Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 01:44

@ognos, A czy jest ustalony jakiś termin kiedy faktycznie dostanie się swoja należność z Goxa? Decyduje kolejność claimów czy inne względy?
Smule pisze: Spadek w chyba najbardziej korzystnej dla misiów formie, czyli powolnej. Przy szybkim spadku po długiej konsolidacji bardzo często zdarza się V bottom albo bart i wybicie do góry. A tak sobie powoli leci.. Zobaczymy co z tego wyjdzie, acz moim zdaniem wyglada to bearish
Zgadzam się, ale najważniejsze, co by było gdyby ewentualnie Tether wrócił do 1$. Bo jeśli wtedy by nie spadało za bardzo, to znaczy, że jego fluktuacje okazały się najpierw czynnikiem wzrostowym a potem spadkowym (ale korygującym wywołany przez siebie wzrost). To, co rynek zrobi przy założeniu, że Tether wraca do normalnej ceny, może wskazać delikatnie kierunek. Zrobił się od kilku dni klimat dość pozytywny, ale wybicie nie zyskało kontynuacji póki co. Jeśli jednak nie zniesie całego tego szybkiego impulsu, to do tego czasu jest jego korektą w potencjalnym ruchu nowego typu. Osobiście skłaniam się jednak do bulltrapa, ale jestem gotowy na ew. poważniejszą kontynuację.

@ekonokomik, Przeczytałem komentarz i szczerze mówiąc jestem zdziwiony tak niskim poziomem, ale rozumiem, że cena spada, to nerwy trzeba gdzieś włożyć. :) Odnośnie holizmu i synkretyzmu nadal mylisz się, wyślę Ci na pm więcej gdzie dokładnie je mieszasz, by tu dać spokój.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » piątek, 19 października 2018, 06:06

https://www.newsbtc.com/2018/10/19/cryp ... giveaways/
Powoli powoli adopcja następuje, dużą rolę odgrywa Coinbase ( w USA) bo jak sprawdziłem przez nich idzie ta płatność
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » piątek, 19 października 2018, 06:17

xspekulantx pisze: Obecny spadek wyglada raczej na probe wyrownania bitfinex z pozostalymi gieldami
Dokladnie tak jest. Ja zaczalem po latach spowrotem patrzec na bitstamp i faktycznie tam nie wypadlismy dolem z tej konsoli. Spokojnie sobie jedziemy w prawo. To tether powoli rosnac powoduje ze bitfinex - spada. Chore. Tak czy inaczej nie uwazam zeby cos bylo wiecej wiadomo niz wczoraj czy przedwczoraj. Czekamy.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 19 października 2018, 06:31

Smule pisze: Spadek w chyba najbardziej korzystnej dla misiów formie, czyli powolnej. Przy szybkim spadku po długiej konsolidacji bardzo często zdarza się V bottom albo bart i wybicie do góry. A tak sobie powoli leci.. Zobaczymy co z tego wyjdzie, acz moim zdaniem wyglada to bearish
Ciężko to nawet nazwać spadkiem, raptem kosmetyczne osunięcie o 1%. Finex więcej ale to chyba wynika z powolnego równania USD/USDT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 19 października 2018, 08:35

Bitstamp 6h

Najbardziej prawdopodobny dla mnie scenariusz to fejkowe wyjście dołem, dobicie do "ukośnej linii" (górnej lub dolnej, w sumie są już blisko siebie) i wybicie do co najmniej 6500$.

Obrazek

Ostatnio praktycznie każdy ruch up (i down...) jest inicjowany przez słabe wybicie w przeciwnym kierunku. Męczące , ale cóż.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 10:10

Retest klina zniżkującego(11.7k$)/linii 'trendu spadkowego' na Bitfinex tylko i wyłącznie jak na razie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » piątek, 19 października 2018, 11:35

@Wymazywanie

Ogólnie do 22 pazdziernika nalezy ponownie zgłaszać swoje roszczenia, te z początku afery zostały anulowane. Nastepne spotkanie jest zaplanowane na marzec 2019, wiec w sprawie Mtgox chujowo ale stabilnie :D Do 14 lutego 2019 maja byc zgłaszane plany dystrybucji majątku Mtgox, a na spotkaniu w marcu ma byc głosowanie nad nimi i wybór. Więc dystrybcja BTC z Mtgox na pewno nie będzie przed marcem 2019. Raczej kolejnosc roszczen nie bedzie miala znaczenie, predzej roszczenia walutowe/btc.

Coś tam pisali na reddicie, że syndyk chce zrobić roszczenia-zombie ludzi ktorzy sie nie zglosza (małe kwoty i dużo takich kont po pare $), żeby pozniej ewentualnie skarb panstwa to przejął, a nie dzielic pozostalej kwoty na aktywne zgłoszenia. Ogólnie pozostało 141k BTC i 142k BCH i to zostanie podzielone między ludzi (+ dodatkowa kasa za sprzedane dotychczas monety).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 14:21

Fajnie byłoby wiedzieć, jaki mniej więcej wolumen wyskoczył z Tethera na inne stablecoiny poniżej powiedzmy 3% spadku na Tetherze oraz jak duży jest market gry na spadek Tethera. Jeśli obie te wartości nie są małe, może nastąpić reakcja chwilowego przeszacowania minimalnej. Były takie reakcje już.
Nie wiecie czy gdzieś jest wymiana Tether/fiat lub Tether/stable ale na dźwigni?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: snajper » piątek, 19 października 2018, 15:03

Wymazywanie pisze:Fajnie byłoby wiedzieć, jaki mniej więcej wolumen wyskoczył z Tethera na inne stablecoiny poniżej powiedzmy 3% spadku na Tetherze oraz jak duży jest market gry na spadek Tethera. Jeśli obie te wartości nie są małe, może nastąpić reakcja chwilowego przeszacowania minimalnej. Były takie reakcje już.
Nie wiecie czy gdzieś jest wymiana Tether/fiat lub Tether/stable ale na dźwigni?
Na Krakenie chyba: https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... on-margin-

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 19 października 2018, 15:12

Dzisiaj chyba tez poczekamy na wiekszy ruch do 22:00 :mrgreen:

Obrazek

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » piątek, 19 października 2018, 17:27

Wymazywanie pisze:
kenioctiB pisze: Wedlug mnie przez kilka lat trwal wyleszcz holderow btc. Ci co mieli ich tysiace maja ich kilkaset, kilkadziesist, kilkanascie w danej chwili. Dlatego kurs nie spada bo ostatni holderzy sie wyprzedali podczas banki.
Ale w ten sposób możesz powiedzieć o każdym rynku, który ma długą hossę (np. indeksy, akcje). Długotrwały wzrost czytasz po prostu jako "wyleszcz holderów". Jaka z tego korzyść? Jaką wartościowe informacje można tak "wyjąć"? Że dalej będzie wzrastało?
Juz ci tłumacze, bo BTC to jedyny taki rynek gdzie to aktualnie mozliwe.

Teraz sobie proszę wyobrazić ze całym rynkiem krypto, który jest nie ograniczony steruje BTC który ma liczbę ograniczona. Abstrakcja jakas.

Mając większość btc będzie można sterować rynkiem według swojej woli. Można kupować i sprzedawać swoje btc, wiec cały czas będzie ich posiadaczem. Zabieranie orderów itp

To ze cały rynek krypto rośnie wraz z btc, i wraz z nim spada to każdy wie.

A co za tym idzie, tworzyć uptrendy kiedy mu sie podoba. Możliwe ze zaczął robić to juz rok czy 2 lata wczesniej. A teraz mamy tego efekt końcowy i trzepanie kasy cyklicznie na krypto.

fakt ze ta podłoga tyle wytrzymala, przekonuje mnie do tego ze ta grupa posiada juz tyle BTC ze sa w stanie trzymać kurs na tak wysokim poziomie i nic im nie zagraża.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ahr » piątek, 19 października 2018, 18:26

ach te teorie, snuc mozna wiele, ale po co? to prowadzi do jednego - trucia swojego widzimisie, szukania dziury w calym, bezcelowego i blednego, Bitcoinek, wspolczuje, ze musisz poswiecac spekulacjom tyle mysli, ktore prowadza tak naprawde do nikad i nie maja zadnego sensu. Bez urazy 8-)
Odbiegajac od powyzszego komentarza, ja zachowuje wstrzemiezliwosc, trzeba obserowac, co sie bedzie dzialo na 6,5-6,4

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » piątek, 19 października 2018, 18:34

Spoiler:
kenioctiB pisze:
Wymazywanie pisze:
kenioctiB pisze: Wedlug mnie przez kilka lat trwal wyleszcz holderow btc. Ci co mieli ich tysiace maja ich kilkaset, kilkadziesist, kilkanascie w danej chwili. Dlatego kurs nie spada bo ostatni holderzy sie wyprzedali podczas banki.
Ale w ten sposób możesz powiedzieć o każdym rynku, który ma długą hossę (np. indeksy, akcje). Długotrwały wzrost czytasz po prostu jako "wyleszcz holderów". Jaka z tego korzyść? Jaką wartościowe informacje można tak "wyjąć"? Że dalej będzie wzrastało?
Juz ci tłumacze, bo BTC to jedyny taki rynek gdzie to aktualnie mozliwe.

Teraz sobie proszę wyobrazić ze całym rynkiem krypto, który jest nie ograniczony steruje BTC który ma liczbę ograniczona. Abstrakcja jakas.

Mając większość btc będzie można sterować rynkiem według swojej woli. Można kupować i sprzedawać swoje btc, wiec cały czas będzie ich posiadaczem. Zabieranie orderów itp

To ze cały rynek krypto rośnie wraz z btc, i wraz z nim spada to każdy wie.

A co za tym idzie, tworzyć uptrendy kiedy mu sie podoba. Możliwe ze zaczął robić to juz rok czy 2 lata wczesniej. A teraz mamy tego efekt końcowy i trzepanie kasy cyklicznie na krypto.

fakt ze ta podłoga tyle wytrzymala, przekonuje mnie do tego ze ta grupa posiada juz tyle BTC ze sa w stanie trzymać kurs na tak wysokim poziomie i nic im nie zagraża.
@kenioctiB Ty chcesz być milionerem czy filozofem? :lol:

P.S. Wrociles już z UK i wybrałeś sobie już to auto?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 19 października 2018, 21:49

Kurs BTC na Stampie cały czas flirtuje z górną bandą trójkąta od 29.06, który po powrocie z wartości maksymalnych w dniu 15.10 ma bardziej w niej opór niż wsparcie. Jeżeli ten opór wytrzyma to rynek powinien ruszyć w dół w ramach 3 fali od poniedziałkowego maxa, zaś dolna banda tego trójkąta powinna stanowić dla kursu chwilowe wsparcie w postaci flatowej 4-ki. Wtedy równość obu impulsów spadkowych (fale 1 i 3) będzie miała wymierny wpływ na charakter 5-tki spadkowej.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » piątek, 19 października 2018, 23:24

@Fibo, jaką mniej więcej masz skuteczność swoich analiz? Z ciekawości chciałbym wiedzieć o ile nie masz nic przeciwko. I drugie pytanie: gdyby np. teraz kurs przebił opór i poszedł w górę to nadal dasz radę sobie to dopasować w jakiś sposób czy psuje Ci to wtedy cały schemat?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 20 października 2018, 00:12

kenioctiB pisze: fakt ze ta podłoga tyle wytrzymała, przekonuje mnie do tego ze ta grupa posiada juz tyle BTC ze sa w stanie trzymać kurs na tak wysokim poziomie i nic im nie zagraża.
Wydaje mi się że na większości rynków działa jakaś grupa która ma ogromny kapitał do spekulacji, ogromny kapitał pomaga im manipulować w taki sposób aby wywołać euforię lub panikę , wszystko po to, aby nasze aktywa kupić taniej w chwili strachu i sprzedać ludziom w chwili euforii, tylko to dzieje się w różnych ramach czasowych , taki ukierunkowany i zaplanowany ruch rozpoznajemy jako "trend" do którego przyłącza się większość graczy....
Czasem można nazywać to także opiekunem kursu lub magicznym Panem podłoga.

