. Sobie mogą robić marazm i stagnację, już to widziałem cały 2015 jak się o Bitku dowiedziałem. Nie zarżną kury ,zarżną wszystkie jajka :mrgreen:
AKTUALIZACJA 23:13 do piachu poszły : 42coin, Auroracoin, dgc, Emerald, LiteDoge(a to chyba stosunkowo młodszy wynalazek) i bitcoin plus, i temat w toku. Okazuje się że muszę że mam więcej Universal Currency i cycek conów (Tit) i nocka będzie ściągać bloki od 2016. Tylko i wyłącznie BTC (no i..BTG, Zec, Pivx,Onion, TX zostaje) ale to nie ten temat :mrgreen: Trzymać się głównie Bitcoina BTC przed nadchodzącymi wydarzeniami :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 23:23 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » poniedziałek, 22 października 2018, 22:35

@osobliwy_nick, nie mogę w pełni zrozumieć Twojego myślenia, fakt przeczytałem post tylko raz ale coś mi się nie klei w tej logice. Po pierwsze rzuciło mi się w oczy pisanie o konsolidacjach. Chciałbym zauważyć że wspomniane przez Ciebie przypadki (dwa pierwsze) miały miejsce na różnych poziomach i dość istotnie różnią się od konsolidacji obecnej. W tamtych przypadkach była to konsolidacja krótsza występująca między zmianami trendów, a bieżąca wygląda jak wytłumienie ruchów kursu. W ogóle to bym nawet mógł uznać że bieżąca trwa od 10.08 czyli ponad 2msc ale trochę mi w tym przeszkadza ruch do 7400$ który wtedy nastąpił. Dość ciekawym faktem w tym wszystkim jest że od 24 czerwca kurs odbija się od coraz wyższych poziomów i nie pogłębia dołków.

Kolejną sprawą według mnie dziwną jest twierdzenie że potrzeba konkretnej ilości longów aby kurs wędrował w górę lub w dół. Skoro niby większość osób na rynku traci to czy ruchy longów/shortów nie są podążaniem za ruchami które inicjują więksi gracze? Po za tym czyje to są longi? Nie wiadomo, więc można również założyć że niektórzy tymczasowo wyszli z rynku a inni mogli do niego dołączyć. Long/Short patrzę ewentualnie jak chce zobaczyć ile osób zamknęło/zmieniło pozycję ze względu na ruchy ceny.

Jeżeli już przy longach jesteśmy to przez ostatnie 14 dni na Bitfinexie ich liczba spadła o 30%. A cena? Mniej więcej w tym czasie zaczął się ruch w dół który w głównej mierze zniósł ją w ciągu 2h o ~5%, liczba longów nadal spadała a cena powoli się unosiła przez 3 dni ostatecznie 15.10 robiąc święcę której chyba mało kto się spodziewał. Dopiero od tej świecy faktycznie kurs podąża bardziej w dół. Moje wnioski? Ktoś te zamykające longi musiał łapać nie mówiąc już o tych co zagrali pozycje krótkie. Sądzę także że dołek 20 października po świecy poniedziałkowej może być dosyć istotny i patrząc na to co się rysuje kurs może dotrzeć znowu na poziom 6500$ i odwrócić ten krótki trend spadkowy formacją na wzór podwójnego dna. Dla mnie zejście poniżej tej ceny w obecnym ruchu dopiero będzie powodem do zmiany przewidywań dalszego kierunku ceny.

A i jeszcze jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale kiedyś coś czytałem że cena przez dłuższy czas nie może się utrzymywać poniżej opłacalności kopania, a poniżej opłacalności chyba już jest, tak mi sugerują kalkulatory albo ich nie umiem używać. Gdyby cena miała spaść do 2k$ to poniżej opłacalności kurs utrzymywał by się pewnie dłużej niż pół roku więc dla mnie to już jest długo :roll:

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: edgardo » poniedziałek, 22 października 2018, 22:50

kAArter pisze: Pamięta ktoś może kiedy wygasają kontrakty? 28 ?
@kAArter, Ogólnie to warto zapamiętać zasadę że kontrakty wygasają w ostatni piątek miesiąca. Od tej zasady zdarzają się nieliczne wyjątki. Najbliższy taki wyjątek będziemy mieli w lutym (28-czwartek).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 22 października 2018, 23:01

Drobniak pisze: A i jeszcze jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale kiedyś coś czytałem że cena przez dłuższy czas nie może się utrzymywać poniżej opłacalności kopania
To nie tak. W założeniu jeśli cena będzie niższa niż koszty kopania kopalnie powinny się odłączać lub przełączać na kopanie czegoś innego. Wtedy maleje trudność i znowu się opłaca kopać mimo że cena spadła. Chyba że ktoś ma wywalone na koszty i kopie mimo spadającej ceny i strat żeby wykosić konkurencję to teoretycznie taka sytuacja mogłaby się utrzymywać latami

Dodano po 48 sekundach:
8-)
https://abacusjournal.com/bakkt-begins- ... ts-dec-12/

Dodano po 9 minutach 19 sekundach:
osobliwy_nick pisze: Tak mniej więcej przedstawiają się longi na ostatnich dołkach na BTC:

32500
35500
33000
29000
24000
a teraz mamy już (pomimo, że nie ma kolejnego dołka):
20000
To znaczy że jeśli maleją longi a cena nie spada to źle dla wzrostów? :shock:
Znaczy bearish? :mrgreen:
Druga sprawa - próba przewidzenia kursu na podstawie analizy longów bez brania pod uwagę shortów - r u fkn srs???
osobliwy_nick pisze: Większość zwykle się myli (pomyli się pewnie i tym razem)
To w końcu góra czy dół? Jak większość się myli to powinno wybić zęby shorciarzom
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 23:09 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 22 października 2018, 23:09

BAKKT rusza 12 grudnia. Fizycznie rozliczane bitcoiny, nie fiaty. Jak to dotąd wyglądało na CBOE np.
https://www.coindesk.com/bitcoin-future ... ssion=true

To może wpłynąć na SEC w sprawie ETF

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 23:17

Bit-els pisze:BAKKT rusza 12 grudnia (...)
To może wpłynąć na SEC w sprawie ETF
Jednego nie rozumiem.
Skoro zbliża się tak dobre fundamentalnie wydarzenie to rynek powinien pod to teraz rosnąć a po wejściu w życie zmian spadać, zgodnie z zasadą "sell the news". Tymczasem mamy marazm, nic się nie dzieje. Cisza przed burzą?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 22 października 2018, 23:28

Jesteśmy w bessie, a właściwie na krawędzi. Niepewność i strach są teraz głównymi siłami.
Jeśli przeważą w końcu dobre wieści, to nastąpi wystrzał. Tak z + naście % na btc w jeden dzień

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Czy ktoś teraz głośno namawia do kupowania, inwestycji. Z taką pewnością jak na nie jednym kanale na tube w grudniu/styczniu.
Nikt.
Wtedy się mylili, to teraz prawdopodobnie również

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 22 października 2018, 23:30

Bit-els pisze: Jesteśmy w bessie, a właściwie na krawędzi
To też mi się słabo klei bo wówczas złe wieści powinny wywoływać spadki. Mieliśmy ostatnio wręcz dramatyczny nius o błędzie umożliwiającym "dodruk" bitka a kurs jak stał tak stoi. Walka buldogów pod dywanem o kierunek grubego ruchu i przyszłość projektu?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości