Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 18:49

Lais pisze: to po co by zrzucali
Na giełdach crypto grają regularnie pewnie dziesiątki lub setki tysięcy ludzi. Ilość motywacji do różnych ruchów jest nie do ogarnięcia. Przy jakiejkolwiek cenie będzie jakiś % graczy, którzy mają powody do sprzedaży i kupna i mogą być one drastycznie różne i innym wydawać się nieracjonalne, bezsensowne, dziwne (inni nasze ruchy i powody też tak mogą widzieć). Dlatego nie ma chyba po co jakoś szczególnie szukać powodów dlaczego ktoś robi jakiś ruch, bo nie da rady tego wiedzieć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » środa, 17 października 2018, 18:57

@Wymazywanie, rozumiem, ale jako osoba która nigdy nie miała do czynienia z zaawansowaną giełdą po prostu się też pytam czy taki short to pożyczenie od giełdy BTC (nie kupienie ich na giełdzie) i od razu sprzedaż na giełdzie?
tzn kiedyś o tym czytałam, ale co innego czytać a co innego widzieć jak to działa

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Nike2018 » środa, 17 października 2018, 19:13


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 19:16

@Lais, Short na lewarze to wpłacenie zabezpieczenia i pożyczenie (od giełdy lub ludzi, co pożyczają na giełdzie) BTC i sprzedaż go z umową konieczności odkupienia kiedyś. Np. dźwignia 1:5 oznacza, że pożyczasz 5 razy tyle, ile dajesz zabezpieczenia. A ponieważ masz 5 razy więcej, to ruch ceny o 10% to różnica 50% na wartości Twojego zabezpieczenia. Więc np. przy 1:5 jak cena pójdzie -20% od ceny wejścia, to zabezpieczenie jest na -100% i likwiduje pozycję. Za pożyczanie BTC płacisz jakąś prowizję. Przy grze short, by zyskać, musisz odkupić taniej i zarabiasz na różnicy cen. To tak, jakbyś dziś mi sprzedała 10kg cukru pudru po 5zł kilogram, a jutro odkupiła sobie tle samo za 4zł, to Twój zarobek z tego "shorta" byłby 1zł z kilograma czyli 10zl. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4277
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 17 października 2018, 20:14

Dovakhiin pisze:Zapomnij :D
Twoja jedyna szansa:

:D

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 17 października 2018, 20:43

Wyniki ankiety po 50 głosach:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 marca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xspekulantx » środa, 17 października 2018, 20:45

Spoiler:
Wymazywanie pisze: Wyniki ankiety po 50 głosach:

Obrazek
No i te wyniki zdaja sie odzwierciedlac tak na prawde sytuacje jaka jest, czyli niepewnosc. Z jednej strony jest mnostwo byczych sygnalow, z drugiej niedziwiedzich.. jak to @prezes dzisiaj powiedzial, czekamy spokojnie na jakies wyjasnienia.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 17 października 2018, 21:29

koparki pisze: Postśroda, 17 października 2018, 16:41

no jak tam przyzwyczajacie się do zmiany trendu
No nie bardzo. Ostatni wystrzał związany z niejasnymi działaniami na tetherze i zjedzeniem shrtów. Na jednej giełdzie. Zniesienie nastąpiło już zaledwie po kilku godzinach. Ostatnie grubsze ruchy pokazują, że to co najwyżej hazard.

Dość sporo kasy wpadło, ale z obrzydzeniem braku wartości które BTC mógł fundamentalnie nieść. Powoli wycofuje kapitał z giełd zostawiając jakieś drobne dla samej zabawy.

Szkoda życia :) Za kilkudziesiąt czy kilkaset tysięcy peelenów, którymi obraca tu pewnie spora część, można lepiej spędzać czas niż pilnowanie kursu po nocach, nawet z dużo mniejszej kwoty zwrotu niż skoki na altach. Istnieje jeszcze coś takiego jak koszt alternatywny, czyli rachunek utraconych korzyści, zwany życiem w tym wypadku ;)
Ostatnio zmieniony środa, 17 października 2018, 21:48 przez Don8000, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 21:40

dopiero ponowne 6200$ na bitfinex będzie oznaczało że trend spadkowy jest kontynuowany (o ile znowu nie będzie zmyłki), póki co nie zniosło jeszcze wzrostu, wybicie na wysokich obrotach to solidne wsparcie , dużo siły trzeba aby je znieść w całości , a potem jeszcze jest kolejne wsparcie w postaci dołka przed wybiciem... no zobaczymy.
Myślę,że teraz z 5 - 7 dni rynek złapie jakiś poziom równowagi , m.zd. lekko pochyli się w górę ale bez radykalnego ruchu - zresztą sami zobaczcie na wykres 1d
---

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 17 października 2018, 21:52

koparki pisze: dopiero ponowne 6200$ na bitfinex będzie oznaczało że trend spadkowy jest kontynuowany (o ile znowu nie będzie zmyłki), póki co nie zniosło jeszcze wzrostu, wybicie na wysokich obrotach to solidne wsparcie , dużo siły trzeba aby je znieść w całości , a potem jeszcze jest kolejne wsparcie w postaci dołka przed wybiciem... no zobaczymy.
Myślę,że teraz z 5 - 7 dni rynek złapie jakiś poziom równowagi bez radykalnego ruchu - zresztą sami zobaczcie na wykres 1d
Wybiło z ~6200 na 6400 USD. Przestałem patrzeć na tetherowe, sztuczne 6700. Póki co poza komputerem w warzywniaku, biedrze i szczegolnis zusie jestem okradany w peelenach :D

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 17 października 2018, 22:20

japu pisze:
BitJanusz pisze: Jak Ty to liczysz? z 1k na 60k jest x60, z 6k na 60k jest x10
Dokladnie tak samo licze. Wsadzasz 1k i wyciagasz 60k (zarobiles 59k) albo wsadzasz 6k i wyciagasz 60k (zarobiles 54k). Ale faktycznie x10 albo x60 wyglada ladniej ;P
Bez sensu. Przeciez wiadomo, ze lepiej za te 6k kupic 6BTC w cenie 1k niz 1BTC w cenie 6k ;) Shame on me. Czas do domu :)
Do tego nie trzeba kolejnej bańki. Shortowałem 1000 zł na dźwigni x100 na górce w lipcu przy 8250$. Przy spadku na 6200$ to daje zarobek w wysokości 33000 zł. Niestety zamknąłem tę pozycję po pierwszej czerwonej świecy w dół, a kolejnej już mi się nie udało otworzyć, bo wywaliło mi SL, więc nie mam tych 33000 zł, ale da się :D

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
Pleasek89 pisze: Stosunek longów do shortów oficjalnie najniższy w tym roku. Mamy w tej chwili 2 razy więcej shortów niż longów. Ostatnio proporcje te były tak niskie 24 września 2017r. kiedy kurs skoczył o 20% w ciągu paru dni.

Nie wiem jakim trzeba być kamikaze, żeby teraz grać na spadki. Obstawiam drugi short squeeze do końca tygodnia.
Ja gram na spadki. Ale jeszcze nie wszedłem w rynek, mam pozakładane pozycje oczekujące ;) Shorty będą rosły i osiągną swoje nowe maksima, w miarę gdy kurs będzie spadał. A liczba longów będzie maleć. Nie widzę w tym nic dziwnego.
Ostatnio zmieniony środa, 17 października 2018, 22:40 przez osobliwy_nick, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » środa, 17 października 2018, 22:28


Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » środa, 17 października 2018, 22:52

Co do byczych nastrojów wokół panujących... Nie wiem, może się nie znam, bo za krótko w tym siedzę, ale (moim skromnym zdaniem):
1. Kurs tak mocno się trzyma "podłogi", że trzeba chyba cudu żeby wystrzelił do góry;
2. Newsy z kryptoświata mają znikomy wpływ na kurs;
3. Coś się uaktywnił mainstream promujący krypto: jakie to fajne, że zamiast złota, że lepsze od fiat itp.

Jednym słowem - lecimy niedługo do piekła, czekamy tylko aż ulica się załaduje. Tym razem nie bo mocno rośnie, tylko jako względnie stabilna lokata nadmiaru gotówki.

Bycze? Jak dla mnie misiowate, co nie przeszkadza mi być załadowanym po sam sufit :-)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 17 października 2018, 22:57

Hehe a może kurs nie leci w dół, nie dlatego, że nie ma kto sprzedawać, ale nie ma kto kupować? :evil: 8-) :D

Początkujący
Posty: 248
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » środa, 17 października 2018, 23:08

No nie wiem - może na bitku, ale na niektórych altach na mojej giełdzie ruch momentami jak w galerii przed świętami :-) Jakbym miał czym, to postawiłbym koszyczek tu i ówdzie blisko dna, bo kilka razy komuś już się udało wyczyścić orderboka na niektórych altach - na chwilę, bo momentalnie zapełniał się nowymi zleceniami kupna. Taka ciekawostka. Ale sza - wątek jest o bitku :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 17 października 2018, 23:13

na 1H

Obrazek

na 4 h tak to widzę na najbliższe godziny/dni. Chciejstwo moje takie, że przebicie 6800 bedę uważał za odwrócenie trendu.. a przekroczenie 7500 uważać będę za potwierdzenie odwrócenia :)
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2294
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 17 października 2018, 23:21

wloczykij78 pisze: 1. Kurs tak mocno się trzyma "podłogi", że trzeba chyba cudu żeby wystrzelił do góry;
Coś ci to przypomina?
Obrazek
Jeżeli spodziewasz się zielonej szpilki na 10k i ogłoszenia wszem i wobec, że to koniec bessy to mówię ci to w tej chwili, że się nie doczekasz. Hossa kończy się ostrym zjazdem. Bessa kończy się długą męczarnią. Nawet jeśli zobaczyliśmy już dno to zdziwię się jeśli w ogóle zobaczymy 10k w tym roku.
wloczykij78 pisze: 2. Newsy z kryptoświata mają znikomy wpływ na kurs;
Jesteśmy w bessie, więc to dobrze. Rynek nie reaguje na kiepskie informacje.
wloczykij78 pisze: 3. Coś się uaktywnił mainstream promujący krypto: jakie to fajne, że zamiast złota, że lepsze od fiat itp.
Jednym słowem - lecimy niedługo do piekła, czekamy tylko aż ulica się załaduje. Tym razem nie bo mocno rośnie, tylko jako względnie stabilna lokata nadmiaru gotówki.
Nic takiego nie widzę. Mówisz o bakkt, który był ogłoszony parę miesięcy temu i rusza za niecałe 3 tygodnie?

Dodam coś od siebie - jak dla mnie wszystkie historyczne elementy dna na Btc są spełnione oprócz jednego - głębokości spadków. Wszystkie dna po wcześniejszych bańkach na Btc miały głębokość 80-95% (obecnie marne 70%) i właśnie z tego jednego jedynego powodu większość nadal uważa, że lecimy niżej. I właśnie dlatego ja uważam, że albo nie spadniemy poniżej tytanowego supportu albo lecimy dużo niżej niż 3-4k (to by było zbyt oczywiste gdyby dno korekty było na poziomie, który przewidywany jest przez większość). Na potwierdzenie moich słów aktualny sentyment rynku:
Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » środa, 17 października 2018, 23:40

Pleasek89 pisze: jak dla mnie wszystkie historyczne elementy dna na Btc są spełnione oprócz jednego - głębokości spadków. Wszystkie dna po wcześniejszych bańkach na Btc miały głębokość 80-95% (obecnie marne 70%) i właśnie z tego jednego jedynego powodu większość nadal uważa, że lecimy niżej. I właśnie dlatego ja uważam, że albo nie spadniemy poniżej tytanowego supportu albo lecimy dużo niżej niż 3-4k. Na potwierdzenie moich słów aktualny sentyment rynku:
Ale jesli platformy tradingowe mają używać btc jako warstwę podstawową dla sidechainów typu np. Liquid, i wiazą z tym duże biznesy i przyszłość to chyba chcą trochę tych BTC zakumulować - logo BTC widniało na portalu MFW więc przyzwolenie w Mordorze jest ;) , bitków jest ok 17mln z tego dużo mniej do sprzedania, mniejsza o bazę monetarną - kapitalizacja kryptowalut jest mikroskopijna w stosunku do innych aktywów które są napompowane przez drukarzy fiatów. Bardzo trudno mi uwierzyć w te 4K w związku z powyższym... chyba że będzie jakiś bardzo zły news który wywoła panikę pomimo niskich poziomów cenowych - to musiałby być poważny hack binance lub bitfinixa lub likwidacja tych giełd przez władze z zamrożeniem depozytów. To by nawet miało sens bo monety które nigdy by nie zostały ruszone podczas łagodnego trendu spadkowego mogą zmienić właścicieli dużo łatwiej i taniej w chwili paniki.
---

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » środa, 17 października 2018, 23:47

A nie zastanawia Was, że zawsze w tej strefie 6000-7000$ kurs odbijał i te odbicia trwały coraz dłużej, bo kończyło się paliwo:

Obrazek

A teraz to odbicie trwa i trwa, bo paliwo już się skończyło? Poza tym odbicia zawsze można było wymierzyć mniej więcej na połowę poprzedniej górki. Obecne szczyty tego trendu bocznego już dosięgnęły połowy poprzedniej górki. Im dłuższy trend boczny po dnie, tym mniejsza górka. Obecny trend boczny implikuje górkę ujemną, według tej logiki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2294
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 17 października 2018, 23:55

@osobliwy_nick

Kompletnie na to nie patrzę, dla mnie to część fazy akumulacyjnej. Nigdy nie będziesz miał idealnie płaskiego wykresu.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 15 gości