Nie jest to żaden wymysł bo kary za ustawki sypią się dosyć regularnie w miliardach , ale na oskarżonych takie sumy nie robią w ogólne wrażenia :)
https://comparic.pl/34-mld-kary-pieciu- ... nku-forex/
http://www.wykop.pl/ramka/3706753/157-m ... -na-forex/
https://comparic.pl/246-milionow-kary-d ... walutowym/
https://www.money.pl/banki/wiadomosci/a ... 05754.html

Rynek BTC to jest ciekawy przypadek, głównie ze względu na śmieszną kapitalizację, a raczej bardzo małą ilość monet w obiegu , dzięki temu, tym rynkiem więksi gracze mogą zabawiać się jak w piaskownicy, przecież wystarczy skupić kilka tysięcy BTC i chwilę wcześniej założyć pozycję na bitmex x100 , do tego dochodzą alty przyspawane do BTC....
Prawdopodobnie dla dużych graczy to raj do manipulacji i wyciskania kasy.

Każdy kto zabawiał się kupując jakiegoś coina ze śmieszną kapitalizacją powinien zauważyć że sam ruszył rynkiem i to czasem znacząco , ja uważam że to się dzieję wszędzie , tylko wielkość kapitału graczy się zmienia, zasady podobne, do tego dochodzą oczywiście inni gracze z dużym kapitałem , dzięki czemu możemy np zobaczyć takie anomalie na BTC jak -5% oraz +10% w kilka sekund , a potem taka hardcorowa doji próbuje jeszcze być rozrysowana poprzez eliota :)

Oczywiście nawet duzi gracze mają swoje problemy , na przykład z innymi dużymi graczami , na niektóre negatywne lub pozytywne wiadomości z rynku też przecież nie mają wpływu i muszą reagować na sytuację dynamicznie.

Obstawiam żę będzie jeszcze przynajmniej raz wykreowana bańka lub nawet dwie, ale taka, że faktycznie wszyscy taksówkarze bez wyjątku, będą pytać o krypto oraz o to czy warto w to wejść.
Ja osobiście nie znam nikogo kto zainteresowałby się krypto do tego stopnia aby myślał o inwestycji , ten czas jeszcze chyba nadejdzie i to będzie pewnie czas na pakowanie walizek :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 08:37

RuckenFetard pisze: Ja osobiście nie znam nikogo kto zainteresowałby się krypto do tego stopnia aby myślał o inwestycji , ten czas jeszcze chyba nadejdzie i to będzie pewnie czas na pakowanie walizek
A jak było w listopadzie/grudniu?
Kilku znajomych pytało mnie wówczas o bitcoina czy "warto to kupić" a ich zmartwieniem było to, że nie mieli wystarczającej kasy (ich wiedza była na tyle uboga, wręcz żadna, że nie zdawali sobie sprawy że można kupić ułamek monety, o istnieniu innych krypto też nie mieli pojęcia). Mówiłem wówczas, że mamy bardzo intensywne wzrosty i najprawdopodobniej nie jest to najlepszy moment (bitek stał tak jakoś 12-14k$ w tamtym momencie). Po zakupach chodzili w glorii chwały przez moment gdy bańka była w końcowej fazie. Teraz cisza.
Pytam czy może nie warto by było rozważyć jakieś zakupy po takich spadkach ale nie podejmują tematu.
Czyli, z mojej maleńkiej próbki wynika, że obecnie to dobry moment by trwała akumulacja a ulica odkupiła dużo wyżej :)


Ewentualnie mogę poradzić im by działali tak jak frankowicze :mrgreen:


Obrazek

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » sobota, 20 października 2018, 09:59

@kozaki_wiesi, mnie znajomy pytal gdzie kupić LTC który wtedy byl za ponad 300dolarow :D chyba liczył ze wzrośnie tyle co btc.

