Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » wtorek, 16 października 2018, 08:39

Nnnnnoo.... bo zaraz i ja dokupię. A jak ja kupuję to na bank zaraz spada :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 16 października 2018, 08:42

Czy też wam się wydaje, że na krypto często trójkąt zniżkujący nie jest realizowany, tylko przechodzi w rounding bottom? na altach często jest podobnie.

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 16 października 2018, 08:44

benq pisze: Apropo Waszej rozkminki na temat stable coinów:
^moglby sie ktos wypowiedziec jak od strony technicznej wyglada zaplecze i koszt infrastruktury dla takiego stable coina. BitShares mialo cos ala localSTABILO - https://bitshares.org/technology/price- ... urrencies/ - bitPLN, bitEUR itd., ale jak spekula z 1.5roku temu przejela stery to wszyscy mieli w dupie jakiekolwiek pierwotne krypto-zalozenia i idealy ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 08:48

Wpadło mi do głowy zestawić wykres z innym rynkiem crypto, który miał dużą dynamikę ostatnio. Inne skale (4h i 1d). Dużo większą, ale ruch zaczął się od świeczek również z dużą różnicą między Open a Close i Close a High (duży knot). Patrząc po Fibo, po osiągnięciu maximum ruchu, był test pod 0.382, odbicie ponad 0.618, potem większa korekta z chwilową konsolidacja na 0.5 i 0.382 zakończona póki co na odbiciu na 0.236. Porównanie bardziej dla zabawy niż spodziewania się ścisłego podążania BTC za XRP.

Obrazek

Obrazek

Ps. Na Xrp początkowe odbicie po głównym ruchu do 0.618 było podwójne, u nas jeszcze go nie mamy, ale jak nie podskoczy niżej, tylko spadnie, to mamy podwójne szybkie 0.5 po głównym ruchu (więc być może realizuje mniejsza dynamikę ale podobnego ruchu).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 16 października 2018, 08:55

Bagder pisze:
ekonokomik pisze: Na koniec takie spostrzeżenie, nie wiem czy słuszne: czy z punktu widzenia prawa, emisja takich coinów wymienialnych na dolar 1:1, nie jest równoznaczna z emisją "prywatnego dolara" i nie narusza monopolu państwa na kreację pieniądza?

Znowu to nieporozumienie z emisją pieniądza... Emisją jest wprowadzenie do obiegu monet i banknotów (fizycznych rzeczy). I tego się trzymajmy... inaczej zwariujemy.
Jesteś pewny, że chodzi wyłącznie o fizyczne nośniki? Nie widzę tu nic takiego:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Emisja_pieni%C4%85dza
benq pisze: Zastanawia mnie inna rzecz.
Dlaczego w tych realiach nikt nie podjął się stworzenia prawdziwego stable coina? Takiego sztywno połączonego z dowolną walutą (dolar, euro, jen, frank).
Przecież to naprawdę ma sens, zwłaszcza przy takich wahaniach cenowych oraz skomplikowanej polityce SEC, AML, KYC czy przepisach podatkowych.

@benq, zobacz moją rozmowę z @bitloteiros. Problem leży w zaufaniu do emitenta i gwarancji wypłacalności. Taki token nigdy nie uzyskałby takiego samego zaufania jak USD/EUR/CHF itd. (choć oczywiście mógłby mieć większe zaufanie niż waluty bardziej egzotyczne). Tak czy inaczej, każdy chciałby raczej wypchnąć Twojego STABILO a gromadzić USD.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Kopernika-Greshama
benq pisze:jestem przekonany, że szybko wprowadziłoby go mnóstwo giełd i kantorów, a niektóre punkty traktowałyby go porównywalnie ze zwykłym dolarem - bo miałby realne pokrycie. Mogłoby się okazać, że sprzedaż STABILO nie stanowiłaby żadnego problemu za waluty fiat choćby przez localSTABILO i problem KYC czy AML by nie istniał.
Jeśli sądzisz, że oszukasz System (używając STABILO, które przecież nie jest fiatem, więc nie wymaga AML) a on będzie się temu bezczynnie przyglądał, to jest spora naiwność, nie sądzisz? 8-)

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
BitJanusz pisze: Jednak wyjście górą z trójkąta zniżkującego na "minibańce".
Myślę, że to dobra prognoza co do tej formacji również na 1d - 66% szans na wyjście dołem, a i tak wyjdzie górą.
knota nie liczę.
No i zaczyna się problem z analizą, jak jeden patrzy na wykres finexa, a drugi np na stampa :D

Wg mnie dopiero rozpoczęło się rysowanie figury w skalach godzinowych. Może będzie to opadający klin, a może trójkąt symetryczny (obstawiałbym raczej to). Zobaczymy w ciągu 2 dni.
finexx.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 16 października 2018, 08:58

@ekonokomik

ależ nie ma problemu. Patrzysz na parę BTC/USDT, dla niepoznaki zwanego BTC/USD na finexie ;) Więc analizujesz inną parę ;) ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 08:58

ekonokomik pisze: Wg mnie dopiero rozpoczęło się rysowanie figury w skalach godzinowych. Może będzie to opadający klin, a może trójkąt symetryczny (obstawiałbym raczej to). Zobaczymy w ciągu 2 dni.
Dokładnie; miałem to pisać, nie wiem jak @BitJanusz tu widzi trójkąt zniżkujący, chyba z 1 punktem na dole. :lol: :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ChatStresser » wtorek, 16 października 2018, 08:59

@BitJanusz,
Skad ta pewnosc, ze USD na finexie to na pewno USDT?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 09:04

@BitJanusz, Nie wymyślaj, na żadnej z tych par nie ma tr. zniżkującego.

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
s---r pisze: Nnnnnoo.... bo zaraz i ja dokupię. A jak ja kupuję to na bank zaraz spada :P
Uważaj - niektórzy etatowo naganiają na zakupy bez względu na cenę. Zobacz w wątku Liska. Ktoś pisze, że sprzedał mieszkanie i władował w Liska na szczycie... Ale nic to, każde pytanie nooba co robić jak ma wtopę, jest komentowane, by uśredniać starty jak tylko się da. :lol: Teraz ten wirus tu się panoszy i wciska ludziom mantrę moonistyczną.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » wtorek, 16 października 2018, 09:08

Ja w styczniu zostałem nagoniony na Liska.... po ok 100zł za sztukę.
W lutym była szansa na wyjście z zyskiem... ale mówili o mooonie więc patrzyłem jak rośnie i za chwile spada.
Drugi raz już się tak nie dam wydymać. A te bezwartościowe Liski jeszcze mam :)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 16 października 2018, 09:11

@s---r, ja mam jednego BTG w cenie ech.... trzymam z sentymentu ;P Nawet nie chcesz wiedziec ile kosztowal w dni ogloszenia nowej roadmapy hehehe, dobrze ze reszta poszla do ludzi, pewnie z jakas strata -10% ale nie 1000% :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 16 października 2018, 09:14

@Wymazywanie, chłopie, ale skoro jesteś taki mądry, to czemu w tamtym roku krzyczałeś od 3k$ bodajże, że mamy bańkę zamiast grać po prostu z trendem aż do końca. Tak jak już pisalem wcześniej pęknięcie bańki to zwykle korekta ponad 50% czy to na całej cenie(10k$) czy od dołka typu kapitulacja/disbelief(12k$), więc trzymając do tych momentów ktoś mógł nieźle zarobić(~300%). A teraz przy korekcie 70% czy 90% to czysto technicznie bardzo dobry R/R długoterminowo, więc sam nie spamuj. Często niegdyś czepiałeś się, że nie stosuję AT czy innych osób, a teraz sam zaczynasz bajdużyć bezpodstawnie na swoich chceniach :D Jak dla mnie lekka hipokryzja, no offence :D

### edited: 2018-10-16 09:24 ###
s---r pisze: Ja w styczniu zostałem nagoniony na Liska.... po ok 100zł za sztukę.
W lutym była szansa na wyjście z zyskiem... ale mówili o mooonie więc patrzyłem jak rośnie i za chwile spada.
Drugi raz już się tak nie dam wydymać. A te bezwartościowe Liski jeszcze mam
Właśnie, a teraz przekonują Cię, że Lisk nie jest nic wart i żebyś się wyprzedał. Skoro kupowałeś Lisk'a za 100PLN, bo przewidywałeś, że w dłuższym terminie jest potencjał na 100$, to tym bardziej powinieneś się cieszyć, że cena spadła, bo możesz dokupić więcej i sprzedać kiedy dobije Twoich targetów, w ostatecznym rozrachnku więcej zarobisz. Lekki mindfuck, ale właśnie tak powinno się myśleć. Bo teraz jak wszystko spada to jest owczy pęd, że już tylko będzie spadać oraz łapanie dołka dołków :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 09:28 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 16 października 2018, 09:14

ChatStresser pisze: @BitJanusz,
Skad ta pewnosc, ze USD na finexie to na pewno USDT?
Ta giełda tak działa :) analitycznie natomiast: Bo wykres wygląda identycznie, jak w przypadku każdej innej pary BTC/USDT i reaguje na spadki tetheru w sposób, na który nie reagują pary z USD.

@Wymazywanie

jaki jeden punkt, przecież są trzy :)

@s---r zawsze możesz podbijać SL przy uptrendzie w przypadku zyskownego wejścia - np wyznaczać wsparcia i pod nimi wstawiać stopa. Jak Cię w którymś momencie wywali to "trudno się mówi", nie zostaniesz z siatami, tylko z zyskiem ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 09:17 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » wtorek, 16 października 2018, 09:15

@ekonokomik - oczywiście, że nie jestem pewien. Rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny w Polsce... co jest,a co nie jest zgodne z konstytucją. Jak działa trybunał w praktyce - to wszyscy wiemy.
Niemniej - reguły wykładni - nakazują interpretować słowa zawarte w przepisach, które nie mają definicji ustawowej - zgodnie z ich znaczeniem w języku, a jeśli są to słowa o znaczeniu technicznym, czy jak tutaj ekonomicznym - to stosuje się te pojęcia. W skrócie - biały kot jest biały - dopóki ustawa nie postanowi wyraźnie, że jest czarny.
A zatem, skoro w definicji słownikowej - emisja pieniądza - to wprowadzanie do obiegu pieniądza gotówkowego - to tak należy rozumieć przepis konstytucji - który powierza tą rolę NBP.

Jak wiemy w USA - jest to bardziej skomplikowane - bo tam banknoty drukuje FED czyli prywatna korporacja, a bilon - rząd. W innych krajach - też to może być jeszcze bardziej złożone - w Zjednoczonym Królestwie - np. emisję pieniądza mogą prowadzić miasta - patrz funt bristolski. Taki relikt dawnych czasów...

Od strony praktycznej, każde inne rozumienie definicji - wywołuje szereg komplikacji - np. czy wystawienie weksla nie będzie emisją pieniądza? czy wydanie karty prepaid - nie będzie emisją pieniądza? czy wydanie karty podarunkowej - np. Sodexo - ale też Spotify, Netflix itd... nie będzie emisją pieniądza - a przecież te walory mają postać fizyczną - a ile jest przykładów na walory wirtualne. np. monety allegro. Kryptowaluty - przy tych wszystkich możliwościach - byłyby jedynie znikomym ułamkiem problemu z "emisją".
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 09:20 przez Bagder, łącznie zmieniany 3 razy.
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 16 października 2018, 09:15

japu pisze:dobrze ze reszta poszla do ludzi, pewnie z jakas strata -10% ale nie 1000% :)
mnie pociesza to, że zarobić można i tysiąc procent a stracić co najwyżej sto więc po zarobku na bitku 110% jestem już spokojny, że zawsze będę do przodu

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » wtorek, 16 października 2018, 09:19

BitJanusz pisze: @s---r zawsze możesz podbijać SL przy uptrendzie w przypadku zyskownego wejścia - np wyznaczać opory i pod nimi wstawiać stopa. Jak Cię w którymś momencie wywali to "trudno się mówi", nie zostaniesz z siatami, tylko z zyskiem ;)
Ja wtedy nie wiedziałem co to jest SL... nie wiedziałem nawet co znaczy Short i że grać można też na spadki :)
Na BitBayu SL nie ma..... chyba, że bot tego pilnuje

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bitmar » wtorek, 16 października 2018, 09:35

Zapraszam do nowego barometru kursu.
Poniżej wyniki ostatniej ankiety z przewidywaniami kursu do końca roku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » wtorek, 16 października 2018, 09:37

kozaki_wiesi pisze: mnie pociesza to, że zarobić można i tysiąc procent a stracić co najwyżej sto
Hehe, ale jak juz staracisz 100% bo np. projekt umarł to już nie masz czym się odbić od dna :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 października 2018, 09:39

anagamidev pisze: chłopie, ale skoro jesteś taki mądry, to czemu w tamtym roku krzyczałeś od 3k$ bodajże, że mamy bańkę zamiast grać po prostu z trendem aż do końca.
Przecież była bańka, nic dziwnego było o tym pisać. A to, że się nie wiedziało jakie będzie ATH - przecież nikt nie wiedział. Ci, co krzyczeli wtedy, że tylko UP, dziwnie przepadli od miesięcy. Jakoś ci ostrożni (m.in. ja) nie zniknęli.

O co mi chodzi?
Po prostu polecasz notorycznie paskudną taktykę dokładania do strat, którą ponoć od - 50% robisz, więc masz grube minus kilkadziesiąt % straty. Mimo to polecasz ją dalej, każdemu, kto cokolwiek zająknie się, że bagholduje i nie wie co robić. Dla mnie to dość wątpliwe moralnie.

No i spam typu moon moon moon hossa jak różowo i gówienko. Te dwie rzeczy mi nie pasują i otwarcie o tym piszę. Tutaj w tym wątku nikomu nie wciśniesz "moon moon hossa!", dla takiego gówna przecież założyłeś osobny wątek, w którym piszesz sam ze sobą.
anagamidev pisze: Właśnie, a teraz przekonują Cię, że Lisk nie jest nic wart i żebyś się wyprzedał.
NIKT NIKOGO nie przekonuje do sprzedaży czegokolwiek. Ja tylko mówię NIE wciskaniu każdemu jak leci dokupowania strat przez Ciebie od dłuższego czasu tylko dlatego, że sam bagholdujesz i jesteś w tył, to chore po prostu. EOT
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 09:43 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: NuncjuszApostolski » wtorek, 16 października 2018, 09:41

Wychodząc z założenia, że krzywe czy elipsy można ładnie nagiąć pod wykres, to spróbuję z kołem idealnym.
Nie widziałem takiej opcji w TV, więc przymierzyłem w photoshopie.
Zaskoczył fakt, że wykres nieomal idealnie dotknął krawędzi koła aż cztery razy.
Przypadek? Nie sądzę. :)
Obrazek
Obrazek
Moooon! :>

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], pablo_gr i 24 gości