Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 15 października 2018, 22:50

Stamp nie za bardzo się rusza, Finex puścił. Myślę, że tetherowa bańka powinna zajść ze swoją bessą na minutówkach do poziomu ~ 6540 (możliwe, że przebije i spadnie poniżej 6,5 k). I w tych rejonach się wyrównać ze Stampem. Spread między giełdami w wysokości ok. 100 $ jest już bardziej do zaakceptowania. Poziom o którym piszę to fibo 0,786 dzisiejszej tetherowej bańki, gdzie duzi gracze powinni przystąpić do fazy akumulacji ;) .

Obrazek

Co jest bardzo ciekawe, w dzisiejszej tetherowej bańce wyraźnie da się wyróżnić wybicie poprzedzające ostateczną falę spadkową, która przybrała bardzo podobny kształt do tego z dużej bańki Goxowej. Jednym słowem doszło do testu jednego z ostatnich szczytów i dopiero przejście w ostateczną fazę minutowej bessy.

Obrazek

Co równie ciekawe, test doszedł do przedostatniego szczytu przed dołkiem, z którego nastąpiło wybicie. Bardzo podobnie wygląda schemat pękającej dużej bańki Goxowej. Czy to czary? Czy to znak od Boga? Polecam też zwrócić uwagę jak rozwleczone w czasie są kończące fale spadkowe w obu bańkach.

Obrazek

Jeśli miałbym wytypować szczyt, do którego nastąpi test dla obecnie trwającej bańki 1D jeżeli schemat jak powyżej miałby się zrealizować, to byłyby to okolice 8,5k, chociaż 10 k też miałoby u mnie szanse.

To co można powiedzieć o porannym zdarzeniu na chwilę obecną to:

1) rynek został wypchnięty z miejsca niekorzystnego dla byków. Czy tego chcemy, czy nie, myślę że poziomem, od którego powinniśmy zacząć dalszą analizę są okolice 6400-6500. Stąd zaczynamy dalszą zabawę w epickim trójkącie, który jeszcze nie dobiegł końca,
2) Jeśli chodzi o pieniądze, to ja nie wierzę w przypadki. Myślę, że znajdą się osoby/grupy (najprawdopodobniej powiązane z usdt i Finexem na co wskazuje dzisiejszy spread między giełdami usd a usdt, może też minerzy), które nie chcą spadku poniżej obecnych poziomów i naturalnie przebiegającej bessy, która byłaby długa i nudna (dwa ostatnie obrazki). Giełdy straciłyby część klientów, minerzy musieliby podjąć ryzyko kopania na minusie. Z drugiej strony obecni opiekuni kursu być może czują na karkach oddech tych, na których wszyscy czekają, a którzy są o wiele gorszymi skurczybykami. Wiedzą, że impreza nie potrwa wiecznie (np. pojawiające się na horyzoncie stablecoiny). Z drugiej strony exit pump najlepiej robić dosłownie tak, jak wskazuje nazwa - z pompą, co sprzyja wygodnej dystrybucji.
3) W jednym z moich ostatnich postów wrzucałem dwa rysunki - ten na podstawie kresek @Clinic i ten z wachlarzem fibo. W obu przypadkach przebicie tych kresek byłoby mocnym sygnałem dla niedźwiedzi, że jeszcze nie czas na zimowy sen ;). Kurs nie może przebić takich poziomów bez zaciętej walki między bykami, a miśkami. Dlatego coraz bardziej skłaniam się ku scenariuszowi, który chyba najbardziej promował @ekonokomik, tzn. test jednego z ostatnich szczytów i dopiero potem ostateczna fala spadkowa (po rozkręceniu afery z Finexem, która dziwnie jak zawsze zgra się w czasie z tym, co dzieje się na wykresie). Bessa może trwać o wiele dłużej, niż nam się wydaje. Przynajmniej tak by to wyglądało, gdyby rynek był "naturalny", tj. złożony z masy graczy kierujących się emocjami, lub jakimiś swoimi predykcjami. Jeżeli nastąpi zmiana warty, to być może nowi opiekunowie trochę przyspieszą bieg wydarzeń (o ile uda im się przeprowadzić zakładaną akumulację).

PS. wszystkie wykresy w liniowej, mój błąd.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 października 2018, 22:58 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 15 października 2018, 22:57

osobliwy_nick pisze:Shorta zawsze będzie miał kto pokryć, chyba, że ludzie zaprzestaną zupełnie gry na BTC.
Jeżeli chcesz grać na zasadzie możliwości a nie prawdopodobieństwa to oczywiście, że spadki są możliwe. Bitcoin za 10 milionów $ do końca roku też jest możliwy. Miej tylko świadomość, że paliwo do spadków cały czas się zmniejsza, liczba longów cały czas maleje, liczba shortów wzrasta a cena stoi w miejscu. Współczynnik longów do shortów to akutalnie 0,65 (najniższy w tym roku). RSI blisko respektowanego poziomu 30 pkt i od tego poziomu zawsze były odbicia w cenie.
Obrazek

Jak dla mnie jeśli mamy zobaczyć spadki to nie będą miały związku z TA.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 15 października 2018, 23:05

bitloteiros pisze: Hmm skoro jak piszesz wszyscy się wyprzedadzą na najbliższym odbiciu to kto uwali te 6000$ i czym? Kamieniami będą rzucać w bidy skoro pozbyli się BTC? :lol:
Miałem na myśli wszystkich, którzy holdowali lub kupowali za cenę ponad 6000$ i była do dla nich dolna granica. Ci się wyzerują. Będą zaś następni chętni do zakupu za powiedzmy 5000$ itd. - aczkolwiek tutaj, to nie zostanie już zapewne tak rozegrane, jak bańka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 października 2018, 23:12

Stamp 15m

Obrazek

Znając życie poczekamy do tej 4 rano, żeby Azja zadecydowała, co dalej. Mniej więcej tam wypada końcówka trójkąta.

Będziemy też mieli symulację dla kursu na 3d - zobaczymy, co rynek chce robić z trójkątami zniżkującymi po bańkach :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 15 października 2018, 23:13

Mamy chyba interwencje banku centralnego na krakenie :mrgreen:



Ceny powinny wrocic do normy poniewaz jest mozliwosc duzego zarobku na arbitrazu (chyba ze wyplaty tether z gield sa zablokowane).

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 15 października 2018, 23:21

Mayoris pisze: edit: Kucoin dziś nawet 3 stable coiny dodał!
Obrazek
Czyli mamy już co najmniej 4 coiny mające pełnić rolę odpowiedników USD, wprowadzone ostatnio na różnych giełdach:

USDT (Tether)
USDC (USD Coin)
TUSD (True USD)
PAX (Paxos)

Przy czym trzy ostatnie są na stałe równoważne 1 USD. Tzn tak gwarantuje emitent, czyli dana giełda.
Przypadkowy zbieg w czasie? Nie sądzę 8-)

Czy ktokolwiek podejmie się analizy jak to wpłynie na rynek, na finexa, na tethera?

Albo na początek pomoże mi, laikowi odpowiedzieć na pytanie: PO CO?
Po co ktokolwiek miałby wprowadzać walutę (waluty?) o wartości przyspawanej do USD?

Rozumiem Tether, o zmiennej wartości. To był genialny pomysł, tzn. w połączeniu z tym, że udało się przekonać ludzi do używania go i traktowania domyślnie jak USD. Bo w razie dużych kłopotów na rynku, problemów technicznych z BTC, fraudu na jakiejś dużej giełdzie, itp. Tether natychmiast straci na wartości np o 80%. Wtedy giełdy wypłacą klientom ich USDT lub USD za ich USDT przeliczone po takim właśnie kursie i klienci nawet nie będą mieli po co iść do adwokata.

Ale coin o stałej wartości równej USD, gwarantowany przez giełdę? Przecież w takim wypadku, żeby nie wiem co się działo z rynkiem, to mogę żądać od giełdy wymiany moich USDC czy TUSD na USD po kursie 1:1 i z takim roszczeniem iść do sądu.

Czy to wszystko to jedynie próba zdetronizowania finexa?
Czy giełdy liczą na to, że klienci uznają te coiny z gwarantowanym kursem za pewniejsze i przestaną używać USDT?

Na koniec takie spostrzeżenie, nie wiem czy słuszne: czy z punktu widzenia prawa, emisja takich coinów wymienialnych na dolar 1:1, nie jest równoznaczna z emisją "prywatnego dolara" i nie narusza monopolu państwa na kreację pieniądza?

Wiem dużo pytań, ale ważnych :) A ja w sprawach kreacji pieniądza nie jestem fachowcem stąd prośba o zdanie mądrzejszych w tym temacie.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
osobliwy_nick pisze:
bitloteiros pisze: Hmm skoro jak piszesz wszyscy się wyprzedadzą na najbliższym odbiciu to kto uwali te 6000$ i czym? Kamieniami będą rzucać w bidy skoro pozbyli się BTC? :lol:
Miałem na myśli wszystkich, którzy holdowali lub kupowali za cenę ponad 6000$ i była do dla nich dolna granica. Ci się wyzerują.
Jaki w tym sens?
Ja kupowałem od 8K w doł do 6K. Powiedzmy, że mam średnią zakupu $7200 (nie obliczę tego dokładnie, bo musiałbym uwzględnić alty).
Sądzisz, że po to trzymam parę tygodni czy miesięcy coiny, żeby sprzedać na "najbliższym odbiciu"? 8-)

Ale nawet gdyby tak było jak piszesz, to wniosek nie ma sensu, jak słusznie zauważył @bitloteiros. Bo jak już "wszyscy" się wyprzedadzą, to rynek będzie, jak to mówią... wyprzedany. Czyli wtedy zaczną się wzrosty. A ci co sprzedali odkupią wyżej.
Tak to działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 października 2018, 23:26

Cena nie może się teraz długo utrzymać w obecnym kształcie, rzeczywiście można tłuc arbitraż binance/finex --> Kraken. Właśnie pyknąłem ~4% na tym. Zobaczymy, ile razy mi się uda zarobić nim kurs wróci do normy :lol:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » poniedziałek, 15 października 2018, 23:32

Pleasek89 pisze:
osobliwy_nick pisze:Shorta zawsze będzie miał kto pokryć, chyba, że ludzie zaprzestaną zupełnie gry na BTC.
Jeżeli chcesz grać na zasadzie możliwości a nie prawdopodobieństwa to oczywiście, że spadki są możliwe. Bitcoin za 10 milionów $ do końca roku też jest możliwy. Miej tylko świadomość, że paliwo do spadków cały czas się zmniejsza, liczba longów cały czas maleje, liczba shortów wzrasta a cena stoi w miejscu.
To nieprawda.

Dołek - 1.04 .18- 32000 shortów.
Dołek - 24.06.18 - 30000 shortów.
Dołek - 14.08.18 - 33500 shortów.
Dołek - 11.10.18 - 35000 shortów.

Obrazek

Może wzrosła nieznacznie liczba shortów w tej chwili, ale utrzymuje się ona mniej więcej na tym samym poziomie dla ok. 6000$. Zresztą nie wiadomo, czy ostatni dołek, to właściwy dołek i, czy w ogóle zwracać uwagę na liczbę szortów 11.10.18. Jeśli nie, zakres jest jeszcze węższy. Zaś liczba longów od pierwszego pobańkowego szczytu w marcu systematycznie maleje, co jest naturalne, o czym już pisałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 15 października 2018, 23:46

ekonokomik pisze: Albo na początek pomoże mi, laikowi odpowiedzieć na pytanie: PO CO?
Po co ktokolwiek miałby wprowadzać walutę (waluty?) o wartości przyspawanej do USD?
W celu szybkich i tanich przelewów pomiędzy giełdami 24/7
Instytucje które wchodzą na rynek krypto gdzie handluje się 24h na dobę nie chcą czekać np do rana na przelew jeśli będzie możliwość zrobienia szybkiego i zyskownego arbitrażu, po to też powstał Liquid Network
Giełdy są w różnych krajach a banki raczej nie pracują w nocy i w weekendy

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
ekonokomik pisze: czy z punktu widzenia prawa, emisja takich coinów wymienialnych na dolar 1:1, nie jest równoznaczna z emisją "prywatnego dolara" i nie narusza monopolu państwa na kreację pieniądza?
Nie o ile zamienione na tego coina USD są "unieruchomione" np na koncie, czyli nie są w obiegu równocześnie

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
osobliwy_nick pisze:
Dołek - 1.04 .18- 32000 shortów.
Dołek - 24.06.18 - 30000 shortów.
Dołek - 14.08.18 - 33500 shortów.
Dołek - 11.10.18 - 35000 shortów.
Może wzrosła nieznacznie liczba shortów w tej chwili, ale utrzymuje się ona mniej więcej na tym samym poziomie dla ok. 6000$.
I nie zastanawia cię że za każdym razem kończyło się to "wyciśnięciem" tych shortów?
Poza tym parafrazując: kto miał sprzedać/zashortować jeśli już to zrobił? Kto będzie sprzedawał i co żeby ubić to wsparcie?
osobliwy_nick pisze: Zaś liczba longów od pierwszego pobańkowego szczytu w marcu systematycznie maleje, co jest naturalne, o czym już pisałem
Jest naturalne, z drugiej strony skoro już jest dużo shortów a mało longów to nie ma za bardzo paliwa do spadków. Zapalnikiem większych spadków/wzrostów jest uruchamianie stoplossów umieszczonych pod wsparciem bądź nad oporem
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 października 2018, 23:52 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 15 października 2018, 23:47

@osobliwy_nick
Mieliśmy na myśli inne ramy czasowe.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 16 października 2018, 00:06

bitloteiros pisze:
ekonokomik pisze: Albo na początek pomoże mi, laikowi odpowiedzieć na pytanie: PO CO?
Po co ktokolwiek miałby wprowadzać walutę (waluty?) o wartości przyspawanej do USD?
W celu szybkich i tanich przelewów pomiędzy giełdami 24/7
Instytucje które wchodzą na rynek krypto gdzie handluje się 24h na dobę nie chcą czekać np do rana na przelew jeśli będzie możliwość zrobienia szybkiego i zyskownego arbitrażu, po to też powstał Liquid Network
Giełdy są w różnych krajach a banki raczej nie pracują w nocy i w weekendy

Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
ekonokomik pisze: czy z punktu widzenia prawa, emisja takich coinów wymienialnych na dolar 1:1, nie jest równoznaczna z emisją "prywatnego dolara" i nie narusza monopolu państwa na kreację pieniądza?
Nie o ile zamienione na tego coina USD są "unieruchomione" np na koncie, czyli nie są w obiegu równocześnie
To pomyślmy jak obie te rzeczy wyglądałyby w praktyce, maksymalnie upraszczając sytuację:

Mamy dwie giełdy: A i B i dwóch klientów: mnie i Ciebie.

1. Ja wpłacam USD na giełdę A. Moje dolary zostają natychmiast przekonwertowane po kursie 1:1 na powiedzmy TUSD. Dolary lądują na koncie giełdy.
2. Ty wpłacasz BTC na giełdę B i wystawiasz na sprzedaż.
3. Zlecam przelew moich TUSD z giełdy A na B. W tym momencie, w moim mniemaniu jestem, z giełdą A rozliczony i nic mnie już z nią nie łączy.
4. Na giełdzie B kupuję od Ciebie BTC za TUSD i wypłacam BTC na prywatny portfel.
5. Ty żądasz od giełdy B wymiany TUSD po kursie 1:1 i wypłacenia USD na Twoje konto bankowe.

Tyle, że na giełdzie B nie ma żadnych USD, bo te, które ja wpłaciłem zostały na giełdzie A.

Oczywiście giełda B może wziąć Twoje TUSD i sprzedać je giełdzie A. Ale ta może... już nie istnieć, bo uznała że na mojej wymianie zrobiła interes życia i zamknęła działalność.
Innymi słowy: każda z giełd będzie chciała gromadzić USD a wypychać na zewnątrz TUSD.

To co opisałeś mogłoby działać uczciwie tylko w jednym wypadku: istnienia jednego, silnego, zaufanego emitenta TUSD, który gwarantuje jego wartość i wymianę w każdej chwili i dowolnych sum (!) na USD. Czyli wracamy do emisji prywatnego pieniądza i "banku centralnego".
To musiałoby działać trochę tak, jak pieniądz oparty na złocie o stałym kursie wymiany, tyle, że zamiast złota mamy USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 16 października 2018, 00:35

@ekonokomik,
Wypłacam USD z giełdy B bez problemu a ona je odzyskuje np po odesłaniu TUSD które wysłała do giełdy A za USD wpłacone przez Ciebie do ich emitenta na podstawie stosownej umowy. Oczywiście takie transakcje giełda-emitent-giełda szłyby w milionowych paczkach raz na jakiś czas a nie codziennie setki wpłat/wypłat po kilka(naście,dziesiąt) tysięcy $. Tak się to odbywa teraz z USDT od omni. Stąd ta fascynacja i afery że "dodrukowano" 100mln tetherów. Bo jeśli ileś ludzi wpłaciło w ciągu x czasu x USD na konta finexa to możliwe że giełda czeka aż uzbiera się tego X USD aby przelać je na konto omni jednorazowo w zamian za jednorazowy przelew tetherów lub jeśli są powiązani (a są) to omni przelewa więcej USDT a nadwyżka jest uruchamiana w momencie wpłaty $ na konto przez klientów. Być może finex cały czas dysponuje jakąś nadwyżką aby klienci w razie problemów czy opóźnień nie musieli czekać na swoje USDT i stąd jest problem z audytem. Bo wyszłoby że trzymają nadwyżkę i byłaby afera że manipulacja

Dodano po 14 minutach 22 sekundach:
ekonokomik pisze: To co opisałeś mogłoby działać uczciwie tylko w jednym wypadku: istnienia jednego, silnego, zaufanego emitenta TUSD, który gwarantuje jego wartość i wymianę w każdej chwili i dowolnych sum (!) na USD. Czyli wracamy do emisji prywatnego pieniądza i "banku centralnego"
No cóż jesteśmy na początkowym etapie adopcji krypto przez mainstream więc są wymyślane różne środki zastępcze. Pewnie w niedalekiej przyszłości rządy same zaczną wprowadzać alty oparte na walutach narodowych bądź też wszystko inne będzie przeliczane na BTC jak teraz na dolary ;) i problem zniknie
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 października 2018, 01:08

Nie wiem czy to ważne ale na grupie darmowej sygnałowej widziałem takie info o przesłaniu wiekszych ilosci BTC, jeśli ktoś śledzi takie rzeczy tu linki do transakcji:
Spoiler:
Whale alert! Someone (possibly http://bitfinex.com ) moved 8,047 BTC ($52M) in block 545,846 https://www.blockchain.com/btc/tx/6b531 ... 9d452d4878

Whale alert! Someone moved 29,999 BTC ($194M) in block 545,911 https://www.blockchain.com/btc/tx/bace3 ... 6646970202

whales are withdrawing funds out of bitfinex something is going to happen soon

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » wtorek, 16 października 2018, 01:13

ekonokomik pisze: Na koniec takie spostrzeżenie, nie wiem czy słuszne: czy z punktu widzenia prawa, emisja takich coinów wymienialnych na dolar 1:1, nie jest równoznaczna z emisją "prywatnego dolara" i nie narusza monopolu państwa na kreację pieniądza?

Znowu to nieporozumienie z emisją pieniądza... Emisją jest wprowadzenie do obiegu monet i banknotów (fizycznych rzeczy). I tego się trzymajmy... inaczej zwariujemy. Nawet w PRL-u - bony nie były walutą obcą... ;)
Sic semper evello mortem tyrannis

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » wtorek, 16 października 2018, 01:20

@Rumcajs, ale jest to gdzieś potwierdzone? popatrz tutaj nie wychwycili tych przelewów: https://twitter.com/whale_alert
---

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: grzgrzgrz3 » wtorek, 16 października 2018, 01:29

Rumcajs pisze:Nie wiem czy to ważne ale na grupie darmowej sygnałowej widziałem takie info o przesłaniu wiekszych ilosci BTC, jeśli ktoś śledzi takie rzeczy tu linki do transakcji:
Spoiler:
Whale alert! Someone (possibly http://bitfinex.com ) moved 8,047 BTC ($52M) in block 545,846 https://www.blockchain.com/btc/tx/6b531 ... 9d452d4878

Whale alert! Someone moved 29,999 BTC ($194M) in block 545,911 https://www.blockchain.com/btc/tx/bace3 ... 6646970202

whales are withdrawing funds out of bitfinex something is going to happen soon
Pierwsza transakcja, 8k BTC, to przelew ze zbiorczego gorącego portfela na zimny portfel bitfinexa.

Druga transakcja wydaje się że, rzeczywiście to wyplata z bitfinexa. 30k BTC które były na tym portfelu pochodzą bezpośrednio z zimnego portfela bitfinexa.

Mozemy zobaczyć jak bitfinex testuje swoje portfele przed przesłaniem grubej ilości BTC https://bitinfocharts.com/bitcoin/addre ... 1aXKM6FfuY.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pawelawe » wtorek, 16 października 2018, 04:37

A co jeśli to wszystko to jedna wielka manipulacja spekulacyjna na 'stable coinach'?
Najpierw wywołano FUD na tethera, żeby wszyscy przerzucili się na inne 'stable' typu TUSD, gdy one wzrosły do absurdalnych poziomów, czyli np. TUSD na Binance aż do 1,24$ wysprzedano wcześniej zakupione po normalnej cenie (to już daje ogromny zysk, bo jest to jakieś 20% od 1$)
I zaraz po tym zrobiono ogromny skup na zaniżonym tetherze np. tak jak to było widać na Krakenie (daję to kolejne kilka % profitu.)

Czyli dwie rybki w jednym, sprzedaż zawyżonego TUSD i innych 'stable coinów' które również absurdalnie wzrosły i jeszcze dodatkowo odkupienie tethera na niskich poziomach 9,6 - 9,7.
Zaraz po ponownym wzroście tethera bitfinex wydaję oficjalne oświadczenie, żeby nieco uspokoić ten cały FUD związany z tetherem:
https://support.bitfinex.com/hc/en-us/a ... n-Bitfinex

Przecież na takim czymś dało się spokojnie ugrać setki milionów, czyż to nie trzyma się kupy?

Co o tym myślicie? :>

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: benq » wtorek, 16 października 2018, 08:26

Apropo Waszej rozkminki na temat stable coinów:
benq pisze:
Zastanawia mnie inna rzecz.
Dlaczego w tych realiach nikt nie podjął się stworzenia prawdziwego stable coina? Takiego sztywno połączonego z dowolną walutą (dolar, euro, jen, frank).
Przecież to naprawdę ma sens, zwłaszcza przy takich wahaniach cenowych oraz skomplikowanej polityce SEC, AML, KYC czy przepisach podatkowych.
Recepta:
Rejestrujemy firmę w miejscu przychylnym kryptowalutom, może Malta, Hongkong, Singapur.
Tworzymy token - koszt praktycznie zerowy, nazwijmu go jakoś, żeby prościej się dalej pisało. Niech będzie STABILO.
Podaż STABILO jest ściśle kontrolowana - tylko w momencie zakupu tokenów za $100 generowanych jest 100 tokenów.
Od samego początku wszystko jest jawne, dopuszczamy wszelkie zewnętrzne audyty jakie tylko się upomną, choćby to byli ciekawscy dziennikarze - nic do ukrycia.
Oficjalna cena sprzedaży tokenów $1,001 za 1 STABILO.
Oficjalna cena skupu tokenów $0,999 za sztukę.
Spread niecałe 0,2%, $0,002. Warto poświęcić dwie tysięczne każdej transakcji, zachowując stabilność cenową.
Kupując 10,000 STABILO, płacimy $10,020. Sprzedając 10,000 STABILO odzyskujemy $9,980.
Koszt obu operacji to $40 dla kwoty $10,000 - niska cena za bezpieczeństwo kursowe.
Oczywiście wszystko open-source, ŻADNYCH tokenów dla twórców, ZERO kraników, air-dropów, bounty, BRAK ICO.
Wszelkie wpłacane środki lokujemy w 5 wybranych bankach, numery kont ogólnie dostępne, cała suma (bez 0,2% prowizji) ląduje na kontach, zamrożona. Jedyny moment, kiedy mogą zostać ruszone, to moment kiedy klient chce sprzedać swoje tokeny za wcześniej zdeponowane dolary.
Cały czas monitorowany publicznie stan wszystkich kont, oraz liczba tokenów w obiegu.
Twórcy kategorycznie nie mogą być związani z żadną giełdą ani firmą obracającą BTC.

Oczywiście w ten sposób nie eliminujemy wad dolara, ale cały ten smród wokół tethera, wszystkie wątpliwości z bańkami naturalnymi czy sztucznymi, podejrzane korelacje twórców giełdy i usdt, spekulacje na temat pokrycia usdt w dolarach, albo machlojek z wolumenem usdt-usd czy kilkukrotnym obracaniem wewnętrznie tym samym tokenem. Dodatkowo mamy z głowy sprawy podatkowe - handlujemy token/token i token/kryptowaluta, a wymiana na fiaty następuje tylko dwukrotnie.
Minusy? Oczywiście, centralizacja. Jednak gdyby taki token zyskał zaufanie, był wystarczająco przejrzysty dla wszystkich jestem przekonany, że szybko wprowadziłoby go mnóstwo giełd i kantorów, a niektóre punkty traktowałyby go porównywalnie ze zwykłym dolarem - bo miałby realne pokrycie. Mogłoby się okazać, że sprzedaż STABILO nie stanowiłaby żadnego problemu za waluty fiat choćby przez localSTABILO i problem KYC czy AML by nie istniał.

Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć, dlaczego takie coś nie istnieje od lat?
Dlaczego twórcom tych wszystkich stable coinów jes
zawsze mało i muszą kombinować przekrety na boku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 16 października 2018, 08:32

Jednak wyjście górą z trójkąta zniżkującego na "minibańce".

Myślę, że to dobra prognoza co do tej formacji również na 1d - 66% szans na wyjście dołem, a i tak wyjdzie górą.

knota nie liczę.

Obrazek

stamp 5m.
czy to jest to czeka nas w skali 3d na dużym trójkącie? pewnie tak.

Jak wybija, korekci do fib 0.618-0.786 i odbija w górę, to na ogól na krypto będzie jakaś forma uptrendu, chociażby lokals.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 16 października 2018, 08:35

Bitfinex, 1d, wyjście z "trendu spadkowego"(czerwona przerywana) :D Moon, moon, moon; up, up, up; hossa, hossa, hossa :D


### edited: 2018-10-16 08:40 ###
Na bitstamp jeszcze trochę brakuje, ale nie wiem na ile ta giełda ma znaczenie :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 października 2018, 08:41 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], pacinoscar, remix, shinya56 i 30 gości