@RuckenFetard, dokładnie o tym pisze. Tylko ze nasz rynek jako jedyny jest sterowany "pieniądzem" którego juz sie nie dodrukuje. Pozyskujac BTC od 2014 nie trzeba sie przepychać z innymi grupami na gieldzie akcji, bo tutaj ma możliwość zdobycia władzy całkowitej. (chłopaki po co mamy sie przepychać miedzy soba, zróbmy to razem)

@xtraderx, pewnie to sarkazm ale ci odpowiem:) na 23pazdziernika mam bilet w jedna strone do PL. Wlasnie mi kuchnie koncza, kupno auta od razu po powrocie.(jestem przed 30stka w uk 4lata)
Ktoś pytal wczesniej czemu wracam do PL, a bo to wspaniały kraj, nie boisz sie wyjść wieczorem z domu, nie mijasz na każdym kroku muslimow, czarnych. Mijasz ich w tych szmatach, śmierdzą przyprawami, olejem smażonym i wilgocia. Troche za duzo patologii ktora mieszka na wynajmach i przepija/wynagrodzenia. Stracone pokolenie młodych. Służba zdrowia to dno, lekarzowi mówisz co od niego chcesz, bo sam nic nie zaproponuje. Duzo tego. Poza mozliwoscia lepszych zarobkow nie ma nic.

@Ahr, snucie teorii spiskowej bez podstaw może i nic nie wnosi. Ale to tylko pokazuje ze jest taka grupa ludzi jak ty krotkowzroczna, i nie dostrzega tego ze BTC przejmuje ktoś kto będzie decydować o całym krypto. To jest wręcz niewykorzystanie okazji, do okradania całego świata mając możliwość sterowania kursem posiadając większość btc.

Dlaczego nasza banka nie ma typowego wykresu bankowego? Czyli wzrost i taki sam szybki spadek. A no dlatego ze inne banki na akcjach rosły aby je sprzedać drożej, wiec równie szybko spadały. jak rosnie np amazon to nie ciagnie za soba apple i na odwrot. Z bitcoinem bylo by tak samo, gdyby nie to ze może jego posiadaczom daje możliwość dalszego zarobku na całym rynku krypto.

Sam mając grupę wpływowych ludzi, zaproponowam bym to na spotkaniu i zaczął planować jak to zrobić. Jestem pewien ze to ma miejsce juz jakiś czas dlatego bitcoin tak wzrosl.

Chyba nie musze tłumaczyć ze jakby bylo 21mln $, to posiadac większości sterował by rynkiem akcji na gieldzie dolarowej?
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2018, 10:51 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 października 2018, 10:04

kozaki_wiesi pisze: Pytam czy może nie warto by było rozważyć jakieś zakupy po takich spadkach ale nie podejmują tematu.
Dokładnie o tym samym wczoraj myślałem: że być może za chwilę będzie pierwszy moment, kiedy mógłbym uczciwie polecić zakup BTC na long (za część kwoty i pamiętając, że wciąż jest to wysokie ryzyko) ludziom niezorientowanym, którzy pytali mnie o to pod koniec zeszłego roku.

Ale nie zrobię tego. Wręcz zawsze zniechęcam takich ludzi do gry (o, przepraszam do "inwestowania w BTC"). Bo jak ktoś jest zupełnie zielony w tematach (i gry i krypto), to żaden pojedyńczy, nawet najtrafniejszy cynk na temat wejścia nie pomoże na dłuższą metę. Powiesz mu kiedy kupić, kupi, a posłucha Cię jak mu powiesz kiedy sprzedać? A nawet jeśli wtedy sprzeda, zarobi 300%, a potem BTC pójdzie jeszcze o 300% up?
Co najwyżej stracę przyjaciół.
Po co mi to?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 20 października 2018, 10:08

ekonokomik pisze: Co najwyżej stracę przyjaciół.
Nie szkoda by mi było stracić takich znajomych, szczerze mówiąc.
Zresztą ja zawsze podkreślam, jeśli już ktoś mnie pyta, że nie sztuka kupić (wiem, że to kontrowersyjna teza), sztuka sprzedać i nie ma na świecie cwaniaka, który trafi z zakupem w dołek a ze sprzedażą w górkę. Ale generalnie to masz rację i raczej wolę zbywać zbyt nachalnych "inwestorów".

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości